Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 15:38   #21
Slazem se s Lotos! Mozda ne u mjeri tolikoj da tvrdim da dijete uopce nije osjetilo ljubav i brigu, ali ocito da se radi o odredjenoj dozi pogresaka. Slazem se i da fobije nisu teska bolest, ali pitam se sto se podrazumjeva pod fobijom "od suncanog vramena"? Mozda samo strah od pogorsanja socijalne fobije i anksioznosti, ali cinjenica je da u tom slucaju otac ne izlazi van 8 mjeseci u godini (jer toliko otprilike ima suncanih dana). Neka se autor izjasni, jer ovako se stice dojam da nije ni cudo sto je mali u problemima, ako cijeli zivot gleda tatu koji "drami" i ne ponasa se normalno u situacijama u kojima drugi funkcioniraju. A ono sto mi najvise bode u oci je konstatacija da su ucitelji primijetili to njegovo psihoticno ponasanje i kao posljedicu ga ispisali iz skole. Pa se pitam...kako to da su takvo nesto primijetili ucitelji, a ne roditelji tj. ako je situacija takva, zar je trebalo doci do toga da ga skola ispisuje, a ne roditelji koji su trebali shvatiti da im dijete u tako brutalnim okolnostima vise ne funkcionira normalno? Ocito da se trebalo vise raditi na onim sitnim problemima u pocetku i tada ne bi doslo do ovakve eskalacije!
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 17:25   #22
Quote:
Lotos kaže:
nije preoštro, mislim da sam pogodila u meritum problema, za duševne bolesti su najodgovorniji neadekvatni roditelji, potom daljnja okolina, a ne kemija, kemija je tek posljedica, djeca koja su ljubljena ne razvijaju takve stvari, i obratno, dakako, ovisi u kojoj mjeri se može sam iskoprcat, svaka čast ima i takvih
slažem se!

Quote:
Dvojba kaže:
Po opisu problema djetetova oca koji se boji izaći na otvoren prostor, vjerojatno se radi o socijalnoj fobiji
točnije agorafobija.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 07:29   #23
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
dobro- jel ima neko objašnjenje kako je moguće da djetetu od 8 god bude dijagnosticirana psihoza? što se moglo dogoditi s njim? koliko znam, samo shiozofrenija može biti nasljedna, psihoza ne.
Djecja psihoza je sada nazvana Dječji disintegrativni poremećaj i strpana je u veliku vreciu Pervazivni razvojni poremećaji (tako se izbjegla zastrasujuca rijec psihoza)

Za tocniju dijagnozu, trebalo bi vise detalja. Prvi simptomi, ljuljanje i nedrustvenost, mogu uputiti na autizam, ali kod djece dijagnoza nikad nije tako precizna kao kod odraslih. U svakom slucaju, treba znati da takva djevca nisu glupa, nego drukcija, i najgore sto se moze napraviti je ponasati se kao da imamo neosjetljivog glupaka ispred sebe.

Potrebna je specijalizirana njega, u najmanju ruku da roditelji sami nauce kako s njim, za to treba volje i strpljenja.


A vjerovanje da je bolest prouzrokovana zlocestim roditeljima je vrlo blizu vjerovanju u vjestice. Treba prestati citati bajke.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:24   #24
Ima jako puno faktora koji su mogli utjecati na takvo stanje 8-godišnjaka
dvije nabijbitnije i 1. stvari koje najviše utječu na dijete!
npr.

- prerano skidanje sa prsiju
- nedovoljno pažnje u prve 3 godine
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 18:01   #25
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Ima jako puno faktora koji su mogli utjecati na takvo stanje 8-godišnjaka
dvije nabijbitnije i 1. stvari koje najviše utječu na dijete!
npr.

- prerano skidanje sa prsiju
- nedovoljno pažnje u prve 3 godine
Aha. Po tome bi 3/4 europljana trebali imati autisticni sindrom.
A u Africi ih ne bi bilo.
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 02:17   #26
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Ima jako puno faktora koji su mogli utjecati na takvo stanje 8-godišnjaka
dvije nabijbitnije i 1. stvari koje najviše utječu na dijete!
npr.

- prerano skidanje sa prsiju
- nedovoljno pažnje u prve 3 godine
Na kakvo stanje? Psihozu!?
Odvajanje od sise može imati neke negativne posljedice ali rijetko je to genetski naslijeđena bolest ili poremećaj
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 11:29   #27
Quote:
vitez82 kaže: Pogledaj post
pozdrav....
....
Definitivno neka potraži mišljenje dječjeg neuropsihijatra. Znam da je u lašvanskoj dolini nemoguća misija naći takvu osobu, ali pokušajte vidjeti šta sa župnikom ima li kakvih fondova koji bi bili spremni financirati odlazak djeteta u ZG

Zadnje uređivanje Vilenica : 26.05.2009. at 11:43. Reason: ne citirati predugacke postove
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 11:33   #28
By the way, potraži na netu link ili e-mail adresu od nekog DJEČJEG neuropsihijatra, pošalji mu mail (ali mu napiši sve od a do ž šta stoji i u nalazima od djeteta i ponašanje djeteta i situaciju u obitelji) te ga zamoli za odgovor. Vjeruje da bi i to za početak moglo uspjeti
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:56   #29
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
By the way, potraži na netu link ili e-mail adresu od nekog DJEČJEG neuropsihijatra, pošalji mu mail (ali mu napiši sve od a do ž šta stoji i u nalazima od djeteta i ponašanje djeteta i situaciju u obitelji) te ga zamoli za odgovor. Vjeruje da bi i to za početak moglo uspjeti
, Hej vidim da si u Sarajvu.( mladosti moja). Pozdravi mi bistrik , marijin dvor; bogosloviju , da mi je samo jednom na ponocku u katedralu!
i ilidzu i vrelo bosne, stup...............
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 16:30   #30
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
Definitivno neka potraži mišljenje dječjeg neuropsihijatra. Znam da je u lašvanskoj dolini nemoguća misija naći takvu osobu, ali pokušajte vidjeti šta sa župnikom ima li kakvih fondova koji bi bili spremni financirati odlazak djeteta u ZG
... jer su sarajevski psihijatri idioti koji nakon svih pretraga (vidi uvodni post) jos nisu u stanju dijagnosticirati psihozu
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 18:49   #31
Quote:
krazykat kaže: Pogledaj post
... jer su sarajevski psihijatri idioti koji nakon svih pretraga (vidi uvodni post) jos nisu u stanju dijagnosticirati psihozu
Puno , puno
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 21:18   #32
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
, Hej vidim da si u Sarajvu.( mladosti moja). Pozdravi mi bistrik , marijin dvor; bogosloviju , da mi je samo jednom na ponocku u katedralu!
i ilidzu i vrelo bosne, stup...............
Na bogosloviji studiram, na marijin dvor navratim često, u katedrali pjevam dakle, to može ali na ilidžu i stup idem vrlo rijetko...
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:25   #33
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
Na bogosloviji studiram, na marijin dvor navratim često, u katedrali pjevam
Aaa, mozda zato mislis da ce duh sveti sletiti na dijete ako ga odvedu u Zagreb? U Zagrebu ce dijagnosticirati Dječji disintegrativni poremećaj i poslati ga doma. Martin u Zagreb, Martin iz Zagreba.

Valjda su u Sarajevu dali nesto vise informacija nego sturu dijagnozu, i uputili roditelje negdje za lijecenje.
No to ne znamo, jer je Vitez zbrisao sa svim mudrim komentarima koje je ovdje dobio.

emofree, nisi me valjda shvatio ozbiljno?
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 06:24   #34
Talking

Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
Na bogosloviji studiram, na marijin dvor navratim često, u katedrali pjevam dakle, to može ali na ilidžu i stup idem vrlo rijetko...
Ja sam ti bila, kao prva generacija ,upisala bogosloviju, i dala par ispita al zapucalo...barikade i . Necu dalje, rascmizdrit cu se
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.