Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 23:41   #61
ZbOg NjEgA

" Napiši mi pjesmu. Govorio je.
Neću. Rekla bih uz skriveni osmijeh.
Ne znam pisati. Lažeš.
Lagala sam.
Samo taj put.
Znala sam. Nisam htjela.
Nisam htjela ispisati stranice i stranice
njegovim imenom.
Njegovim osmijehom.
Bezobraznim pogledom.
Nisam mu htjela otkriti
šta budi u meni.
Zbog njega poželim svući
sve sa sebe. Sve te maske
koje navlačim predugo.
Srušiti izgrađene zidove,
osjetiti dodir na ramenu,
poljubac na vratu,
onaj od kojeg sva protrneš.
Zbog njega poželim svašta.
Poželim njega."
M.S.
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."

Zadnje uređivanje Ms. Ella : 15.01.2017. at 23:53.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:46   #62
dUšA

Često puta se upitam što je to iznutra u čovjeku dok ga promatram onako zadovoljnog i sretnog. Možda unutra vrišti i jeca. Možda umire. Večeras me ugledao upravo onakvu kakva i jesam. Pokazala sam izvana onu pomalo luckastu stranu sebe i rekla mu da mi je tako žao što sam večeras sva nekako zbrčkana, a on se samo nasmijao i rekao: - Ma ok je, ti si samo sofisticirana dama.


https://youtu.be/-huNrHAou-E
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 20:10   #63
PuPoLjCi i MrAz

Bili su totalno dva različita svijeta i nisu bili jedno za drugo, samo su bili toliko usamljeni da nisu imali drugog izbora.
Jedno drugom su postali sve ono što nisu nikada imali. Zamjena za ljubav i strast.
Vremenom su se navikli i njihove različitosti su im sve manje smetale, i počeli su prihvaćat jedno drugo baš takve kakvi uistinu jesu.
Danas su samo prijatelji.
On nije želio ništa. Htio je samo da ona bude sretna.
Ona je željela sve i nije u potpunosti pronašla ono što je tražila.
I ne žele jedno drugom više smetati i mješati se u život.
Bila mu je sve ono što druge nisu znale da mu daju.
Djevojka, sestra, majka, snaga, povjerenje, zadovoljstvo.
Bio joj je sve ono što drugi nisu znali da joj daju... prijatelj, brat,
podrška, zadovoljstvo.
Bili su savršeni upravo zato što se nisu zavaravali onim zauvijek.
Ona je znala da je u budućnosti čeka netko drugi.
On je znao da to neće biti ona.
Kada god su se viđali činilo se kao da je posljednji put.
Ili bi on došao ili bi ona došla...
I spasili su jedno drugom toliko promašenih noći.
Manje je boljelo uz nju...
Podsjećala ga je kako se miluje i ljubi srcem.
Podsjećao ju je što znači biti poželjna i voljena.
Volio je u njoj ženu.
Voljela je u njemu muškarca.
Odlučili su da se ne čuju jer je prebolno...
Danas su samo prijatelji.
Kažu samo, jer su mogli da budu mnogo više.
Ali nisu htjeli da kvare život onog drugog.
Davali su i dobijali samo najljepše,
a za ono ostalo neka se pobrinu drugi...
a za ono ostalo neka se pobrinu druge ...
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 23:25   #64
GrEšKa

Kada dopustiš nekome da uđe u tvoj život tada moraš biti spreman na dvije stvari, a to su da ta osoba može postati tvoja neizlječiva bolest ili tvoj mir i spokoj. Bog nam obično u život pošalje dvije osobe. Jednu dobru i jednu lošu. A mi baš trčimo i patimo za onom lošom dok ovu dobru uzimamo zdravo za gotovo. Uvijek je isto. Nikad ne shvatiš što imaš dok to ne izgubiš. E da mi je da vidim toga što se naučio na tuđim greškama. Ona je bila svoja. Nije nosila apsolutno nikakvu masku. Ono što je mislila to je i rekla. On nije osjećao nikakvu potrebu da joj se javi, a to je značilo da ne osjeća više ništa.
Nema dalje. Jer ono što čovjek voli, zagrli i neda nikome.
Shvatila je da je odustajanje jedna divna osobina, a pogotovo onda kada je ona odlučila odustati od loših osoba.


GreŠka
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 17:00   #65
PoNizNoSt PriJe SvEgA

"Ljudi ti nikad neće oprostiti radost.
Taj tvoj način kojim uz osmijeh ideš kroz život. To što i u ružnom uvijek nađeš nešto lijepo, to što s malo možeš napraviti puno više nego oni s puno. To što se ne obazireš na zavist, što svoje vrijeme trošiš sasvim drugačije od načina na koji oni svoje troše i sretan si s tim vremenom, što i u tom izopačenom svijetu uvijek znaš svojim rukama i glavom sebi zaraditi za život, to što ne moliš nikog i nikom se ne klanjaš.
To što voliš.
To što ti potpletu nogu, pa opet prije njih stigneš na cilj, a poslije ti njima ne potplićeš nogu, to što ne mariš, što nemaš vremena za njihove isprazne živote.
To što voliš, što neizmjerno voliš....
To što se baviš stvarima kojima se oni nikad ne bi bavili, pa stigneš na cilj na koji bi oni htjeli, ali ne znaju....
To što si na težak način došao do svega, pa si upravo zbog tog težeg puta sretan, pa voliš taj svoj put i sebe i one oko sebe i život...
Ljudi ti to nikad neće znati oprostiti."
N.Š.

MoJ PuT
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 18:04   #66
https://www.youtube.com/watch?v=7d0JTYxwo-U
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 10:24   #67
Ova mi je ipak draža


Čistim svoj život
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."

Zadnje uređivanje Ms. Ella : 29.01.2017. at 10:38.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 12:55   #68
FeJk LjUbAv

Čitajući knjige, neke osobe se previše užive i žele takav život. Neki pišu fikciju. Malo uljepšavaju svoj život ili eto pomalo lažu. Bit će da je to posljedica njihovih odnosa iz djetinjstva. Nikada zapravo nisu znali što je to ljubav i što su to pravi osjećaji. Kušaj ljubav prije nego kažeš "Volim te." Budi zaista zahvalan prije nego što kažeš "Hvala." Iskusi grižnju savjesti prije nego kažeš "Žao mi je." Zaboravi prošlost prije no što kažeš "Opraštam ti." Kad osjetiš nešto prije nego to kažeš, trebat će ti manje riječi i ići ćeš pravo u srce osobe kojoj se obraćaš.
Svaka je žena drugačija. Najčešće su kombinacija najboljega i najgorega- u isti mah čarobne i užasne.
Većina muškaraca ne razmišlja o ničemu drugome osim o svom sebičnom jeftinom zadovoljstvu. Ponašaju se poput nekog razmaženog srednjoškolca. Poigravaju se životima i dušama kao da su njihove igračke. A najgore od svega je to što se predstavljaju baš onakvima kakvi nisu... dobrim čovjekom.
Sebe pokušavaju uvjeriti u to da je osjećaj krivnje samo neka bolest i kako u životu napreduju samo ljudi bez tog osjećaja. Ljudi koji su kadri varati, ljudi koji poznaju sve prečice. U biti su to samo osobe koje su ranjene u djetinjstvu i nemaju emocionalnu zrelost potrebnu za ozbiljnu, odraslu vezu, kao ni kapacitet za potpunu bliskost. Najčešće su te osobe pretjerano okrenute same sebi i uz njih se osjećaš nedovoljno voljeno. Takav partner je često i ovisnik.
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 13:53   #69
ovdje ima puno dobrih citata, svakako pogledajte https://play.google.com/store/apps/d...icitatiiizreke
Lajsna112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 11:58   #70
Tek kada pustiš sve, tvoje postaje.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 14:51   #71
Manje je vise.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2019., 18:21   #72
OBEĆANJE

Znaš da ne mogu druk'čije. Znaš da nemam izbora, moram ići. Puno je braće kako ćemo živ'iti? Od čega? - Govorio je Stipe

- Znam, Stipe, znam ali svejedno mi je teško. Kako ću ja bez tebe? Kad ćeš se vratiti i 'oćeš li se ikako vratiti? – Govorila je  Mara kroz suze

- Ne plači Mare, vratit ću se ja po tebe čim se malo snađem. Ne brini! – uvjeravao ju je Stipe

Utisnuo joj je poljubac u usta a ona je skinula maramu s glave i stavila mu je oko vrata

- Čekat ću ja ko'lko god bude tribalo. – odgovorila mu je

- Zbogom Mare!

- Zbogom Stipe

Okrenuo se i otišao. Noće je bila mračna i bez mjeseca, pa joj je brzo nestao iz vida. Krupne, vrele suze padale su na vrelu dalmatinsku zemlju isušenu dugim vrelim, sušnim ljetom bez kiše. Suša je vladala već jako dugo i inače suha i škrta zemlja osiromašena i izmučena ratom bila je još suša i nemilosrdnija. Glad je vladala dalmatinskom Zagorom te vrele poslijeratne 1948 godine. Mnogi su se uputili u daleke prekooceanske zemlje ne znajući ni gdje idu, ni što ih tamo čeka....NASTAVAK
Vivien Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 08:36   #73
36 sati

Dragi čitatelji, dugujem vam sam početak priče '36 sati'. Ime mi je Paola, u braku sam 30 godina. Odgajana sam tako da uvijek budem podložna mužu, jer on je "glava kuće". Na kraju krajeva, on je muško, ne? Imamo dvoje krasne, sada već odrasle i samostalne djece. Ako se pitate zašto sam ga prevarila nakon toliko godina, nakon što sam mu rodila  djecu i otpremili ih u život, u svijet, izgradili kuću, otplatili hrpu kredita itd., i sve to da bih ja sada radila takav "cirkus"! Eto, odgovor je jednostavan;  Ne volim ga više. Mnogi će reći

- Razvedi se!

Mislim da sam ga prestala voljeti nakon rođenja drugog djeteta i od tada razmišljam kako bi mogla otići. Financijski nisam bila u situaciji, ali sam sposobna za sve poslove, pričljiva, vesela, vrijedna, ali... Vidite u tom ALI je cijeli moj odgoj.....ITD
__________________
Život piše priče ja ih stavljam na papir
Vivien Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 11:18   #74
Soneti se prepoznaju po dvije stvari.
Kriku i ljepoti.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 16:41   #75
Krik i urlik su posve različite glasovne poruke ?
__________________
Ljudska su mišljenja dječje igračke - kaže predaja o Heraklu
Hellamarck E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2020., 19:09   #76
- ako si beta luzer, ostat ćeš sa ženom gledati utakmicu.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2022., 14:23   #77
Mir je mjesto koje možeš pronaći samo u svom srcu.
Dejtonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.