Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Treba li hospitalizirati Sanju Sarnavku?
Da. 5 22.73%
Nju i svu kliku oko nje, zaboga gdje ide ovaj svijet?? 8 36.36%
Ne. 9 40.91%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 19:44   #1
Treba li hospitalizirati Sanju Sarnavku?

Treba li hospitalizirati Sanju Sarnavku?

Da. Svakako žena nema svoj život pa kolmlicira drugima, a ujedno i mažnjava novac poreznih obveznika.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:15   #2
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Treba li hospitalizirati Sanju Sarnavku?

Da. Svakako žena nema svoj život pa kolmlicira drugima, a ujedno i mažnjava novac poreznih obveznika.
Ne nju, nego one koji su joj dopustili i koji joj dopustaju da se ona i njoj slicne spodobe pojavljuju na javnoj sceni i da se osim u politiku petljaju u sve sto im onako dokonima padne na pamet.
Kalif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:20   #3
Ne!
Žena radi svoj posao, a to je pomoć ženama u svim sferama njihovog života, pa tako i u zaštiti od obiteljskog nasilja!
Ovdje se postavlja pitanje zašto TEBI smeta Sanja Sarnavke i njena djelatnost!
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:49   #4
Ne,

a temu si trebao otvoriti na ludoj kući,ako i tamo,jer za jednu zdravu osobu govoriti da ju treba u ludnicu je uvredljivo i jadno.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:52   #5
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
Ne!
Žena radi svoj posao, a to je pomoć ženama u svim sferama njihovog života, pa tako i u zaštiti od obiteljskog nasilja!
Ovdje se postavlja pitanje zašto TEBI smeta Sanja Sarnavke i njena djelatnost!
"..svoj posao"

to je njen posao? Tko ju je zaposlio, što ju kvalificira za "posao", tko ju je ovlastio da proziva, optužuje?

Tko je ta žena?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 22:19   #6
Zašto otvaraš temu o ženi o kojoj ništa ne znaš?
Žena radi, to joj je posao, očito je netko i plaća! Da nije potrebna ovoj državi, već odavno nebi radila!
Ne reče zašto ti smeta ta žena!?!
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:11   #7
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
Zašto otvaraš temu o ženi o kojoj ništa ne znaš?
Žena radi, to joj je posao, očito je netko i plaća! Da nije potrebna ovoj državi, već odavno nebi radila!
Ne reče zašto ti smeta ta žena!?!
Ti znaš?

Tko je Sanja Sarnavka?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:16   #8
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Ti znaš?

Tko je Sanja Sarnavka?

Ne znam tko je ali znam da je po profesiji učiteljica

to je valjda :neznam: sasvim dovoljna kvalifikacija da se spašava žene u ugrozi, nešto kao Supermen
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 05:50   #9
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
Ne!
Žena radi svoj posao, a to je pomoć ženama u svim sferama njihovog života, pa tako i u zaštiti od obiteljskog nasilja!
Ovdje se postavlja pitanje zašto TEBI smeta Sanja Sarnavke i njena djelatnost!
Da li po toj logici Ivanhoe Banac pomaze MUSKARCIMA zrvama nasilja?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:16   #10
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Treba li hospitalizirati Sanju Sarnavku?

Da. Svakako žena nema svoj život pa kolmlicira drugima, a ujedno i mažnjava novac poreznih obveznika.
Mogu se kladiti da će "da" i ono iza toga klikati muški rod!
Ni ja o njoj osobno ne znam puno. Ni da li je kvalificirana ili nije.
Ali u ovoj našoj sredini gdje još uvijek vlada neprikosnoveno " mačo muški balkanoidni" svijet, netko treba postojati negdje gdje se mogu žene bez novaca, obiteljsko/odvjetničke podrške, uteći, obratiti.
Evo jedan klasičan, rekla bih gotovo, svakodnevni slučaj:
Muž (intelektualac, recimo da se takvim smatra) se napije i izmlati ženu na javnom mjestu (veselica u restoranu). Svjedoka kao u priči. I žena ode na policiju podnijeti prijavu. I policajac, valjda iz solidarnosti prema muškarcu kao takvom ili zato jer je dotični "viđeniji" građanin, prvo kaže ženi: a da vi to pokušate riješiti sami u kući!

Sad zamisli niz sirotih, neukih, nemoćnih (na pr. MP koja je očito bolesnica) kome da se obrate kad ih na prvoj stepenici ovako pokušaju zaustaviti?
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:22   #11
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Da li po toj logici Ivanhoe Banac pomaze MUSKARCIMA zrvama nasilja?
Jako duhovito!

Ako ga upitaju sigurno da.
Ali ne pravi se bedastiji no što jesi. U ovom našem društvu su žene premoćno, vrlo premoćno izložene nasilju. I obiteljskom i tzv. mobbingu!

Ili misliš da ženski rod tajno stoji iza medija, pa zato ne možeš pročitati nigdje: pijana žena izmlatila muža. Je, možeš pročitati ubila muža, al' se onda obično priča rasplete u stilu: nije više mogla podnositi dugogodišnje nasilje....
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:33   #12
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
Ne znam tko je ali znam da je po profesiji učiteljica

to je valjda :neznam: sasvim dovoljna kvalifikacija da se spašava žene u ugrozi, nešto kao Supermen

Ne znaš.Sjedi, jedan!
Profesorica hrvatskog jezika i komparativne književnosti!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:39   #13
Sve ih treba zatvoriut u Popovaču i nju i Sanadera i Milanovića
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:07   #14
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Ne znaš.Sjedi, jedan!
Profesorica hrvatskog jezika i komparativne književnosti!

eh , sad mi je lakše , to je baš prsva struka za žensko osvještavanje ))))))))))))
ma zezam malo, znaš ti mene

-----------
a sad malo, malo, malo ozbiljnosti u odgovor -
( obzirom da poznajem taj đir )i znam da je taj rad često tek šminka


zašto Bako misliš , da se zakonodavac i slične udruge ne trude više oko Zakona kojima će se nasilnik ODMAH udaljiti iz kuće , čim se ustvrdi da maltretira?

mislim da je sadašnji pristup, pa kojem se žene i malodobna djeca izmještaju po tzv. Sigurnim kućama pogrešan

Ti znaš da jednom kada žena i djeca napuste stan, u kojem ostaje nasilnik, ako mu se i vrate da je to uvijek po njegovim pravilima!

Znaš zašto?
Da odgovorim, a bez da ulazim dublje u pitanja jer( ipak) smo u Ludoj klući.

Jer i Babe posluju po pravilima da same sebi opstaju kao svrha!

Ne zanima ih temeljit pristup i rješavanje problema u korjenu.

Jer, na kome bi onda one vježbale svoj osjećaj moći nad nemoćnima.

Žrtvama nasilja ( ako Babe već žele pomoći) treba pomagati hitno i efikasno.
Na način da im se pruži besplatna pravna pomoć, da im se pruži sigurnost vlastitog doma i krova nad glavom, da im se pruži pravo na rad, te pravo na alimentaciju koju bi država trebala isplaćivati mld djeci ako otac to ne želi/ne može

sve ostale mjere, poput trpanja žena i djece u tzv. sigurne kuće, u kojima žive kao po hipi komunama, po dvije tri obitelji u jednoj sobi, su polovična rješenja

Zašto se BABE ne bore za takva rješenja ako su već feministice?
Zato jer su u svojoj biti i one konformisti i to čak i veći od onih koji se takvima i predstavljaju
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:26   #15
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
eh , sad mi je lakše , to je baš prsva struka za žensko osvještavanje ))))))))))))
ma zezam malo, znaš ti mene

-----------
a sad malo, malo, malo ozbiljnosti u odgovor -
( obzirom da poznajem taj đir )i znam da je taj rad često tek šminka


zašto Bako misliš , da se zakonodavac i slične udruge ne trude više oko Zakona kojima će se nasilnik ODMAH udaljiti iz kuće , čim se ustvrdi da maltretira?

mislim da je sadašnji pristup, pa kojem se žene i malodobna djeca izmještaju po tzv. Sigurnim kućama pogrešan

Ti znaš da jednom kada žena i djeca napuste stan, u kojem ostaje nasilnik, ako mu se i vrate da je to uvijek po njegovim pravilima!

Znaš zašto?
Da odgovorim, a bez da ulazim dublje u pitanja jer( ipak) smo u Ludoj klući.

Jer i Babe posluju po pravilima da same sebi opstaju kao svrha!

Ne zanima ih temeljit pristup i rješavanje problema u korjenu.

Jer, na kome bi onda one vježbale svoj osjećaj moći nad nemoćnima.

Žrtvama nasilja ( ako Babe već žele pomoći) treba pomagati hitno i efikasno.
Na način da im se pruži besplatna pravna pomoć, da im se pruži sigurnost vlastitog doma i krova nad glavom, da im se pruži pravo na rad, te pravo na alimentaciju koju bi država trebala isplaćivati mld djeci ako otac to ne želi/ne može

sve ostale mjere, poput trpanja žena i djece u tzv. sigurne kuće, u kojima žive kao po hipi komunama, po dvije tri obitelji u jednoj sobi, su polovična rješenja

Zašto se BABE ne bore za takva rješenja ako su već feministice?
Zato jer su u svojoj biti i one konformisti i to čak i veći od onih koji se takvima i predstavljaju
Nije to tako jednostavno.
Odnosno, koliko znam, i u drugim zemljama postoje slične udruge, lanci volonterki, sigurne kuće i sve to radi mahom na principu donacija i sl.

Najjednostavnije bi bilo udaljiti nasilnika iz kuće. Teoretski je to lako. Ali u stvarnom svijetu je to nemoguće. Ne samo kod nas. Onaj "papir" zabrana prilaska na udaljenost.... koliko je efikasan? Koliko i komad toalet papira.
Nažalost, kod nas sve više ima i naoružanih nasilnika, pa kako zamišljaš: udaljiti ga iz kuće? Dočekat će dotičnu i upucati je iz pištolja dok kažeš keks.

Ja stvarno o "babama" i Sarnavki znam samo onoliko koliko ih spominju po medijima, ali netko mora brinuti o ugroženim ženama i djeci. Jer često su u pitanju i žena i djeca a ne samo žena.

Život u tzv. sigurnim kuća nije život,ali konačno udaljiti naslinika jedino može doživotni zatvor. A za to obično nema zakonskog članka, da ne spominjem brzinu i efikasnost našeg pravosuđa, i ..... premalo zatvora. Pa onda se čovjek, pod pretpostavkom da ipak tamo završi, pusti na odmor zbog dobrog ponašanja i... ispuni si godišnji upucavanjem žene.

Babe i ostale udruge i ovdje i vani, nemaju financijsku ili bar dovolju financijsku potporu države. I nemoćne su. Mogu rješavati jedino ovako, privremeno, bezvezno.... Nekim ženama je i to puno.Taj osjećaj da iza njih netko stoji, da im netko pomaže.Kako tako, koliko je to u društvu gdje još uvijek vlada patrijarhat, moguće.

Da pridodam još nešto.
Centri za socijalnu skrbi bi bili ti koji bi trebali službeno preuzeti takav posao, zaštite. Ali, niti su ekipirani dovoljno a bojim se baš još manje i kvalitetno, a i .... klasika kod nas: nema para. Pa koliko para toliko muzike!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:51   #16
nije jednostavno ali je izvodivo

postoji kod nas jedan članak tog Zakona po kojem bi se nasilniku moglo zabraniti pristup kući odn. udaljiti ga od kuće 8 prekršajni ) pa ga pod spoznajom da ako prekrši prijetnjom pa se približi čeka zatvor

sjećam se( dodduše ne toliko ) da bi sada išla u elaboraciju da se više puta u Saboru dolazilo do tog tzv. članak taj i taj ali ga se nikada nije do kraja sprovelo u praksu
ne lovi me za riječ ,jer ponavljam, sjećam se maglovito, a nemam volje ni potrebe istraživati to sada

više govorim o tome kao o jednom principu gdje bi zakonodavac išao protiv nasilnika, a direktno štitio pravo djece i žena-kojima netko ( najčešće je to unutar obitelji) ugrožava pravo na siguran dom, sredtsva za život itd

dakle, govorim o prinicpu kojem bi se napravila velika promjena-ovo što se sada radi tzv. sigurne kuće su tek šminka-koja u biti omogućava da princip nasilja u društvu i dalje ostaje snažan i efikasan jer mu ne oduzima osnovna sredstva moći- krov nad glavom i financije

tako da kada imamo slučaj da nasilnik izbaci ženu i djecu na ulicu - "država" ih uz pomoć "udruga" odvodi do sigunre kuće- lišavajući na taj način djecu sigurnosti i udobnosti vlastitog doma, ne osigurava automatski da ta djeca dobiju ako ništa drugo a onda barem alimentaciju-žena se najčešće ,kao i djeca treba prilagoditi novim okolnostima -života sa djecom i ženama koji su isto tako pod pritiskom-i u principu se ništa na bolje ne mijenja

često su te sigurne kuće na nekom udaljenom mjestu, daleko od škole u koju su djeca išla pa se trebaju seliti i u novu školu, žena ( često) napušta radno mjesto da je on tamo ne bi našao itd...

tvrdim da bi bilo puno efikasnije da se ide NA nasilnika-udaljevanjem njega pa da se njega baci u discomfort
umjesto da se djecu i žene iseljava

Hrvatska je mala - a on ih može pronaći i ovako i onako i upucati ako je baš do toga

ta ima primjera da je nasilnik pucao i po sudu.

Uvjerena sam da kada bi se organizirano i sustavno nasilnika kažnjavalo na način da mu se oduzme pa i prisilno pravo na pristup domu kao i da mu se direktno od plaće ovrhom oduzima alimentacija- da bi budući nasilnici dobro promislili prije nego bi dozvolili da im temperament proradi

Čista preventiva -i to vrlo efikasna
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:48   #17
Ne...A oni koji bi žene koje se bore za ženska prava hospitalizirali, treba uputiti na promatranje...i preodgoj... i može ih biti sram!
amareda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:48   #18
Akcija, vidim da ne znaš puno ni o ovakvim udrugama, ni o zakonima, pogotovo ne o tome kako se (ne) provode!
Ovo što ti pišeš je čista utopija, a svim ženama koje pomažu zlostavljanim ženama skidam kapu!
Kroz tvoje komentare se provlači teza da su udruge ovakvog tipa samo šminka, a ne znaš koliko su im vezane ruke manjkavim zakonom, neradom Centara za soc. skrb, policije i sudstva!
Dalje, to što pišeš da bi trebalo nasilnika izbaciti iz kuće, pa se on više nikad ne vrati, ni ne zlostavlja, to je čista utopija!
Znam dosta o ovome što pišem, pa ću ti pokazati na jednom primjeru kako rade naše institucije:
Žena zove udrugu odnekuda i kaže kako ju je muž cijelu noć tukao,tek kad se umorio i zaspao, uspjela je s djecom pobjeći negdje u nečiju štalu, sad zove od vlasnice te štale i moli za pomoć. Na upit zašto nije zvala policiju kaže kako ovo nije prvi slučaj, kako ih je prije zvala, oni bi njega odveli, prenočio bi u zatvoru, ujutro bi se vratio kući. Rekla im je da on posjeduje pištolj kojim je prijetio da će ubit i nju i djecu, ne, nisu mu uzeli pištolj zato što ima dozvolu!
U Centru za soc. skrb su joj rekli da ako bude svaki čas zvala policiju kad je bude tukao, uzet će joj djecu, jer djeca moraju živjet u miru! Ne, nisu obavili razgovor s njim, jer su dolazili samo kad su bili sigurni da je on na poslu, tj. da on nije doma! Valjda ga se i oni boje!
Članice udruge obavještavaju Centar za soc. skrb i policiju o slučaju, Djelatnica Centra kaže da je sad pred kraj njihovog radnog vremena, i nek gospođa dođe u ponedjeljak(bio je petak!)..., a policija nema dovoljno ljudi da jedna patrola ode po ženu i djecu na naznačenu adresu!Budu nasilnika potražili kad će imat ljudi...
Što tada čine članice udruge,poput Sarnavkine? Odlaze po ženu i djecu vlastitim autom, jer institucije neće, izlažu vlastiti život riziku, nahrane ih, napoje, smiruju i krenu u potragu za slobodnim mjestom u sigurnim kućama! Ne, mjesta nema, mole, prose, i na kraju kad se pronađe neko rješenje, odvoze ih vlastitim autom na tajnu adresu!
Sad mi recite svi vi je li rad ovih žena, poput Sanje Sarnavke za osudu, i zašto?
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:58   #19
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
Akcija, vidim da ne znaš puno ni o ovakvim udrugama, ni o zakonima, pogotovo ne o tome kako se (ne) provode!
Ovo što ti pišeš je čista utopija, a svim ženama koje pomažu zlostavljanim ženama skidam kapu!
Kroz tvoje komentare se provlači teza da su udruge ovakvog tipa samo šminka, a ne znaš koliko su im vezane ruke manjkavim zakonom, neradom Centara za soc. skrb, policije i sudstva!
Dalje, to što pišeš da bi trebalo nasilnika izbaciti iz kuće, pa se on više nikad ne vrati, ni ne zlostavlja, to je čista utopija!
Znam dosta o ovome što pišem, pa ću ti pokazati na jednom primjeru kako rade naše institucije:
Žena zove udrugu odnekuda i kaže kako ju je muž cijelu noć tukao,tek kad se umorio i zaspao, uspjela je s djecom pobjeći negdje u nečiju štalu, sad zove od vlasnice te štale i moli za pomoć. Na upit zašto nije zvala policiju kaže kako ovo nije prvi slučaj, kako ih je prije zvala, oni bi njega odveli, prenočio bi u zatvoru, ujutro bi se vratio kući. Rekla im je da on posjeduje pištolj kojim je prijetio da će ubit i nju i djecu, ne, nisu mu uzeli pištolj zato što ima dozvolu!
U Centru za soc. skrb su joj rekli da ako bude svaki čas zvala policiju kad je bude tukao, uzet će joj djecu, jer djeca moraju živjet u miru! Ne, nisu obavili razgovor s njim, jer su dolazili samo kad su bili sigurni da je on na poslu, tj. da on nije doma! Valjda ga se i oni boje!
Članice udruge obavještavaju Centar za soc. skrb i policiju o slučaju, Djelatnica Centra kaže da je sad pred kraj njihovog radnog vremena, i nek gospođa dođe u ponedjeljak(bio je petak!)..., a policija nema dovoljno ljudi da jedna patrola ode po ženu i djecu na naznačenu adresu!Budu nasilnika potražili kad će imat ljudi...
Što tada čine članice udruge,poput Sarnavkine? Odlaze po ženu i djecu vlastitim autom, jer institucije neće, izlažu vlastiti život riziku, nahrane ih, napoje, smiruju i krenu u potragu za slobodnim mjestom u sigurnim kućama! Ne, mjesta nema, mole, prose, i na kraju kad se pronađe neko rješenje, odvoze ih vlastitim autom na tajnu adresu!
Sad mi recite svi vi je li rad ovih žena, poput Sanje Sarnavke za osudu, i zašto?
Eto, to je praksa. Real life.Nažalost.

Sve ono što Akcija 3 piše je super o.k. ali....misleno, utopijski i totalno nesprovedivo u državi u kojoj je: sudstvo u p.m. (sporost, neefikasnost....) a policijsko "dejstvovanje" u klincu! I apsolutno vlada u svim porama društva teški primitivizam!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:25   #20
Quote:
Esmeralda40 kaže: Pogledaj post
Sad mi recite svi vi je li rad ovih žena, poput Sanje Sarnavke za osudu, i zašto?
Nije za osudu, ali nije ni za pohvalu.
Rad tih udruga bi se u konkretnom slučaju nakon sklanjanja žene i djece trebao koncentrirati na rad policije i socijalne službe.
Dakle alarmirati zbog čega oni nisu radili posao i tražiti da se pronađe krivac,
nakon par otkaza da vidiš kako bi radili svoj posao.
Nije nemoguće što se vrlo lijepo vidi u novijim slučajevima.
Dakle ako je čovjek prebio ženu pred svjedocima, a policajac na uviđaju rekao da neka oni to sami srede kako je navedeno u primjeru , onda udruge trebaju dignuti tužbu na rad tog policajca, obavjestiti novine, napraviti galamu samo takvu.
Ukoliko neko prijeti ubojstvom to je koliko ja znam kažnjivo dijelo i onda udruge kao što su babe moraju pomoći da se digne optužnica. Ukoliko policija odbija opet dignuti galamu.
Ovako se ništa ne riješava, maknuti ženu sa posla znači učiniti je ovisnom, nesposobnom da se pobrine za sebe i dijete, a ne znači čak niti fizički ih zaštiti čemu nam svjedoči slučaj onog idiota koji je ubio ženu u dvorištu sigurne kuće.
Dok god nasilnikov život ne bude bio poremećen dotle neće biti nikakvog rezultata.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.