Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 17:38   #1
Suze Bospora / Elveda Derken

nova serija od 15.03.2001. umjesto Strasti orijenta na Doma tv

Naslov glasi "Suze bospora"
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:41   #2
Jel i to turska?
Tko glumi i o cemu se radi?
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:49   #3
da i to je turska serija i ima 51 epizodu...imaš na ovom linku

http://mojatv.wordpress.com
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:49   #4
Lijep naslov premda mi nekako ne daje nadu da će nas Turci obradovati sretnim završetkom Vidjet ćemo...
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:49   #5
Elveda Derken, 2007.,Turska - 51 epizoda

Scenarij: Özgür Evren Heptürk
Redatelj: Hilal Saral
Glazba: Günay Uysal

Izvrsna glazba koju potpisuje Günay Uysal te naslovna pjesma ‘Elveda Derken’ daju dodatnu čar ovoj vrhunskoj seriji. Redatelj Hilal Saral i scenarist Özgür Evren Heptürk uspjeli su tragičnu životnu priču pretvoriti u vrhunsku televizijsku dramu čiji su likovi razrađeni do najsitnijeg detalja. Priča prati sretno udanu ženu Lale čiji se svijet sruši kada sazna da boluje od tumora na mozgu. No umjesto da s time suoči i svoju obitelj, ona je odluči napustiti. Ne znajući kako je Lale smrtno bolesna njen suprug Ege oženi prelijepu Zejnep koja bi njihovim djevojčicama trebala nadomjestiti majku. Zejnep također, kao i Lale, ima sličnu sudbinu. Ona je odustala od ljubavi zato što sama ne može imati djecu. Serija se snimala na predivnim lokacijama u Istanbulu.

Glume:
Ece Uslu … (Lale)
Burcu Kara … (Zeynep)
Gökhan Tepe … (Ateş)
Sinan Sümer … (Ege)
Seda Güven … (Eda)
Sait Genay … (Selçuk)
Fatma Karanfil … (Ulviye)
Tansel Öngel … (Kerim)
Aydan Kaya … (Şeyda)
Ebru Bilingen … (Pinar)
Işik Aras … (Adile)
Beliz Inal … (Ajše)
Gökhan Aydinli … (Berk,
Seyfettin Karadayi … (Kasim)

O RADNJI
Lale (Ece Uslu) je pedijatrica koja ima sretnu obitelj i jako voli svog supruga i dvije male kćeri. S piscem Egeom (Sinan Sümer) i dvije kćeri živi sretan život bez ikakvih problema. No nakon lagane vrtoglavice Lale odluči otići na pregled nakon čega joj se život mijenja iz temelja. Saznaje kako boluje od tumora na mozgu. Smatrajući kako treba zaštiti svoju obitelj Lale je odluči ostaviti, a svojim kćerima naći dostojnu majku koja će je moći zamijeniti. Nju pronalazi u prelijepoj Zejnep (Burcu Kara), teti iz vrtića svoje djece. Zejnep je i dalje rastrgana zbog činjenice kako nikada neće postati majka. Prije nekoliko godina je samo zbog toga, nemogućnosti da rodi, na dan vjenčanja ostavila čovjeka kojeg je jako voljela i još pokušava prebroditi tu traumu. Dodatnu komplikaciju u Lalinom životu unijet će njezin prijatelj, neurokirurg Ateš (Gökhan Tepe) koji je zaljubljen u nju.

LIKOVI
Lale (Ece Uslu)
Lale je žena koja ima sve. Sretnu obitelj, divnog muža pisca te predivne dvije djevojčice. Nakon iznenadne vrtoglavice odluči posjetiti liječnika, a rezultati koje dobije preokrenut će njen cijeli život. Odbivši svojoj obitelji priuštiti strepnju nad njenim životom ona ostavlja svog supruga te ga praktički gurne u naručje žene za koju smatra da bi bila dobra majka njenim kćerima. Dok joj se čini kako se srušio cijeli njezin svijet jedan muškarac joj ponudi svoje srce i bezgraničnu ljubav. Riječ je o Atešu njenom liječniku.

Junakinju Lale utjelovila je turska glumica Ece Uslu. Lijepa glumica rođena je 1974. godine. Glumila je u mnogobrojnim turskim serijama među kojima su ‘Kara Melek’ te ‘Kizim Nerede’.

Zejnep (Burcu Kara)
Zejnep je teta u vrtiću Lalinih kćeri. Sudbine ovih dviju žena će se ispreplesti kada Zejnep ‘zamijeni’ Lale u njenoj ulozi majke. No prelijepa djevojka i sama ima svoju životnu boljku. Naime zbog bolesti nikada nije mogla postati majka, a upravo zbog toga je ostavila i svoju veliku ljubav na sam dan vjenčanja.

Zejnep je utjelovila glumica Burcu Kara koja je rođena u Bursi 1980. godine. Ova glumica ostvarila je nekoliko uloga u turskim serijama, a zadnji veliki projekt joj je uloga u filmu ‘Romantik comedic’ iz 2010. godine.

Ateš (Gökhan Tepe)
Markantan i naočit neurokirurg Ateš zaljubljen je u glavnu junakinju Lale. Unatoč tomu što zna kakva je njena situacija, Ateš želi dokazati Lale kako je ona žena koja je u potpunosti osvojila njegovo srce.

Ege (Sinan Sümer)
Lalin suprug je pisac koji obožava svoju obitelj. Sve do trena kada se ona raspadne do temelja. Nakon što mu Lale priopći da se želi razvesti, Ege očajan mora potražiti utjehu u drugoj ženi. Osim toga on mora svojim kćerima nadomjestiti majku.


*****
Izvor: http://www.mojtv.info/2011/03/03/suze-bospora/
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:50   #6
Evo procitala sam

Ljubav je poput suza: one se rađaju u očima, a padaju na srce. Ne propustite životnu priču koja će vas duboko dirnuti u seriji ‘Suze Bospora’

Pa to skoro za svaku kazu
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:54   #7
Neće se ovo moći pratiti, pogotovu kad Ezel od pon pređe u termin od 20h
Sinopsis mi nije loš ,ali nemoguće je ovo sve upratit
S.N.O.B is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:00   #8
Ja odmah kazem da necu pratiti.. Nema se vremena za sve te silne serije
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:06   #9
vidjela sam maloprije na doma tv najavu za ovu seriju
neću je gledati, a dobro je to kaj ima samo 51 epizodu, a ako bude isla i subotom i nedjeljom, trajat ce svega mjesec i pol
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:45   #10
a kaj več je bila najava na Doma tv?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:49   #11
ne privlaci me...
jos sam ljuta na rtl kaj je ukinuo kismet, nema sanse da jos jednu gledam!
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:25   #12
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
a kaj več je bila najava na Doma tv?
jest, za vrijeme strasti orijenta, piše uskoro
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:49   #13
onda če biti i nakon emitiranja program u onim jinglovima što prikazuju nakon što im završi program
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 01:12   #14
šteta kaj nisu kupili Menekse ile Halil, mislim da bi pacijentice s AŠK odjelarespectbile sretne s novom dozom... a i meni fali Bahar u Ezelu...
Gregorio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 01:16   #15
Uzas jedan u sto se pretvorila nasa televizija... Samo nas dave sa turskim smecem...
Lilly Vanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 17:49   #16
Gledajuci ovu poplavu turskih serija - ne mogu se oteti jednoj misli: uglavnom su snimane na "prelijepim lokacijama Istanbula",
(tako ih najavljuju) - mora da su imali neki raspored za ekipe za snimanje, jer sve snimaju na istim lokacijama.
1. 1001 noc (od 16-18h)
2. Ezel (12-14h)
3. Strasti orijenta ( 14-16h)
i td......................
mama bruha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 18:02   #17
ne bi ovo trebalo dugo trajati, nekih mjesec i pol ako se na varam
serija ima 51 nastavak, amitira se i subotom i nedjeljom, a i ako se bude emitirala od 19:10-21:00 znaci da ce dnevno puštati vise od jedne cjele epizode, pa ce je i to dodatno skratiti
al mi je svejedno jer mi ne pada na pamet gledati je
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 18:42   #18
Quote:
Lilly Vanilly kaže: Pogledaj post
Uzas jedan u sto se pretvorila nasa televizija... Samo nas dave sa turskim smecem...
nadam se da će što prije prestati s tim
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 22:10   #19
Quote:
Lilly Vanilly kaže: Pogledaj post
Uzas jedan u sto se pretvorila nasa televizija... Samo nas dave sa turskim smecem...
Nisi objektivna...
dave nas svakakvim smećem,sve prahistorijskim serijama,od kojih mi se koža ježi!
No još uvijek mi je gledljiviji bilo koji turski serijal od onih meksičkih u kojima ne da se govori, već laje...a sisulje glume školske curice,gluma na razini okamenjenih faca pa ti pozli već ako i slučajno naiđeš na samo sekundu neke..
a k tome reklamsko smeće u trajanju od 5 min...
pa eto i stare srpske"humorističke" serije,kojoj se ni moja baka nije smijala...
sve u svemu ne isplati se više ni imati televizor...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 11:54   #20
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
a kaj več je bila najava na Doma tv?
Promo #1
http://www.youtube.com/watch?v=vJ5iOAPb6Bc
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.