Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2011., 13:38   #1
Učestalo mokrenje

Evo mog problema, vec dulje vrijeme...cca 2g imam problema s ucestalim mokrenjem...
Za vrijeme mokrenja, nema peckanja ni nista, samo moram piskiti svakih 20min...
Vadila sam krv-leukociti,i sve to ostalo je ok,
Nalaz mokrace, bakteriolosko anaerobno: Fizioloska flora...citajuci to znaci da je ok.
Sad mene zanima dal ima tko iskustva, sto bi mi moglo biti?
Koji pregled da napravim, da utvrdim sta mi je??
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:14   #2
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Evo mog problema, vec dulje vrijeme...cca 2g imam problema s ucestalim mokrenjem...
Za vrijeme mokrenja, nema peckanja ni nista, samo moram piskiti svakih 20min...
Vadila sam krv-leukociti,i sve to ostalo je ok,
Nalaz mokrace, bakteriolosko anaerobno: Fizioloska flora...citajuci to znaci da je ok.
Sad mene zanima dal ima tko iskustva, sto bi mi moglo biti?
Koji pregled da napravim, da utvrdim sta mi je??
Dali je rađena GUK?
Mokrite li više danju ili noću?
Koliko tekućine pijete?
Kolika je otprilike količina mokraće?
Jeli rađen UZV bubrega i m. mjehura?
Dob?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:55   #3
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dali je rađena GUK?
Mokrite li više danju ili noću?
Koliko tekućine pijete?
Kolika je otprilike količina mokraće?
Jeli rađen UZV bubrega i m. mjehura?
Dob?

Secer nemam, vadila krv prije desetak dana...
danu mokrim non stop, nocu ne toliko, 1-2 puta po noci i ujutro me probudi potreba za mokrenjem...
Tekucine pijem dosta malo, zapravo se cudim odakle tekucina za pisanje...Par casa vode dnevno...
Kolicina mokrace, dosta, ko da nisam dulje vremena mokrila, a mokrim svakih 20-30min..
Uzv bubrega i mjehura nisam radila...
Dob - 21g
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 18:24   #4
I ja imam sličan problem. I kod mene je sve u redu, pa se ne zabrinjavam. S tim što sam ja radila i UZV bubrega.
Samo što bi kod mene rješenje moglo biti u kavi. Jer baš poslije nje osjetim da se mjehur naglo puni. I tako par sati nakon kave, sam u wc-u svakih pola sata.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 18:31   #5
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
I ja imam sličan problem. I kod mene je sve u redu, pa se ne zabrinjavam. S tim što sam ja radila i UZV bubrega.
Samo što bi kod mene rješenje moglo biti u kavi. Jer baš poslije nje osjetim da se mjehur naglo puni. I tako par sati nakon kave, sam u wc-u svakih pola sata.
Znaci trebala bi jos napraviti uzv bubrega?
Ja ne pijem kavu, tako da kodd mene to ne moze biti razlog...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 21:03   #6
Ja sam jednom imala tako probleme, obavila sam urinokulturu, sve je bilo sterilno, UZV sve OK, onda mi je doktor preporučio cistoskopiju (meni bila užasno bolna) gdje je ustvrdio da mi mjehur ima kapacitet samo 400 ml. Tako da je preporučio da malo ''vježbam'' mjehur, tj. da ne idem na wc odmah kad mi je sila, nego da malo trpim, da se mjehur rastegne. I tako sam ''vježbala'' jedno vrijeme i stanje se popravilo.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 21:17   #7
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom imala tako probleme, obavila sam urinokulturu, sve je bilo sterilno, UZV sve OK, onda mi je doktor preporučio cistoskopiju (meni bila užasno bolna) gdje je ustvrdio da mi mjehur ima kapacitet samo 400 ml. Tako da je preporučio da malo ''vježbam'' mjehur, tj. da ne idem na wc odmah kad mi je sila, nego da malo trpim, da se mjehur rastegne. I tako sam ''vježbala'' jedno vrijeme i stanje se popravilo.
Ma trpim ja nekada i to dosta, jer nemam uvijek wc u blizini...ali mi to nije rjesenje...bojim se da ne oslabi...pa da jos pocne pustat...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:51   #8
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Secer nemam, vadila krv prije desetak dana...
danu mokrim non stop, nocu ne toliko, 1-2 puta po noci i ujutro me probudi potreba za mokrenjem...
Tekucine pijem dosta malo, zapravo se cudim odakle tekucina za pisanje...Par casa vode dnevno...
Kolicina mokrace, dosta, ko da nisam dulje vremena mokrila, a mokrim svakih 20-30min..
Uzv bubrega i mjehura nisam radila...
Dob - 21g
Obzirom da nema nocturije,mislim da se neradi o većem problemu.
Mogli bi uraditi UZV mokraćnog sustava,24h urin količina,proteini,ponoviti KKS,CRP,kreatinin,ureja,urati,GUK,urin,UK.
Te po potrebi i na osnovu indikacije pregled urologa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:13   #9
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Obzirom da nema nocturije,mislim da se neradi o većem problemu.
Mogli bi uraditi UZV mokraćnog sustava,24h urin količina,proteini,ponoviti KKS,CRP,kreatinin,ureja,urati,GUK,urin,UK.
Te po potrebi i na osnovu indikacije pregled urologa.

A na što može upućivati učestalo mokrenje?
Npr. kada legnem navečer u krevet dok ne zaspim u stanju sam otići milijun puta na wc i svaki put mokrim kao da nisam dugo to obavila, a da ne pričam kako se noću budim 1-2 puta. Ujutro me također budi pun mjehur. Danju mokrim, ali nešto manje nego noću, i nekako mi je lakše izdržati.
Peckanje nikakvo ne osjećam. Ali sam se udebljala u zadnje vrijeme.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:28   #10
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
A na što može upućivati učestalo mokrenje?
Npr. kada legnem navečer u krevet dok ne zaspim u stanju sam otići milijun puta na wc i svaki put mokrim kao da nisam dugo to obavila, a da ne pričam kako se noću budim 1-2 puta. Ujutro me također budi pun mjehur. Danju mokrim, ali nešto manje nego noću, i nekako mi je lakše izdržati.
Peckanje nikakvo ne osjećam. Ali sam se udebljala u zadnje vrijeme.
I meni je otprilike tako, al ne idem cijelu noc, nego 2puta nocu...
Radi cega pojma nemam....a izludi me to...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 13:23   #11
Probajte raditi Keglove vjezbe, to zna pomoci...

...dr. Arnold Kegel shvatio, da jači mišići zdjelice pomažu pacijenticama koje imaju probleme nekontroliranog mokrenja poslije poroda. Smisilo je jednostavne vježbe grčenja i otpuštanja mišića...

http://www.intimatemedicine.com.hr/tag/keglove-vjezbe/
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:50   #12
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Probajte raditi Keglove vjezbe, to zna pomoci...

...dr. Arnold Kegel shvatio, da jači mišići zdjelice pomažu pacijenticama koje imaju probleme nekontroliranog mokrenja poslije poroda. Smisilo je jednostavne vježbe grčenja i otpuštanja mišića...

http://www.intimatemedicine.com.hr/tag/keglove-vjezbe/
Ne radi se o nekontroliranom nego učestalom mokrenju. Znam što su Kegelove vježbe. Rodila jesam, ali prije više godina, a ovo se javilo u zadnjih mjesec dana otprilike.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 17:45   #13
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ne radi se o nekontroliranom nego učestalom mokrenju. Znam što su Kegelove vježbe. Rodila jesam, ali prije više godina, a ovo se javilo u zadnjih mjesec dana otprilike.
Nema to veze. Vježbe pomažu u oba slučaja.

S time da baš nisam pobornik Kegelovih vježbi (nisam se mogla pomokriti do kraja pa su Kegelove još pogoršavale situaciju), bolje su tzv. funkcionalne, npr. ove:

www.youtube.com/watch?v=6ke-SSJeEwg
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:50   #14
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
A na što može upućivati učestalo mokrenje?
Npr. kada legnem navečer u krevet dok ne zaspim u stanju sam otići milijun puta na wc i svaki put mokrim kao da nisam dugo to obavila, a da ne pričam kako se noću budim 1-2 puta. Ujutro me također budi pun mjehur. Danju mokrim, ali nešto manje nego noću, i nekako mi je lakše izdržati.
Peckanje nikakvo ne osjećam. Ali sam se udebljala u zadnje vrijeme.
Ako nema nokturije (nočnog mokrenja koji prekida san)
onda se vrlo vjerojatno radio o neurogenom m. mjehuru.
Učestalo mokrenje može biti pshičko,smanjen kapcitet m.mjehura,DM,diabetes insipidus uz žeđanje,uroinfekciju,neurogeni m. mjehur.
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
I meni je otprilike tako, al ne idem cijelu noc, nego 2puta nocu...
Radi cega pojma nemam....a izludi me to...
Nokturija do 2x je normalna.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:30   #15
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ako nema nokturije (nočnog mokrenja koji prekida san)
onda se vrlo vjerojatno radio o neurogenom m. mjehuru.
Učestalo mokrenje može biti pshičko,smanjen kapcitet m.mjehura,DM,diabetes insipidus uz žeđanje,uroinfekciju,neurogeni m. mjehur.

Nokturija do 2x je normalna.
Imam problem. Imala jaku upalu mjehura, mokrila krv. Dobila Nolicin, nakon toga radila obični pregled mokraće, urinokulturu nakon 8 dana od terapije sve ok. Međutim, isto imam pojačanu potrebu za mokrenjem, svakih sat i pol. Po noći ne. Probada me još malo lijevo dolje gdje je mjehur. Jer to može biti još od upale sada je skoro mjesec dana prošlo. Mislim zabrinula sam jer je bilo krvavo mokrenje, ali ne bih baš htjela raditi neke pretrage tu cistokopiju ili sl., ako baš ne moram. Ima netko neku ideju.
panic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 18:35   #16
Quote:
panic kaže: Pogledaj post
Imam problem. Imala jaku upalu mjehura, mokrila krv. Dobila Nolicin, nakon toga radila obični pregled mokraće, urinokulturu nakon 8 dana od terapije sve ok. Međutim, isto imam pojačanu potrebu za mokrenjem, svakih sat i pol. Po noći ne. Probada me još malo lijevo dolje gdje je mjehur. Jer to može biti još od upale sada je skoro mjesec dana prošlo. Mislim zabrinula sam jer je bilo krvavo mokrenje, ali ne bih baš htjela raditi neke pretrage tu cistokopiju ili sl., ako baš ne moram. Ima netko neku ideju.
Koliku količinu mokrite ?
Obzirom da nema nokturije i ostalih patoloških znakova najvjerojatnije je problem funkcijski.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:24   #17
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Koliku količinu mokrite ?
Obzirom da nema nokturije i ostalih patoloških znakova najvjerojatnije je problem funkcijski.
Što bi to značilo funkcijski, ako mi možete malo objasniti. Hvala puno na odgovoru, malo ste me smirili.
panic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:29   #18
Quote:
panic kaže: Pogledaj post
Što bi to značilo funkcijski, ako mi možete malo objasniti. Hvala puno na odgovoru, malo ste me smirili.
Recimo malo nervozniji m. mjehur. Dakle nema organske bolesti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:34   #19
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Recimo malo nervozniji m. mjehur. Dakle nema organske bolesti.
Puno hvala na odgovoru.
panic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:41   #20
Quote:
panic kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru.
Nema na čemu i drugi put.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.