Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2022., 22:16   #1
Grafitne olovke za crtanje

Pozdrav, koje olovke za crtanje bi preporučili? Vidim da se u Zagrebu prodaju neke Derwent grafitne olovke, valja li to šta?
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 11:13   #2
Pa vjerojatno su ok, ali ima puno marki i sve je to slično. Svaki dućan prodaje drugi brend. Mislim da to i nije toliko bitno, nabavi bilo koji set olovaka (koji sadrži raspon od nekoliko H i nekoliko B nijansi).
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 15:38   #3
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno su ok, ali ima puno marki i sve je to slično. Svaki dućan prodaje drugi brend. Mislim da to i nije toliko bitno, nabavi bilo koji set olovaka (koji sadrži raspon od nekoliko H i nekoliko B nijansi).
Ok, hvala
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2022., 16:56   #4
Faber castell, meni najbolje. Probao sam caran d ache ali su nekako premekane. Derwent nisam

Ne bih se složio da su iste, recimo faber castell i caran d ache, velika je razlika.

S obzirom da su mi od fabera i pastele i bojice i olovke bolje od carana i drugih kvalitetnijih brendova, uvijek ih preporucam.
Ali su tvrde, caran je meksi, tako da uzmi u obzir što voliš i što želiš. S meksima ćeš lakše i ljepše bojati velike površine, tvrde ćeš trebati za detalje

Najbolje je uvijek više toga uzeti po komadu i onda za koje se odlučiš kupiš setove...

Takodjer bitan je i papir, ne ponaša se svaka isto na svakom, ajd sa olovkama je to malo manje razlicito nego s bojicama ali opet igra ulogu

Inače derwent koji nisam nikad probao, sudeći po mojim istraživanjima je lošiji i od fabera od carana
Pa ako hoćeš nest stvarno kvalitetno, uzmi nest od ova dva
UsernameX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2022., 19:48   #5
Ma mislio sam za početnike, bitno im je samo da malo uđu u taj raspon nijansi i da osjete olovke. Ja sam probao neke američke prvo, Royal nešto. Sada već neko vrijeme crtam s Winsor&Newton olovkama i na njihovom smooth surface papiru. Njihov asortiman svega i svačega drži Bauhaus. Derwent asortiman ima Art shop u King Crossu.

Iako tko se ozbiljno bavi s time ima i tehničke olovke, ja koristim 2B mine u njima.

Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2022., 10:41   #6
Hvala za sve odgovore.
bilancist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.