Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 10:42   #1
Porez na pse

Pročitala sam na jednom web portalu da se sa novim Zakonom o zaštiti životinja planira uvesti porez na pse u visini od 100 € po psu i da to podupiru i udruge za zaštitu životinja. Porez eventualno ne bi plaćali oni koju su psa udomili i bio bi popust ako je pas steriliziran/kastriran. Za udomljene pse se ne bi plaćalo prvih 5 godina???? Novac bi kao išao za azile, možeš misliti da bi se financirali azili a ne razni uhljebi koji bujaju svakom promjenom vlasti i žive na našoj grbači i izmišljaju glupe zakone!
Ne mogu vjerovati da je to istina i da udruge za zaštitu životinja to podržavaju, jer će se "ljudi tako odgovornije ponašati"???? Oni koje redovito brinu, životinje čipiraju, cijepe, liječe , steriliziraju još će biti kažnjeni porezom a oni koji sve to ne rade i stvaraju probleme raditi će ih i dalje. Baš me zanima koje to udruge tako nešto mogu podržati.
I što sa onima koji nemaju za plaćanje tog poreza dali će im životinje oduzeti ili će ih baciti na cestu!!!!! Sramota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV

Zadnje uređivanje fermina-daza : 31.10.2016. at 17:23.
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:20   #2
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...odine/5204575/

Nema problema. Uvedite porez na pse, a meni više neće pasti na pamet pokupiti njegov drek. Nek se tim novcem financiraju javne službe za održavanje čistoće.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 31.10.2016. at 17:26.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:30   #3
Prebacila sam temu s Plave šape i dodala postove s teme o zakonima i propisima za pse, budući da se porez tiče svih pasa, a ne samo udomljenih.


Što se samog poreza tiče, mislim da bi se o samom porezu trebala sprovesti javna rasprava gdje bi se definiralo koliki bi porez bio, za što bi se točno trošio, tko bi kontrolirao trošenje sredstava.

Ne bih imala ništa protiv tog poreza kada bi se tako namaknuta sredstva trošila isključivo na poboljšanje uvjeta života kućnih ljubimaca (ograđeni parkovi s odgovarajućim sadržajima za pse u njima), kante za odlaganje 'otpada' na svakom koraku, održavanje travnatih površina (košenje i odlaganje otkosa zbog spriječavanja sušenja onih nemogućih klasova)...

No, da komunalci rade svoj posao, kao što ne rade, već se moglo namaknuti sredstava i od onih vlasnika pasa koji ne čiste za svojim psima. Na isti način se ne provodi sankcioniranje zanemarivanja pasa (evidentno loši uvjeti držanja pasa, samošetači...). Zbog svih ovih razloga sumnjam da će ovaj porez biti samo još jedan način skupljanja harača za sasvim neke druge potrebe, a ponajmanje za pse.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 31.10.2016. at 17:27.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:35   #4
Zakoni, propisi i psi

Vec vidim zanimljiv paradoks tipican za traljave zakone - da bi se preminuli pas ispisao iz registra morati ce postojati dokaz o njegovu zbrinjavanju, a groblja nema i u vecini sredina nije dozvoljen ukop.
Dakle jedina opcija ce biti Agroprotenika ili muljanje s papirima ako ga zelimo dostojno pokopati.

U stvari uopce nemam pojma kakav je status moja dva prethodna psa koji su chipirani i nisu prijavljeni kao preminuli, tj. da li su jos uvijek prisutni u registru iako nisu cijepljeni godinama za sto bi automatizmom trebale stizati kazne - kao za neodjavljeno vozilo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:44   #5
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...odine/5204575/

Nema problema. Uvedite porez na pse, a meni više neće pasti na pamet pokupiti njegov drek. Nek se tim novcem financiraju javne službe za održavanje čistoće.

Plaćaju ljudi poreze na štošta i koješta, kao i Čistoću svaki mjesec, pa ne seru po ulici. Dozvoli da ti nešto kontruktivnije padne na pamet.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:05   #6
Po olakšicama za udomljene i kastrirane pse bi se reklo da bi porez trebao najviše pogađati raznorazne štancere, što bi bilo super kad bi štanceri čipirali pse da ih se uopće može oporeziti.

Sent from my B1-850 using Tapatalk
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:09   #7
Porez na pse

Stanceri obicno na parkinzima uvaljuju stenad mladu od dva mjeseca koji su daleko od ikakvog chipiranja.

Edit; PZ tradicionalno lupaju gluposti, nikakav porez nije u planu
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...se/929120.aspx
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:20   #8
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Plaćaju ljudi poreze na štošta i koješta, kao i Čistoću svaki mjesec, pa ne seru po ulici. Dozvoli da ti nešto kontruktivnije padne na pamet.
Konstruktivno je. S obzirom da vrećice za kupljenje govana i nisu baš najjeftinije, barem ću na godišnjoj razini koliko toliko kompenzirati hranjenje birokratsko-uhljebničkog aparata.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:33   #9
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Stanceri obicno na parkinzima uvaljuju stenad mladu od dva mjeseca koji su daleko od ikakvog chipiranja.
Da, ali i roditelji od kojih ta štenad potječe su nečipirani, rekla bih kod većine štancera. Pod pretpostavkom da će se uvesti porez na nekastrirane pse (odnosne porez na pse+olakšica za kastraciju), trebali bi prvo imati sustav provjere čiparanja, ako želimo da porez pogađa i štancere.



Sent from my B1-850 using Tapatalk
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:54   #10
Pogledaj link od par postova prije, nista od tog poreza.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 20:59   #11
Prvo, sokirala me informacija da se radi o 100 EURA! PO PSU!
Ja placam u Austriji za svog psa 45 eura godisnje! vise od 50% jeftinijie i u drzavi gdje je prosjecna placa 1200 eura! Kamo je ovaj svijet krenuo, sve mi se cini da za 20 godina imat cemo pravo samo na rad i spavanje, svugjde nas kresu.
To je stvarno vrlo vrlo bezobrazno i da, slazem se, vecina pasa ce zavrstiti na ulici jer 100 eura je jebeno visoka cifra za hrvatske uvjete.

Inace u Klagenfurtu nema popusta na zivotinje uzete iz azila, nema popusta na pse koji su kastrirani, bome nema ni popusta na velicinu, mozda popust imaju radni psi (vojska,policija, psi vodici). Zapravo uopce mi nije jsno zasto bi placali porez na kucnog ljubimca? placam porez na hranu, na vodu, na opremu, na skolovanje, na veterinara...
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 23:01   #12
Oni nisu normalni majke mi
treba im para pa ajmo udri po kucnim ljubimcima i to ni manje ni vise nego 100 eura
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 23:15   #13
Naravno da ce opet nadrljati oni koji imaju uredno cipirane pse i oni koji se o svojim psima brinu, a vlasnici koji bacaju stence u jarak jer mu je kujicu koja luta po selu zaskocio isti takav susjedov pas naravno nece placat nista. Taj novac ce onda ic (kao) azilu koji imaju te iste stence, a netko ce ih posvojit nikad sad kad mora placat 100 eura po psu.
Da ne kazem kako ce tek sad biti napustenih pasa jer ekipa napusta pse kad ide na more a kamo nece za 100e.....
Uglavnom bravo za odlicnu "reformu".
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 01:59   #14
Ljudi, ta vijest je demantirana. Napisano je dva puta, imate i link.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 02:53   #15
i bolje im je :P
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 11:49   #16
Drago mi je da nece biti poreza na ljubimce, jer realno, bolje da ga na idiote uvedu, puno ce veca zarada biti u igri.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 12:01   #17
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ljudi, ta vijest je demantirana. Napisano je dva puta, imate i link.
Nije demantirana. Demantirana je vijest da Ministarstvo poloprivrede, na prijedlog Prijatelja životinja (u okviru prijedloga Zakona o zaštiti životinja), uvodi porez na pse. Što i nije nikakav demanti jer Ministarstvo poljoprivrede ionako ne može uvesti nikakav porez, to je posao Ministarstva financija, a onda Vlade i Sabora. S obzirom na predloženu poreznu reformu prema kojoj se smanjuju pojedine porezne stope, to znači manjak u budžetskom priljevu, a to će se morati odnekuda nadoknaditi. Hoće li tu u igru ući i porez na pse, ostaje da se vidi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 12:13   #18
Nece, cijela ta prica oko poreza je zapravo visegodisnja mantra PZ s kojom svako malo iskoce kad im fali paznje.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 20:29   #19
U prijedlogu zakona, koji sam citala, nema nikakve odredbe o spomenutom porezu.

Istina, to je posao financijskih tijela, al mi je redimo interesantno tko je sad pustio tu pricu u novine, ako porezna nema nikakvih saznanja da bi se on uvodio, a nema ga ni u prijedlogu zakona o zastiti zivotinja.

Protiv sam tog insinuiranja, odnosno protiv poreza na pse. Ili bi to bio porez na kucne ljubimce, jer zasto na macku ne placati porez? Ako nomotehnicki bude prijedlog tog suludog propisa "porez na pse" onda su vlasnici pasa diskriminirani u odnosu na vlasnike npr macaka.

Ako ga koncipiraju kao "porez na kucne ljubimce" e onda ce biti zanimljiva provedba jer ce se morat utvrdivati lista tocno navedenih kucnih ljubimaca.

Placam i previse poreza, protivnik sam ovog.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 02:19   #20
Porez na pse bi se kako sam čuo i razumio naplaćivao u slučaju zarade na uzgoju pasa. Vaš Garo plemeniti od Kistanja po jednom naskoku zaradi neku lovu ili prodajete štence Gare plemenitog i Garuše posebne po parsto eura komad dva puta godišnje. Po mom mišljenju ni to nije u redu odokativno naplaćivati svima jednako. Da biste došli do toga imate previše truda i znanja, vožnje po izložbama i recimo, ulaganja. Na kraju samo uz ludu sreću možete pričati o profitu kad se sve izračuna.
__________________
http://elsegra.com
Macor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.