Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2005., 14:50   #201
Quote:
lahor kaže:
Ja ronim na boce (odnedavno ) i na dah.
Je li i sada u tajlandu ronis s bocama?

Mene malo strah s obzirom da su prve barokomore pitaj boga gdje....

Stogod rekli, meni na Ko Tao vidljivost i nije bila nesto s cime sam se odusevio. Istina, kazu da najbolju vidljivost ima Pulau Perhentian u Maleziji, ali tamo mi je izgledala jos gore (valjda zbog monsuma).

Najbolje sto sam ikada vidio je bilo u Belizeu.

Jesi li vidjela morske pse?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 18.02.2005., 13:12   #202
Da, ovdje ronim s bocama. Stovise, sutra pocinjem sa advanced tecajem tako da cu ici dublje. Barokomora imas tri u gradu i blizoj okolici, mislim da uopce nema beda, a uostalom pazis sto radis i to je to.

Nisam (jos) vidjela morske pse, ali sam vidjela stosta drugog, jucer sam vidjela one ogromne kornjace
lahor is offline  
Old 24.05.2005., 13:25   #203
Tajland

Bok,
pošto frend i ja idemo u vlastitom aranžmanu krajem 6-tog mjeseca u Bangkok na 7 dana, pa 7 dana u Pattayu trebali bi neke informacije.
Evo par pitanja:
1. da li se treba cijepiti za neke bolesti npr.malarija
2. kolike su cijene npr. Odjeće, hrane u restoranima, cuga po klubovima i sl.
3. što obavezno moram vidjeti...npr. izleti, hramovi, noćni život i sl.
4. ako se još nekih korisnih informacija sjetite
Hvala svima!
 
Old 24.05.2005., 16:08   #204
Re: Tajland

Quote:
vlado1011 kaže:
Bok,
pošto frend i ja idemo u vlastitom aranžmanu krajem 6-tog mjeseca u Bangkok na 7 dana, pa 7 dana u Pattayu trebali bi neke informacije.
Evo par pitanja:
1. da li se treba cijepiti za neke bolesti npr.malarija
2. kolike su cijene npr. Odjeće, hrane u restoranima, cuga po klubovima i sl.
3. što obavezno moram vidjeti...npr. izleti, hramovi, noćni život i sl.
4. ako se još nekih korisnih informacija sjetite
Hvala svima!
1.Cjepivo protiv malarije ne postoji a za 14 dana ti se ne isplati uzimati malarone. Mazi se,kupi si mrezu za komarce ak te je frka

2. Cijene original copy odjece su puno jeftinije ali ne ocekuj europski izbor.Majice kratkih rukava i ljetna odjeca je jeftina
Hrana je takodjer jeftina a najbolja je na street standovima i night marketima. Uglavnom najedes se za par baksa(nadam se da volis ljuto)
Klubovi nemam pojma nisam isao u iste.
Smjestaj ti je takodjer jeftin ali ovisi kaj hoces. Ja sam isao na low end varijantu i to se krece oko 5-10 dolara spavanje.Kupi Lonely Planet i tam pogledaj
3. U bankoku imas svega. Procitaj postove iznad a ja u Pattayu ne bi ni da mi plate. Ko sto kolegica Indi kaze pedofili i debeli Rusi i Europejci obicno res peceni.
4.Odi radje na jug ak ti je do kupanja. Ostani u BKK 4 dana i onda odite dole barem na Ko Samui.
Roko is offline  
Old 24.05.2005., 23:54   #205
Re: Tajland

Quote:
vlado1011 kaže:
Bok,
pošto frend i ja idemo u vlastitom aranžmanu krajem 6-tog mjeseca u Bangkok na 7 dana, pa 7 dana u Pattayu trebali bi neke informacije.
Evo par pitanja:
1. da li se treba cijepiti za neke bolesti npr.malarija
Bangkok i Pattaya nisu malaricna podrucja. Ako ides na jug ili sjeverno u Chiang Mai, takoder ti ne treba zastita od malarije. Malarije se moras bojati samo u seoskim podrucjima prema Burmi i Kambodzi.

Preporucam booster dozu tetanusa - za svaki slucaj ako se ozlijedis, porezes, nesto te ugrize. A i besplatno je.

Od ostalih cjepiva ako bas zelis - tifus i paratifus (cijena je oko 150 kn), hepatitis A (zutica) - ali za to trebas uzeti tri doze u razmaku od 3 i 6 mjeseci i imas zastitu 10 godina (cijena 3 x 270 kn).

Ako mislis koristiti njihove seksualne usluge, tada je cjepljenje protiv hepatitisa B skoro pa obavezno. No ja to ne bi preporucio, jer mozes navuci hepatitis C a onda si j**** jeza (protiv toga nema ni postenog lijeka, a kamo li cjepiva).

Quote:
2. kolike su cijene npr. Odjeće, hrane u restoranima, cuga po klubovima i sl.
Za odjecu pojma nemam, ali je hrana i cuga jeftina. Za nekoliko dolara mozes se najesti kao car. Ako se maknes iz turistickih sredista, cijena hrane jos vise pada i postaje gotovo bagatela. Cijena smjestaja je uzasno niska, i za 4-5 dolara mozes dobiti pristojnu sobu.

Quote:
3. što obavezno moram vidjeti...npr. izleti, hramovi, noćni život i sl.
O tome je vec bilo govora. U Bangkoku odi pogledati carsku palacu i najveci kompleks budistickih hramova u zemlji - Wat Pho. Iznad Mekonga se uzdize fascinantni Wat Arun koji se takoder isplati pogledati (no mislim da se na njega vise ne moze popeti). Prosetaj se na vecer kroz kinesku cetvrt, posjeti centar grada. Otidi na stadion i pogledaj borbe tajlandskog boksa. Ako imas vremena, otidi jedno jutro na neki od floating marketa u okolici Bangkoka - mnoge agencije to organiziraju.

U okolici Bangkoka mozes posjetiti Ayutthayu, staru prijestolnicu Siama sa hramovima poput svemirskih brodova vanzemaljaca. U blizini je i Kanchanaburi sa famoznim mostom na Rijeci Kwaei i prigodnim spomen centrom na mjestu japanskog radnog logora, te nacionalni park Erewan koji je super za opustanje.

Ne znam po sto ides u Pattayu. To je najstariji tajlandsku turisticki centar, no samim time i najruzniji, najdekadentniji, prepun ocajnih stranaca i pedofila u potrazi za maloljetnickim seksom. Ne znam za tebe, ali tamo se ide uglavnom zbog toga - seksa s 15-godisnjakinjama.

Ako zelis plaze i more, otidi na jug nocnim vlakom do Suratthanyja, pa odaberi istocnu ili zapadnu obalu. Na istoku imas otoke - Ko Samui, Ko Tao. Na istoku si uglavnom na obali, pa odaberi plaze - Ko Lanta, Ko Phangan, Krabi...

Samo bjezi ca od Pattaye...

4 dana u Bangkoku ti je dovoljno. Dva dana potrosis za put, ostaje ti 8 dana uzivancije po plazama juga... Ili potrosis jos dva dana za pogledati kako to prasuma izgleda u Kanchanaburiju ('rafting', trekking sa slonovima) ...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 25.05.2005., 07:55   #206
Re: Tajland

Quote:
vlado1011 kaže:
Bok,
pošto frend i ja idemo u vlastitom aranžmanu krajem 6-tog mjeseca u Bangkok na 7 dana, pa 7 dana u Pattayu trebali bi neke informacije.
Evo par pitanja:
1. da li se treba cijepiti za neke bolesti npr.malarija
2. kolike su cijene npr. Odjeće, hrane u restoranima, cuga po klubovima i sl.
3. što obavezno moram vidjeti...npr. izleti, hramovi, noćni život i sl.
4. ako se još nekih korisnih informacija sjetite
Hvala svima!
pa di ste našli ić u pattayu. ne znam koja je svrha vašeg boravka tamo, ali mislim da bi vam bilo bolje da produžite do koh sameta (3 sata od bkk) ili do koh changa (5 sati od bkk). zbilja lijepi otoci sa super plažama...
jaffar is offline  
Old 25.05.2005., 09:02   #207
Re: Tajland

Hvala svima još jednom.
Znači Pattaya otpada, nismo znali da je toliko loše tamo...činilo se na netu ok.
Pozdrav
 
Old 25.05.2005., 10:02   #208
Ne zali za Pattayom - Thailand je prepun drugih fantasticnih mjesta
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Old 25.05.2005., 10:04   #209
Što kažete na Phuket? Tražimo mjesto gdje ima i noćnog života...
 
Old 25.05.2005., 10:30   #210
pukhet ti je trenutno dobra opcija jer jos uvijek malo rasciscavaju nakon tsunamija i bit ce jos jeftinije neg inace. a imas i nocni zivot - zapravo gdje na tajlandu nema nocnog zivota
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Old 25.05.2005., 17:32   #211
Quote:
Indi kaže:
pukhet ti je trenutno dobra opcija jer jos uvijek malo rasciscavaju nakon tsunamija i bit ce jos jeftinije neg inace. a imas i nocni zivot - zapravo gdje na tajlandu nema nocnog zivota
Rascistili su to tajlandani jos prije 2 mjeseca. Danas se vise uopce ne vidi da je bilo tsunamija.

I da - cijene su sada izrazito niske. No, ako ides na zapadnu obalu, moj ti je prijedlog - nemoj u Phuket. Previse umjetno, previse pro-zapadnjacki. Odi rade juznije od Phuketa, oko Krabija (Ao Nang) ili na Ko Lanta. Ko Lanta ima manje guzve i prava uzivancija u netaknutoj prirodi. Ao Nang i Krabi su ipak bolji za nocni zivot.

Evo ti karta, pa pogledaj. Sve ti je na cca 100 km usaljenosti, pa ako zelis dobar provod mozes par dana na Phuket, a ako zelis predivne plaze slijedecih par dana na Ko Lanta

http://www.lanta-thailand.com/investments/map01_l.jpg
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 25.05.2005., 17:51   #212
Ne idi u Pattayu, tamo je dobro samo pod vodom.

Vjeruj na riječ.

Odite vi u Laos
Puuuno bolje

U Bangkoku i Pattayi nema straha od malarije. Ja sam bila 6 tjedana u Tajlandu i Laosu, nisam se protiv ničega cijepila i nije bilo nikakvih problema. Jela sve i svašta
Inače preporučuju hepatitis A i tifus.

Zbog Laosa sam uzimala antimalarike.
lahor is offline  
Old 29.06.2005., 12:12   #213
chiang mai mi je malo van ruke....koliko ima do gore od bangkoka ?...kakav je grad ?...jeli pod must za obic ?
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 29.06.2005., 15:43   #214
Quote:
milk kaže:
chiang mai mi je malo van ruke....koliko ima do gore od bangkoka ?...kakav je grad ?...jeli pod must za obic ?
Simpa je Chang Mai. Inace ti treba cijela noc vlakom do tamo od BKK.

Napravi si rutu. Mozda ti ne bi bilo lose otici BKK ChangMai,Pa preci u Laos i po Mekongu do Kambodje i onda se vratiti u BKK. Imas blog sto sam napisao o Laosu i malo o Sjevernom Tajlandu pa si procitaj ak te interesira.

http://laos.blog.hr/
Roko is offline  
Old 30.06.2005., 12:52   #215
ajd bacit cu oko na blog...ma problem je sto bi ja ofcce i nofce...sve bi nekako htio na ko chang otic...izgleda mi privlacno...a i sukhothai mi je pod obavezno...ubaci u to i cambodiu pa mi objasni kako stic sve u nesto vise od tri tjedna...jadan ja...:-)
...
jel se tko cjepio od vas koji ste bili dole...hepatitis or something ?? ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 01.07.2005., 14:45   #216
Quote:
milk kaže:
ajd bacit cu oko na blog...ma problem je sto bi ja ofcce i nofce...sve bi nekako htio na ko chang otic...izgleda mi privlacno...a i sukhothai mi je pod obavezno...ubaci u to i cambodiu pa mi objasni kako stic sve u nesto vise od tri tjedna...jadan ja...:-)
...
Tri tjedna? Pa to ti je vise nego dovoljno. Ja sam u nesto vise od tri tjedna obisao Tajland, Angko Wat (Kambodza) i Maleziju. Za otici u Kambodzu, potrebno ti je iz Bangkoka barem 4 dana. Dva dana potrosis na put, a preostala dva ostanes u Kambodzi. Dva dana ti je sasvim dovoljno za obilazak Angkor Wata. Eventualno ostanes jos jedan dan i posjetis neko od sela na vodi ili jezeru. Za spustiti se do Pnom Penha ipak nemas vremena.

Racunaj da ti treba dva dana u Bangkoku za dobiti kambodzansku vizu - prvi dan predas zahtjev i platis, drugi dan pokupis vizu.

Ne znam zasto zelis otici na Ko Chang, ali ja tamo ne bi isao. Prema onome sto sam vidio, a i prema informacijama koje imam, za uzivanje u ljepotama tajlandskih plaza i mora definitivno je mnogo bolje otici na jug - zapadna ili istocna obala. Na istocnoj obali imas Ko Tao (eventualno i Ko Samui ako se zelis provoditi), a na zapadnoj Krabi, Ko Lanta. Odes dolje nocnim vlakom tako da ustedis dan (a i placanje nocenja u hotelu).

Za Sukhothai i je dovoljan jedan dan, ako si dovoljno lud. Uzmes nocni vlak sa lezajevima, prespavas u vlaku, dodes u Sukhothai, razgledas ga i tim istim vlakom odes natrag u Bangkok. Drugi dan ujutro si natrag. Po putu mozes provesti dan u Ayyuthayi, staroj tajlandskoj prijestolnici. Ili umjesto povratka u Bangok nstavis prema sjeveru za Chiang Mai.

Evo kako bi si ja organizirao vrijeme. Bangkok - 4 dana. Kambodza - 4 dana. Sukhothai, Ayuthaya - 2 dana. Krabi - 3 dana. Ko Tao - 4 dana. Jos ti ostaje 4 dana koje mozes potrositi na Chiang Mai.

Quote:
jel se tko cjepio od vas koji ste bili dole...hepatitis or something ?? ...
Ja sam se cjepio protiv paratifusa (to cjepivo imam jos od 2000) i hepatitisa A. Uzeo sam i booster dozu za tetanus.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 03.07.2005., 13:35   #217
tomo thanx na info...da to sam sve vise manje mislio obic...kochang mi djeluje blizu cambodji pa mi je nekako zgodniji nego skroz dolje na jug...al to cu jos vidit...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 03.07.2005., 15:24   #218
A kada ides?

I koliko placas avio kartu? Ja pronasao neku charter agenciju pod imenom Sun koja nudi karte za oko 500 eura...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 03.07.2005., 16:30   #219
Whow....vidjeti izvorni Muay Thai i burmanski boks. super
To bi išo prvo vidit
Afrofeet is offline  
Old 04.07.2005., 15:39   #220
Chiang Mai je simpa, ali ne na više od par dana. Ja sam tamo provela više od tri tjedna i malo sam se predozirala tim gradom.

Za Tajland se ne moraš cijepiti protiv ničega.
lahor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.