Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Biste li se vjencali sa osobom druge vjere
Da 287 65.83%
Ne 149 34.17%
Glasovatelji: 436. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2009., 01:17   #201
Tema je vrlo zanimljiva i vidi se da izaziva u ljudima i dobre i loše emocije.
Bi, jer sam tolerantna i kod ljudi me zanima nešto sasvim deseto nego koje su vjere. Moja deviza je: "Živi i pusti druge da žive." Svatko ima pravo vjerovati u što hoće i nema pravo nametati drugome, kod takvih brakova mislim da je bitno da se djecu uči da ne čine nikome zlo, ne kradu, ne lažu, da poštuju druge ljude itd...
svi nedjeljom u crkvi,... pa zašto je to toliko bitno??? meni nije jasno.
svugdje ima dobrih i loših ljudi, a jel im piše na čelu odakle su i koje su vjere???
U inozemstvu su ljudi daleko normalniji, ne upiru prstom u ljude ako se razlikuju po bilo čemu.
Mislim da je s one strane još gore, baš sve ovisi o odgoju, ako neki roditelji vode djecu stalno u crkvu od malena, djetetu će se možda smučit i to forsiranje ne valja, bolje da jednog dana samo odluči hoće li i u što vjerovati. Dijetwe uopće ne mora vjerovati u ono što mi želimo da vjeruje. Mislim da bi djeca trebala učiti od roditelja o raznim vjerama, o poštenju, praštanju i ljubavi a ne biti zadrt i primitivan i živjeti i ponašati se kao da nitko drugi osim njega ne postoji. A onima kojima je vjera bitna stavka u životu, sigurno će si naći osobu iste vjere, a ako im nije bitna, nije im bitna i gotovo.
BlueEyesOnly1 is offline  
Old 29.08.2009., 01:25   #202
Tema je vrlo zanimljiva i vidi se da izaziva u ljudima i dobre i loše emocije.
Bi, jer sam tolerantna i kod ljudi me zanima nešto sasvim deseto nego koje su vjere. Moja deviza je: "Živi i pusti druge da žive." Svatko ima pravo vjerovati u što hoće i nema pravo nametati drugome, kod takvih brakova mislim da je bitno da se djecu uči da ne čine nikome zlo, ne kradu, ne lažu, da poštuju druge ljude itd...
svi nedjeljom u crkvi,... pa zašto je to toliko bitno??? meni nije jasno.
svugdje ima dobrih i loših ljudi, a jel im piše na čelu odakle su i koje su vjere???
U inozemstvu su ljudi daleko normalniji, ne upiru prstom u ljude ako se razlikuju po bilo čemu.
Mislim da je s one strane još gore, baš sve ovisi o odgoju, ako neki roditelji vode djecu stalno u crkvu od malena, djetetu će se možda smučit i to forsiranje ne valja, bolje da jednog dana samo odluči hoće li i u što vjerovati. Dijetwe uopće ne mora vjerovati u ono što mi želimo da vjeruje. Mislim da bi djeca trebala učiti od roditelja o raznim vjerama, o poštenju, praštanju i ljubavi a ne biti zadrt i primitivan i živjeti i ponašati se kao da nitko drugi osim njega ne postoji. A onima kojima je vjera bitna stavka u životu, sigurno će si naći osobu iste vjere, a ako im nije bitna, nije im bitna i gotovo.
BlueEyesOnly1 is offline  
Old 30.08.2009., 13:37   #203
ne, kao ni sa osobom druge nacionalnosti, razlišitog statusa bilo koje vrste, obrazovnog stupnja i sl. od mene. Takve veze nemaju budućnosti, iz vlastitiog iskustva kažem, iako ljude ne cijenim prema stupnju obrazovanja, ali jednoj strani će kad-tad zasmetati što druga ima više love, diploma na zidu, običaje i sl....
AnnaM is offline  
Old 02.09.2009., 14:40   #204
ne, jako mi je bitno da imamo iste životne stavove, a tu mi je na prvom mjestu ista vjera, ma u biti ne bih se ja udala ni za ateista osim ako se preobrati
caterina is offline  
Old 02.09.2009., 21:17   #205
Ne bih
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Old 02.09.2009., 21:28   #206
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
ne razumijem kako je vecina ateista zapravo jako netolerantna, ja sam takodjer ateista ali mi ne smetaju vjernici i ne smatram ih manje vrijed
ja to doživljavam kao pravilo, a ne izuzetak
osobno ateiste vidim kao manje sretne ljude
frch is offline  
Old 07.09.2009., 15:28   #207
Quote:
AnnaM kaže: Pogledaj post
ne, kao ni sa osobom druge nacionalnosti, razlišitog statusa bilo koje vrste, obrazovnog stupnja i sl. od mene. Takve veze nemaju budućnosti, iz vlastitiog iskustva kažem, iako ljude ne cijenim prema stupnju obrazovanja, ali jednoj strani će kad-tad zasmetati što druga ima više love, diploma na zidu, običaje i sl....
tako je, nađi ti sebi nekog doktorčića, hrvata pa i katolika čiji starci imaju bar koliko i tvoji a ako ne i više...tada još i bolje....


koji ste vi primitivci.....


najlakše je srat ovako kad smo u "čistoj vezi"...frendica se zaljubila u muslimana i bila je to velika ljubav...i btw oboje su bili obrazovani..on je bio brižan...i njezini starci su joj prijetili da mora prekinut...sad je s jednim zajedničkim poznanikom hrvatom...i u braku joj je koma.....

nadam se da je ovaj primitivizam i zadrtost, isključivost posljedica rata i da će brzo umrijeti....

i što to uopće znači miješani brak? ja se ne jebem sa životinjama....žena mi je ljudsko biće samo je Bog htio da ne budemo iste nacije i vjere....a čak se molimo i istom Bogu i Isusu....

nije ni čudo da u ovoj zemlji prebijaju strane turiste...

@frch - ja ih (iako sam vjernik) ne vidim kao manje sretne ljude....vidim puno nesretnih vjernika oko sebe..mnogi od njih imaju i ljubavnice pa time krše božji zakon.....licemjeri?
__________________
voila le lait ouvre ta jolie bouche
marioreni is offline  
Received Infraction
Old 07.09.2009., 17:01   #208
Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post

@frch - ja ih (iako sam vjernik) ne vidim kao manje sretne ljude....vidim puno nesretnih vjernika oko sebe..mnogi od njih imaju i ljubavnice pa time krše božji zakon.....licemjeri?
vjera nisu zakoni i crkva.. vjerovati je ipak osobnije iskustvo
frch is offline  
Old 08.09.2009., 01:18   #209
no way! ne bih se ni zainteresirala za osobu druge vjere!
__________________
sve ili ništa
Lalena Lola is offline  
Old 08.09.2009., 08:46   #210
Svejedno mi je koje je vjere, dok ta vjerovanja nisu u suprotnosti sa zdravim razumom.
Zadrtost u bilo kakvom obliku izbjegavam kao infektivno.
decec is offline  
Old 08.09.2009., 12:43   #211
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Napokon netko (uz preformuliranje: mogu biti vjernici, tj. mogu vjerovati u Boga, ali ne žive dosljedno "pravilima" svoje vjeroiospovijesti).

Sve što sam do sada pročitao temelji se na dvije osnovne teze: većinsko smatranje "boljima" one kojima nije bitna partnerova vjeroispovijest (btw, "vjera" je nešto sasvim drugo, "različita vjera" također), i na tome da "ljubav sve pobjeđuje, brak se zasniva na kompromisu, itditditd".

Vjeroispovijest je (ili bi trebala biti) nešto posve različito od glazbenog ukusa. Tehnički gledano, to je skup dobrovoljno prihvaćenih, u pravilu vrlo krutih i strogih pravila koja ne ostavljaju previše prostora za "kompromis". To nije (ili ne bi trebao biti) glazbeni ukus (pa ćemo onda "kompromisno" dijete voditi i na Lepu Brenu i na Bacha). To nije (ili ne bi trebao biti) skup rituala (pa ćemo onda dijete krstiti, pričestiti itd. jer je to "običaj" i jer to "svi rade", a možemo ga uključiti i u "one druge" obrede). Prema tome, tu se ne može (ili se ne bi trebalo moći) biti i pošten i ono drugo.

Utoliko je anketno pitanje puno ozbiljnije i puno teže od "ah, ja sam iznad toga" retorike.
Upravo tako.
Zato ja ne bih mogao stupiti u brak s pravom, iskrenom vjernicom. Sukob svjetonazora bio bi prevelik.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 12.09.2009., 22:58   #212
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Svejedno mi je koje je vjere, dok ta vjerovanja nisu u suprotnosti sa zdravim razumom.
Zadrtost u bilo kakvom obliku izbjegavam kao infektivno.
I ja. Dakle prije bi se udala za normalnog...šta ja znam...Protestanta,Židova,Pravoslavca nego za ortodoksnog Katolika (dakle svoje vjere).
Nekako jedino zazirem od Islama. Iako ni tu ne bi rekla a priori ne, jer je to individualno...al šta ja znam...nekako mi je to vjera koja se može okrenut u najveću zadrtost i krivo protumačit.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Old 12.09.2009., 23:10   #213
ako ga jaako volim, bih, ali ne bih prelazila na drugu vjeru, i ne bih pristala da me tjeraju na to kao što to zahtjevaju židovi i sl, na to nikad ne bih pristala
anita j is offline  
Old 13.09.2009., 00:31   #214
Ne bi se vjenčala sa vjernikom - točka!
E sad to šta su njegovi druge vjere me ne bi smetalo sve dok on ne vjeruje u tamo nekog bradonju na nebu.

Dakle, odgovor na ovo pitanje je da, jer i moji su kršćani. Koliko god bi se ja morala nositi sa njegovima, toliko bi se i on sa mojima...
Janis Jo is offline  
Old 13.09.2009., 01:43   #215
Hmhmhm zavisi koliko mi ta osoba znaci...
ZgSokre is offline  
Old 13.09.2009., 21:54   #216
[QUOTE=marioreni;22431966]i što to uopće znači miješani brak? ja se ne jebem sa životinjama....žena mi je ljudsko biće

jao umrecu od smeha
EFEN is offline  
Old 13.09.2009., 22:24   #217
Nisam kompatibilan sa religioznim ljudima u tom smislu. Imamo dijametralno suprotne poglede na život i bilokakva ozbiljnija osobna veza je nemoguća.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 14.09.2009., 01:38   #218
Agnostik sam, ne smeta mi niti jedna druga vjera, osim ako osoba nije vjerski fanataik...
Vjenčala bi se da mi je do te osobe stvarno jaaako stalo, uz uvjet da se razilazimo previse u zivotnim stajalistima...
Lilli_007 is offline  
Old 14.09.2009., 01:47   #219
Očekivao sam drukčiji rezultat ankete ali ugodno sam iznenađen. Religija je dosta toga napravila u razdvajanju ljudi, umjesto da ona služi ka većoj ljubavi, zajedništvu među ljudima, uzajamnom poštovanju itd., od nekih vjernika ćemo čuti zapravo suprotno što je dosta kontradiktorno od onoga što oni zastupaju.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 18.09.2009., 21:55   #220
nisam vjernik i ne bih se dobro osjećala u vezi sa religioznom osobom.
ja ne razumijem nečiju potrebu za vjerom, koliko god bila tolerantna, a druga strana se sigurno ne bi dobro osjećala bez partneričinog razumijevanja.
o nametanju svjetonazora partneru ne govorim jer se podrazumjeva da govorimo o odraslim ljudima s izgrađenim osobnostima.
e sad pitanje: da li bih se udala za osobu druge nacije...jer to je zapravo u pozadini ovog pitanja...
teoretski da....jer nisam nacionalist i jer ljubav ne pita,
ali rado citiram frendicu koja voli reći: di se kotiš, tu se ženi!
zvuči tupavo, ali zaista smatram da su slično porijeklo, sličan odgoj svakako dobar temelj za uspješan brak, a svakako i olakšavaju odgoj djece što je zapravo često i najveći problem u tzv. mješanim brakovima....

ali sve su to samo teorije. rekoh, ljubav ne pita....najbitnije je da imamo mogćnost izbora....pa kom opanci, kom obojci....
margoth is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.