Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2007., 09:51   #1001
Post

Zanimaju me iskustva sa FEMAROM?
vivia is offline  
Old 23.08.2007., 10:24   #1002
Mom dedi je bilo jako bolje. Nakon 6 hemoterapija karciom na bronhijama se dosta smanjio i ljekari su razmatrali da li je sad operabilan ili da ga još dotuku zračenjem.
Međutim, on je iznenada dobio jaku temperaturu. Razlike u snimcima pluća su drastične, a napravljeni su jedan početkom a jedan krajem sedmice. Ovaj početkom sedmice fenomenalan, sve jako povoljno, a ovaj na kraju sedmice katastrofa - lijevo plućno krilo totalno zasjenjeno. Ponovili su snimak i opet isto.
Sad postoje dva scenarija: dobio je upalu pluća ili mu se tumor otkačio i zasjenio pluća. Užasno je reći ali molim Boga da je upala pluća.
U slučaju da se tumor odvojio morao bi se vaditi bronhoskopijom, a kažu da je to jaaako rizičan postupak i velike su šanse da iskrvari. Trenutno mu daju antibiotike, i prate ako je upala da li se smanjuje sjena. Da li je neko imao slično iskustvo? Šta raditi? Poblesaviću, on je totalno utučen, depresivan, i ništa ne jede. Smršao je 8kg...
Lecka is offline  
Old 23.08.2007., 12:08   #1003
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Mom dedi je bilo jako bolje. Nakon 6 hemoterapija karciom na bronhijama se dosta smanjio i ljekari su razmatrali da li je sad operabilan ili da ga još dotuku zračenjem.
Međutim, on je iznenada dobio jaku temperaturu. Razlike u snimcima pluća su drastične, a napravljeni su jedan početkom a jedan krajem sedmice. Ovaj početkom sedmice fenomenalan, sve jako povoljno, a ovaj na kraju sedmice katastrofa - lijevo plućno krilo totalno zasjenjeno. Ponovili su snimak i opet isto.
Sad postoje dva scenarija: dobio je upalu pluća ili mu se tumor otkačio i zasjenio pluća. Užasno je reći ali molim Boga da je upala pluća.
U slučaju da se tumor odvojio morao bi se vaditi bronhoskopijom, a kažu da je to jaaako rizičan postupak i velike su šanse da iskrvari. Trenutno mu daju antibiotike, i prate ako je upala da li se smanjuje sjena. Da li je neko imao slično iskustvo? Šta raditi? Poblesaviću, on je totalno utučen, depresivan, i ništa ne jede. Smršao je 8kg...
A joj, lecka drži mi se.
Znam da ti je teško ali probaj razmišljati ovako u slučaju oba scenarija: Ima to što ima i samo po sebi je već to jako jako grdo, ali evo, iako je jedan i drugi scenario kompliciran i rižičan sam po sebi, postoji šansa da se sredi. Ovo je samo još jedna prepreka koju se mora preći. Sjeti se kako su samo rizične kemoterapije i da čovjek od njih može umrijeti ako mu dovoljno ruše krvnu sliku. Eto, bio je i u takvoj situaciji pa se izvukao. Nemojte sad gubiti tlo pod nogama, a prešli ste tako dug i trnovit put do ovdje. Sjeti se da stvari stalno u životu osciliraju. Vidiš kako je bilo prije tjedan, a kako je sad, pa tko kaže da drugi tjedan opet neće biti bolje. Probaj tako s njim razgovarati. Ja mislim da je on na dobrom putu ka ozdravljenju i to velikom većinom zato što ima takvu jaku i snalažljivu unuku.
Samo hrabro naprijed, sve je to ista borba i samo nova prepreka na putu ka rješenju.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.08.2007., 16:16   #1004
Evo i mene nakon duljeg vremena sa ne dobrim vijestima - izgleda de se prokleti gad proširio na lijevo plućno krilo. Na RTG-u je sjena 5cm, a priije mjesec dana je nije bilo. Jeli moguće? Nalazi markera će biti za tjedan dana. Tati su jako otekli zglobovi u koljenima i stopala su mu toliko otečena da ne može obuti cipele. Znam da je negdje netko pisao o tome, ali nikako da nađem.Pliz pomagajte, što da mu damo da otoci splasnu, možda čaj za bubrege ili nekakav diuretik?
nema predaje is offline  
Old 23.08.2007., 16:23   #1005
Quote:
nema predaje kaže: Pogledaj post
Evo i mene nakon duljeg vremena sa ne dobrim vijestima - izgleda de se prokleti gad proširio na lijevo plućno krilo. Na RTG-u je sjena 5cm, a priije mjesec dana je nije bilo. Jeli moguće? Nalazi markera će biti za tjedan dana. Tati su jako otekli zglobovi u koljenima i stopala su mu toliko otečena da ne može obuti cipele. Znam da je negdje netko pisao o tome, ali nikako da nađem.Pliz pomagajte, što da mu damo da otoci splasnu, možda čaj za bubrege ili nekakav diuretik?
Pozdrav! Dugo te nije bilo.
Mi smo mami na početku davali čaj od biljke kokotac (evo linka http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=141), probaj s tim, a možda netko zna za nešto drugo...
Ved is offline  
Old 23.08.2007., 16:44   #1006
Quote:
nema predaje kaže: Pogledaj post
Evo i mene nakon duljeg vremena sa ne dobrim vijestima - izgleda de se prokleti gad proširio na lijevo plućno krilo. Na RTG-u je sjena 5cm, a priije mjesec dana je nije bilo. Jeli moguće? Nalazi markera će biti za tjedan dana. Tati su jako otekli zglobovi u koljenima i stopala su mu toliko otečena da ne može obuti cipele. Znam da je negdje netko pisao o tome, ali nikako da nađem.Pliz pomagajte, što da mu damo da otoci splasnu, možda čaj za bubrege ili nekakav diuretik?
Moja mama je pila Fursemide, ali joj je uvijek rušio kalij. Od kad je počela piti aspirin protect poboljšala joj se i cirkulacija pa je i ta voda otišla.
Joj, same loše vijesti danas
Ajde, nemojte još uzimati taj nalaz kao relevantnim.Pričekajte markere. Tko zna, možda ima upalu pluća. Ipak mu je imunitet pao od kemo i zračenja. Evo i lecka je o tome pisala.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.08.2007., 22:19   #1007
Njima sad jako malo fali do neke upale - imunitet je katastrofa nakon hemoterapije. Moj deda i danas samo kopni, gubi hektolitre znoja. I ne čudi me da dođe do neke upale, majica mu se natopi za pola sata, a dovoljan je i najmanji propuh...
Ali, imaju se i oni pravo prehladiti.
Mislim da je osnovno da ne prestanu jesti, i treba se jako truditi da ne izgube apetit. Deda već neko vrijeme uopšte nema želju da stavi nešto u usta, jednostavno ne osjeća više potrebu za hranom. Jedino još popije puno čaja.
Sad će deset dana primati koktel antibiotika, nadam se da će biti bolje.

Ivanice, hvala puno na toplim riječima. Potpuno si u pravu, ne treba gubiti tlo pod nogama!
Lecka is offline  
Old 23.08.2007., 23:15   #1008
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Njima sad jako malo fali do neke upale - imunitet je katastrofa nakon hemoterapije. Moj deda i danas samo kopni, gubi hektolitre znoja. I ne čudi me da dođe do neke upale, majica mu se natopi za pola sata, a dovoljan je i najmanji propuh...
Ali, imaju se i oni pravo prehladiti.
Mislim da je osnovno da ne prestanu jesti, i treba se jako truditi da ne izgube apetit. Deda već neko vrijeme uopšte nema želju da stavi nešto u usta, jednostavno ne osjeća više potrebu za hranom. Jedino još popije puno čaja.
Sad će deset dana primati koktel antibiotika, nadam se da će biti bolje.

Ivanice, hvala puno na toplim riječima. Potpuno si u pravu, ne treba gubiti tlo pod nogama!
Sve je to sastavni dio borbe i nas i naših. Ne treba odustajati - po mami vidim da joj sve varira iz sata u sat, a ne iz dana u dan.

Kad se mama vratila iz bolnice 15 dana nije mogla jest. Svaki dan bi jedva pojela žlicu bistre juhe. Tata je bio očajan jer nije znao kako joj pomoć da dobije na apetitu. Onda je počeo svaki dan kuhat prežganu juhu i malo po malo je nalazila volju i iz dana u dan sve više juhe je jela.

Nakon slijedećih 15 dana uspio ju je nagovorit da svaki dan pojede jednu bananu.Danas ima super apetit i znamo se pitat gdje joj sve stane a ne dobiva puno na težini. No, najvažnije je svakako da jede i tu se moram složit da je bitno da naši ne izgube apetit kako nebi dodatno ugrožavali već labilan imunitet.

U vrijeme kad nije imala apetita i kad je jela samo juhu i eventualno bananu - doktori su preporučili da uzima nadomjestke prehrani (ENSURE PLUS) i to joj je pasalo. Danas više nema potrebu to piti.

Nadam se da će deda uskoro dobit apetit. Ipak puno znači. Morate puno razgovarati i ulijevati mu snage da osjeti vašu brigu i skrb i da dobije poriv, iako mu je teško, da se bori i bori..

Velika pusa i drž te se!
ko_ka is offline  
Old 24.08.2007., 02:37   #1009
Quote:
nema predaje kaže: Pogledaj post
Evo i mene nakon duljeg vremena sa ne dobrim vijestima - izgleda de se prokleti gad proširio na lijevo plućno krilo. Na RTG-u je sjena 5cm, a priije mjesec dana je nije bilo. Jeli moguće? Nalazi markera će biti za tjedan dana. Tati su jako otekli zglobovi u koljenima i stopala su mu toliko otečena da ne može obuti cipele. Znam da je negdje netko pisao o tome, ali nikako da nađem.Pliz pomagajte, što da mu damo da otoci splasnu, možda čaj za bubrege ili nekakav diuretik?
Dobri diuretici su :
list koprive
suručica
list breze
poljska preslica
list maslačka
vodopija
Ima i jačih,ali ja ih ne bi preporučivao olako.Nadam se da će pomoći.
phyto is offline  
Old 24.08.2007., 03:01   #1010
Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
Već samim tim što si se javila pomažeš.

Kak si njegovala/štitila kožu od zračenja? Moja mama je imala samo pet (ili šest, luda sam već) i naprijed je sva počarana pa se i ne kuži, a na leđima ima flek kao da je jako pocrnila na tom dijelu.
Od ponedjeljka opet ide na toliko zračenja. Pojma nemam s čim da joj to mažem. Masti s nevenom i gavezom baš i nisu dale nekog rezultata.
Mršava je i sva grbava, kao suha grančica.
Fakat ne znam kak ona to sve izdržava, kemoterapija pa zračenje pa ispočetka, a ima puno godina.

Yebomepas, ak mene strefi tak nešto, ja se neću liječit.
Totalno sam u q.
30-60minuta prije zračenja područje koje se ozračuje premazati u tankom sloju smjesom nerafiniranog baznog ulja makadamije ili avokada i eteričnog ulja niauli kemotip cineol (10-20%).Ovo će smanjiti nastanak opeklina.
Nakon zračenja koža se ispire gustim infuzom cvijeta crnog sljeza (8-10g suhih cvjetova se prelije s 3 dcl vruće vode te ostavi 15 minuta-koristi se mlako!).Nakon toga se može namazati sa smjesom nerafiniranih baznih ulja tamanua,macerata kantariona u sezamu macerata centele u bademu u koju dodamo eterična ulja njemačke kamilice i/ili smilja (0.5-1% svakog) i CO2 apsolut nevena.Preporučam eterična i bazna ulja Pranarom i Oshadhi te bazna ulja Primavera life.
Nadam se da će pomoći.
phyto is offline  
Old 24.08.2007., 11:56   #1011
Jutros je doktorica rekla da mu kupimo neki dječiji vitaminski sirup, možda mu on vrati apetit. Ima li ko neku preporuku? Šta mislite o tome?
Ja mu pričam i pričam kao blesava, trudim se biti blaga, nasmijati ga. Mom momku je rekao da će morati i na operaciju nosa, da mu ga skrate jer mi stalno laže kao Pinokio, nema srca reći mi da nije ništa jeo, pa izmišlja. Sad mu je i taheebo čaj dosadio (uzima ga od decembra 2006, nije ni čudo), pa mu u malim bočicama donosim više različitih čajeva da može birati. Ma 100 čuda, samo da bude bolje..
Lecka is offline  
Old 24.08.2007., 12:11   #1012
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Jutros je doktorica rekla da mu kupimo neki dječiji vitaminski sirup, možda mu on vrati apetit. Ima li ko neku preporuku? Šta mislite o tome?
Ja mu pričam i pričam kao blesava, trudim se biti blaga, nasmijati ga. Mom momku je rekao da će morati i na operaciju nosa, da mu ga skrate jer mi stalno laže kao Pinokio, nema srca reći mi da nije ništa jeo, pa izmišlja. Sad mu je i taheebo čaj dosadio (uzima ga od decembra 2006, nije ni čudo), pa mu u malim bočicama donosim više različitih čajeva da može birati. Ma 100 čuda, samo da bude bolje..
Pikovit sirup
Možda i pikovit tabletice bi mu više odgovarale jer su ko bomboni pa bi ga i osvježili. Mi smo našeg starog tetka digli pikovitom
Ivanicapeca is offline  
Old 24.08.2007., 15:10   #1013
Hvala, dali smo mu čaj za bubrege, mješavina poljske preslice s još nekim travama po Breussu.
Sad odbija piti.
Psihički ga je jučerašnji nalaz ubio. Samo bulji u zid i plače. Ludi smo od brige.
nema predaje is offline  
Old 24.08.2007., 21:42   #1014
za tu pulmonis ili tu pluca ima babski lek petrolej ili medicinski benzin istina granici se sa ludilom ali moj drug je probao sa svojom majkom u metastasis stadijumu kad su je vec otpisali pa je evo7 godina vec ziva, opusteno...
doktori dele te tumore na manje-vise dve grupe mikrocelularni i nemikrocelularni hmmm tako i to govori nazalost u prilog nekakve prognoze koja je medicinski uokvirena statistikom , malo surovo ali takva je medicina...
a uvek postoje "neskodljive " varijaante olaksavanja tegoba
pozdrav svima
abuxl is offline  
Old 25.08.2007., 15:20   #1015
Znam čovjeka od oko 55 godina čija je mama prije 12 godina oboljela od karcinoma, no pošto žive u zabiti a i nisu baš školovani nisu na vrijeme otišli ni općoj praksi. Kad je mama pala s nogu i napokon dospjela u bolnicu, samo su ju otvorili i zatvorili jer je bila puna metastaza. Pošto je inače bila slaba i dosta stara poslali su ju doma kao terminalnog pacijenta.
Njen sin je u biljnoj apoteci kupio doslovno 2 najlon-vrećice raznih trava. Apotekarka ga je upozorila da kombinacije nekih biljaka koje je kupio mogu biti opasne.
Što je on s tim travama radio, jel to kuhao, namakao nemam pojma. Samo znam da je svaki dan pila jedan žutanjak jajeta razmućen u malo crnog vina. Mama se oporavila i poživjela još 12 godina, umrla je ovo proljeće sa 80 i nešto godina.
Poanta moje priče je da se nikada ne odustane štogod doktori rekli.
Ako netko želi mogu probati doći do detalja.
LadyZg is offline  
Old 25.08.2007., 15:32   #1016
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Ako netko želi mogu probati doći do detalja.
Svi želimo! Javi detalje, molim te
Ivanicapeca is offline  
Old 25.08.2007., 18:11   #1017
Ok, pitati ću tatu neka pita tog tipa što je on zapravo mami mućkao. Jedino što mi je danas tata znao reći da je žena imala karcinom želuca sa metastazama po cijeloj utrobi. Najmanje 50 dana je živjela samo na tim jajima u vinu i travama dok nije počela malo po malo jesti. Kad se oporavila išla je na njivu sa motikom.
Javim čim saznam.
LadyZg is offline  
Old 25.08.2007., 21:04   #1018
OOooo, da, i mene jako zanima šta je ta teta koristila.
Lecka is offline  
Old 25.08.2007., 21:16   #1019
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Znam čovjeka od oko 55 godina čija je mama prije 12 godina oboljela od karcinoma, no pošto žive u zabiti a i nisu baš školovani nisu na vrijeme otišli ni općoj praksi. Kad je mama pala s nogu i napokon dospjela u bolnicu, samo su ju otvorili i zatvorili jer je bila puna metastaza. Pošto je inače bila slaba i dosta stara poslali su ju doma kao terminalnog pacijenta.
Njen sin je u biljnoj apoteci kupio doslovno 2 najlon-vrećice raznih trava. Apotekarka ga je upozorila da kombinacije nekih biljaka koje je kupio mogu biti opasne.
Što je on s tim travama radio, jel to kuhao, namakao nemam pojma. Samo znam da je svaki dan pila jedan žutanjak jajeta razmućen u malo crnog vina. Mama se oporavila i poživjela još 12 godina, umrla je ovo proljeće sa 80 i nešto godina.
Poanta moje priče je da se nikada ne odustane štogod doktori rekli.
Ako netko želi mogu probati doći do detalja.
to se zove čudo! probaj doći do detalja! I stvarno, ljudi, ne treba odustajati... dok god je čovjek živ, treba vjerovati... Pozdrav svima!
fajterica is offline  
Old 25.08.2007., 23:17   #1020
tumor je bolest imunog sistema
pa su mi preporucili i polen tj pelud
to nije skupo pise da pojacava Imunoglobulin IgE vazan za alergije uopste imunitet
propolis deluje na aktivaciju imunog sistema u smislu povecanja broja limfocita
inace studije razne govore da prisustvo limfocita u okolini tumora na histoloskom preparatu je bolji prognosticki znak kod vecine tumora
znaci treba buditi limfocite u svakom pogledu , oni obezbedjuju antitumorski imunitet
tu spadaju i glukani
i triterpenoidi u raznim biljkama - breza, pecurke -reishi , dongquai ,panax ginseng koji izazivaju apoptozu celija kod opet odredjenih tipova tumora jer ni celije u organizmu nisu iste.. i naravno bozja volja je vazna

watch this www.gnc.com
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.

Zadnje uređivanje abuxl : 26.08.2007. at 02:22.
abuxl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.