Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 16:40   #241
Malo vise ipak zaradjuju na LAX, negdje oko 200k USD godisnje.
Neki od spanjolskih kolega kontrolora zaradjivali su i do 1000000 eura (da, milion eura!) godisnje prije nego se vlada umijesala i srezala placa te povecala radno vrijeme, sada dobivaju do 350k godisnje.

Zadnje uređivanje antet : 06.12.2010. at 17:07.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 00:22   #242
nije istina antet. imam frendove kontrolore u španjolskoj, i nije im tako! u krizi su velikoj!!!
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 01:56   #243
Spanjolska vlada tvrdi da su prosjecne place 200k eura, a svi znamo da politicari nikada ne lazu
S druge strane kontrolori kazu da oni na najprometnijim poslovima dobivaju do 100k eura godisnje (neto), a na slabo prometnim aerodromima oko 25k.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 01:20   #244
e baš ću pitati frenda! sad me baš zanima...
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 14:15   #245
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
inače jel istina da se plaća kreće oko 30000 kn i konstantno raste?
nije istina. plaća naraste nešto sitno svake godine u zavisnosti od inflacije prethodne godine i to je to.

što se tiče natječaja, niko živ nezna točno kad će bit idući i koliko će se ljudi primat. Dosad je oblasna imala natječaj relativno često, jednom godišnje, tok je za toranj bio prije 2 godine. Idući za toranj bi trebao bit uskoro kako se šuška...kad točno, to nezna niko. javit ću, a bit će vam i po novinama.
Duke_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:34   #246
duke, javi molim te!
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 17:58   #247
čovjek kontrolor, oblasni, 56 godina, 30ak godina iskustva, 13 000kn početne plaće...! noćnim smjenama, ovim onim, dođe do 20ak.... MAX
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:31   #248
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
čovjek kontrolor, oblasni, 56 godina, 30ak godina iskustva, 13 000kn početne plaće...! noćnim smjenama, ovim onim, dođe do 20ak.... MAX
Duke_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 01:25   #249
Quote:
Duke_st kaže: Pogledaj post
informacija, usudio bih se reći, iz prve ruke jer sam jako dobar s jednim gospodinom koji tamo radi... i uskoro će u penziju...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 02:46   #250
Prvu placu sam dobio 2048 kn, s prvom dozvolom (toranj) oko 3000 kn, i to u vrijeme dok smo bili na drzavnom proracunu (kraj 90-ih).
Sad se to promijenilo, drukcije je kad placaju korisnici usluga nego kad to drzavni proracun radi!
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:18   #251
istina, slažem se s atentom, a znam da (neki)oblasnjaci imaju i preko 20 000 kn... poneki su se hvalili!!!
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:53   #252
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
informacija, usudio bih se reći, iz prve ruke jer sam jako dobar s jednim gospodinom koji tamo radi... i uskoro će u penziju...
informacija iz nulte ruke, znam kolika mi plaća dolazi i pod kojim uvjetima

to je možda bilo prije dok je plaća dolazila iz proračuna RH (vjerujem da su ti te informacije stare jer si rekao da je taj kolega pred penzijom), danas sigurno nije tako.
Duke_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 17:50   #253
Nije istina ovo za plaću od 8 do 19 tisuća... možda u administraciji ili dok si tek pripravnik, ali braco kad dobiješ dozvolu i počmeš radit na ful plati imaš 22-23 tis. minimalno. Znam, jer mi od cure rođak radi tamo, kad je dobio prvu plaću, punu, pokazao joj je koliko mu je sjelo - negdje oko 26,500 jer njima, naravno, i plaćaju extra vikende, blagdane itd...

Ja jedva čekam kad će i moja tako bit za 2-3 god nadam se
HotiBomba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 00:42   #254
da, znam dečka koji je prije 3 godine imao plaću 27 100 kn(mjesečnu naravno) -- operativac.
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 02:17   #255
zna li itko sto je sa potpisivanjem ugovora ove godine? jesu ikoga zvali do sad?
forumnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 22:01   #256
Duke st ajde onda otvoreno reci kolika je placa zanima me za koliko ce biti bogatiji kucni proracun :P a sto se tice obavijesti slali su pisma na kucne adrese onima koji su primljeni u kojima pise da ce naknadno biti obavjesteni o pocetku osposobljavanja.
Mony85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 21:27   #257
Quote:
Mony85 kaže: Pogledaj post
Duke st ajde onda otvoreno reci kolika je placa zanima me za koliko ce biti bogatiji kucni proracun :P a sto se tice obavijesti slali su pisma na kucne adrese onima koji su primljeni u kojima pise da ce naknadno biti obavjesteni o pocetku osposobljavanja.
znaš onu: strpljen - spašen
Duke_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 20:52   #258
Quote:
Duke_st kaže: Pogledaj post
znaš onu: strpljen - spašen
upoznata sam s njom vjerujem da cu uskoro saznati sve sto me zanima ali mi je malo besmisleno to da npr. hotibomba nabaci jednu cifru a duke st kaze na to "ne" i ostane na tome. nekako mi to nije posteno prema ljudima koji se namjeravaju prijaviti na sljedeci natjecaj, ipak je novac najbolji poticaj

P.S. Sretan Bozic
Mony85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 02:07   #259
nemoj se ljutit, i možda zvuči otrcano, ali tko god ide na natječaj zbog novca, onda bolje da odustane odmah. Ako je novac najbolji poticaj za ovaj posao onda to nije dobro, i šanse da ti njemica to pročita kao glavni motiv su velike, što znači pad... Rekao sam samo ''ne'' zato što ta cifra/informacija nije bila točna, a iako osobno nemam problema govorit o svojoj plaći ljudima oko sebe kad me netko pita (i iskreno ponekad mi je i neugodno zbog situacije u kojoj žive ljudi oko mene), ipak je forum druga stvar i neko bi to moga krivo protumačit. To je jedini razlog.

Plaća jest dobar poticaj, odnosno ugodna stvar koja dolazi kao nagrada nakon odrađenog mjeseca, pogotovo kad vidimo u kakvoj državi živimo, ali ona sama nebi trebala bit ni glavni ni osnovni razlog poticanja za prijavljivanje na taj posao, nego sami osjećaj uvođenja reda u nered, organizacija i slaganje prometa - redosljeda polijetanja i slijetanja, penjanja i spuštanja... Osjećaj kad grdosija od 150 tona stane ili se pomakne na tvoju komandu, adrenalin kad zamisliš da ćeš promet u idućih 15 minuta odradit na jedan način, i onda ti uleti nešto neplanirano, a ti imaš 15 sekundi ili manje za donijet pravu odluku jer nisi policajac na raskrižju koji može zaustavit sav promet, sjest i razmislit koga će pustit prvo (karikiram), nego radiš sa stvarima punima ljudi koje lete brzinom od 200-250 km/h i nemogu se zaustavit... onaj osjećaj kad ti pilot zahvali nakon što te zamoli nešto i ti se potrudiš i omogućiš mu to, bilo da je to veći level, skraćeni prilaz, informacija, nije bitno. O tome pričam, te i takve stvari ti moraju bit glavni razlog prijavljivanja, a ne plaća. Nemoj me krivo shvatit.

My two cents
Duke_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 03:07   #260
Bolje biti kontrolor leta nego ministar!
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.