Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2003., 01:10   #1
registracija hr domene i nakon toga

Na www.dns.hr postoji mogucnost registriranja .hr domene, i to za pravne osobe HR-P. Kaze da je registracija besplatna. Sto to znaci da je registracija besplatna? Jel samo registracija, pa da ja moram placat nekakvu pretplatu ili kaj ja znam, ili je to to?

I sta nakon registracije? Meni ne treba puno prostora na webu, ali bi htio da mi adresa firme bude www.firma.hr, da mi e-mail bude [email protected], nekoliko e-mailova dodatnih i recimo 10 MB prostora.

Zanima me procedura i cijene (otprilike), pa ako netko ima iskustva, pomagajte. Hvala.
Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 16:18   #2
Zar nitko nema iskustva sa ovim? Bilo kakvih saznanja?
Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 18:07   #3
A da nazoveš karnet i pitaš direkt?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 03:04   #4
Ma nije to isto, htio bi cuti iskustva korisnika, ako ih ima, naravno. U karnetu mi mogu i govno prodat ako ne znam o cem se radi, zato bi volio znat malo o tome prije nego sto ih zovem...
Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2003., 15:07   #5
Red face

Zato i postoje webmajstori da odrade taj posao kad već ne znaš...
Preko carneta se može besplatno registrirati domena i oni ti ništa ne naplaćuju. Mislim da traje par godina i onda moraš ponovo obnoviti registraciju.
Oni ti daju samo domenu, a ti je moraš postaviti na neki svoj server koji ćeš iznajmiti. Najbolje je ne uzimati direktno kod Carneta, već bilo kojeg ponuđaća web hostinga, pa ti oni sve to srede i njima moraš plaćati nešto malo za web prostor na serveru.
Recimo kod jednih mozes uzeti najmanje 40 MB za 400 kn godišnje, kod drugih 10 MB za 300 kn...
A znam i malih trikova kako je postaviti potpuno besplatno sa 10-20 MB (samo ne dobijes email na tu adresu)
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 03:01   #6
a trikovi su???
mystik4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 15:21   #7
hr domena

.hr domenu mozes registrirati direktno kod Carneta na slijedeci nacin: ispunis obrazac, pecatiras ga i potpises te zajedno sa kopijom rjesenja iz trgovackog suda posaljes u Carnet.
Kroz desetak dana domena je registrirana ali nije aktivna. Ukoliko zelis da ti domena bude aktivna moras priloziti jos dva obrasca sa podatcima servera na koje ces postaviti domenu.
Da bi izbjegao cijelu proceduru, fino nazoves nekog od nasih web hosting firma, i pustis da oni obave posao umjesto tebe.
Kada ta firma registirra domenu, zamolis ih da ti naprave redirekciju, npr. na free web koji imas otvoreno, recimo kod Iskona i Hineta i stvar je gotova. Inace kad registriras domenu kod Carneta ne moras je vise obnavljati.
pozdrav!
zgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.