Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2009., 21:01   #1
Ford Kuga vs Toyota RAV4 vs VW Tiguan

Pitanje je jasno, odaberite svog favorita od ova tri ponuđena...i molim bez offtopic-a, te molim admine da ne lockaju temu...unaprijed veliko hvala!

Ford Kuga 2.0 TDCi 4WD
100kW/136KS
VS
Toyota RAV4 2.2 D-4D
110kW/150KS
VS
VW Tiguan 2.0 TDI 4WD
103kW/140KS
dhm is offline  
Old 09.11.2009., 21:08   #2
Kuga
Grgica Mali is offline  
Old 09.11.2009., 21:10   #3
Kuga (ne svinjska!)
Kvadricus is offline  
Old 09.11.2009., 21:30   #4
Vozio sam se u Kugi sa gotovo full opremom. Nista posebno. Unutrasnjost nedovrsena. Iz vani auto je lip, ali unutra po meni los. Tako da sigurno bi prije Rav4 ili Tiguana...
andro2001 is offline  
Old 09.11.2009., 21:35   #5
hmmm svi su oko 250000 više manje jel? ...Toyota je najstariji model, najmanji, meni ne liči na ništa, Tiguanu ide redizajn, a i manji je nešto od Kuge, tako da bi ja Kugu, ima najslabiju mašinu ali su sve sličnih performansi, potrošnja 6-7, odličan.... eh kad bi bilo para...

...e da samo ignoriraj premali gepek na kugi
wasx is offline  
Old 09.11.2009., 21:44   #6
samo da kažem da sam ja jučer naručio novi Rav4 redizajn od pred par tjedana i definitivno od tri navedena Toyotu.
Kad bolje razmislim i cijeloj toj klasi dakle manji suv-ovi Toyota
Hartge is offline  
Old 09.11.2009., 22:18   #7
Quote:
Hartge kaže: Pogledaj post
samo da kažem da sam ja jučer naručio novi Rav4 redizajn od pred par tjedana i definitivno od tri navedena Toyotu.
Kad bolje razmislim i cijeloj toj klasi dakle manji suv-ovi Toyota
BMW driver kupio SUV? Ti si neki fejker

ONT: Imaš master test pa pogledaj, ja bih uzeo Kugu jer mi je najljepša i za pretpostaviti da ima najbolji osjećaj na volanu a kad pogledaš i serijsku opremu sve će ti biti jasno. Tiguan je ružan (a za vas koji pljujete interijer od Kuge; Tiguanov je high-end Golf Plus hibrid iz 2004) ali sigurno će držati cijenu bolje nego Kuga, dok RAV voze kućanice koje nemaju za XC60.
piacere_dfn is offline  
Old 09.11.2009., 23:01   #8
kod kuge mi se ne sviđa skučena unutrašnjost, jako je malo automobil iznutra sa svoje dimenzije, kod tiguana mi se ne sviđa to što je baš golf, dakle opće nemaš dojam da voziš suv vozila nego kao da si u golfu, glupavo, rav 4 mi od njih dijeluje najbolje, relativno je prostraniji od njih, sigurno i pouzdaniji, tako da bi moj glas bio za rav 4, koliko toliko pušta dojam terenca, također svi su na samonosećim karoserijama što je za terenska vozila jako loše

šta se tiće terenskih sposobnosti nemoj previše očekivati od ovih auta, nijedan od navedenih nije za terensku vožnju i tokom zime obavezno stavi dobre zimske gume, ne cjelogodišne nego prave zimske, inače ćeš se obrukati negdje kada ti auto zapne u 5 cm snijega, blata ili tako nešto, ti "pametni 4x4 pogoni" su dobri za neku vožnju po livadi, nasipu ili tako nešto, ništa extremnije, također mnogi od navedenih imaju loš clearence i loše ulazne i silazne kuteve

dakle moj glas za rav 4, nije zanemarimo da toyotin motor radi uglađenije nego vw ili ford
testdriver is offline  
Old 09.11.2009., 23:16   #9
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
dok RAV voze kućanice koje nemaju za XC60.


ontopic kuga..!


Quote:
testdriver kaže:
nije zanemarimo da toyotin motor radi uglađenije nego vw ili ford
svašta...
 
Old 09.11.2009., 23:19   #10
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
BMW driver kupio SUV? Ti si neki fejker
vozio sam Bmw ne tako davno, do pred par mjeseci. vremena se mjenjaju.

zaboravio sam na Xc60, on mi je jedini mjerljiv koliko toliko s rav 4
ali je razlika u cijeni i sveukupnoj ponudi. toyota nema motor jači od 200ks u ponudi za rav4 dok xc60 ima 285 ili 286ks nisam siguran.

auto nisam kupovao za sebe.

Zadnje uređivanje Hartge : 09.11.2009. at 23:39.
Hartge is offline  
Old 10.11.2009., 13:39   #11
al cini mi se da je sad rav4 na akciji, i košta 154.000kn? dok tiguan košta oko 250000kn, iako i on ima sad neku akciju...
otac mi vozi tiguana, i auto je super... cijena mu je malo viša...
sta se tice unutrašnjosti, malo je skromnija, al završna obrada plastike je odlična, dosta kvalitetna. do sada nemam ni jedu zamjerku, ni kvar...

vanjskim dizaj za sva tri modela je odličan, bar meni...
ma nećeš falit, šta god da odabereš....
dinopelj is offline  
Old 10.11.2009., 14:07   #12
Quote:
dhm kaže: Pogledaj post
Pitanje je jasno, odaberite svog favorita od ova tri ponuđena...i molim bez offtopic-a, te molim admine da ne lockaju temu...
Budem ti otvorio ako mi na PM napišeš jedan valjani razlog zašto bi tema trebala biti otključana? Da te zanima za kupiti onda bi valjda napisao opremu i cijenu... Ovo je ona u stilu kad si pitao da li je ljudima bolji bijeli ili crni golf?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.