Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 14:36   #1
Nisam još spremna za upoznavanje s njegovim djetetom

Čitam temu,imam isto pitanje kao i autorica.kako se nositi s tim?
Naime u vezi sam pola godine.Izvrsno se slažemo,karakterno smo slični, puno se trudi oko mene.Nakon tri mjeseca veze priznao mi je da ima sina od 12 godina.Osjećala sam da nešto skriva to prvo vrijeme.Samo nisam znala šta. I bilo je veliko olakšanje kada sam čula za djete . Rekla sam mu da me ne smeta, da volim djecu.Da želim i svoju jednog dana .Meni se ne sviđa što osjetim da on brza našu vezu. želi da me upozna sa sinom a ja na to još nisam spremna.Kao da je već sve isplaniro za nas,šta je meni sve malo previše.Stalo mi je i ne želim ga pustit ali ne želim se ni zalijetati jer mi je sve još friško..
sin živi s njim.







Premješteno u zasebnu temu.

Nica

Zadnje uređivanje Nica : 11.01.2013. at 17:11. Reason: prebacivanje postova
Samia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:07   #2
Quote:
Samia kaže: Pogledaj post
Čitam temu,imam isto pitanje kao i autorica.kako se nositi s tim?
Naime u vezi sam pola godine.Izvrsno se slažemo,karakterno smo slični, puno se trudi oko mene.Nakon tri mjeseca veze priznao mi je da ima sina od 12 godina.Osjećala sam da nešto skriva to prvo vrijeme.Samo nisam znala šta. I bilo je veliko olakšanje kada sam čula za djete . Rekla sam mu da me ne smeta, da volim djecu.Da želim i svoju jednog dana .Meni se ne sviđa što osjetim da on brza našu vezu. želi da me upozna sa sinom a ja na to još nisam spremna.Kao da je već sve isplaniro za nas,šta je meni sve malo previše.Stalo mi je i ne želim ga pustit ali ne želim se ni zalijetati jer mi je sve još friško..
sin živi s njim.
Veza sa nekim tko zataji dijete je sigurno puna ljubavi i obećavajuća. Ako taji dijete, zamisli što je sve drugo u stanju prešutjeti?
A to što te on sili - pa jasno, ti si rekla da te ne smeta, a on je našao mamicu za svoje dijete, pa se konačno neće morati sam oko njega brinuti. A takve žene je jaaaaako teško naći. Zato se žuri, prije nego ga ostaviš. Možda će inzistirati i brzo na zajendičkom djetetu.

I ne - ne voli te.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:15   #3
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Veza sa nekim tko zataji dijete je sigurno puna ljubavi i obećavajuća. Ako taji dijete, zamisli što je sve drugo u stanju prešutjeti?
Da, ziher ima jedno osamsto spolnih bolesti, dvanaest bivših žena i odležao je u zatvoru za ubojstvo. :roll:

OK, čudno da nije spomenuo, ali možda jednostavno nije htio ništa govoriti dok ne vidi kud ta veza uopće ide. nije da se svake prolazne cure (što je svaka u početku, jel'?) to nužno tiče.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:15   #4
Quote:
Samia kaže: Pogledaj post
Nakon tri mjeseca veze priznao mi je da ima sina od 12 godina.

[/COLOR]
oh iskren neki čovo. Tko zna što ćeš tek saznati za tri godine.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:55   #5
Sigurno joj je servirao priču "kako se bojao kako će reagirati", bla, bla..."jer ne želi ju izgubiti" i tako to...što je ona, naravno, povjerovala.

Takvi koji zataje dijete odmah, to rade samo iz jednog motiva - računaju na to da će se druga strana u njih zaljubiti dovoljno da joj to dijete neće biti problem. A to što se nadaju da će se zaljubiti opet ne mora biti zato jer oni nju vole, nego ju žele iz nekih drugih razloga zadržati uza sebe.

Argument da ne kažu jer ne znaju kamo ta veza ide je toliko bezveze da veze s vezom nema - ne radi se o njima, radi se o tome da lažu partnerima, a partneru sumnjam da podatak da netko ima djecu nije važan. Da netko taji da je u prošlosti ubio nekog ili da je bio tri puta u braku, jel i to zato jer "ne zna kamo veza ide, pa će vidjeti"? Je, sigurno, znaju svi koji nešto ne kažu, zašto nisu rekli.

Zamislite, on je tri mjeseca morao jako dobro paziti što radi i kaže da se ne "izda". Čisti manipulator.

Osim toga mene bi zanimalo zašto dijete živi sa njim? I čist ovak usput, za autoricu - da ga nije možda žena ostavila kad je dijete bilo jako malo? (ovo se možda drugima čini da nema veze sa autoričinim postom, no ako je tako, ona će znati zašto sam ju pitala)
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 19:28   #6
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Veza sa nekim tko zataji dijete je sigurno puna ljubavi i obećavajuća. Ako taji dijete, zamisli što je sve drugo u stanju prešutjeti?
A to što te on sili - pa jasno, ti si rekla da te ne smeta, a on je našao mamicu za svoje dijete, pa se konačno neće morati sam oko njega brinuti. A takve žene je jaaaaako teško naći. Zato se žuri, prije nego ga ostaviš. Možda će inzistirati i brzo na zajendičkom djetetu.

I ne - ne voli te.


ovo me rastužilo.
samo mi kaži da se šališ?
od kud si ovo zaključila?

da na dodam na ovo autorici BJEŽI SIGURNO JE I SERISTI UBOICA.

a OT- jednostavno kaži da ne želiš žuriti, da je to veliki korak, i da ni za djete nije dobro da se upoznajete na brzinu
MiM još čekamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 19:56   #7
Autorice, ne uzimaj za ozbiljno ove tlapnje na temi....

Sviđa ti se, drag je, voliš ga samo ti je malo prebrzo... usporiš i gotovo.
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:24   #8
Ja uopće nisam shvatila da je on zatajio dijete, samo ga nije odmah spomenuo :Hebrang:

Ne znam, veći bi mi problem bilo taj neki presing, to bi me ohladilo više nego troje djece.

Ili je samo meni pola godine jako kratki rok za išta
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:30   #9
Ne znam, možda sam ja luda, ali meni je to nešto za spomenuti odmah, kao i jesi li oženjen, single, u vezi, ovoono.
Kao prvo je odmah dobar filter da vidiš želi li se netko uopće upuštati u išta s tobom znajući da imaš dijete, a kao drugo.. onak, iskrenost prema toj drugoj osobi.

3 mjeseca biti u vezi i tajiti da imaš dijete? Bitch belize.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:44   #10
Quote:
Neugodnjak kaže: Pogledaj post
Autorice, ne uzimaj za ozbiljno ove tlapnje na temi....

Sviđa ti se, drag je, voliš ga samo ti je malo prebrzo... usporiš i gotovo.
i samo tri mjeseca ju je drzao u uvjerenju da je slobodan i bez obaveza, ali ljudi na forumu su puni zla pa zato "tlapnje"...........stvarno si to dobro zakljucio
Mokoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:53   #11
Čovjek koji tri mjeseca u vezi uspije zatajiti 12-godišnjeg sina koji živi s njim, za klinac je kao partner ili je za klinac kao otac.

Ili - najverojatnije - oboje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 21:23   #12
reci mu da ti je prebrzo...sve to....zelis odgovorno postupit prema sebi, djetetu njemu kao partneru....
al daj mu neki rok ....npr...odlucit cu kroz mjesec, dva....ne znam....nije ni njemu lako....normalno da bi mu bilo lakse s tobom....mozda bude jos bolji, a mozda.......
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 22:21   #13
Kako u 3 mjeseca ne spomenuti dijete koje zivi sa njim? Ne razumijem? Jesi ti ikad bila kod njega?


Naravno to sve ne mora znaciti nista lose ali da je cudno, cudno je.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 23:25   #14
Niti mi je jasno zašto je on tri mjeseca tajio da ima sina niti zašto autorica misli da brza ako upozna dijete.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 00:58   #15
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda sam ja luda, ali meni je to nešto za spomenuti odmah, kao i jesi li oženjen, single, u vezi, ovoono.
Kao prvo je odmah dobar filter da vidiš želi li se netko uopće upuštati u išta s tobom znajući da imaš dijete, a kao drugo.. onak, iskrenost prema toj drugoj osobi.

3 mjeseca biti u vezi i tajiti da imaš dijete? Bitch belize.
A jbg, možda je to ono čega se bojao.. možda je već popušio tako sa nekim ko mu se sviđao, pa je želio da ga prije upozna i da i to ima neku težinu u takvom fiktriranju..

Slažem se da je, u najblažem slučaju, blesavo - ali možda to ipak ne mora značiti da je loš čovjek
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 01:27   #16
malo si krivo posložila prioritete, IMHO. meni bi alarmantnije bilo saznati da mi partner 3 mjeseca taji kako živi s 12-godišnjim sinom nego li moja spremnost na sastanak s istim.

ne mogu uopće razumijeti um muškarca koji je sposoban 3 mjeseca ignorirati fakt kako nije solo, već u njegovom životu postoji i sin.
ne znam si racionalno objasnit takav potez osim zbog nekakvog eventualnog straha ili srama što bi me pak odbilo na najjače.
da je kućni ljubimac kod normalnih ljudi bi saznala na prvom spoju nakon prvih par rečenica, a kamoli vlastito dijete...

pazi da se ne dogodi da kad konačno skupiš snage za upoznavanje ujedno sretneš i buduću bivšu ženu koja s njima živi i s kojom samo što nije predao papire za razvod i tako zadnjih 13 godina...
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 01:49   #17
Kako svi znate kakva je bila uopće dinamika njihovog odnosa? Koliko su se često viđali tokom ta tri mjeseca? Možda žena uopće nije bila kod njega, možda su odlazili na spojeve; na kavu i kolač i sad se zbližili više i čovjek joj je rekao da ima sina... Zašto bi bilo kojoj šuši rekao da ima dijete?

I ja bih postupila isto tako da sam na njegovom mjestu; ako sam osobu tek upoznala, zašto bih uopće spominjala dijete? Zašto bi netko znao išta o mojem životu dok ga malo bolje ne upoznam i vidim da vrijedi da me i bolje upozna?

I na kraju krajeva, ako njoj nakon 3 mjeseca treba još vremena da ga upozna, znači da njihova veza još nije došla do tog nivoa, a to je upravo ona dinamika o kojoj sam govorila na početku posta.

OT: Mislim, kako mu otvoreno treba reći da joj je to prerano i kako joj treba još vremena i lijepo mu objasniti da se ne uvrijedi.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 02:43   #18
kakva god bila dinamika tog odnosa, kazati da imaš dijete je tema koja pronađe svoje mjesto u uvodnom razgovoru tokom upoznavanja.nedjeljivi dio tebe, gotovo dio životnog kurikuluma: ing. elektrotehnike, iz Zagreba, rastavljen/solo, ponosan OTAC svog sina, u slobodno vrijeme volim alpsko skijanje i hakl sa sinom... oni su bili 3 mjeseca u vezi koliko je meni poznato, a ne u poznaničkom odnosu. Zanima me koje su to prijeko potrebnije teme koje su morali prestresti prije fakta kako on živi sa sinom?!
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 03:19   #19
Tip se bojao da će ga ona nogirat ako priznat za klinca pa je čekao da se treba zagrije jače pa kao onda neće otić. Tako ja to vidim.
Imao je on još pokušaja prije kada je odmah na početku prezentirao da ima sina pa su se ženske maknule na vrijeme. Sada je shvatio da to tako ne ide i da treba ovako ako želi neku zadržat. Naravno prije se uvjerio dal ona voli ili ne voli djecu.
absinth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 08:37   #20
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko znao išta o mojem životu dok ga malo bolje ne upoznam i vidim da vrijedi da me i bolje upozna
Drugim riječima, normalno je da se ljudi tri mjeseca viđaju, izlaze zajedno, idu u kino zajedno, jedu zajedno, jebu se zajedno, svašta rade zajedno... i onda nakon tri mjeseca, kad se malo bolje upoznate, počnete govoriti "išta o vašim životima"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.