Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 08:49   #341
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Da, bila sam prijavljena tj. zdravstveno osigurana kao član obitelji. Ne, nisam više zaposlena, radila sam 9 dana. Zar ću zbog 9 dana radnog odnosa cijelu godinu plaćati 80 kuna svaki mjesec dopunsko?
Zar nije nebulozno da zbog recimo 9 dana rada meni izrađuju novu iskaznicu? Nije li to skupo? Nije li jednostavnije napraviti sustav u kojem će se to mijenjati, a kartica ostaje ista?

Edit: Moja plaća za tih 9 dana ne će iznositi koliko bih morala platiti dopunsko za cijelu godinu. Ne ću više raditi.
Da, svaka promjena statusa, makar i jedan dan nosi izradu nove iskaznice. U pravu ste što se tiče troškova sustava, ali to znaju i oni koji su sustav ustrojili.

Kao nezaposlena osoba plaćate dopunsko osiguranje 80 kn.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 09:15   #342
Ne mogu vjerovati. Ne ću više ni ići raditi. Još jedno u nizu razočaranja u našu državu. Hvala na odgovorima.
Znam koliko plaćam kao nezaposlena i plaća za tih 9 dana mi je manja od tog iznosa za cijelu godinu. Razočarana sam i jer mi suprug ima oko 4000 kn plaću, više od pola dajemo za stambeni kredit, a prema zakonu, nemamo pravo na besplatno dopunsko. OK, nije ovo tema.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:26   #343
I ja sam nezaposlena i od 1.10.2010. sama plaćam dopunsko 80 kn jer mi je staro besplatno dopunsko za nezaposlene isteklo 30.9. Gledaju se prihodi po članu obitelji koji moraju biti manji od 1500 kn. Nije uopće važno jeste li prijavljeni na Zavod za zapošljavanje.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:25   #344
Prestala sam radit i danas sam se bila javit na Hzzo kao nezaposlena osoba,rekli su mi da sad po novom zakonu nezaposlene osobe trebaju same plačat dopunsko osiguranje al mi nisu uzeli onu karticu dopunskog osigruranja koju su mi dali dok je država plačala dopunsko,ja sam pitala jel je trebam vratit oni su rekli ne i da sama uplačujem ako hoću.
sad sam gledala na Hzzo-ve stranice ova moja kartica dopunskog još uvijek valja do 18.05.2011 pa sad neznam šta cu?
jel sigurno 80kn za plačanje?
kk23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:52   #345
Quote:
kk23 kaže: Pogledaj post
Prestala sam radit i danas sam se bila javit na Hzzo kao nezaposlena osoba,rekli su mi da sad po novom zakonu nezaposlene osobe trebaju same plačat dopunsko osiguranje al mi nisu uzeli onu karticu dopunskog osigruranja koju su mi dali dok je država plačala dopunsko,ja sam pitala jel je trebam vratit oni su rekli ne i da sama uplačujem ako hoću.
sad sam gledala na Hzzo-ve stranice ova moja kartica dopunskog još uvijek valja do 18.05.2011 pa sad neznam šta cu?
jel sigurno 80kn za plačanje?
Sigurno 100%.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:35   #346
poz ekipa,
zanima me, koliko traje putni nalog (za troškove prijevoza)? pregled je obavljen 18.10. imam li neki rok unutar kojega moram predat nalog u podružni ured hzzo-a ili...??
hvala na odgovoru
markiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:05   #347
Quote:
markiani kaže: Pogledaj post
poz ekipa,
zanima me, koliko traje putni nalog (za troškove prijevoza)? pregled je obavljen 18.10. imam li neki rok unutar kojega moram predat nalog u podružni ured hzzo-a ili...??
hvala na odgovoru
3 godine.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 22:47   #348
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
3 godine.
oprosti, zezaš me ili??
markiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 22:58   #349
Da kažem 30 dana vjerovao bi?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:15   #350
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Da kažem 30 dana vjerovao bi?
oprosti što sam ispa bezobrazan, mislio sam sigurno nije više od misec ili dva...
dakle, 3 godine, onda nema žurbe. hvala ti
kad dođeš u split javi se za kavu, barem ti to dugujem
markiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 09:52   #351
Quote:
markiani kaže: Pogledaj post
oprosti što sam ispa bezobrazan, mislio sam sigurno nije više od misec ili dva...
dakle, 3 godine, onda nema žurbe. hvala ti
kad dođeš u split javi se za kavu, barem ti to dugujem
Pogledaj Čl. 113. Pravilnika HZZO
http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/01_07.pdf

Rok dospijeća za isplatu je 30 dana od podnošenja zahtjeva, odnosno dostave putnog naloga u HZZO, ali zahtjev pada u zastaru nakon 3 godine.

Poziv za kavu shvaćam ozbiljno.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:49   #352
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
I ja sam nezaposlena i od 1.10.2010. sama plaćam dopunsko 80 kn jer mi je staro besplatno dopunsko za nezaposlene isteklo 30.9. Gledaju se prihodi po članu obitelji koji moraju biti manji od 1500 kn. Nije uopće važno jeste li prijavljeni na Zavod za zapošljavanje.
Znam to sve, ali meni nije isteklo, imam/imala sam još pola godine.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:08   #353
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Pogledaj Čl. 113. Pravilnika HZZO
http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/01_07.pdf

Rok dospijeća za isplatu je 30 dana od podnošenja zahtjeva, odnosno dostave putnog naloga u HZZO, ali zahtjev pada u zastaru nakon 3 godine.

Poziv za kavu shvaćam ozbiljno.
hvala ti još jednom,
zahvalit ću ti još koji put na toj kavi ili pivi
markiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:27   #354
Pozdrav,

ovako,idem na putovanje i tamo ću biti oko 2 mjeseca.
Želim biti osigurana tamo i zanima me ako dopunsko pokriva te troškove? jer došlo bi mi više manje 1100 kuna to osiguranje,a to i nemam kako platiti.

hvala!
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 21:33   #355
Quote:
third eye kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ovako,idem na putovanje i tamo ću biti oko 2 mjeseca.
Želim biti osigurana tamo i zanima me ako dopunsko pokriva te troškove? jer došlo bi mi više manje 1100 kuna to osiguranje,a to i nemam kako platiti.

hvala!
Dopunsko zdr. osiguranje vrijedi u cijeloj RH.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:18   #356
joj,nisam naglasila.izvan hrvatske
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 17:19   #357
Quote:
third eye kaže: Pogledaj post
joj,nisam naglasila.izvan hrvatske
Iskaznica dopunskog zdr.osiguranja HZZO-a ne vrijedi van RH. Za hitne slučajeve u inozemstvu možete napraviti osiguranje u HZZO ili privatnim osiguravajućim kućama.

Da bi napravili to osiguranje u HZZO, morate imati osnovno zdr.osiguranje, plaća se 18 kn po danu, i napravi se potvrda u HZZO prije odlaska na put. Znači, morate znati koliko točno dana idete van * 18 kn, u HZZO naprave uplatnicu, uplatite i vratite se da Vam naprave potvrdu. Ukoliko koristite liječničke usluge u inozemstvu, dobijete povrat troškova, inače ne. Bitno je i u koju državu idete.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:42   #358
ima i za 13kn po danu.
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:50   #359
jedno pitanje

6.12 bi trebao ici na operaciju uklanjanja znamenki (madeži) na leđima. Kako nemam dopunsko me zanima kolko ce me oderat za to? I dali stignem, tj. dali mi se isplati samo radi toga rijesit dopunsko? Inace jako rijetko posjecujem doktora (prije ovog sam zadnji put bio 2001. god. xD)...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:06   #360
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
ima i za 13kn po danu.
Ima kod privatnih osiguravatelja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.