Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 23:16   #441
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...
Po uzoru na link http://www.sclerosi.org/forum/viewtopic.php?t=24628
valjda i kod nas postoje adrese tko bi se mogao baviti konkretnom patologijom.
...
Interesantno je da na popisu adresa s nevedenog linka nema klinike dr. Zambonija (Centro di Malattie Vascolari di Ferrara)

Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...
Govore svi o relativnim pogoljšanjima pa do nestajanja pojedinih simptoma.
...
Ne govore 'svi':

Ovdje je link na topic CCSVI podforuma najvećeg MS foruma naslova:

Post if CCSVI treatment did NOT work for you
ili prevedeno: Piši ako ti CCSVI tretman NIJE koristio.

Topic ima dosad 191 post na 13 stranica. Na njemu su opisana mnogobrojna iskustva "Oslobađanih" koji nisu doživljeli nikakvo poboljšanje simptoma ili im se čak i pogoršalo stanje nakon postupka u raznim zemljama i klinikama.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 24.10.2010., 23:43   #442
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
"Čovjeku" je već preporučeno da se pokuša raspitati kod nekih osoba ako smatra da je to potrebno. Problem "čovjecima" predstavlja to što će večina stručnjaka kod nas na tezu gore navedenu odmahnuti rukom. A i zašto ne bi.

Problem pisanja o tome ovdje je taj što pokretači teme imaju neodoljivu, maničnu potrebu prikazati jasno i nedvosmislenu uzročno-posljedičnu povezanost sa MS. I manično žele da im netko prodrnča vene jer će im tako biti bolje. Pa opet manično udri drvlje i kamenje po svima da zašto to ne može netko napraviti. A zašto bi?
Naprosto se ignorira činjenica da je sve to za sad jedna mutna, nedokazana, potencijalno opasna pretpostavka koju nitko ne mora uzimati kao problem ako ne postoji nikakva klinička slika.

I dolazimo do opet iste rečenice...Dajbože da se ovo pokaže epohalnim otkirćem i da se MS maltene učini potpuno izlječivim...Ovaj topic i stoji da bi se informiralo i diskutiralo o tome....Al u okvirima koje smo postavili i bez manije/histerije i traženja krivaca...

Vas odgovor je nesuvisao i uvrijedljiv. Ako neznate odgovoriti na postavljeno pitanje onda nemojte pisati neistinu.
joana is offline  
Old 25.10.2010., 00:43   #443
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Joana je odgovor dobila ( vidi gore ) a i ti si joj mogao pomoći da pogleda postove prije pa ju uputiti na prof Maškovića ( moj post ) ili dr Rubina ( doc1 napisao ).
Usput budi rečeno, na cijelom ovom topicu punom prenemaganja to su jedina dva konkretna imena u RH.
A i vidim da si i ti to uspio zaboraviti pa sad spominješ fraze tipa "konkretno, bez kamuflaže" i slične vapaje poput ove gornje patetitke ( "valjda i kod nas postoje adrese tko bi se mogao baviti konkretnom patologijom"...moš mislit...)....
Pa nisam ja ti da govorim nekonkretno i s gomilom muljanja i pile naopako.

Back to topic...

Primjećujem jednu laganu patkicu koju ovdje nastojiš podvalit. Naime, kad govoriš o CCSVI nastojiš oštro to odvojit od MS. U stilu, ništa MS, samo CCSVI...
OK...
Ajd ti sad meni opiši kliničku sliku kod nekoga tko nema MS ( ni dokazanu ni nedokazanu ) s kojom bi taj netko otišao k liječniku i po čemu bi taj liječnik rekao nešto u stilu "auuu, pa to je izgleda CCVSI, ajte odite prodrnčat vene u glavi".
Kad se pozivaš na konkretnost ( a ja jako volim govoriti u konkretnim terminima ) molim te opiši mi dakle to.
Naime, to sam te već pitao ali ti, koristeći kamuflažu i naglabanje, ni riječi o tome nisi rekao.
Molim te samo konkretno!
Što je to dokazani MS ? Dokazani su simptomi, to jest klinička slika.Što je MS? To se ne zna. Ako meni radiolog višekratno navodi da su lezije vaskularne prirode ili primarno demijelinizirajučeg karaktera zašto neurolog nije naknadno utvrdio porijeklo CNS lezija. O kakvim se tu patkama radi?
Priča o CCSVI-u je novijeg datuma. Začeta operativno 2004.g.Simptome neurodegenerativnih procesa razni doktori zovu skleroza multipleks, diseminirani encefalitis,lesiones cerebri multiplices sa polyneuropathiom

Ako mi sami neurolozi tvrde da neznaju o ništa o bolesti već , samo prate tok bolesti na koju ne mogu utjecati, koji bi mogli biti moji motivi da držim pilu naopako kod konverzacije o vlastitoj bolesti .

Nešto malo sječanja mi govori da niti jedan neurolog u 15 godina moje boleštine nije niti sanjao a kamoli spominjao vaskularni aspekt bolesti s kamoli pretpostavljao postojanje kronične venske insuficijencije cerebrospinalne regije.
Jedino je radiolog u MRI nalazu konstatirao dvojno porjeklo nastanka CNS lezija sa atrofijom mozga.Nitko dalje od specijalista nije dubio temu.Makrofagi su bili jako gladni pa su pojeli mozak ?

Invazivni radiolozi do danas ne rade endoskopske preglede niti flebografiju radi dijagnostike CCSVI-a niti kod i jedne indikacije.Moje mišljenje da im je klinički nalaz neurologa o pacijentu sa MRI nalazom sa lezijama za koju nije utvrđena etiologija savim dovoljna indikacija da pristupe dijagnostici CCSVI-a.

Logika govori da patogeneza neurodegenerativnih procesa je posljedica
hemodinamskog karaktera,hipoperfuzije,hipoksije uzrokovane zbog patologije
venskog drenažnog sustava.
Ako je prisutan CCSVI,treba njega prvo rješiti. Ako se uklone cirkulatorne prepreke u venama i nema daljnje progresije ili restenoze, patogeneza u CNS-u je onda jasna.

Ako nema dokaza o CCSVI-u a postoje isti simptomi najvjerovatnije se radi s o različitim patogenezama neurodegenerativnih procesa i o različitim bolestima sa istim simptomima.

Niti je sve CCSVI niti je sve MS.(MS kao autoimuna bolest bazirana na molekularnoj mimikriji bez definiranog antigena.) Moguća prepostavka je ida bude mix nadograđen na CCSVI posljedice.

Navedena imena ste dali u pežorativnom kontekstu.Cijenim podsječanje na ponovnu dostupnost imena potencijalnih CCSVI operatora.

Ako su odgovori tvoji i doc-ovi dati unaprijed putem delegata kroz imena prof Maškovića ( moj post ) ili dr Rubina ( doc1 napisao ) na konkretan upit upućen tebi od Joane 23.10.2010. 00:16 ispričavam se onda svima zbog nesporazuma i svoje blentavosti.
re-xp is offline  
Old 25.10.2010., 01:46   #444
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Znači, sad se postavlja teza da određeni broj ljudi s dijegnosticiranom MS zapravo nema MS nego ccsvi?

No koliko se može vidjeti iz sažetaka radova prikazanih na kongresu o multiploj sklerozi (ne o ccsvi-u), tamo uopće nije bilo postavljeno pitanje jesu li pacijenti s ms-om krivo dijagnosticirani, nego su pitanja bila - uzrokuje li ccsvi multiplu sklerozu (ili je možda posljedica iste) te djeluje li (i kako) tretman ccsvi-a na simptome multiple skleroze.

Tražila se uzročno posljedična veza između to dvoje. A ne ili/ili.

Prilično sam sigurna da niti jedno izlaganje na kongresu nije imalo za cilj dokazati da neki pacijenti uopće nemaju ms nego ccsvi.

Isto tako sam sigurna da bi svatko radije imao ccsvi umjesto ms-a, te bi dilatacijom vena bio jednostavno i lako izlječen.

Nadalje, kad ljudi u svojim svjedočanstvima navode neželjene posljedice dotadašnjih terapija, trebali bi imati u vidu činjenicu da nuspojave ili neuspjeh istih ni na koji način ne dokazuju da je ccsvi uzrok njihovom stanju, niti da je širenje vena lijek za to stanje. Malo elementarne logike.
Tu se više ne radi o tezama ,već o verifikaciji teza da patologija venskog drenažnog sustava djeluje na neurodegenerativne procese u CNS-u. Ljudi se operiraju i govore o postoperativnim rezultatima.Bitno je u cijelom postupku utvrditi prirodu nastanka lezija koju mi posljedično uživamo u našim simptomima.

Naša nesreća je što je medicina podjeljena po specijalizacijama pa nastaju mudrovnja tko je u pravu,radi prikrivanja vlastitih interesa.Svatko ko misli da mu je lijek koristan i da ga liječi treba ga neizostavno koristiti.Iskustava sa lijekovima ima različitih. Onaj tko brine o sebi prati i tuđa iskustva.

Vene se ne šire zbog širenja, već zbog ustanovljenih poremečaja u cirkulaciji. Njihovo širenje zbilja ništa ne liječi.Ali ako se otklone venske malformacije koje rade venski zastoj i refluks,pa potom dođei do bolje protočnosti krvi što pacijenti već kod provođenja samog zahvata navode je izuzetno vrijedno pažnje.K tome dodatno dolazi do daljnjeg poboljšanja ako se je uspjelo dobro prokrviti regiju.
Konkretno sam osono zainteresiran,provjeriti da li će postupak ukoliko mi bude dijagnosticiran CCSVI p.o. rezultate. Kad budem sam obrađen moći ću o tom govoriti iz vlastitog iskustva.Ovako prepričavamo tuđa nesistematizirana iskustva sa raznih foruma ili FB-a. Za mene sklerodirano tkivo ostaje uvijek sklerodirano tkivo.Kod različitih ljudi je različiti stupanj sklerozacije pa su i različiti postoprativni doživljaji. O postoperativnoj progresiji će svatko sam sebi najbolje svjedočiti.
Što se tiče ECTRIMS-a 2010 ,nema ništa novog,osim što su oporo ugostili CCSVI alternativu.
re-xp is offline  
Old 25.10.2010., 10:59   #445
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...
Što se tiče ECTRIMS-a 2010 ,nema ništa novog,osim što su oporo ugostili CCSVI alternativu.
Ugošćena 'CCSVI alternativa' nije se baš iskazala i iskoristila priliku da prezentira svoje teze. O postoperativnoj progresiji/stagnaciji/regresiji će i dalje svatko sam sebi najbolje svjedočiti'.

Nitko od ugošćene 'CCSVI alternative' nije objavio podatke o učincima provedenih zahvata nad pacijentima. To njih ne zanima, oni to ne prate, kao da je procedura sama sebi svrha.

Tako Simka i ekipa objavlju da su proveli 587 endovaskularnih procedura tijekom 361 intervencije na 347 CCSVI pacijenta sa MS-om i jedini konkretan zaključak je '...izgleda da je procedura sigurna i da je pacijenti dobro podnose':
Quote:
Conclusion: Regardless of the actual impact of the endovascular treatments for venous pathology on the clinical course of multiple sclerosis, which warrants more clinical studies and long term follow-ups, these procedures appeared to be safe and well tolerated by the patients.
Čak niti Zamboni i njegova ekipa se o tome ne izjašnjavaju: 'Tretman sa PTA je siguran i dobro se podnosi ... Buduće i veće studije su potrebne da se odredi efekat EVT-a za CCSVI kod MS-a':
Quote:
Conclusions: Treatment with PTA was safe and well tolerated. Rate of restenosis was low, 0% in the AZY and 29% in the IJV. Further and larger studies are needed to determine the effect of EVT for CCSVI in MS.
I ostale studije ne daju podatke o učinkovitosti tretmana, manje više se gleda ima li CCSVI-a ili ga nema kod ispitanika, kakve metode se koriste za pronalaženje i/ili tretiranje i to je sve. O samoj opravdanosti i uspješnosti zahvata s pozicije pacijenta i očekivanih poboljšanja/oklanjanja simptoma niti slovca.

Jedini rad koji iskače iz ovog konteksta je nagrađeni rad:

Chronic cerebrospinal venous insufficiency is an unlikely cause of multiple sclerosis

Quote:
B. Yamout, A. Herlopian, Z. Issa, R.H. Habib, A. Fawaz, J. Salameh, H. Wadih, H. Awdeh, N. Muallem, R. Raad, A. Al-Kutoubi (Beirut, LB)

Introduction: A state of chronic cerebrospinal venous insufficiency (CCSVI) secondary to extracranial venous stenosis (EVS) was suggested as a possible cause of multiple sclerosis (MS).

Conclusion: CCSVI is an unlikely cause of MS since it is not present in most cases early in the disease, and in only a minority of MS patients affects more than 1 extracranial vein. It is likely to be a late secondary phenomenon, possibly related to chronic central nervous system (CNS) disease and atrophy.
koji implicira da CCSVI nije uzrok nekim bolestima i atrofiji CNS-a već posljedica!
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 25.10.2010., 14:31   #446
Question ?

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
.......koji implicira da CCSVI nije uzrok nekim bolestima i atrofiji CNS-a već posljedica!
....recimo da si otišao na pregled dopplerom i ustanove ti CCSVI.

Ne zanima te je li uzrok ili posljedica....bi li ostavio vene takve kakve jesu...spavao bi mirno i spokojno i ...čekao novi šub???

dokazujući da je ???? ŠTO
dragona1 is offline  
Old 25.10.2010., 14:45   #447
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Ovdje je link na topic CCSVI podforuma najvećeg MS foruma naslova:

Post if CCSVI treatment did NOT work for you
ili prevedeno: Piši ako ti CCSVI tretman NIJE koristio.

Topic ima dosad 191 post na 13 stranica. Na njemu su opisana mnogobrojna iskustva "Oslobađanih" koji nisu doživljeli nikakvo poboljšanje simptoma ili im se čak i pogoršalo stanje nakon postupka u raznim zemljama i klinikama.
Pogledala sam ovo.
Vrijedna informacija, s obzirom da su dosad isključivo neurolozi bili dežurne babaroge i nevjerni Tome, dok su istodobno pacijenti koji su otišli na pregled bili dijagnosticirani s ccsvi u nevjerojatnom postotku (Niš 98%?) a rezultati sve do dizanja iz kolica, ili u najmanju ruku značajnog poboljšanja.

Sad se iz prve ruke može pročitati da stvari nisu tako crno-bijele, no sasvim sigurno je uzrok tome greška operatera ili restenoza.

Zadnje uređivanje femmelatin : 25.10.2010. at 14:56.
femmelatin is offline  
Old 25.10.2010., 14:49   #448
Makrofagi nikad siti

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Ugošćena 'CCSVI alternativa' nije se baš iskazala i iskoristila priliku da prezentira svoje teze. O postoperativnoj progresiji/stagnaciji/regresiji će i dalje svatko sam sebi najbolje svjedočiti'.

Nitko od ugošćene 'CCSVI alternative' nije objavio podatke o učincima provedenih zahvata nad pacijentima. To njih ne zanima, oni to ne prate, kao da je procedura sama sebi svrha.

Tako Simka i ekipa objavlju da su proveli 587 endovaskularnih procedura tijekom 361 intervencije na 347 CCSVI pacijenta sa MS-om i jedini konkretan zaključak je '...izgleda da je procedura sigurna i da je pacijenti dobro podnose':

Čak niti Zamboni i njegova ekipa se o tome ne izjašnjavaju: 'Tretman sa PTA je siguran i dobro se podnosi ... Buduće i veće studije su potrebne da se odredi efekat EVT-a za CCSVI kod MS-a':


I ostale studije ne daju podatke o učinkovitosti tretmana, manje više se gleda ima li CCSVI-a ili ga nema kod ispitanika, kakve metode se koriste za pronalaženje i/ili tretiranje i to je sve. O samoj opravdanosti i uspješnosti zahvata s pozicije pacijenta i očekivanih poboljšanja/oklanjanja simptoma niti slovca.

Jedini rad koji iskače iz ovog konteksta je nagrađeni rad:

Chronic cerebrospinal venous insufficiency is an unlikely cause of multiple sclerosis


koji implicira da CCSVI nije uzrok nekim bolestima i atrofiji CNS-a već posljedica!
O CCSVI se dosada nisu niti izjašnjavali navedenii stručnjaci, jer se sa venskom patologijom nisu niti bavili, a sad pak ti isti tvrde, da su venske trunkularne malformacije posljedica autoimune bolesti (MS). Zar su to vjerodostojni zaključci dugogodišnjih fleboloških istraživača koji se bave patogenezom vena i venskom cirkulacijom ili su to zaključci novokomponiranih stručnjaka za vensku problematiku prisutnu u okrilju neurologa.Da li su već ili će tek ti stručnjaci sa svojim znanstvenim stavom izvesti dokaze o nastanku venskih malformacija denervacijom žila na referentnim svjetskim skupovima krvožilnih stručnjaka?
Naposljetku svatko zna ili misli da zna, što mu je potrebno. Neki puta su i neke nepotrebne stvari čovjeku potrebne.Ljudi se vesele različitim stvarima.Što se mučiš sa stvarima koje te ne vesele, kad je tebi i onako dobro u čekaoni ?
re-xp is offline  
Old 25.10.2010., 14:56   #449
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
....recimo da si otišao na pregled dopplerom i ustanove ti CCSVI.

Ne zanima te je li uzrok ili posljedica....bi li ostavio vene takve kakve jesu...spavao bi mirno i spokojno i ...čekao novi šub???

dokazujući da je ???? ŠTO
Iako nije upućeno meni, odgovorit ću.

Prije svega, ne bih otišla na pregled vena. Između ostalog zbog značajne diskrepancije između postotka ccsvi-a utvrđenog u Zambonijevim istraživanjima i onog u klinikama koje samo zarađuju na dijagnostici i tretmanima.
Zatim, zbog činjenice da 25% zdravih pojedinaca ima to stanje i normalno s tim živi.
Sve dok se ne bude znalo zašto i što s tim, meni ta informacija ne znači ništa.

Da ipak odem na pregled (hipotetska situacija) i da se ustanovi ccsvi, ne bih učinila ništa.
Uzevši u obzir da je to ipak intervencija i to ne ni mala ni bezopasna kako tvrde entuzijasti, da se rezultati ne mogu predvidjeti, da čak 50% odlazi u restenozu (dokad?), da očito ima dosta ljudi s nikakvim poboljšanjima ili čak pogoršanjima, ja se ne bih igrala niti bila pionir / pokusni kunić.

Novac za proceduru nemam, pogotovo ne za nekoliko ponavljanja, a i da imam to ne bi utjecalo na moju odluku.
Sve dok je moje stanje stabilno, ne planiram čačkati mečku i riskirati ono što se dogodilo mnogima, ali se jako sramežljivo iznosi, jer reći da procedura nije ispunila očekivanja se među poklonicima nove metode smatra najgorom blasfemijom.

Zadnje uređivanje femmelatin : 25.10.2010. at 15:01.
femmelatin is offline  
Old 25.10.2010., 15:25   #450
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Interesantno je da na popisu adresa s nevedenog linka nema klinike dr. Zambonija (Centro di Malattie Vascolari di Ferrara)


Ne govore 'svi':

Ovdje je link na topic CCSVI podforuma najvećeg MS foruma naslova:

Post if CCSVI treatment did NOT work for you
ili prevedeno: Piši ako ti CCSVI tretman NIJE koristio.

Topic ima dosad 191 post na 13 stranica. Na njemu su opisana mnogobrojna iskustva "Oslobađanih" koji nisu doživljeli nikakvo poboljšanje simptoma ili im se čak i pogoršalo stanje nakon postupka u raznim zemljama i klinikama.
Zamboni mora biti recepcioner u Ferrari za znatiželjne goste, pa jadan ne stigne inkasirati lahke nofčeke za venska čerečenja. Mislim da mu puca glava i od misionarstva. Schelling ga je zbilja počastio.

Vidiš ono što ti je u fokusu. Svjedočanstva su takva kakva jesu. Da nisu možda režirana? Ako je to suština tvojeg komentara na iznjeta iskustava"oslobođenih",sve si o sebi rekao.

Da li ti na navedenu stranicu thisisms.com sa svojim iskustvima želiš doći ?
re-xp is offline  
Old 25.10.2010., 15:40   #451
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Iako nije upućeno meni, odgovorit ću.

Prije svega, ne bih otišla na pregled vena. Između ostalog zbog značajne diskrepancije između postotka ccsvi-a utvrđenog u Zambonijevim istraživanjima i onog u klinikama koje samo zarađuju na dijagnostici i tretmanima.
Zatim, zbog činjenice da 25% zdravih pojedinaca ima to stanje i normalno s tim živi.
Sve dok se ne bude znalo zašto i što s tim, meni ta informacija ne znači ništa.

Da ipak odem na pregled (hipotetska situacija) i da se ustanovi ccsvi, ne bih učinila ništa.
Uzevši u obzir da je to ipak intervencija i to ne ni mala ni bezopasna kako tvrde entuzijasti, da se rezultati ne mogu predvidjeti, da čak 50% odlazi u restenozu (dokad?), da očito ima dosta ljudi s nikakvim poboljšanjima ili čak pogoršanjima, ja se ne bih igrala niti bila pionir / pokusni kunić.

Novac za proceduru nemam, pogotovo ne za nekoliko ponavljanja, a i da imam to ne bi utjecalo na moju odluku.
Sve dok je moje stanje stabilno, ne planiram čačkati mečku i riskirati ono što se dogodilo mnogima, ali se jako sramežljivo iznosi, jer reći da procedura nije ispunila očekivanja se među poklonicima nove metode smatra najgorom blasfemijom.

http://www.facebook.com/notes/direct...57201054309402

Možda je ova familija lošije informirana u vezi teme od tebe, ili misliš da je stanje simptoma junior Embry-a gore od tvojeg?

Svatko ima svoje rezone i donosi svoje odluke.
re-xp is offline  
Old 25.10.2010., 16:07   #452
Testimonial videos PRE and POST PROCEDURE

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Interesantno je da na popisu adresa s nevedenog linka nema klinike dr. Zambonija (Centro di Malattie Vascolari di Ferrara)


Ne govore 'svi':

Ovdje je link na topic CCSVI podforuma najvećeg MS foruma naslova:

Post if CCSVI treatment did NOT work for you
ili prevedeno: Piši ako ti CCSVI tretman NIJE koristio.

Topic ima dosad 191 post na 13 stranica. Na njemu su opisana mnogobrojna iskustva "Oslobađanih" koji nisu doživljeli nikakvo poboljšanje simptoma ili im se čak i pogoršalo stanje nakon postupka u raznim zemljama i klinikama.

I ovdje je link na topic CCSVI podforuma najvećeg MS foruma naslova:
http://www.thisisms.com/ftopic-12172...orderasc-.html

Youtube pre and post procedure testimonial videos
Topic ima 10 stranica. ''Ko ima oci neka vidi''
joana is offline  
Old 25.10.2010., 16:17   #453
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
http://www.facebook.com/notes/direct...57201054309402

Možda je ova familija lošije informirana u vezi teme od tebe, ili misliš da je stanje simptoma junior Embry-a gore od tvojeg?

Svatko ima svoje rezone i donosi svoje odluke.
Na linku koji si ti ovdje dao Embry senior opisuje, između ostalog, i pregled dr. Simka-e nad njegovim sinom:

Quote:
...
Wednesday morning was the big day when we and five other families went to the hospital for the Doppler exam and the following venography and angioplasty. Soon after everyone was settled, Dr Simka arrived with his portable Doppler machine and he quickly determined that my son’s left jugular was completely blocked (no flow) and that the right one was partially blocked.
...
Dr Simka to začas dijagnosticira, ne treba njemu skupa oprema, portabl dopler makina je njemu dovoljna da brzo utvrdi da je lijeva jugularka Embry juniora potpuno blokirana a desna djelimično blokirana.

Kad bi mi barem imali nekoga tako poduzetnog kao dr. Simka, pa da na Trešnjevačkom placu otvori tezgu sa portabl dopler makinom za brzu dijagbostiku i do nje kiosk za brze intervencije...
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 25.10.2010. at 16:52.
Malden is offline  
Old 25.10.2010., 18:12   #454
Quote:
joana kaže: Pogledaj post
Vas odgovor je nesuvisao i uvrijedljiv. Ako neznate odgovoriti na postavljeno pitanje onda nemojte pisati neistinu.
To što ti ne znaš pročitati ili nećeš razumjeti odgovor nije moj problem. Prvo pričaš o konkretnosti, ja ti konkretno kažem imena i obrazložim razvoj diskusije ovdje...a ti udri u tipičnu kuknjavu o "uvredljivosti"...svašta...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 25.10.2010., 19:55   #455
Thumbs down

Quote:
doc_1 kaže: Pogledaj post
I sada kao jedan od najzescih diskutanata, ti meni kažeš da kod nas nisi uspjela naći nikoga od doktora ko bi se za to zainteresirao?? Jel kod tebe iko dijagnosticirao ccsvi? Jel imaš tip MS koja reagira na tu terapiju? Pa zovi ili obidji sve invazivne radiologije. Evo u zg ih imaš bar 4. Imaš Dr. Rubina u Osijeku. On je svuda gurao stentove koliko znam...
Trebore, tebi se ovo čini ozbiljnim odgovorom?
dragona1 is offline  
Old 25.10.2010., 20:42   #456
trbor@
Sve sam savrseno razumjela i pratim razvoj situacije kod nas po pitanju CCSVI-a.
Duboko me potreslo retoricko pitanje RE-XP-a : Znaš li ti zapravo kako dugo i kako lijepo ljudi skončavaju od MS-a? Zato vole Švicarsku. ( ovdje nema sarkazma a najmanje poziva na svadju – ovo je brutalna istina )
Pa evo bar na konto tog bi trebao barem malo pripazit na svoje nebulozno koristenje razno raznih termina: guranje, črečenje, krečenje vena ili kako si vec bezobzirno i vrlo bezobrazno napisao.
Ako su svi koji rade u kirursko-anesteziolosko-kardioloskom miljeu takvi kao ti, onda i nije cudno da se kod nas nista ne desava. Ne da nemas elementarnog znanja nego jos se i drznes biti bezobrazan. ( a kao nudis pomoc ) Sad jos jednom pazljivo procitaj pitanje i dobro razmisli...
joana is offline  
Received Infraction
Old 25.10.2010., 21:39   #457
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
Trebore, tebi se ovo čini ozbiljnim odgovorom?
A kakav ti odgovor hoćeš? Jel hoćeš da ti se odgovor uglazbi ili napiše krasopisom u nekom manastiru na vrhu planine?

Silom bi se nešto svađala? I kad ti se kaže sasvim konkretno nešto. Imam dojam da ste ovaj topic pokrenuli samo kako bi izigravali prznice.

Jer što ti drugo reći?

Dr Otmar Rubin koji radi trenutno u Osijeku je sigurno "Top 5" invazivnih radiologa u RH. Gle, ja ga spominjao još 2006 godine.
Ups, evo još jedan detelj nabrzinu dok je Rubin radio u Sl Brodu.

I da, bez obzira na vas osljetljive prznice, doc je rekao nešto što sasvim stoji - on je doista gurao stentove posvuda. Osim raznih embolizacija razno-razne lokalizacije, jedini je radio TIPS zahvate ( perkutane intervencije na bilijarnom sistemu ) i u Osijek su dolazili ljudi osvakud.

Ali, ne...odgovor nije uglazbljen i otpjevan jer samo takve odgovore primaju osjetljivi CCSVI fanovi......moš mislit...

edit:
a vidi na prvom linku gore se spominje negdje i prof Mašković....mecena inteventne radiologije u nas...kojeg spomene ja...e al da...ni ja nisam uglazbio odgovor kako bi CCSVI gurui to mogli nježno primiti....bolje je biti prznica...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!

Zadnje uređivanje trebor : 25.10.2010. at 22:00.
trebor is offline  
Old 25.10.2010., 21:54   #458
Quote:
joana kaže: Pogledaj post
trbor@
Sve sam savrseno razumjela i pratim razvoj situacije kod nas po pitanju CCSVI-a.
Duboko me potreslo retoricko pitanje RE-XP-a : Znaš li ti zapravo kako dugo i kako lijepo ljudi skončavaju od MS-a? Zato vole Švicarsku. ( ovdje nema sarkazma a najmanje poziva na svadju – ovo je brutalna istina )
Pa evo bar na konto tog bi trebao barem malo pripazit na svoje nebulozno koristenje razno raznih termina: guranje, črečenje, krečenje vena ili kako si vec bezobzirno i vrlo bezobrazno napisao.
Ako su svi koji rade u kirursko-anesteziolosko-kardioloskom miljeu takvi kao ti, onda i nije cudno da se kod nas nista ne desava. Ne da nemas elementarnog znanja nego jos se i drznes biti bezobrazan. ( a kao nudis pomoc ) Sad jos jednom pazljivo procitaj pitanje i dobro razmisli...
Izvrsno napisano...evo tebi zato karton zbog upornog trolanja. I ubuduće dobro pročitaj vlastiti savjet prije nego počneš autistično ponavljati jedno te isto.
Pomoć nudim, za razliku od tebe koja pojma nemaš. Jer da imaš već bi odavno obišla makar ta dva navedena imena a ne buncala o tome kako se ništa ne dešava.
Patetičnim spominjanjem Švicarske kao i sablažnjavanjem nad izrazime možeš si tek "podići spomenik" jer tim tek pokazuješ koliko ti je ovdje stalo do suvisle rasprave.

I da, nije krečenje/črečenje nego drnčenje. A drnčenjem se naziva čišćenje unutar lumena neke cijevi u svrhu održavanja prohodnosti. Što je tu bezobrazno? Osim tebe?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 26.10.2010., 08:37   #459
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
...
I da, nije krečenje/črečenje nego drnčenje. A drnčenjem se naziva čišćenje unutar lumena neke cijevi u svrhu održavanja prohodnosti.
...
Drnč prvo pa onda ulje.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 26.10.2010., 10:16   #460
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Izvrsno napisano...evo tebi zato karton zbog upornog trolanja. I ubuduće dobro pročitaj vlastiti savjet prije nego počneš autistično ponavljati jedno te isto.
Pomoć nudim, za razliku od tebe koja pojma nemaš. Jer da imaš već bi odavno obišla makar ta dva navedena imena a ne buncala o tome kako se ništa ne dešava.
Patetičnim spominjanjem Švicarske kao i sablažnjavanjem nad izrazime možeš si tek "podići spomenik" jer tim tek pokazuješ koliko ti je ovdje stalo do suvisle rasprave.

I da, nije krečenje/črečenje nego drnčenje. A drnčenjem se naziva čišćenje unutar lumena neke cijevi u svrhu održavanja prohodnosti. Što je tu bezobrazno? Osim tebe?

Odlicno, jako si predvidljiv, ali mozda i nesto naucis...
Ajmo sad na suvislu raspravu. Sad kad si nam objasnio ''drnčenje'' i svrhu, mozes li nam objasniti '' svuda guranje stentova i svrhu ''?
joana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.