Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 15:40   #61
Molim savjet; našao sam na netu podatak da mi aplikacija Open signal ( za mobitel) može pomoći odrediti jačinu signala i zatim sa tim podatkom da mogu preračunati koliko je zračenje u stanu! Zna li itko kako da to napravim, aplikaciju skinuo,imam jačinu signala i sad ne znam šta dalje..
SaŠa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:29   #62
na ebayu kupiš najjeftiniji EM detektor pa mjeriš...

ciganski je postaviti antenu na svoju zgradu da zrači susjede.

stanovnici Vrbana su se uspješno obračunali s antenama
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:01   #63
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
na ebayu kupiš najjeftiniji EM detektor pa mjeriš...

ciganski je postaviti antenu na svoju zgradu da zrači susjede.

stanovnici Vrbana su se uspješno obračunali s antenama
Neznam baš ja ih vidim svuda po vrbanima....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 15:40   #64
Što je ovo-Zračenje repetitora (bazne stanice)

Pozdrav!

Da li netko zna što je ovo I da li trebam biti zabrinuta što se tiče zračenja s obzirom da ovo gledam ravno sa prozora, na vrhu susjedne zgrade. ( Slikano je sa ceste).

Hvala!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WP_20150106_15_04_06_Smart.jpg‎
Views:	173
Size:	8.9 KB
ID:	14375  
L5l is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:39   #65
Quote:
L5l kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li netko zna što je ovo I da li trebam biti zabrinuta što se tiče zračenja s obzirom da ovo gledam ravno sa prozora, na vrhu susjedne zgrade. ( Slikano je sa ceste).

Hvala!
Naravno da svi trebamo biti zabrinuti,kod nekoga je to bliže kod nekoga dalje ali u svakom slučaju ono što to emitira završava u mom i tvom mobitelu!!
Hajdemo ih sve maknuti da nam ne smetaju.....posljedica..nema signala mobitela??????
Da li smo spremni na to?
Bojim se ne.....i dok god mi to trebamo,takve stvarčice negdje moraju naružiti okolinu.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:52   #66
Slika je dosta loše kvalitete, ali čini se da su to zaista bazne stanice teleoperatera. Ne vjeruj svima koji te budu pokušavali uvjeriti da je to bezopasno i da nema utjecaja zdravlje i da su naši zakoni stroži nego u ostalim zemljama EU. Iz prve ruke ti mogu reći da je to itekako opasno (ne želim te plašiti, ali tako je).

@streličarstvo
Osim što "ono što to emitira (elektromagnetkso zračenje) završava u mobitelu", daleko opasnije je to što završava i u nama. Nije istina da ako ih maknemo da neće biti signala. To znači da u 90% drugih zemalja EU ne bi nigdje bilo signala, što znamo da nije tako. Problem je u tome što za baznu stanicu u Hrvatskoj ne trebaju nikakve dozvole (građevinska, lokalne uprave, lokacijska itd.) osim pristanka vlasnika objekta na koji će se antena postaviti. I tu nastaje problem, događa se ovo ili ovo ili ovo i takvih je primjera bezbroj.

@L5l
Savjet, nađite stručnu osobu koja će vam izmjeriti zračenje. Sve ovisi na kakvoj je jačini postavljena bazna stanica, ako se radi o njoj, i "koliko dobijete" od nje...
mapia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 21:12   #67
Quote:
mapia kaže: Pogledaj post
Slika je dosta loše kvalitete, ali čini se da su to zaista bazne stanice teleoperatera. Ne vjeruj svima koji te budu pokušavali uvjeriti da je to bezopasno i da nema utjecaja zdravlje i da su naši zakoni stroži nego u ostalim zemljama EU. Iz prve ruke ti mogu reći da je to itekako opasno (ne želim te plašiti, ali tako je).

@streličarstvo
Osim što "ono što to emitira (elektromagnetkso zračenje) završava u mobitelu", daleko opasnije je to što završava i u nama. Nije istina da ako ih maknemo da neće biti signala. To znači da u 90% drugih zemalja EU ne bi nigdje bilo signala, što znamo da nije tako. Problem je u tome što za baznu stanicu u Hrvatskoj ne trebaju nikakve dozvole (građevinska, lokalne uprave, lokacijska itd.) osim pristanka vlasnika objekta na koji će se antena postaviti. I tu nastaje problem, događa se ovo ili ovo ili ovo i takvih je primjera bezbroj.

@L5l
Savjet, nađite stručnu osobu koja će vam izmjeriti zračenje. Sve ovisi na kakvoj je jačini postavljena bazna stanica, ako se radi o njoj, i "koliko dobijete" od nje...
Sačuvaj nas Bože ovakvih stručnjaka!
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 21:23   #68
Quote:
mapia kaže: Pogledaj post
Slika je dosta loše kvalitete, ali čini se da su to zaista bazne stanice teleoperatera. Ne vjeruj svima koji te budu pokušavali uvjeriti da je to bezopasno i da nema utjecaja zdravlje i da su naši zakoni stroži nego u ostalim zemljama EU. Iz prve ruke ti mogu reći da je to itekako opasno (ne želim te plašiti, ali tako je).

@streličarstvo
Osim što "ono što to emitira (elektromagnetkso zračenje) završava u mobitelu", daleko opasnije je to što završava i u nama. Nije istina da ako ih maknemo da neće biti signala. To znači da u 90% drugih zemalja EU ne bi nigdje bilo signala, što znamo da nije tako. Problem je u tome što za baznu stanicu u Hrvatskoj ne trebaju nikakve dozvole (građevinska, lokalne uprave, lokacijska itd.) osim pristanka vlasnika objekta na koji će se antena postaviti. I tu nastaje problem, događa se ovo ili ovo ili ovo i takvih je primjera bezbroj.

@L5l
Savjet, nađite stručnu osobu koja će vam izmjeriti zračenje. Sve ovisi na kakvoj je jačini postavljena bazna stanica, ako se radi o njoj, i "koliko dobijete" od nje...

kakva gomila gluposti
__________________
02.06.2013. Bandić dobio Rajka - prvi šamar
01.12.2013. Gay referendum prošao - drugi šamar
11.01.2015. Kolinda pobijedila - treći šamar
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 21:29   #69
Nikakve to nisu gluposti. Gluposti su samo onima koji od takvog postavljanja imaju interes, a vidim da se neki od takvih javljaju. Brojne studije su napravljene o štetnom utjecaju elektromagnetskog zračenja, evo nekih od njih:

Quote:
1. Svjetska zdravstvena organizacija je na bazi dvogodišnjih opsežnih istraživanja u 14 zemalja proglasila radiofrekvencijsko zračenje „moguće kancerogenim za ljude“
2. BIONITIATIVE međunarodna grupa nezavisnih znanstvenika, istraživača i stručnjaka s područja javnog zdravstva, na bazi analize svih do sada objavlenih medicinskih istraživanja i činjenice da je oštećenje DNA dokazano u 65% studija (144 od 211) u izvješću iz travnja 2014 upozorava na rizik od bežičnih tehnologija i iznosi stav da bi radiofrekvencijsko zračenje mobilne telefonije trebalo proglasiti poznatim (dokazanim) kancerogenom za ljude.
3. U Hrvatskoj tvrdnju „ zračenje baznih stanica i mobilnih telefona nije štetno“ iznose samo stručnjaci tehničkih znanosti. To nigdje nije izjavio niti jedan liječnih ili stručnjak s koji se bavi ljudskim zdravljem, odnosno utjecajem ne ionizirajućeg zračenja na bio organizme ili stanice ljudskog tijela. Ne postoje znanstvena istraživanja koja dokazuju da je radiofrekvencijsko elektromagnetsko zračenje bezopasno za zdravlje, postoje samo istraživanja koja nisu i koja jesu dokazala štetnost. Važno je naglasiti da sve veći broj istraživanja, posebno onih koja se prate utjecaj dugotrajne izloženosti (period 7-10 g.) dokazuje štetne utjecaje.
4. Unatoč suprotnim uvjeravanjima, Hrvatska nema zakonsku regulativu postavljanja baznih stanica kao druge zemlje, koje osim poštivanja dozvoljenih granica zračenja imaju i niz drugih mjera
5. Ako odemo preko granice, u Sloveniju, Austriju, Italiju ili bilo koju drugu zemlju EU, moći ćemo koristiti mobitel, a nećemo vidjeti velike antene po krovovima obiteljskih kuća, antenske stupove usred naselja, u razini stambenih objekata. To je razumljivo, ako se zna da je Hrvatska jedina zemlja u kojoj za postavljanje antenskih stupova i krovnih prihvata, prema Pravilniku o jednostavnim građevinama, ne treba nikakva građevinska dozvola, čime je stvoren zakonski okvir za ugrožavanje zdravlja ljudi i devastaciju urbanog prostora.
mapia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 21:47   #70
E=mapia;52892205]Nikakve to nisu gluposti. Gluposti su samo onima koji od takvog postavljanja imaju interes, a vidim da se neki od takvih javljaju. Brojne studije su napravljene o štetnom utjecaju elektromagnetskog zračenja, evo nekih od njih:[/QUOTE]

Nizozemska,Mađarska imaju sve isto napravljeno kao I kod nas,kuće,zgrade itd
Njemačka,Austrija,Francuska isto samo u maskirnim rješenjima.Ne vidiš a ispred tebe.
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 10:18   #71
Quote:
L5l kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li netko zna što je ovo I da li trebam biti zabrinuta što se tiče zračenja s obzirom da ovo gledam ravno sa prozora, na vrhu susjedne zgrade. ( Slikano je sa ceste).

Hvala!
sličica je stvarno mala i teško je dobro vidjeti. Jedan dio bi mogao biti od nekog teleoperatera. Koja je to ulica ? Na takvim stupovima i u dvorištima su obično bili komunikacijski sustavi MUP-a/MORH-a/javnih službi, nekad davno i HR-a itd...
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:03   #72
Stan blizu bazne stanice

Nakon 2 godine trazenja napokon nadem stancic koji mi po svemu odgovara, cijena, lokacija, raspored, ma sve stima super. Ima prekrasan mali balkoncic s kojeg vidim vise baznih stanica koje su postavljene na zgradi preko puta (max 15,20 metara udaljenosti).
dakle, tri ova cuda bi gledala svaki dan kad bi ispijala kavu na balkonu
http://www.vecernji.hr/media/cache/0...34d86d8b0c.jpg

zgrada na kojoj su postavljene stanice ima 7 katova, a "moj" stan se nalazi na 3. katu.

jel to razlog za ne kupiti stan?

procitala sam puno toga na internetu vezano za zracenje i mogu samo reci da sam jos vise zbunjena.
gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:10   #73
uh, to ti je jako jako blizu. znaš šta, kad gledam šta mi doma wireless radi slici na tvu kad mu je preblizu, i kako čujem zujanje transformatora i tuđih klima uređaja, ja si ne bih kupovao takav stan čak i da mi netko dokaže da to zračenje 100% SIGURNO ne uzrokuje rak - zato jer me smeta na druge načine.

btw, to je skoro sigurno razlog da stančić i ima povoljnu cijenu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:50   #74
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
uh, to ti je jako jako blizu. znaš šta, kad gledam šta mi doma wireless radi slici na tvu kad mu je preblizu, i kako čujem zujanje transformatora i tuđih klima uređaja, ja si ne bih kupovao takav stan čak i da mi netko dokaže da to zračenje 100% SIGURNO ne uzrokuje rak - zato jer me smeta na druge načine.

btw, to je skoro sigurno razlog da stančić i ima povoljnu cijenu.
ma, ni nema bas povoljnu cijenu nego je meni bila prihvatljiva zbog lokacije i sobnosti.

gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:59   #75
dakle, postoji razlika izmedju ionizirajuceg zracenja i neionizirajuceg. mozes slobodno kupiti stan.
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:12   #76
Quote:
joghurt kaže: Pogledaj post
dakle, postoji razlika izmedju ionizirajuceg zracenja i neionizirajuceg. mozes slobodno kupiti stan.
jel bi mi to mogao malo pojasniti?
gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:22   #77
https://en.wikipedia.org/wiki/Non-ionizing_radiation

za razliku od:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ionizing_radiation

znaci, neionizirajuce zracenje ti ne moze izbaciti elektron iz atoma (i stvoriti ion) jer nema dovoljnu energiju, dakle, ne mijenja strukturu tvari, moze samo malo dodati energije elektronima da predju u visu energetsku ljuski i onda se kasnije vrate, malo topline oslobode. ali to ti je sve zanemarivo na ovoj udaljenosti koju gledas.

ako si vec zabrinut oko tog (a ne trebas biti), onda bi te trebalo umiriti to sto ce ti mobitel imati bolji signal i koristiti ce manju snagu u svojem primopredajniku kojeg drzis na glavi.
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:29   #78
hvala

ma zbunilo me i to kaj je frajer koji stan prodaje elektroinzinjer pa je pricao o tome kako nije stetno a u drugoj recenici njegova zena kaze kak su u novom stanu koji je 4 zgrade dalje radili mjerenja da vide jel ima zracenja...
gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:41   #79
Gotye, zašto se ne obratiš HUZEZ-u? Njihovi članovi su odlično informirani i sigurno će ti pomoći razriješiti dvojbu.

Moj savjet je - NE. Što dalje od bilo kakvog oblika elektromagnetskog zračenja.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:44   #80
Quote:
gotye kaže: Pogledaj post
hvala

ma zbunilo me i to kaj je frajer koji stan prodaje elektroinzinjer pa je pricao o tome kako nije stetno a u drugoj recenici njegova zena kaze kak su u novom stanu koji je 4 zgrade dalje radili mjerenja da vide jel ima zracenja...
haha, uspješno si detektirala licemjerje... to ti je tak - ako ljudi imaju neke, bilo kakve financijske koristi od toga, onda je: ma NEMA opasnosti. nimalo. uopće ne.

ali mi bumo se odselili negdje gdje toga nema.

cijela ta situacija s montiranjem tog sranja je stvarno odbojna. kužiš dođe ti teleoperater i da ponudu koju je teśko odbiti: dobit ćeš lijep redovan mjesečni prihod (a kome to ne treba?), a nije štetno, a ako je i štetno to nije štetno VAMA jer je ravno ispod stanice najmanje zračenje, one zrače u obliku kišobrana, pa ako i je malo štetno nije vama nego... pogodi. SUSEDIMA!

pa se ti onda moraš odreći novaca da ne bi škodio susedima. nije ta dilema svima lako razješiva. jesi gledala Batmana, Dark Knight, s ona dva trajekta s bombama? u kojem svaki ima detonator za onaj drugi brod? to ti je to.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.