Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2004., 11:01   #61
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Eto ti ga! Sada ste i mene zarazili!

Gdje se dobiva viza (s hrvatskom putovnicom) i kakve papire traze?

Jel svi letovi idu preko Londona?

U koje doba godine je najbolje ici? Kad je tamo kisna sezona?

Jesu li potrebne vakcinacije i cijepljenja? (Za backpacking putovanje. Za cucanje u turistickom naselju ne treba, to znam.)

Kiki, Roko - pucajte!
pucam

visa u gundulicevoj vizavi zg banke ne znam koliko kosto oko 100 kn mislim da ti nista ne treba osim karte. viza je na 2mjeseca mislim.

ne imas letova preko svih gradova. za kartu potrazi po agencijama probaj last minute etc.

pa hepatitis a nije na odmet imati inace nista nije obavezno. dosta je sve cisto u Thailandu tako da nije frka kao Africa ili Indija.

najbolje je ici od 11mj do 4. nakon toga je vruce a u 6om krenu monsuni i sve je puno jeftinije. kazu ljudi da i monsunska sezona ima svojih cari ja nisam bio.

preporucam obic cijelu se aziju ne samo Thailand Kambodia,vietnam i Laos. U Vijetnamu nisam bio a u Kambodiju sam samo malo otisao (day trip) a Laos je
Roko is offline  
Old 18.02.2004., 11:14   #62
E, Roko, bas si brz. Svaka cast.

Imam jos pitanja.

Vakcinacija na Hepatitis A, jel to jednokratno ili je treba ici 3 puta u jednoj godini i sl?

Novac. Kartice ili gotovina?

Jesi li putovao sam? Je li neki veliki rizik ako ides sam na backpacking trip po Tajlandu?


I jos jedna stvar. Kada idete obilaziti plaze i sl. gdje ostavljate dokumente (putovnica, karta,novac..) u hotelu, hostelu, sobi...ili nosate sa sobom?
Mooky Sissa is offline  
Old 18.02.2004., 14:11   #63
Quote:
Mooky Sissa kaže:
E, Roko, bas si brz. Svaka cast.

Imam jos pitanja.

Vakcinacija na Hepatitis A, jel to jednokratno ili je treba ici 3 puta u jednoj godini i sl?

Novac. Kartice ili gotovina?

Jesi li putovao sam? Je li neki veliki rizik ako ides sam na backpacking trip po Tajlandu?


I jos jedna stvar. Kada idete obilaziti plaze i sl. gdje ostavljate dokumente (putovnica, karta,novac..) u hotelu, hostelu, sobi...ili nosate sa sobom?
je treba 2 puta mislim ali nece ti nista bit ako nemas.

novac u thailandu oboje funkcionira i mijenjas lovu svugdje oficijalno nema mijenjanja na cesti ne postoji

ako ides sam/a nemas frke uvijek ces nekog sresti. ima puno ljudi koji idu sami i vrlo brzo vec na ko san roadu se udruze sa nekim tko ide u njihovom smjeru.

ovako kad se ides kupati moras ostaviti sve u sobi u guesthouseu a inace nosas u onom belt pauchu oko pasa uvijek ispod majce.
inace dobra ti je fora skenirati putovnicu,karte i travelers cekove ako ih nosis i staviti na net poslati si na hotmail ili slicno tako da uvijek imas kopiju koju mozes isprintati (interneta ima po svuda)

nemas frke idi samo biti ce ti super nema frke oko nicega. nemoj nista nositi odavde jer sve SVE mozes tamo kupiti puno puno jeftinije.
Roko is offline  
Old 18.02.2004., 15:06   #64
nemojte pjluvati po phuketu ko tamo su samo package turisti,elitni hoteli??? kakve to veze ima?ako je covjeku da upoznaje bakpakerse iz svedske,engleske,amerike i neznam ja sve odakle mislim da nemora ici na Tajland.ako mu je do toga da upozna malo Tajland,da prosmrdi onim djelom azije neka ide i na Phuket,to je jako ljep otok sa prekrasnim plazama,vodopadima...ima svega sto ti srce zazeli,ako nemas para ima i hostela za 200 bata(4 eura) a ako ga zanimaju tajkinje najbolje mu je da ide na phuket jer su tamo najbolje iz cijelog tajlanda(poslije bangkoka naravno)
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 18.02.2004., 18:35   #65
Ma daj..ako ode u Phuket, bas tamo nece Tajland upoznat. Mi smo se prosle godine na Ko Lanti upoznali sa super Tajlandjanima, a na Phuketu ce upoznat debele Svabe i Engleze koji doma rade kao cinovnici i dosli su provest dva tjedna odmora na Tajland. A i skupo je. Dakle, ja kazem, Phuket...
Mislim...ono...mali ima 19 godina, kaj ce koji drek na Phuketu kad ima 100 put ljepsih otoka, plaza i svega ostalog za vidjet na Tajlandu.

Mooky...sto se tice novca. Ja uzmem samo nesto gotovine (tek tolko da se nadje pri ruci) inace uvijek sve s karticom dizem. Imas svugdje ATM machine i onda samo dignes lovu s racuna karticom.
Meni je to najlakse.
Plus, sto imam protection insurance na kartici, tako ako se nesto dogodi, uvijek dobijem novac nazad.
Novac (kad ides na plazu) mozes ostavit ili u sobi ili u safety deposit box na recepciji. Mada....ja sam isla na plazu i s kamerama i s novcem i nikad se nista nije dogodilo (to ako su plaze deserted kao na Ko Lanti, npr). Vidjet ces vec kad dodjes tamo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 18.02.2004., 19:30   #66
Slazem se sa Kiki. Nisam bila u Thailandu, ali radim u turizmu i definitivno ne bih preporucila Phuket za odmor. Osim ako nisi jedan od onih sto ih je Kiki gore opisala.
Mislim da tamo ima puno ljepsih mjesta za posjetiti nego vrijeme provoditi u nekom od hotelskih kompleksa, okruzen sa hrpom turista sa totalno 'bolesnim' prioritetima i vrijednostima.
No, da se odmah ogradim - 100 ljudi , 100 cudi.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Old 18.02.2004., 20:52   #67
a kaj je sa ovim bolestima trenutno tamo, sarsom i pticjom groznicom? kolika je mogucnost da pokupis neku bolestinu dok si tamo?
 
Old 19.02.2004., 02:55   #68
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Eto ti ga! Sada ste i mene zarazili!

Gdje se dobiva viza (s hrvatskom putovnicom) i kakve papire traze?


Bio sam u Tajlandu prije točno godinu dana, pa ti mogu dati informacije iz prve ruke. Uz to sam sa sobom vodio manju grupu ljudi (svi frendovi, da ne mislite da se radi o turističkoj agenciji), organizirao im prijevoz, logistiku i plan puta.

Uglavnom, vizu dobiješ u tajlandskoj ambasadi u Gunduličevoj istoga dana, samo imaju neki glupi raspored rada, mislim da rade samo do 12 ili 1. Cijena vize ti je 100 kn za jedan ulaz. Ako češ ići u susjednu zemlju pa se vračati natrag, naglasi da ti treba 2 ulaza. Tada ti je cijena 200 kn
-viza vrijedi 3 mjeseca, ali NE OD DATUMA ULASKA već OD DATUMA IZDAVANJA VIZE. Sve što ti treba za vizu je putovnica koja vrijedi barem 6 mjeseci nakon što ti istekne viza. Dobro je imati rezervaciju za povratnu kartu.

Quote:
Jel svi letovi idu preko Londona?


Ne. Preko Londona je blesavo iči jer su cijene aviokarta preskupe. Naime, iako ti avioprijevoznik kaže da ti ne treba engleska viza, već je on sam sređuje, oni ti tu vizu fino naplate kroz cienu aviokarte. Obišao sam sve živo po Zagrebu što se tiče avio karata, i definitivno najbolju smo ponudu imali od Turkish Airlinesa. Let je iz Zagreba za Bangkok preko Istanbula. Za istu cijenu možeš imati opan jaw kartu i pri povretku se fino ukrcati u Singapuru jer avion u biti leti Istanbul-Singapur-Bangkok-Istanbul. Ima i opcija Istanbul-Bangkok-Kuala Lumpur-Istanbul. Mi smo kartu platili 530USD sa svim aerodromskim pristojbama. Kod bilo koga drugog avioprijevoznika, cijena nije silazila ispod 800 USD. Da se razumijemo, radilo se o ekstra visokoj sezoni, putovali smo 2 dana prje Božiča. Tako da vjerujem da se može postiči i niža cijena van sezone. Ako vas ide 2 ili više, s Turkishom možete pregovarati o cijeni, i vrlo vjerojatno će vam je spustiti. Slijedeći najbolji ponuđač su bili Malaysia Airlines po cijeni od 830 USD, tek nakon toga Luthansa, KLA i British Airways. Inače, sa Turkish Airlines sam dosta putovao, i ok su avio kompanija, hrana je dobra, avioni fino izgledaju, posluga isto tako dobra. Sve u svemu korektni, bez ijednog problema.

Quote:
U koje doba godine je najbolje ici? Kad je tamo kisna sezona?


E ovo ti sada ovisi na koju stranu ideš. U principu, u unutrašnjosti kišna sezona počinje negdje u 6. mjesecu i završava negdje u 11. mjesecu. No to ti se bitno razlikuje ideš li na more. Na istočnoj obali (Kinesko more) kišna sezona počinje negdje u 10. mjesecu i završava u 3. mjesecu, na zapadnoj obali (Indijski ocean) je obrnuto - započinje u 5. mjesecu i završava oko 10. mjeseca. Plus minus jedan mjesec. To vrijedi samo za otoke i obalu koja je dovoljno južno, prema Maleziji, osobito ovo za istočnu obalu. Mi smo bili na Ko Tau i Ko Phanghanu i tamo u principu niti nema kišne sezone.

Mi smo išli u 12. 1. i 2. mjesecu i imali ludu sreču da je i sa jedne i sa druge strane bila suha sezona. Na zapadnoj obali je u to vrijeme ionako suha sezona, a na istočnoj obali je krajem 1. mjeseca upravo završila kišna sezona (i to mjesec dana prije nego inače).

Quote:
Jesu li potrebne vakcinacije i cijepljenja? (Za backpacking putovanje. Za cucanje u turistickom naselju ne treba, to znam.)


U principu, službeno ne treba ništa. No mi se uvijek cjepimo za standardne bolesti bez obzira gdje idemo (latinska Amerika, srednja Amerika, Azija...):
1. booster doza tetanusa - provjeriti kada je bilo zadnje cijepljenje, vrijedi 4 godine. To napraviš besplatno u cijepnoj stanici
2. tifus i paratifus - jednokratno cjepivo koje traje 6 godina
3. Hepatitis A - ovdje postoji više opcija. Postoji jednokratno kombinirano cjepivo za HepA i tifus (Twinrix, ako se dobro sječam) i ono traje 2 godine. Također, možeš se cjepiti i protiv Hep A i Hep B (Havrix) i zaštita traje 10 godina. No moraš se cijepiti barem 1 mjesec prije polaska na put, pa drugi puta 3 mjeseca poslije prvog cijepjenja, pa treći put 6 mjeseci nakon 2. cijepljenja. Dakle, ukupno 3 cjepiva, plus što su prilično skupa (svako je oko 250 kn).

Ako treba netko više informacija neka se javi na PM. Mogu dati i link na internu grupu gdje stoji gomila informacija o cijepljenju, zdravstvenoj zaštiti, osiguranju, opremi, vizama, avio kartama....

TJ
El Tomo is offline  
Old 19.02.2004., 03:04   #69
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Novac. Kartice ili gotovina?
Osobno, uvijek uzimam polovicu u gotovini polovicu u ostalim vidovima, najčešće traveller's čekovi (1/4) i kartice (1/4). Kartice za plačanje jeftinijih hostela, hotela, dučana, za hranu i kupovanje na cesti je bezvrijedna. Naravno, vrijedi za skupe hotele i restorane (mi tamo nismo išli

Jedina kartica koja nešto vrijedi je American Express jer možeš podiči gotovinu u njihovoj poslovnici (koliko znam, samo u Bangkoku). Uglavnom, tako si isplanitam da imam novca do 2/3 putovanja, pa odem u ured Americana i dignem koliko mi treba za ostatak. Putnički čekovi su ok ali uzimaju dosta velike provizije, ili im je kurs jako loš. I opet je najbolje putničke čekove mijenjati u poslovni american expressa.

Quote:
Jesi li putovao sam? Je li neki veliki rizik ako ides sam na backpacking trip po Tajlandu?
Mi nismo imali nikakvih problema. Možda nije baš preporučljivo ako si žensko, no ne bi smjela imati nikakvih problema. Uostalom, uvijek nađeš nekoga tko ide u tvom smjeru, ili nekoga pokupiš u hostelu pa odete na neku destinaciju zajednu. Malo je gadno ako želiš u Kambodžu cestovnim putem, prijelaz Poipet kojim se ide za Angkor Wat je poprilično gadan, i ne bi se htio tamo izgubiti (a poprilično lunjaš sam jer treba pješke preči granicu, a oko tebe sve jaaaako čudne face). Inače, preporučio bi svakome četverodnevni "izlet" u Angkor Wat iz Bangkoka (2 dana putovanja plus dva dana za razgledavanje).

Quote:
I jos jedna stvar. Kada idete obilaziti plaze i sl. gdje ostavljate dokumente (putovnica, karta,novac..) u hotelu, hostelu, sobi...ili nosate sa sobom?
Nikada ne ostavljati novce i dokumente u hotelskoj sobi - prvo i osnovno pravilo. Mi smo svi imali one novčanike koji se stavljaju oko pasa ispod odječe tako da se ne mogu primjetiti, a gotovo ih je nemoguće opljačkati. Tanki su i dovoljni za putovnicu, aviokartu, novac i kartice. Jedino malo smeta po suncu.... A dok si na plaži, uvijek je netko ostajao i čuvao na stvari.
El Tomo is offline  
Old 19.02.2004., 03:06   #70
Quote:
lood kaže:
a kaj je sa ovim bolestima trenutno tamo, sarsom i pticjom groznicom? kolika je mogucnost da pokupis neku bolestinu dok si tamo?
Ma nikakva, ili vrlo mala. Sada moj frend ide na mjesec dana u Laos. I niti se ne osvrče na taj "problem"

Veči je problem kineski dio, Vijetnam i Tajvan

e da, nastojiš izbjegavati piletinu. Iako je to tamo vrlo vrlo vrlo teško to je valjda jedino jelo za koje znaš što jedeš...

TJ
El Tomo is offline  
Old 19.02.2004., 03:24   #71
E da, još nešto što se tiče kartica. Super je imati MasterCard jer s njim možeš dizati gdjegod poželiš, u bankama ili na ATM. Ima i ATM za American, ali samo u velikim gradovima (ja nemam Mastercard pa sam na nju potpuno zaboravio u prošlom postu).

A što se tiče destinacija - meni je definitivno istočna obala bila puno ljepša i privlačnija od zapadne. Nisam bio na Ko Lanti, ali čuo sam za nju, i ona je danas vjerojatno posljednja oaza "mira" na zapadnoj obali, iako mi se čini da je i ona preplavljena turistima iz svijh dijelova svijeta, jer sam vidio gomilu ponuda u turističkim agencijama u Tajlandu za Ko Lantu, gdje je reklamiraju kao "psljednju oazu" (moš si misliti kako je to onda posljednja oaza). Inače, štoi se tiče debelih starih ružnih Šveđana, Njemaca, Engleza, Amera, to je prava katastrofa u Tajlandu, stvarno nemaš više gdje otiči od tih napasti (mi smo ih zvali "horde zla"). Ko Phi Phi je doslovno pregažen ,tamo se više ne isplati iči na dulje od jedan dan. Najbolje je ostati u Ao Nangu, na obali, pa otiči na jednodnevan izlet na Ko Phi Phi. Jer su cijene na Ko Phi Phiju užasno visoke, duple nego na obali. Phuket je još veća katastrofa, on je doslovno pregažen i pretvoren u jedan ogromni holiday resort za Amere, Švede, Nijemce... Očajno, otiči na jedan dan i maknuti se od tamo. Još je najljepše otiči na Phrangan (mislim da se tako zove), plažu pored Ao Nanga na koju je nemoguće doči osim brodom. Kako je ograničen broj brodova koji tamo voze, plaža nije "pregažena". Puno je bolja solucija otiči na istočnu obalu, i otiči na naudaljeniji otok - Ko Tao. Ko Phangan je isto dobar, tamo je sve krcato tripera i mladih amera željnih zabave, seksa i naroljavanja na plažama. Tamo su najbolji full moon party (ima i half moon party, da se zna) - događaji u kojima na tisuće ljudi pleše i razvaljuje se na plažama duboko u noć na sve moguće vrste muzike. Ko Tao je smireniji jer je još dalje od obale, pravi raj za smiriti se. Od turista prevladavaju isključivo mladi i to oni koji su došli roniti. Ko Tao je vjerojatno uz Ko Similan najbolji otok za ronjenje u Tajlandu. Plaže nisu prenatrpane, lagano uspostaviš kontakt sa domačinama (mi smo imali privatnog kapetana i brodić, i cijeli dan visili s njim naokolo). Uglavnom, Ko Tao je meni izbor. Ko Samui je preblizu kopna i meta velikih cruiser brodova, pa opet sve vrvi debelim turistima (da tek vidite koliko tih cruisera ima na Ko Phi Phiju, strava jedna!!!).

Ali ako baš DOISTA želiš uživati u moru, na predivnoj pješčanoj plaži, najboljem ronjenju u Aziji, treba otiči u sjevernu Maleziju, jedan dan outovanja daleko od ovih tajlandskih otoka. I otiči na Pulau Perhentian. Najljepši otoci koje sam u životu vidio, redovno su u top 10 destinacijama svih boljih vodiča već nekoliko prethodnih godina. Ugođaj odličan, otoci su prilično daleko od kopna, samo mladi, domačini još uvijek funkcioniraju na principu robinzonskog improvizacijskog turizma, nema niti jednog čvrstog betonskog objekta, sve je načinjena od drva i pripručnog materijala. Na cijeloj plaži, 300-ak metara dugoj smo bili valjda samo mi i još 5-6 drugih turista - u doslovnom smislu privatna plaža! Samo tamo treba iči u 2. mjesecu, jer u 3. počinje navala (za sve je kriv Lonely Planet).

Inače, ako se već ide u taj dio svieta, uz već predložen Laos, predložio bi i Kambodžu (Angkor Wat je tu obavezan), Malezija je odlična destinacija (Taman Negara nacionalni park).

Ako netko želi par sličica, mogu i to poslati.

TJ
El Tomo is offline  
Old 19.02.2004., 03:28   #72
I još jednom - Phuket definitivno sucks! Izbjegavati, osim ako ne voliš goleme betonske holiday resorte ala Malibu ili american-type Cancun.
Ko phi Phi nema takve holiday resorte, priroda je još uvijek divna, ali pregažena starcima i gerijatrijom. Još kada ti gerijatrija pokaže svoje čari pa se razgoliti na plaži... ne znaš da li da plačeš ili da bježiš

TJ
El Tomo is offline  
Old 19.02.2004., 04:57   #73
Quote:
El Tomo kaže:



Ne. Preko Londona je blesavo iči jer su cijene aviokarta preskupe. Naime, iako ti avioprijevoznik kaže da ti ne treba engleska viza, već je on sam sređuje, oni ti tu vizu fino naplate kroz cienu aviokarte. Obišao sam sve živo po Zagrebu što se tiče avio karata, i definitivno najbolju smo ponudu imali od Turkish Airlinesa. Let je iz Zagreba za Bangkok preko Istanbula. Za istu cijenu možeš imati opan jaw kartu i pri povretku se fino ukrcati u Singapuru jer avion u biti leti Istanbul-Singapur-Bangkok-Istanbul. Ima i opcija Istanbul-Bangkok-Kuala Lumpur-Istanbul. Mi smo kartu platili 530USD sa svim aerodromskim pristojbama. Kod bilo koga drugog avioprijevoznika, cijena nije silazila ispod 800 USD.

Malo samo da nadovezem na ovo. Za London vise ne treba tranzitna viza tako da nema teorije da ti netko naplacuje za nesto sto ne treba...niti eng ambasade niti turisticki djelatnici.
Dalje....ne znam kakav je Turkish Airlines jer iskreno nisam letila nikad s njima, ali sumnjam da je bolji od Emirates ciju kartu mozes kupiti za samo nesto malo vise.
Ja sam prosle godine letila u visokoj sezoni (isla sam tamo na docek Nove Godine) i platila sam return kartu cini mi se izmedju 300 i 400 funti (ne mogu se sad tocno sjetit).
Za tih 100 dolara vise, kolko ti je...se stvarno ne isplati ic s Turkish.
Emirates lete (konkretno moj let) London-Dubai-Bangkok s tim da je vrijeme cekanja u Dubaiu minimalno (sat vremena je bilo nama prosle godine). Ta ruta je puno direktnija nego ova sto je El Tomo napisao s Turkish...a puno znaci dal ces se guzvat u ekenomskoj klasi 13 sati ili 18. Vjeruj mi.
Dalje, Emirates imaju jedan od najvecih leg room u avijaciji, super klopa, imas svoj ekran s filmovima na biranje, kompjuterske igrice, usluga je vrhunska, a avioni novi novcati. Stvarno, nema im premca.
Ako se pak ne zelis gombat s neizravnim letovima...onda je Thai bolji nego British Airways ili bilo koja druga evropska kompanija.
Isto tako, ako vidis ponudu povoljnu od malaysian Airlines, odmah kupuj tu kartu jer su oni po meni NAJBOLJA avionska kompanija u svijetu.
(poslije njih mi je Emirates i onda Thai i Singapore).

Kaj jos...ah, da...kisne sezone na istocnoj obali ima, al ne traje toliko dugo kao na zapadnoj obali. zapravo...istocna obala je afektirana samo jednim monsunom, a zapadna s dva. U tome je stos.
I eto....to je to.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 19.02.2004., 05:05   #74
Quote:
El Tomo kaže:


Jedina kartica koja nešto vrijedi je American Express jer možeš podiči gotovinu u njihovoj poslovnici (koliko znam, samo u Bangkoku).
OK, ovo nije tocno.
Ja imam jedino visa kartice (kreditnu i debit) i nikad nikakvih problema s njima. Novac mozes izvadit direktno sa svog racuna (ili iz kreditne kartice) iz svih ATM masina ili preko bilo kojeg saltera bilo koje banke (cash advance).

Quote:


Mi nismo imali nikakvih problema. Možda nije baš preporučljivo ako si žensko
Opet...moje vidjenje ovog je totalno drugacije.
Misljenja sam da je Tajland jedna od najsigurnijih i najlaksih zemalja za putovanje ako si solo zenska.
To su i moja iskustva i iskustva mojih frendica koje su same putovale.
BTW, ja se slijedece godine namjeravam uputit solo na 6-8 mjeseci ili po SE Aziji ili S Americi...a nisam osoba koja bi ofrlje srljala u neku opasnost.

Quote:

Nikada ne ostavljati novce i dokumente u hotelskoj sobi - prvo i osnovno pravilo. Mi smo svi imali one novčanike koji se stavljaju oko pasa ispod odječe tako da se ne mogu primjetiti, a gotovo ih je nemoguće opljačkati. Tanki su i dovoljni za putovnicu, aviokartu, novac i kartice. Jedino malo smeta po suncu.... A dok si na plaži, uvijek je netko ostajao i čuvao na stvari.
Jao, Tomo...nemoj se ljutit...ovo meni zvuci uzasno neprakticno...uvijek nosit dokumente i novac i sve sa sobom.
Zapravo, tako ako te neko mug..ode ti sve u tri p.m.
Ja sam nesto novca (kolko mi je bilo potrebno) imala sa sobom...ostatak sam uvijek ostavljala u safety deposit box koju ima i najbezvezniji guest house na recepciji. Stavis sve svoje dokumente u kartonski envelope (koji ti daju na recepciji) i oni to zalijepe selotepom i preko toga nesto napises tako da vidis kasnije ako je netko tamper s tim (osobno nikad nikakvih problema). Isto tako, prije toga oni napisu koliko novaca si stavio, sta, koje dokumente, koje valuables....
Karticu sam uvijek imala sa sobom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 19.02.2004., 05:12   #75
I jos....Ko Lanta je stvarno jos uvijek totalna oaza mira. Pa jeste vidjeli one moje slike...sve one di nema nigdje nikoga su slikane na Ko Lanti.
Nas je bilo 8 sto smo zajedno putovali i imali smo kilometarsku prekrasnu plazu samo za nas. Nigdje nikoga.
Na susjednoj plazi je bilo ovih package turista...al to je bilo kilometrima daleko pa nas nije bas tangiralo.

I da, Phrangan je cool plaza. Mi smo odsjeli na Ton Sai plazi koja je jedna plaza do.
Na Phrangan ima samo jedan resort...five star, al je plaza otvorena za sve. Mozes doc brodom, al mozes i pjesice. (el tomo...ko zna, zna... ) samo je malo kompliciranije.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 19.02.2004., 10:45   #76
nisam bio al sam cuo da je Ko Chang super.

Laos svakako posjetiti dok se masovni turizam ne razvije pretjerano jer je na tom putu a stvarno je predivna zemlja sa mnogim zanimljivostima i prekrasnim prirodnim ljepotama.
Roko is offline  
Old 19.02.2004., 12:44   #77
Quote:
Kiki kaže:
Ma daj..ako ode u Phuket, bas tamo nece Tajland upoznat. Mi smo se prosle godine na Ko Lanti upoznali sa super Tajlandjanima, a na Phuketu ce upoznat debele Svabe i Engleze koji doma rade kao cinovnici i dosli su provest dva tjedna odmora na Tajland. A i skupo je. Dakle, ja kazem, Phuket...
Mislim...ono...mali ima 19 godina, kaj ce koji drek na Phuketu kad ima 100 put ljepsih otoka, plaza i svega ostalog za vidjet na Tajlandu.

Mooky...sto se tice novca. Ja uzmem samo nesto gotovine (tek tolko da se nadje pri ruci) inace uvijek sve s karticom dizem. Imas svugdje ATM machine i onda samo dignes lovu s racuna karticom.
Meni je to najlakse.
Plus, sto imam protection insurance na kartici, tako ako se nesto dogodi, uvijek dobijem novac nazad.
Novac (kad ides na plazu) mozes ostavit ili u sobi ili u safety deposit box na recepciji. Mada....ja sam isla na plazu i s kamerama i s novcem i nikad se nista nije dogodilo (to ako su plaze deserted kao na Ko Lanti, npr). Vidjet ces vec kad dodjes tamo.
Koliko si ti tocno vremena provela na Phuketu da mozes pricati o njemu?odnosno jesi li uopce bila na Phuketu?
Neka mi neko kaze koliko bi otprilike trebalo dana da se upozna otok velicine Istre na kojem zivi oko pola miljuna tajaca? ja mislim da treba vise od par dana
sto se tice sigurnosti Tajland je definitivno jedna od sigurnijih turistickoh destinacija u svijetu,nema nikakve frke,jako jako malo kradja
pticja groznica je vise top tema u evropi nego u tajlandu
ja sam lani bio u tajlandu u cijelo doba sarsa i mogu reci da je bilo odlicno,nije bilo ni zive duse hahaha stvarno jedno dva mjeseca nije uopce bilo gostiju ali nigdje!!!
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 19.02.2004., 13:18   #78
Sto mislite, hoce li avio karte pojeftiniti zbog pticje gripe?
Mooky Sissa is offline  
Old 19.02.2004., 14:02   #79
Quote:
Kiki kaže:
Malo samo da nadovezem na ovo. Za London vise ne treba tranzitna viza.
Imaš pravo, službeno ne treba više tranzitna viza unutar aerodroma:
***za državljane RH koji preko Ujedinjenog Kraljevstva V. Britanije i Sj. Irske putuju u druge zemlje nije potrebna viza direktnog tranzita (unutar istog aerodroma) (MVP RH)

Prije godinu dana je još uvijek trebala...

Quote:
Dalje....ne znam kakav je Turkish Airlines jer iskreno nisam letila nikad s njima, ali sumnjam da je bolji od Emirates ciju kartu mozes kupiti za samo nesto malo vise.
Ja sam prosle godine letila u visokoj sezoni (isla sam tamo na docek Nove Godine) i platila sam return kartu cini mi se izmedju 300 i 400 funti (ne mogu se sad tocno sjetit).
Za tih 100 dolara vise, kolko ti je...se stvarno ne isplati ic s Turkish.
Emirates lete (konkretno moj let) London-Dubai-Bangkok s tim da je vrijeme cekanja u Dubaiu minimalno (sat vremena je bilo nama prosle godine). Ta ruta je puno direktnija nego ova sto je El Tomo napisao s Turkish...a puno znaci dal ces se guzvat u ekenomskoj klasi 13 sati ili 18. Vjeruj mi.
A ne misli li da možda ljudi žele u Bangkok iz Hrvatske, a ne iz Velike Britanije? I da žele što jeftinije i što brže stiči iz Zagreba u Bangkok? Lako tebi kada živiš u Londonu...

Kada bi i išli predloženom rutom s Emirates, trebali bi najprije dva sata letjeti za London, i to fino ultraskupim British Airwaysom ili nedajbože još skupljom Croatia Airlines. Srečom, ČSA tu izvlači stvar. Ali onda tek u Londonu lovit Emirates, koji će te prvo odvesti u Dubai pa tek onda u Bangkok. Dakle, ukupno 2 presjedanja. To je definitivno više nego ovako direktno s Turkishem ili nekom drugom kompanijom koja leti iz Zagreba. I sigurno duže traje put. Ako se nismo razumjeli, Turkish leti Zagreb-Istanbul-Bangkok, i tako natrag - Bangkok-Istanbul-Zagreb. A ako želiš preko Singapura ili Kuala Lumpura, onda idu rute koje sam ranije napisao. I treba nekako doči do Londona, što ti onda još poskupljuje put ne za 100 već za skoro 300 USD, a to je ogotovo 50% cijene direktne karte. Nama je trebalo nekih dva sata do Istanbula, čekali smo u Istanbulu dva sata i onda 8 sati do Bangkoka neprekidnog leta. Ako već ideš iz Zagreba, a ne ide ti se Turkishem, onda rađe idi s Malaysia Airlines, Lufthansom ili KLMom sa samo jednim presjedanjem (Frankfurt, recimo).
BTW čuo sam i ja da su Emirates full dobri, ali ipak previše gnjavaže. Na žalost, još uvijek ne lete iz Hrvatske, a niti iz obližnjih aerodroma. Blentravi Slovenci su nam zatvorili Ljubljanu tak da više ne možemo kupovati njihove karte u paketu (mi smo tako open jaw kartu za Los Angeles, povratak iz Mexico Cityja iz Ljubljane dobili za 350 USD).

Htjeli i mi inače s Malaysian, ali je ipak bilo 300 USD razlike...

TJ
El Tomo is offline  
Old 19.02.2004., 14:40   #80
Quote:
Kiki kaže:
OK, ovo nije tocno.
Ja imam jedino visa kartice (kreditnu i debit) i nikad nikakvih problema s njima. Novac mozes izvadit direktno sa svog racuna (ili iz kreditne kartice) iz svih ATM masina ili preko bilo kojeg saltera bilo koje banke (cash advance).
Je, nisi pročitala što sam kasnije napisao, iza ovog mog gornjeg posta. Tek sam se kasnije sjetio da postoji Visa/MasterCard, pa sam to dopisao u slijedečem postu, malo ispod. Po meni Visa/Mastercard je najbolja kartica na svijetu jer doista apsolutno svugdje možeš s njom doči do novca. I u Tajlandu sve je krcato ATMovima za tu karticu, a možeš do novca doči i u bankama. Osobno nemam tu karticu pa sam je eto na početku previdio. Diners ti niš ne vrijedi tamo dolje, a American kako sam već napisao (iako sam s Americanom i ATMovima imao gadnih problema u Turskoj).

Zato, ako vadiš karticu, izvadi Visa/Mastercard, samo što su kod nas zahtjevi za tu karticu prilično gadni, i moji je starci nisu dobili (ionako imaju dvije, to im je dovoljno

Quote:
Opet...moje vidjenje ovog je totalno drugacije.
Misljenja sam da je Tajland jedna od najsigurnijih i najlaksih zemalja za putovanje ako si solo zenska.
To su i moja iskustva i iskustva mojih frendica koje su same putovale.
Pa je, nama je bila isto sigurna, puno sigurnija od jednog Meksika, recimo. No imali smo nekoliko škakljivih iskustava gdje ne bi volio da sam bio sam (bez obzira muško ili žensko) - radilo se o ponočnim i ranojutarnjim susretima u maglovitim predgrađima, sa tipusima iz turističke agencije koji vas žele pod svaku cijenu opelješiti. No u oba slučaja radilo se o putovanju kojim smo odlazili za Kambodžu i Maleziju. Kako rekoh, granični prijelaz ua Kambodžu nije baš za pojedinačno putovanje. Ostalo je ok i sigurno čak i u Kambodži.

Quote:
BTW, ja se slijedece godine namjeravam uputit solo na 6-8 mjeseci ili po SE Aziji ili S Americi...a nisam osoba koja bi ofrlje srljala u neku opasnost.
Ja ću vjerojatno slijedeće godine 2 mjeseca na sjeverni dio južne Amerike... Kolumbija, Bolivija, Peru, možda i Karibi... a onda ljeto iza za Kubu i okolne otoke.

Quote:
Jao, Tomo...nemoj se ljutit...ovo meni zvuci uzasno neprakticno...uvijek nosit dokumente i novac i sve sa sobom.
Zapravo, tako ako te neko mug..ode ti sve u tri p.m.
Ja sam nesto novca (kolko mi je bilo potrebno) imala sa sobom...ostatak sam uvijek ostavljala u safety deposit box koju ima i najbezvezniji guest house na recepciji. Stavis sve svoje dokumente u kartonski envelope (koji ti daju na recepciji) i oni to zalijepe selotepom i preko toga nesto napises tako da vidis kasnije ako je netko tamper s tim (osobno nikad nikakvih problema). Isto tako, prije toga oni napisu koliko novaca si stavio, sta, koje dokumente, koje valuables....
Karticu sam uvijek imala sa sobom.
Uglavno, ja putovnicu, kartice, aviokarte, putničke čekove i nešto novca nosim sa sobom, u toj torbici ispod odječe koja se ne vidi. Nekih 200-ak dolara uvijek nosim u torbici, pa ako već netko pljačka, neka opljačka tu torbicu. I još u ruksaku uvijek ostavim oko 300-ak dolara, za svaki slučaj. Tako radim i sa kopijama dokumenata - jedno ostaje u hrvatskoj, jedno ide u torbicu a jedno u ruksak. Imao sam neugodnih iskustava sa safety boxom, jednom je nestao novac, drugi puta putnički čekovi. I nismo mogli ništa napraviti. A i vjerojatnost da će te netko oružano opljačkati je minimalna, za razliku od krađe torbice koja ti visi oko vrata, ili krađe u hotelskoj sobi.

Ali dobro, svatko radi kako misli da je najbolje. Moja pametna sestra je tako nosila putovnicu u torbici oko vrata, i putovnica je dobila noge. Pa da vidiš koji fucking problemi.

TJ
El Tomo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.