Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 15:05   #1
Kvačilo slabo odvaja?

pozdrav u ovom kišnom danu

imam jedan problem

auto je vw passat 3C , 1.6 FSI

kad stoji duze vrijeme ugasen,recimo prek noci ,ujutro je dosta tesko ubacit u 1. brzinu. i opcenito se sve brzine teze mjenjaju dok se ne odvozi nekih 10-15 km. mislio sam da je do ulja u mjenjacu te sam jucer ujutro odvozio 20-ak km gotovo samo u 5. brzini i situacija se nije nista poboljsala tako da nije do njega. danas sam odvozio 15-ak km =30-ak min. voznje po gradu dakle stalno stani-kreni i nakon tog kvacilo radi skroz dobro ali hvata na samom vrhu,ipak auto ima 180.000 km gradske voznje pa bi ga uskoro mjenjao.


mehanicar veli da se to dogada jer je kvacilo skroz potroseno i da zato vrlo slabo odvaja dok je hladno. jel to istina? eto ako tko zna bez nagadanja, bilo bi super

e da,sto je toplije vrijeme vani to manje treba gradske voznje da bi se kvacilo unormaliziralo. kad je recimo vani bilo -10, ni nakon sat vremena nije delalo kako spada

sorry na poduzem postu
diabloret is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:17   #2
Quote:
diabloret kaže: Pogledaj post



mehanicar veli da se to dogada jer je kvacilo skroz potroseno i da zato vrlo slabo odvaja dok je hladno. jel to istina? eto ako tko zna bez nagadanja, bilo bi super
Istina je.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 10:12   #3
nekako mi zdrava logika nalaze da ukoliko je kvacilo potroseno, ubacivanje u brzinu bi trebalo bit puno lakse, jer zbog potrosenosti odma odvaja...

ovo mi vise vuce na jedan od cilindara (master/slave) hidraulicnog kvacila, a to je lako i provjerit... pokusaj kod prvog kretanja prvo 20tak puta "napumpat" kuplung, pa vidi oce li onda normalno ubacivat u brzine... to sto si pokusa vozit u 5. brzini 20tak km, samo ide tome u prilog, jer pritom nisi mjenja brzine (tj. stiska kuplung)...
ajde pokusaj ovo sto sam ti reka, pa javi rezultate...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 11:45   #4
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
nekako mi zdrava logika nalaze da ukoliko je kvacilo potroseno, ubacivanje u brzinu bi trebalo bit puno lakse, jer zbog potrosenosti odma odvaja...
kako se lamela troši, pera na japanskom šeširu upadaju sve dublje prema motoru. a tada potisni ležaj nemože dosegnuti dovoljno daleko da razdvoji kvačilo.
zato hvata na početku, jer je kvačilo podešeno da bar malo razdvoji lamelu, a nemože ni to obaviti jer je lamela potrošena.

za ostalo
vjerojatno je problem i u kvačilo u cilindrima kvačila.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:36   #5
decki hvala

wifi- tak vec radim zadnjih 4-5 mj otkad mi je buraz spalio kvacilo do kraja j. budala je ubacio u 3. digo rucnu i drzao gas do kraja,auto je smrdio jos 2 dana po lameli.

kad je hladno jutro i na semaforu moram ubacit u prvu, par puta stisnem kvacilo do kraja i tad se lakse ubaci...inace je skroz potroseno, hvata na samom vrhu i kad dam gasa katkad okretaji odu brze nego sto auto treba ubrzavat.

wonder- se mogu cilindri kvacila reparirat? sta se sve mjenja i gdje kupit potrebno? svaki cilindar kvacila kod svake marke se moze reparirat il samo kod nekih?
diabloret is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:54   #6
Quote:
diabloret kaže: Pogledaj post
decki hvala

wifi- tak vec radim zadnjih 4-5 mj otkad mi je buraz spalio kvacilo do kraja j. budala je ubacio u 3. digo rucnu i drzao gas do kraja,auto je smrdio jos 2 dana po lameli.
što mu bi?
za kaznu mu treba dati da tovari pijesak u kamione sa lopatom za snijeg

Quote:
kad je hladno jutro i na semaforu moram ubacit u prvu, par puta stisnem kvacilo do kraja i tad se lakse ubaci...inace je skroz potroseno, hvata na samom vrhu i kad dam gasa katkad okretaji odu brze nego sto auto treba ubrzavat.
kad imaš nesrazmjer između brzine kretanja i okretaja motora, kvačilo je za penziju. umirovi to, novi set košta već od oko 1500 kn.

Quote:
wonder- se mogu cilindri kvacila reparirat? sta se sve mjenja i gdje kupit potrebno? svaki cilindar kvacila kod svake marke se moze reparirat il samo kod nekih
pa nije to reparacija.
cilindar se skine i rastavi, ispolira se unutrašnjost (ako nije oštećen) i klipić, i stave se nove gumice (glavna i zaštitna) koje koštaju možda 20 kn. i imaš dobar cilindar koji će držati još jako dugo.
svaki se cilindar da tako složiti, to nije mudrost.

gumice kupuješ kod bolfa

i kad to složiš, ulje u kočnicama i kvačilu treba mijenjati svakih par godina pa se ovakvi problemi neće događati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 18:32   #7
Quote:
diabloret kaže: Pogledaj post
...se mogu cilindri kvacila reparirat? sta se sve mjenja i gdje kupit potrebno? svaki cilindar kvacila kod svake marke se moze reparirat il samo kod nekih?
Na uglu Šulekove i Štoosove (blizu Kvatrića) čovjek reparira sve vrste cilindara za 100-150kn gdje ispolira klip i cilindar, metalizira ako je potrebno i stavi nove gumice. Redovito idem tamo jer nemam računicu to doma sam raditi
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 00:59   #8
Crodra- imas mozda kakav info tel broj ili ulicu i kucni broj?

iso bi sutra do covjeka pa da ne hodam po kvatricu i trazim
diabloret is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:40   #9
čemu zajebancija?

ako hoćeš potrošiti 150 kn za kuplung cilindar, onda kupi novog koji nije original.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 23:43   #10
za ovoga u oklici Kvatrića traži pod imenom firme Guma-Metal
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.