Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2011., 10:37   #41
Quote:
ejšann kaže: Pogledaj post
poz
Zamolit ću bilo koga da mi pomogne ako može.Ovako ja sam vrlo ambciozna osoba i jako volim učit....
Odgovor (iz mogu kuta gledanja ) bi bio : Nikako
Ne mozes ti nekoga motivirati ni da hoces, jedino sama osoba moze odluciti da ce se pokrenuti, nitko drugi.
Studiram istu stvar koju ti i imala sam decka koji je bio nizeg obrazovanja od mene tj. odustao je od faksa i namjeravao se prebaciti na drugi i ja sam mu zeljela pomoci tako da sam mu nabavila literaturu, dogovarala se sa njim kad cu ga ispitivati, radila mu testove, ma svasta nesto kreativnog tako da bih ga potaknula i da bi se pomaknuo sa mjesta i shvatio koliko je to njemu bitno (jer je i ono govorio da je to njemu jako bitno).
Veza je pukla (zbog mnogih stvari, ali ovo je jedna od njih i odigrala je znacajnu ulogu) jer je doslo do prebacivanja sa njegove strane da ja vrsim pritisak na njega i da je to moja zelja. Mozda ima istine jer sam ja uvijek aktivna osoba, ali nije da ne toleriram drugacije odabire, samo bih prije rekla da je on bio frustriran u situaciji kojoj se je nalazio pa se je na taj nacin istresao. Ako ti to jako smeta, porazgovaraj s njim o tom jer zaista zna odigrati vaznu ulogu u vezi, a ti ga itako neces moci motivirati jer je on jednostavno takav ili je upao u neku fazu "depresije" ili pomirenosti sa cinjenicom da to nije za njega, ali samo ne zeli to priznati drugima, a mozda niti sebi.

Evo par savjeta (posto sam se upravo nalazila do jutros u ovoj fazi bezvoljnosti za ucenjem)

1. Ja to radim zato sto sam si to dopustila. Dok sam god svijesna da si ja to dopustam ja necu raditi nista, sad cu se primorati i prebaciti na drugi sistem - odoh uciti.

2. Mrzim iscitavati knjigu i varati sebe da ucim, a zapravo je listam - iscitavanje nije ucenje

3. Motivaciju sam upravo pronasla u ovom - sjedim (trenutno tipkam) i nista ne radim - faks zelim zavrsiti - sad se nalazim u trenutnoj fazi kad mi se ne da - je li vrijedno da ta faza odredi podobar dio mog puta i produzi i ovako trnovit put - ne, nije - idem sama sebi dokazati da sam sposobna napraviti to bolje od ostalih i kad se osjecam lose

4. Podijelim knjigu na dijelove i nema micanja dok se to ne svlada i razmisljanja o drugim glupostima (sto je eto sad cest slucaj ) - btw. zakljucam vrata od sobe i kljuc stavim na ormar Samo u hitnim slucajevima se penjem po ormaru

5. Treba maknuti misli "hocu li stici" - dok god imam to negdje u glavi samo oduzimam sebi vrijeme i to je jedan od uzroka zasto nisam stigla, a ne da kasnije kazem sama sebi " da bila sam upravu, nisam stigla".Stigla bih da nisam razmisljala o tom

6. Opcija "odjava ispita" ne postoji - cim razmisljam o tom, znaci da na ispit necu izaci.

7. Ponekad ne treba sebe i svoje probleme staviti na prvo mjesto i sjediti dok ih se ne rijesi (ponekad treba - to osoba sama sa sobom treba rascistiti), vec se treba okupirati drugim stvarima tj. ucenjem - ovo ne spada pod : bjezim od problema, kad bih bjezala uzela bih si laksu verziju - rijesila bih problem

Zato knjigu u ruke i idem uciti, samo si produzavam studiranje - a to je definitivno ono sto ne zelim i uz to se dovodim u situaciju da sama sebi priustim pregrst ovakvih " ne da mi se".

btw. obecavam pruzit cu pravi primjer i odlogirat cu se sa foruma.hr iza napisanog ovog posta i da ugasit cu lap i eto uzeti knjigu u ruke i poceti uciti
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:09   #42
Quote:
niinaa kaže: Pogledaj post
Znaci razocarala je samu sebe
nek manje očekuje pa će se i manje razočarati u sebe
rearguard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.