Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2004., 23:35   #21
fuad
Quote:
Ali sto bi se ono reklo kod nas "Nicija nije gorjela do zore", pa nece niti americka a niti zidovska. Jednog dana ce se kotac srece okrenuti pa ce Palestinci i muslimani na tom podrucju biti i u naoruzanju u prednosti.
hocel imat pracke?

ma da...kotac srece se okrece...kao i svaki kotac,ali ne smijes zaboraviti da je cesto u proslosti nekog i pregazio...

kako je samo ona mlada partizanka bacila cebe na tenk...i narodni heroj postala.


hehe
i onda ce zidovi gadjat palestince kamenjem...kao david ...
e stara dobra vremena,kad se suvi kruh u kajmak umako.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 09:06   #22
Re: Re: Znacenje bacanja kamenja na nemuslimane u muslimanskim zemljama

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Po cemu je kamen razlicit od noza ili pistolja?
Žašto vi Židovi ne uzmete kamenje u ruke i ne gađate Palestince kamenjima umjesto da ispaljujete projektile na njih iz raznih bojnih sredstava (helikopreta, tenkova, oklopnih transportera...) pošto, kako vi tvrdite, nema nikakve razlike između kamena i naprednih sredstava za ubijanje.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 09:17   #23
Quote:
rambi kaže:
Da, da ponovim (a obecani su mi neki odgovori na temu): mene zanima teoloska pozadina kamenovanja nemuslimana. odnosno da li je u pitanju teoloska pozadina, ili samo obicaj muslimana da daju dhimmijima do znanja da nisu ravnopravni, bas kao sto, za netoleranciju prema manjinama, imamo primjere i u ostalim kulturama.

(Naime, bila sam sklona vjerovati u ovo drugo, dok nisam pronasla pokusaj teoloskog objasnjenja; vidjeti moj uvodni post).

Hvala, a moderator, ubuduce, moze slobodno pobrisati svaki offtopic .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 09:38   #24
Rambi,

Ako si pitala da li postoji ikakva veza između simboličnoga kamenovanja Sotone u Meki i bacanja kamenja na izraelske vojnike u Palestini - moj odgovor je da nema nikakve veze, jer Židovi su za muslimane "slijedbenici Knjige" dakle "slijedbenici Biblije" a ne Sotone odnosno Šejtani, što ti pokušavaš da insinuiraš ovim postom.

A što se tiče bacanja kamenja na Židove u 16. stoljeću to ti je nešto poput lanjskog snijega. Koga je na ovom forumu briga što su neki muslimanski fakini iz 16. stoljeća razbili glavu nekom Židovu. Koga je briga što je neki njemački neonacist prebio nekog Turčina.

Stvarno ne vidim smisao ovoga posta osim insinuacije da je da je kamenovanje nemuslimana (kako si to navela) dio Islama.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 09:52   #25
Re: Re: Re: Znacenje bacanja kamenja na nemuslimane u muslimanskim zemljama

Quote:
akl kaže:
Žašto vi Židovi ne uzmete kamenje u ruke i ne gađate Palestince kamenjima umjesto da ispaljujete projektile na njih iz raznih bojnih sredstava (helikopreta, tenkova, oklopnih transportera...) pošto, kako vi tvrdite, nema nikakve razlike između kamena i naprednih sredstava za ubijanje.
Nisam pitao izmedju kamena i F16 nego kamena i noza.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:02   #26
Quote:
akl kaže:
Ako si pitala da li postoji ikakva veza između simboličnoga kamenovanja Sotone u Meki i bacanja kamenja na izraelske vojnike... moj odgovor je da nema nikakve veze, jer Židovi su za muslimane "slijedbenici Knjige" dakle "slijedbenici Biblije" a ne Sotone odnosno Šejtani, što ti pokušavaš da insinuiraš ovim postom.

A što se tiče bacanja kamenja na Židove u 16. stoljeću to ti je nešto poput lanjskog snijega. Koga je na ovom forumu briga što su neki muslimanski fakini iz 16. stoljeća razbili glavu nekom Židovu. Koga je briga što je neki njemački neonacist prebio nekog Turčina.

Stvarno ne vidim smisao ovoga posta osim insinuacije da je da je kamenovanje nemuslimana (kako si to navela) dio Islama.
Mantramantramantramantramantramantramantra...

Procitaj jos jednom moj uvodni post... procitaj povijesne izvore, koje sam koristila, a nakon toga procitaj i objasnjenje rektora al-Ashara.

Palestinci i Turcini s temom nemaju nikakve veze. Mozes li shvatiti, da, za razliku od vas (trazim svijecom nekog drugacijeg... za sad nasla 1), neki drugi diskutanti ovdje ne dolaze da bi izbjegavali svoje odgovornosti i za svoje neuspjehe okrivljavali druge... mene zanima povijesno i teolosko objasnjenje - dakle, da li je to bio neki obicaj da se ponizi dhimmi te da li dolazi, mozda, od nekog starog obicaja, koji nema veze s islamom pa su ga, islamski ucenjaci, pokusali teoloski objasniti... pitanja je vise i ocekujem da se netko konacno osvrne na njih. Onaj tko ne zna, ili ne zeli... neka topic mimoidje.

Frustracije lijecite negdje drugdje.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:22   #27
Quote:
rambi kaže:
Mantramantramantramantramantramantramantra...

Procitaj jos jednom moj uvodni post... procitaj povijesne izvore, koje sam koristila, a nakon toga procitaj i objasnjenje rektora al-Ashara.

Palestinci i Turcini s temom nemaju nikakve veze. Mozes li shvatiti, da, za razliku od vas (trazim svijecom nekog drugacijeg... za sad nasla 1), neki drugi diskutanti ovdje ne dolaze da bi izbjegavali svoje odgovornosti i za svoje neuspjehe okrivljavali druge... mene zanima povijesno i teolosko objasnjenje - dakle, da li je to bio neki obicaj da se ponizi dhimmi te da li dolazi, mozda, od nekog starog obicaja, koji nema veze s islamom pa su ga, islamski ucenjaci, pokusali teoloski objasniti... pitanja je vise i ocekujem da se netko konacno osvrne na njih. Onaj tko ne zna, ili ne zeli... neka topic mimoidje.

Frustracije lijecite negdje drugdje.
Samo se nadaj, nitko ti nece nista odgovoriti, i ja sam tako prije koji mjesec pitao da neki musliman preprica pricu o avrahamu kako je prema kuranu, pa nitko nije. Ili ne znaju il se stide kurana casnog.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:34   #28
Quote:
rambi kaže:
Mantramantramantramantramantramantramantramantrama ntramantramantramantramantramantramantramantramant ra...
Sta ti ovo znaći?

Quote:
rambi kaže:

Procitaj jos jednom moj uvodni post... procitaj povijesne izvore, koje sam koristila, a nakon toga procitaj i objasnjenje rektora al-Ashara.

[/B]
Ma sta ce mi povjesni izvori koje ti navodiš. Kao musliman ti govorim, a ti očito nećeš da čuješ, da kamenovanje nemuslimana nema nikakve veze sa kamenovanjem Sotone u Meki, niti ima ikakve osnove u Islamu. Tačka

Quote:
rambi kaže:
Palestinci i Turcini s temom nemaju nikakve veze.
[/B]
Ma cijeli post nema veze sa vezom.

Quote:
rambi kaže:
Mozes li shvatiti, da, za razliku od vas (trazim svijecom nekog drugacijeg... za sad nasla 1), neki drugi diskutanti ovdje ne dolaze da bi izbjegavali svoje odgovornosti i za svoje neuspjehe okrivljavali druge...
[/B]
Koga sam ja to okrivio u odgovoru kojeg sam tebi poslao odnosno u odgovoru poslatom Umpi.

Kakva je to moja odgovornost i koji su to moji neuspjesi. Ne pjeni bez razloga.

Quote:
rambi kaže:
mene zanima povijesno i teolosko objasnjenje - dakle, da li je to bio neki obicaj da se ponizi dhimmi te da li dolazi, mozda, od nekog starog obicaja, koji nema veze s islamom pa su ga, islamski ucenjaci, pokusali teoloski objasniti...
[/B]
Ja prvi put čujem za takav običaj od tebe, doduše ti si navela nekakve "učenjake" međutim moraš razumjeti da je Islam svjetska religija. Kad kažem svjetska mislim na oko 1 milijardu ljudi koji se izjašnjavaju kao muslimani. I u toj milijardi imaš svakakvih ljudi, nadriučenjaka, manijaka, ubica, a ja se nadam da je najviše pobožnih i običnih ljudi.

I moj ti je savjet ako želiš da saznaš šta muslimani misle - slušaj šta ti ovi obični govore, a ne šta govore neki ljudi koji su se okitili dunjalučkim (ovosvjetskim) titulama, jer obični su većina a ne ti titulaši.

Quote:
rambi kaže:
pitanja je vise i ocekujem da se netko konacno osvrne na njih. Onaj tko ne zna, ili ne zeli... neka topic mimoidje.
[/B]
Što se mene tiče dobila si odgovore. Možda ne onaj koji si priželjkivala ali šta možeš nije sve u životu onako kako ti hoćeš.

Quote:
rambi kaže:
Frustracije lijecite negdje drugdje. [/B]
Koje frustracije?
Ovo zadnje je stvarno ispod svakog nivoa.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:37   #29
nemam ništa za potkrijepiti svoju teoriju, rambi, ovo ti vjerojatno neće biti korisno, no evo mojih misli:

kada dolazi do sukoba, oni se dešavaju na više razina - prvenstveno verbalnoj (svađa, prepirka), i onda fizičkoj (fizički napad na drugu osobu, ili tuča u kojoj svi sudionici participiraju aktivno). /zanemarimo one druge nivoe, eteričke i ostale/

svađaju se i tuku i ljudi koji se vole i oni koji se mrze. ako se nekog ili nečeg bojiš, ne ideš blizu, ako ti je nešto mrsko ili gadno, ne prilaziš tome/mu. kada se ljudi koji se mrze svađaju, povređivanje i uvreda iz daleka je očito najbolja opcija.

najlakše je kamenovati - izdaleka povrijediti, a pogotovo iz mnoštva - tada se ni ne zna čiji je kamen kamenovanog ubio ili povrijedio.

a kamenovanje kao fenomen, sigurna sam, nije "rezerviran" samo za arape, u raznim društvima je toga bilo tijekom povijesti... mozda ce biti bolje da konzultiras kojeg sociologa...

ja, posve subjektivno, dozivljavam kamenovanje kao krajnji izraz straha, u kombinaciji s mržnjom i odbijanjem za suočavanje s vlastitom odgovornošću ("nisam ja ubio, kamen je")...


ma brijem, ali eto...dala si mi za misliti...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:51   #30
Quote:
akl kaže:
Sta ti ovo znaći?
Ponavljanje uvijek iste price... jadni mi...

Quote:
akl kaže:
Ma sta ce mi povjesni izvori koje ti navodiš. Kao musliman ti govorim, a ti oćito nećeš da ćuješ, da kamenovanje nemuslimana nema nikakve veze sa kamenovanjem Sotone u Meki, niti ima ikakve osnove u Islamu. Tačka
Navodim izvore, koji zapisuju kamenovanje sefardskih Zidova... imam ih jos, neki datiraju iz 16. stoljeca... nemam za krscane, zato i pitam da li se kamenovanje odnosilo na dhimmi opcenito, ili samo Zidove (sklonija ovoj prvoj tezi). Ideja o povezanosti tog obicaja s Mekkom mi je pala na pamet tek kad sam procitala izjavu ovog rektora. Zato, osim dogme koju mi nudis, imas li neko objasnjenje zasto tvrdis to sto tvrdis... ako nema veze s islamom, s cim ima veze? Postoje li neki arapski obicaji vezani uz to? (ja nikad nisam tvrdila da ima veze s islamom, nego pitala... vrati se pa ponovno procitaj moje postove).

Quote:
akl kaže:
Ma cijeli post nema veze sa vezom.
Ako ne razumijes moj post, onda nemoj ni odgovarati na njega... ovako, nema smisla, jer kak mozes odgovoriti na nesto sto ne razumijes.

Quote:
akl kaže:
Koga sam ja to okrivio u odgovoru kojeg sam tebi poslao odnosno u odgovoru poslatom Umpi.

Kakva je to moja odgovornost i koji su to moji neuspjesi. Ne pjeni bez razloga.
Skrenuo si na Izrael; to vam je mantra.... ili biblijske kontradikcije, ili zlocesti Izraelci... vec ste dosadili s tim. Nije konstruktivno i pokazuje jaku dozu omalovazavanja svih koji, s vama, ne dijele misljenje.

Quote:
akl kaže:
Ja prvi put čujem za takav običaj od tebe, doduše ti si navela nekakve "učenjake" međutim moraš razumjeti da je Islam svjetska religija. Kad kažem svjetska mislim na oko 1 milijardu ljudi koji se izjašnjavaju kao muslimani. I u toj milijardi imaš svakakvih ljudi, nadriučenjaka, manijaka, ubica, a ja se nadam da je najviše pobožnih i običnih ljudi.
Nisu to ucenjaci, vec svjetski priznati orijentalisti (nemoj mi reci da nikad nisi cuo za Bernarda Lewisa???

Quote:
akl kaže:
I moj ti je savjet ako želiš da saznaš šta muslimani misle - slušaj šta ti ovi obični govore, a ne šta govore neki ljudi koji su se okitili dunjalučkim (ovosvjetskim) titulama, jer obični su većina a ne ti titulaši.
Mislis, i kad me uvjeravaju da su Zidovi ubojice, krscani mnogobosci ... hvala, ne biram koga cu slusati ovisno o tome kojoj grupi pripada, vec da li je strucnjak u tome o cemu govori. I bi li ti, primijenio svoj savjet na sebe, pa slusao npr. Zidove?

Quote:
akl kaže:
Koje frustracije?
Ovo zadnje je stvarno ispod svakog nivoa.
Objasnila... vjecno prebacivanje odgovornosti i glumljenje mucenika.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:54   #31
march equinox

Da, i mene su ovi izvori potakli na razmisljanje... bila bi mi zanimljiva i antropoloska teorija o ovoj pojavi. Ovaj tvoj pristup je na tom tragu.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 11:37   #32
Quote:
rambi kaže:
Ponavljanje uvijek iste price... jadni mi...

Navodim izvore, koji zapisuju kamenovanje sefardskih Zidova... imam ih jos, neki datiraju iz 16. stoljeca... nemam za krscane, zato i pitam da li se kamenovanje odnosilo na dhimmi opcenito, ili samo Zidove (sklonija ovoj prvoj tezi). Ideja o povezanosti tog obicaja s Mekkom mi je pala na pamet tek kad sam procitala izjavu ovog rektora. Zato, osim dogme koju mi nudis, imas li neko objasnjenje zasto tvrdis to sto tvrdis... ako nema veze s islamom, s cim ima veze?
Sa ljudskom glupošću. A niko pa ni muslimani nije imun na glupst.

Quote:
rambi kaže:
Postoje li neki arapski obicaji vezani uz to?
[/B]
Nemam pojma. Nisam Arap. Što ne pitaš Arape za to, pa oni su vam prve komšije.

Quote:
rambi kaže:
Ako ne razumijes moj post, onda nemoj ni odgovarati na njega... ovako, nema smisla, jer kak mozes odgovoriti na nesto sto ne razumijes.
[/B]
Razumjem ja tvoj post, i dao sam ti najbolji dogovor koji možeš dobiti. A najbolji odgovor je ISTINIT odgovor.


Quote:
rambi kaže:
Skrenuo si na Izrael; to vam je mantra....
[/B]
Pa nisam ja kriv što je udarna vijest na svakoj TV - Izrael. Kad si spomenula bacanje kamenja na Židove, sigurno da je prva stvar koje mi je pala na pamet palestinsko bacanje kamenja na židovske vojnike.

Quote:
rambi kaže:
ili biblijske kontradikcije
[/B]
Eto ja nemam mnogo postova na ovom forumu. Možda sve ukupno 30. Pa nađi kad sam sudjelovao na postovima o kantradikrornosti u bibliji.

Quote:
rambi kaže:
Nisu to ucenjaci, vec svjetski priznati orijentalisti
[/B]
Dobro znači nisu učenjaci.

Quote:
rambi kaže:
Mislis, i kad me uvjeravaju da su Zidovi ubojice, krscani mnogobosci ... hvala, ne biram koga cu slusati ovisno o tome kojoj grupi pripada, vec da li je strucnjak u tome o cemu govori. I bi li ti, primijenio svoj savjet na sebe, pa slusao npr. Zidove?
[/B]
Što se mene tiče ja se po savjetu kojeg sam ti dao i ponašam. Sigurno da ću, ako želim znati šta Židovi misle, kao mjerodavno prihvatiti tvoje mišljenje ili mišljenje Umpe, ili Barona a ne mišljenje Ariela Šarona. Takođe, ako želim znati kako misle Amerikanci neću prihvatiti mišljenje Busha kao mjerodavno, nego nekog običnog Amera.

Dakle, savjet nije glasio: Prihvati mišljenje običnih muslimana. Nego : Ako želiš da saznaš šta muslimani misle slušaj šta ti govore obični muslimani.

A ti radi po svome. Ne dao Bog da ti ja određujem koga ćeš slušati. Slušaj kog hočeš i slušaj šta hočeš.

I daj ba bez ljutnje, pa još se ne gledamo preko nišana.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 11:46   #33
Quote:
akl kaže:
Sa ljudskom glupošću. A niko pa ni muslimani nije imun na glupst.

Nemam pojma. Nisam Arap. Što ne pitaš Arape za to, pa oni su vam prve komšije.
Ops... problem je citanje s razumijevanjem ? Rekla sam da ne znam da li je obicaj Arapski, ili islamski, ili ismalmski s arapskim korijenom... zato i pitam (buduci da ne provodim dawu, ne pitam retoricka pitanja, na koja imam pripremljen odgovor od polupismenik sheika, vec pitam jer ne znam odgovor.

Quote:
akl kaže:
Razumjem ja tvoj post, i dao sam ti najbolji dogovor koji možeš dobiti. A najbolji odgovor je ISTINIT odgovor.
Cekam.

Quote:
akl kaže:
Pa nisam ja kriv što je udarna vijest na svakoj TV - Izrael. Kad si spomenula bacanje kamenja na Židove, sigurno da je prva stvar koje mi je pala na pamet palestinsko bacanje kamenja na židovske vojnike.
... htio si skrenuti temu (i ne samo ti) .

Quote:
akl kaže:
Eto ja nemam mnogo postova na ovom forumu. Možda sve ukupno 30. Pa nađi kad sam sudjelovao na postovima o kantradikrornosti u bibliji.
A sad ti meni nadji gdje sam ja tebe osobno imenovala.

Quote:
akl kaže:
Dobro znači nisu učenjaci.
znanstvenici su (ucenjaci), a ne "ucenjaci" kako si ti napisao (koristila sam italic umjesto navodnika, ali vidim da, za tebe, treba pojednostavniti komunikaciju).

Quote:
akl kaže:
Što se mene tiče ja se po savjetu kojeg sam ti dao i ponašam. Sigurno da ću, ako želim znati šta Židovi misle, kao mjerodavno prihvatiti tvoje mišljenje ili mišljenje Umpe, ili Barona a ne mišljenje Ariela Šarona. Takođe, ako želim znati kako misle Amerikanci neću prihvatiti mišljenje Busha kao mjerodavno, nego nekog običnog Amera.
A ja cu prihvatiti ono dobro argumentirano.

Quote:
akl kaže:
Dakle, savjet nije glasio: Prihvati mišljenje običnih muslimana. Nego : Ako želiš da saznaš šta muslimani misle slušaj šta ti govore obični muslimani.
:nono"... mene ne zanima sto ti mislis o temi, mene zanima argumentirano objasnjenje navedenih izvora.

Quote:
akl kaže:
I daj ba bez ljutnje, pa još se ne gledamo preko nišana.


I ne ljutim se ja... procitaj nasu komunikaciju jos jednom .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 11:53   #34
Bacanje kamenja ...

... kao kazna nije, kao sto znas, izmisljotina Muslimana.

Toga ima i u Tori. Dapace, koliko se sjecam, kazna za
B-gohuljenje je upravo kamenovanje do smrti.

I upravo se iz ove cinjenice moze vidjeti da Isusa nisu optuzivali NI ZA KAKVO B-GOHULJENJE, vec iz politicke prirode - jer da se radilo o b-gohuljenju, on bi bio kamenovan a ne raspet.

Zasto kamen? Vrlo vjerojatno jer je do njega lako doci (ima ga svugdje),
jer ga se moze baciti pa se ne mora prici zrtvi (sto ima i preventivu od psiholoskih posljedica - gledati covjeka kojeg ces ubiti u oci nije, koliko cujem, iskustvo koje ces zaboraviti) te
jer na taj nacin - ovo je sad moja predpostavka - se ti zapravo "odrices" od stavova zrtve.
Naime, bacanje kamena zapravo je analogija s pljuvanjem, koji je jedan od najpogrdnijih cinova u covjecanstvu uopce - mislim cak da je jedini komunikoloski simbol koji ima SVUGDJE na svijetu isto znacenje.

Kad dodjem doma, pogledat cu ti u Chevalieru i Gheerbrandtu ima li kamen kakvo mitolosko znacenje kod starih naroda, pa mozda i tu nadjemo nesto.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 11:56   #35
I molio bih stvarno SVE na ovom threadu,

... Zidove, Krscane, Muslimane, ateiste i sve skupa ... da ostavimo POLITIKU za podforum POLITIKA.

Ovaj podforum, religija, koliko sam shvatio, sluzi da se istraze i podijele misljenja, teoloske istine, kritike i slicno s ostalima, pripadnicima vase i ostalih religija.

Znaci: POLITICKE situacije molim ostavite negdje za POLITIKU. A tamo imate, koliko sam uspio izborjati, u ovom casu 5 otvorenih threadova SAMO za Izrael.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 12:02   #36
Quote:
Baron Samedi kaže:
... kao kazna nije, kao sto znas, izmisljotina Muslimana.

Toga ima i u Tori. Dapace, koliko se sjecam, kazna za
B-gohuljenje je upravo kamenovanje do smrti.
Da. Sto se tice kamenovanja kao kazne u Tori i Shariji... ali ovdje se radi o necem drugom.

Quote:
Baron Samedi kaže:
Naime, bacanje kamena zapravo je analogija s pljuvanjem, koji je jedan od najpogrdnijih cinova u covjecanstvu uopce - mislim cak da je jedini komunikoloski simbol koji ima SVUGDJE na svijetu isto znacenje.

Kad dodjem doma, pogledat cu ti u Chevalieru i Gheerbrandtu ima li kamen kakvo mitolosko znacenje kod starih naroda, pa mozda i tu nadjemo nesto.
Ovo vec ima veze s mojom temom... sorry za novi domaci rad .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 12:10   #37
Quote:
rambi kaže:
Ops... problem je citanje s razumijevanjem ? Rekla sam da ne znam da li je obicaj Arapski, ili islamski, ili ismalmski s arapskim korijenom... zato i pitam (buduci da ne provodim dawu, ne pitam retoricka pitanja, na koja imam pripremljen odgovor od polupismenik sheika, vec pitam jer ne znam odgovor.

Cekam.
Evo opet. Nigdje u Kuranu ne stoji ništa u smislu: Kad vidite Židova gađajte ga kamenjima. Niti postoji ikakav hadis sa takvim smislom.
Dakle to je nešto sasvim strano Islamu. Ako želiš prihvati to tako, a ako ne želiš - ja ti tu ništa ne mogu.

Quote:
rambi quota:
I daj ba bez ljutnje, pa još se ne gledamo preko nišana.
Ovo "još" nije bilo boldirano u mom odgovoru, ali nema veze.
Samo da se zna. Rat ne volim, preživio sam jedan i bio je strašan. Kome je do rata - u kući mu bio. Ali ako se čovjek mora braniti - onda ono što se mora nije teško, tj. mora se.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 12:16   #38
Quote:
akl kaže:
Evo opet. Nigdje u Kuranu ne stoji ništa u smislu. Kad vidite Židova gađajte ga kamenjima. Niti postoji ikakav hadis sa takvim smislom. Dakle to je nešto sasvim strano Islamu. Ako želiš prihvati to tako, a ako ne želiš - ja ti tu ništa ne mogu.
Mozda, ali neki islamski teolozi objasnjavaju da kamenovanje ima teolosko znacenje obracuna sa Sotonom (meni se, osobno, cini da je to vise trazenje opravdanja za postojecu praksu); zato cekam argumentaciju istog, a ne dogmu. Dakle, da ponovim: zanima me kontekst ove prakse i ne snebivam se nad njom, jer nije ni prva ni zadnja u nizu ljudskih gluposti, neovisno o vjeri i naciji.

Quote:
akl kaže:
Ovo "još" nije bilo boldirano u mom odgovoru, ali nema veze.
Samo da se zna. Rat ne volim, preživio sam jedan i bio je strašan. Kome je do rata - u kući mu bio. Ali ako se čovjek mora braniti - onda ono što se mora nije teško, tj. mora se.
OK; nisam shvatila - dakle, ako Izrael napadne BiH, shvatit cu da me gledas preko nisana.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 12:21   #39
Quote:
rambi kaže:
OK; nisam shvatila - dakle, ako Izrael napadne BiH, shvatit cu da me gledas preko nisana.
Upravo tako.
__________________
Selam Alejkum
akl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 12:22   #40
[color=darkblue] Kamenovanje je uistinu jedan ružan i gnusan čin.

Sadržaj posta obrisan na zahtjev više forumaša kao uvredljiv i muslimanima i židovima.
Aurora, pokušaj ne biti tako ratoboran i prepun mržnje prema svima osim prema pripadnicima svog naroda i vjere.
Blaise
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)

Zadnje uređivanje danaye : 07.05.2004. at 01:27.
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.