Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 03:20   #7741
gledala sam nedavno neki prilog o sajmu vjenčanja u puli i kad su prikazivali prstenje jedno mi je baš zapelo za oko - matirano je, a ima dojam valova... ne znam kak bi to smislenije rekla
probala sam guglat, al nisam našla ništa
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:29   #7742
Mi smo prekjučer izabrali i dali raditi svoje prstene u zlatarni Koci.
Predivni su mi Ali još ćemo par tjedana morati pričekati na njih, pa onda mogu staviti sliku.
Inaće za zlatarnu KOCI imam same preporuke. Divni prsteni, profesionalnost, prodavač je bio preljubazan i strpljiv.
divacroatia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:08   #7743
Je li itko u zadnje vrijeme kupovao prstenje u zlatarni Opal?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 12:09   #7744
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Nama su to rekli u svakoj zlatarni u kojoj smo se ozbiljnije raspitivali za nešto!
pa sta i je normalno i sta se podrazumijeva!

Quote:
divacroatia1 kaže: Pogledaj post
Mi smo prekjučer izabrali i dali raditi svoje prstene u zlatarni Koci.
Predivni su mi Ali još ćemo par tjedana morati pričekati na njih, pa onda mogu staviti sliku.
Inaće za zlatarnu KOCI imam same preporuke. Divni prsteni, profesionalnost, prodavač je bio preljubazan i strpljiv.
moj zarucnik je narucija zarucnicki prsten u njih, isa je iz splita u zagreb da bi kod njega uzeja, prsten je savrsen, samo je problem sta je covik napravija krivu velicinu, on mu je reka 15, a covik je napravija 14, tako da mi je i nakon prosirivanja jos malo mal
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:51   #7745
Quote:
malileptirić kaže: Pogledaj post
moj zarucnik je narucija zarucnicki prsten u njih, isa je iz splita u zagreb da bi kod njega uzeja, prsten je savrsen, samo je problem sta je covik napravija krivu velicinu, on mu je reka 15, a covik je napravija 14, tako da mi je i nakon prosirivanja jos malo mal
Nama za vjenčane rade nekoliko proba. Sljedeći tjedan je prva na kojoj ćemo vidjeti odgovaraju li nam veličine
divacroatia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 17:56   #7746
pametno
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 09:59   #7747
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
gledala sam nedavno neki prilog o sajmu vjenčanja u puli i kad su prikazivali prstenje jedno mi je baš zapelo za oko - matirano je, a ima dojam valova... ne znam kak bi to smislenije rekla
probala sam guglat, al nisam našla ništa
Nama se isto sviđaju ti matirani, u biti kombinacija mata i sjajnog al nam je žena iz zlatarne, baš na sajmu, rekla da se taj mat jako brzo troši i da ih onda moraš svako tolko davati na brušenje. Puno je bolje izabrati prstenje kojima je taj mat ispod razine sjajnog, odnosno, da je taj sjajni dio ispupčeni, kao reljefić...
papaog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 12:17   #7748
Mi ćemo prstenje kupiti u USA. Skoro je duplo jeftinije. Od ove firme : http://www.diamondsinternational.com/ . Tamo mi je dragi kupio i zaručnički prsten pa imamo još neki popust na vjenčano.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 13:32   #7749
Mi tražimo prstenje najobičnije sjajno zlato bez ikakvih rezbarija, dakle najobičnije moguće. E, sad, išli smo kod nekih zlatara gdje nam se cijena za par kretala 1500-1600kn za par. Za par!
Poslije smo išli u zlatarnu Celje (4 m udaljenu od ovih zlatarni) gdje su isti prsteni bili 4200kn par. Težina je bila tu negdje. Nije mi bad dati toliko, ali me zanima zašto je tolika razlika u cijeni. Ne želim dati toliko više ako se radi samo o njihovu imenu i "ručnoj" izradi. Ali ću dati više ako sam sigurna da se radi o kvalitetnijem zlatu.

Cure, znate li zašto cijene toliko variraju?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 13:42   #7750
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Mi tražimo prstenje najobičnije sjajno zlato bez ikakvih rezbarija, dakle najobičnije moguće. E, sad, išli smo kod nekih zlatara gdje nam se cijena za par kretala 1500-1600kn za par. Za par!
Poslije smo išli u zlatarnu Celje (4 m udaljenu od ovih zlatarni) gdje su isti prsteni bili 4200kn par. Težina je bila tu negdje. Nije mi bad dati toliko, ali me zanima zašto je tolika razlika u cijeni. Ne želim dati toliko više ako se radi samo o njihovu imenu i "ručnoj" izradi. Ali ću dati više ako sam sigurna da se radi o kvalitetnijem zlatu.

Cure, znate li zašto cijene toliko variraju?
Slobodan sam ti odgovorit, iako nisam cura

Ako kazes da je tezina li-la, onda je razlika u brendu. Ono su obicne zlatarne, a ovo je zlatarna celje.

Ne postoji kvalitetnije i nekvalitetnije zlato. Zlato je zlato, bilo vamo ili tamo. Postoji razlika u kvaliteti izradbe, ali kako se radi o najobicnijim modelima, razlike u odabiru izmedju celja ili xy zlatarne nema nikakve
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:12   #7751
Hvala ti, iako si dečko.

Meni je to bilo totalno nelogično, zato sam i pomislila da možda ovi "razrjeđuju" zlato više od Celja ili da je takva neka šema u pitanju.
Ne kužim se u to pa mi je odmah palo na pamet da je to neka muljaža...

Eto, ipak sam preskeptična... Hvala svakako.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:42   #7752
nemaju što razrijeđivati zlato 18k zlatno je svugdje isto jer je jednaki udio nečistoća u zlatu.

bijelo zlato je nešto druga priča i sve ovisi o udjelu drugih materijala (nikla, bakra, paladija) u žutom zlatu što mu daje bijeliju boju. ali konačnu bjelinu mu daje sloj rodinija s kojim se presvlači prsten i koji je dosta osjetiljiv. nakon što se oguli (što može biti i jako brzo npr. 2 mj od vjenčanja) vraća ti se prava boja bijelog zlata koje je u konačnici lagano žuto.

miky ti je dobro rekao, dio te cijene je ime, ako si naravno sigurna u gramažu. jer opet gram manje više se nama ne čini puno ali njima da jer ga skupo naplaćuju.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:42   #7753
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
nemaju što razrijeđivati zlato 18k zlatno je svugdje isto jer je jednaki udio nečistoća u zlatu.

bijelo zlato je nešto druga priča i sve ovisi o udjelu drugih materijala (nikla, bakra, paladija) u žutom zlatu što mu daje bijeliju boju. ali konačnu bjelinu mu daje sloj rodinija s kojim se presvlači prsten i koji je dosta osjetiljiv. nakon što se oguli (što može biti i jako brzo npr. 2 mj od vjenčanja) vraća ti se prava boja bijelog zlata koje je u konačnici lagano žuto.

miky ti je dobro rekao, dio te cijene je ime, ako si naravno sigurna u gramažu. jer opet gram manje više se nama ne čini puno ali njima da jer ga skupo naplaćuju.
Zapravo je to opticka varka, bijelo zlato bez rodija je zapravo bijeli mat, a kad bijelo nema sjaja baca na zuto. Rodij kao sto si i rekla daje visoki sjaj, ali nije vjecan
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:01   #7754
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Zapravo je to opticka varka, bijelo zlato bez rodija je zapravo bijeli mat, a kad bijelo nema sjaja baca na zuto. Rodij kao sto si i rekla daje visoki sjaj, ali nije vjecan
nije optička iluzija, vidjela sam i polirano i grublje brušeno bijelo zlato koje nije rodinirano. žuto je, nije žuto kao "normalno" zlato ali nije ni boje srebra. nešto između je, srebrnu boju mu daje rodinij.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:06   #7755
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
nije optička iluzija, vidjela sam i polirano i grublje brušeno bijelo zlato koje nije rodinirano. žuto je, nije žuto kao "normalno" zlato ali nije ni boje srebra. nešto između je, srebrnu boju mu daje rodinij.
Radis s tim?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:46   #7756
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Mi ćemo prstenje kupiti u USA. Skoro je duplo jeftinije. Od ove firme : http://www.diamondsinternational.com/ . Tamo mi je dragi kupio i zaručnički prsten pa imamo još neki popust na vjenčano.
Joj, molim te pripazi s ovom firmom. Kvaliteta im je dosta losa, kasnije je skoro nemoguce promijeniti nakit, naplacuju za prosirivanje/smanjivanje prstena, garancija je tipa 30 dana..

Radila sam na brodu na firmi koja je imala ugovor s Diamonds International i naslusala sam se gomile prituzbi. Mozes i proguglati, nacitat ces se.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 22:30   #7757
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Radis s tim?
ne radim ništa s plemenitim metalima osim što ih kupujem
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 22:56   #7758
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
ne radim ništa s plemenitim metalima osim što ih kupujem
A ja radim
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:04   #7759
Quote:
divacroatia1 kaže: Pogledaj post
Mi smo prekjučer izabrali i dali raditi svoje prstene u zlatarni Koci.
Predivni su mi Ali još ćemo par tjedana morati pričekati na njih, pa onda mogu staviti sliku.
Inaće za zlatarnu KOCI imam same preporuke. Divni prsteni, profesionalnost, prodavač je bio preljubazan i strpljiv.
Koliko grama,koja cijena,koliko karata?

Sent from my HTC One S using Tapatalk
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:11   #7760
Moze li mi itko preporučiti zlatarnu koja radi vjenčano p. od 18karata i da su pristojne cijene ,ili i od 14k al da su pouzdani?moze u pm.tnx

Sent from my HTC One S using Tapatalk
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.