Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2008., 14:26   #1
voditelj postprodaje u auto kući

otprilike znam što se pod tim poslom podrazumijeva - briga oko kupaca vozila nakon prodaje vozila...
nek se javi netko tko radi taj posao ili je radio, pa nek opiše malo tijek posla i naravno - plaću...
hvala
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:52   #2
voditelj postprodaje

To je jako opcenit pojam, i sve ovisi kakva je organizacija rada unutar same firme.

U bivšoj firmi voditelj postprodaje je bila osoba koja se brinula za organizaciju rada servisa, servisera, raspoređivao je posao među ljudima, vodio računa o naručenim djelovima, pisao prijavke, garanciju, rješavao sve probleme unutar samog servisa.

U sadašnjoj firmi posao voditelja je raspoređen na dvije osobe - jedna je za kontakt sa strankama, naručivanje rezervnih dijelova i raspoređivanje posla unutar servisa, a druga osoba se bavi papirima i računima (prijavcima, plaćanjima..). Možda se čini da ovaj drugi ima manje posla, ali, vjeruj, nije tako

Što se tiče plaće - u obje firme je bilo isto - osnovica + provizija od NAPLAĆENIH računa.
Zna se zaradit (sve skupa) od 5000 - 8000 netto. Toliko su ovi "moji" zarađivali
iivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:55   #3
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
otprilike znam što se pod tim poslom podrazumijeva - briga oko kupaca vozila nakon prodaje vozila...
hvala
A sto je s kupcima koji voze automobil te marke star 5, 7 ili 10 godina? I za njih se ti brines isto.

I.. jos nesto.. moras bar nesto znati o mehanici da bi mogao kvalitetno radit taj posao
iivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:57   #4
Znam dosta o autima, a spremna sam i učiti. Bila sam u međuvremenu na razgovoru i rekli su mi da bih ja bila zadužena za sve. Zvuči mi zanimljiv posao, pa...
Inače, sada radim u državnoj službi za 4.000,00 kn i htjela bih promijeniti posao - imati barem nešto samostalno u radu i okolinu u kojoj nije prosjek godina 20 godina veći od mojih.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 18:10   #5
da li si taj oglas vidio kod Autozbaka? Jer on sada traži masu ljudi za valjda sve svoje prodajne centre. I to mi je isto malo čudno, pa kaj je promijenio pola svojih zaposlenika? Evo link
Kaj uvjeti nisu baš nešto u toj firmi?
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 18:30   #6
Quote:
Johnny Boy kaže: Pogledaj post
da li si taj oglas vidio kod Autozbaka? Jer on sada traži masu ljudi za valjda sve svoje prodajne centre. I to mi je isto malo čudno, pa kaj je promijenio pola svojih zaposlenika? Evo link
Kaj uvjeti nisu baš nešto u toj firmi?
to je drugi oglas, ali sam VIDJELA i taj oglas i pomalo mi je čudan. čula sam da prodavača plaća 2.500,00 kuna + provizija, a za proviziju dobro da se ne počupaju jer proviziju ne dobiva onaj-ona koji potpiše ugovor nego onaj koji je ostvario prvi kontakt - što po mom mišljenju baš i nije fer
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:08   #7
Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
to je drugi oglas, ali sam VIDJELA i taj oglas i pomalo mi je čudan. čula sam da prodavača plaća 2.500,00 kuna + provizija, a za proviziju dobro da se ne počupaju jer
sorry, vidjelA. Kaj se tiče plaća prodavača, maloprije sam negdje na forumu naletio da su plaće prodavača u Zubaku odlične. Bio je istaknut Zubak i Tomić. Ma nije nikome za vjerovati. Treba otići na razgovor i vidjeti.

Quote:
obraćena kaže: Pogledaj post
proviziju ne dobiva onaj-ona koji potpiše ugovor nego onaj koji je ostvario prvi kontakt - što po mom mišljenju baš i nije fer
ja pak mislim da je to fer. ako u prvom kontaktu prodavač pobudi interes i sve prezentira kupcu, a kasnije kupac samo dođe reći "uzimam taj i taj" (jer ipak mora doma u miru razmisliti) kak može biti fer da proviziju dobije onaj srećković koji mu je samo dao papir na potpis?
Sad smo otišli u off
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:15   #8
ja i dalje molim da se jave oni koji rade ili su radili taj posao - voditelj postprodaje - i opišu što su radili i za koju lovu - da li ima provizije ili nema i dr.
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:18   #9
Koliko zarađuju otprilike prodavači auta?Bez provizije kolika bi im plaća bila onda?
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:24   #10
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
Koliko zarađuju otprilike prodavači auta?Bez provizije kolika bi im plaća bila onda?
ja sam našla na drugom forumu podatak da je u Zubaku osnovna 2.500,00 kn. mene interesira plaća za postprodaju i da li tu ima kakve provizije
obraćena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.