Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 12:15   #61
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Muškarci su većinom otužna bića koja nemaju snage, odlučnosti ni hrabrosti niti bilo koju od muških vrlina u koje smo vjerovale kad smo bile male.
Quote:
snjeguljica32 kaže: Pogledaj post
,jednostavno više žena je hrabro napravit taj potez,muški-hm,rijetki su...
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Kakva istina!
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Potpisujem.
Drage žene koliko gorčine i jada izvire iz ovog, ako su muškarci niža bića, onda ni ne razmišljate, ne pišete, ne umotvorite o njima, kao ni što ne činite isto o glistama i pužvima....

Veličanje ženskih vrlina na način omalovažavanja muškaraca pokazuje svu vašu slabost.

Čitajući ove postove ne djelujete mi ni hrabre, ni samopouzdane, ni sigurne u sebe, samo vrlo, vrlo ogorčene.


Svaki izbor je bio samo vaš, nenametnut, a iz produkta tog vašeg izbora na vama je da naučite i ne grješite ponovo bez obzira bile vi prevarene ili one koje su bile dio te prevare.

Za sve je postojao razlog, a i greške u vama jednake kao i u njima.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 12:31   #62
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
Drage žene koliko gorčine i jada izvire iz ovog,
Ahahahahaha.... kako sam znala! Ali moram priznati, očekivala sam takav post od muškarca. Zeznula si me.
Quote:
ako su muškarci niža bića, onda ni ne razmišljate, ne pišete, ne umotvorite o njima, kao ni što ne činite isto o glistama i pužvima....
Ne izvrći. Nigdje nisam rekla da su niža bića. (Iako to ponekad ozbiljno pomislim ) Oni su većinom inertna i indolentna bića. Što se mene tiče, dovoljno je da postoji jedan jedini koji utjelovljuje muževne vrline i da ga ja sretnem. Ostalo su nijanse.

Quote:
Veličanje ženskih vrlina na način omalovažavanja muškaraca pokazuje svu vašu slabost.

Čitajući ove postove ne djelujete mi ni hrabre, ni samopouzdane, ni sigurne u sebe, samo vrlo, vrlo ogorčene.
Ti imaš pravo na svoje dojmove.

Kao što i ja imam pravo na svoj dojam o ženama vođenima filozofijom "kakav je, takav je, ščepaj ga, ne daj ga, jer je muškarac" - nisu ni samopouzdane, ni sigurne ni izgrađene, već očajnički trebaju bilo što muško kako bi kroz njega dobila potvrdu vlastite vrijednosti i privlačnosti.


Quote:
Svaki izbor je bio samo vaš, nenametnut, a iz produkta tog vašeg izbora na vama je da naučite i ne grješite ponovo bez obzira bile vi prevarene ili one koje su bile dio te prevare.

Za sve je postojao razlog, a i greške u vama jednake kao i u njima.
A tko je to osporio? Nisam li baš ja rekla da igru vode žene?
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 12:45   #63
[QUOTE]
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ahahahahaha.... kako sam znala! Ali moram priznati, očekivala sam takav post od muškarca. Zeznula si me.
A kaj te iznenadilo? Pa lana ti je musko samo sa velikim sisama i bez krastavca u gacicama.

Quote:
Ne izvrći. Nigdje nisam rekla da su niža bića. (Iako to ponekad ozbiljno pomislim ) Oni su većinom inertna i indolentna bića.
Je, je u pravu si, evo ja sam citav 1cm nizi od zene, al ovo inertni i indolentni su teske optuzbe najvjerovatnije zasnovane na losoj sreci sa muskicima.

Quote:
Što se mene tiče, dovoljno je da postoji jedan jedini koji utjelovljuje muževne vrline i da ga ja sretnem. Ostalo su nijanse.
A ko zna svijet je mali mozda me i sretnes al nece ti bit vajde od toga.


Quote:
Kao što i ja imam pravo na svoj dojam o ženama vođenima filozofijom "kakav je, takav je, ščepaj ga, ne daj ga, jer je muškarac" - nisu ni samopouzdane, ni sigurne ni izgrađene, već očajnički trebaju bilo što muško kako bi kroz njega dobila potvrdu vlastite vrijednosti i privlačnosti.
A jesi li ti i priblizno samokriticna kao prema muskarcima?
(ja obicno sve oko sebe gledam kao super i savrseno a ako trazim dlaku u jajetu onda krecem od sebe a ne od drugih)


Quote:
A tko je to osporio? Nisam li baš ja rekla da igru vode žene?
Ja obozavam kad "igru" vode zene (jos ako se snalaze u toj igri)...jer onda znam da je to to a ne da si moram razbijat glavu jesam li pogodio zicu.
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 12:47   #64
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
Drage žene koliko gorčine i jada izvire iz ovog, ako su muškarci niža bića, onda ni ne razmišljate, ne pišete, ne umotvorite o njima, kao ni što ne činite isto o glistama i pužvima....
Jesi li ti sigurna da si dobro pročitala moje postove?
Da li ti je slučajno promaklo da je upravo jedan predstavnik muškog spola iznio najteže kvalifikacije vlastitog spola? Njega nisi citirala - bit će zato što je muškarac, pa ne može biti ogorčen , za razliku od žena koje automatski postaju ogorčene ako se (djelomično) slože s njegovim mišljenjem!

Znaš, svako iznošenje (negativnog) mišljenja na bilo koju temu (sport, religija, politika, vrijeme...) ne mora značiti i ogorčenost. Svijet nije Disneyland i svatko razuman ga ne promatra isključivo kao ružičasto mjesto u kojemu je sve kao u bajci.
Biti realan ne znači (nužno) i biti ogorčen. Meni baš tvoje kvalifikacije tuđih mišljenja zvuče ogorčeno (s dozom forsirane superiornosti)...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:00   #65
Quote:
bingooo kaže: Pogledaj post

A kaj te iznenadilo? Pa lana ti je musko samo sa velikim sisama i bez krastavca u gacicama.

Quote:
al ovo inertni i indolentni su teske optuzbe najvjerovatnije zasnovane na losoj sreci sa muskicima.
Joj, kak volim kad moja iskustva, moja prošlost i moj lik i djelo postanu temom topica. Još jedan dokaz da sam neodoljiva.

Halo, zaključak ne temeljim (samo) na osobnim iskustvima. Promatram ljude. I žene. Navela sam i nekoliko primjera iz svoje blizine. Ali ti si toliko zaslijepljen mojom pojavom da nisi to pročitao. Ne zamjeram ti.
Quote:
A ko zna svijet je mali mozda me i sretnes al nece ti bit vajde od toga.
U to sam sigurna.
Quote:
A jesi li ti i priblizno samokriticna kao prema muskarcima?
Opet! Koliko god laskavi bili tvoji pokušaji da ovo postane topic o meni, neće ti uspjeti. Ponavljam, pročitaj moje postove pa ćeš vidjeti što sam pisala o ženama koje su spremne služiti se raznim strategijama i taktikama u postizanju ciljeva.
Quote:
Ja obozavam kad "igru" vode zene (jos ako se snalaze u toj igri)...jer onda znam da je to to a ne da si moram razbijat glavu jesam li pogodio zicu.
A ja sam nezainteresirana za muškarce kojima za sve treba upirati prstom. Igru vodim ako to hoću i ako me veseli, a ne zato što moram, jer on ne zna, jer mu je to "razbijanje glave".
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:05   #66
Quote:
roko1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo jedne zanimljive teme. Voljela bi da se u ovu temu uključi što više aktera i to po mogućnosti s iskustvom. Znam da je to tema na koju se uvijek razgalabalo, naravno da ima svakakvih slučajeva i priča ali me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, i to s bilo kakvim krajem, za njih povoljnim ili nepovoljnim.

Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
Bježi od toga!
Ako je ostavio jednu, zašto misliš da ćeš ga ti zadržati? Kloni se tog sranja, ništa dobro iz toga ne izlazi, jedino što od toga izađe su senzacionalni naslovi u raznim crnim kronikama.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:10   #67
Imam jednu veliku manu, forum mi nije život, ne čitam unazad...Ovo što ste napisala kao ženski rod, a ja sam isto žena, nije mi zvučalo nimalo lijepo.
Ostalo je Bingo napisao, volim ga kao svoju tajnicu. (Bingo, draga idem si sada brkove počupati.)

ne forsiram superiornost, jednostavno takva sam.

Prihvaćam vaša mišljenja o muškarcima, ali ih ne smatram relevantnim, bez obzira na iskustva bilo poztivna ili negativna, svi smo mi jedinke za sebe i nikako nikoga ne možemo procjenjivati po osobi koja nas je povrijedila ili nije ispunila naša očekivanja, možemo biti samo opreznije, iskusnije i bogatije za još jedno iskustvo. U pravilu smatram još uvijek, a godine i iskustvo mi daju to pravo, da su ljudi ( muškarci i žene) primarno dobri i da sigurno postoji triger kada postaju, ne bi rekla zli, nego zločesti, a dobro se dobrim vraća, možda ne sa osobom koju si smatrao dobrim odabirom, možda ne i sa situacijom, ali sve ima svoje razloge, zašto se moralo dogoditi.
Ogorčenost, postoji, samo teško je pročitati svoj post i post istomišljenika sa odmakom.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:14   #68
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
svi smo mi jedinke za sebe i nikako nikoga ne možemo procjenjivati po osobi koja nas je povrijedila ili nije ispunila naša očekivanja
Ja se s ovim tvojim postom slažem.

Samo ne mogu ne primijetiti, kao ni Silencium, da nisi imala potrebu ovo citirano reći Lavu Karlu (ne vadi se da nisi vidjela, na istoj je stranici kao i naši), ali si odmah nas proglasila ogorčenima.

Zadnje uređivanje Perzefona : 24.10.2010. at 13:21.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:26   #69
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Joj, kak volim kad moja iskustva, moja prošlost i moj lik i djelo postanu temom topica. Još jedan dokaz da sam neodoljiva.

Halo, zaključak ne temeljim (samo) na osobnim iskustvima.

I žene. Navela sam i nekoliko primjera iz svoje blizine. Ali ti si toliko zaslijepljen mojom pojavom da nisi to pročitao. Ne zamjeram ti.
U to sam sigurna.
Opet! Koliko god laskavi bili tvoji pokušaji da ovo postane topic o meni, neće ti uspjeti. Ponavljam, pročitaj moje postove pa ćeš vidjeti što sam pisala o ženama koje su spremne služiti se raznim strategijama i taktikama u postizanju ciljeva.
A ja sam nezainteresirana za muškarce kojima za sve treba upirati prstom. Igru vodim ako to hoću i ako me veseli, a ne zato što moram, jer on ne zna, jer mu je to "razbijanje glave".
Previse si umisljas...ali ako imas velike sise oprostit cu.

Zar je moguce da ti gledajuci oko sebe vidis samo muskarce niskoristi?
Naravno da nas ima svakakvih i muskaraca i zena ali generalizirati (a ti si to ucinila) i jos napominjes "da je dovoljno da sretnes jednog koji bi valjda zadovoljio tvoje kriterije...pa sa ovako negativnim stavom o okolini teske, vrlo tesko.

Jebiga ti si se postavila kao drzavni odvjetnik pa sve okrivis a oni neka dokazuju suprotno, po meni je to malo prekompliciran stav o okolini.
Ok, ako ti je to stav nakon lose prospavane noci i zbog nagle promjene vremena nije frka ali ako ti je to opceniti stav nix dobro draga.


Quote:
Promatram ljude.

Ovo moram izdvojiti...bas to je bitno. Na koji nacin promatras ljude.?
Puno je lakse i jednostavnije kad ljude promatras sa pozitivnim stavom.
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:33   #70
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja se s ovim tvojim postom slažem.

Samo ne mogu ne primijetiti, kao ni Silencium, da nisi imala potrebu ovo boldano reći Lavu Karlu (ne vadi se da nisi vidjela, na istoj je stranici kao i naši), ali si odmah nas proglasila ogorčenima.
Jebad ga Perso, nisam čitala Lava, tebe volim pročitati i onda su se druge nadovezale kao da ste na šanku i da nazdravljate s gemištima u to ime.
I sama znaš da je Lav po mom ukusu malo premekan i supozitorijski podilazi mišljenjima žena ( Lav oprosti, drag si mi na drugi način i kažem ti kad se slažem s tobom, ali evo ove žene su me natjerale da pročitam i tvoj post i bogme si ga zas(t)ra(ni)o).

I da Perso, ako niste ogorčene, ako je moje mišljenje krivo, kaj se onda toliko truditi drugima i meni opovrgnuti činjenicu.

Eto bingo kaže da sam ja muško sa tikvanjima gore i bez krastavca dolje...i kaj bi sada trebala poslat sliku cjelog stasa i duše da nekom nepoznatom dokažem da sam, kako je Emy jednom rekao dobrostiva.

Ali oftopicarimo...

Pa ću opet da sve bude LA ponoviti, ni muškarac, ni žena ne ostavljaju nikoga zbog nekoga, nego samo zbog sebe.
A brak je osim ljubavne zajednice i matrijalno-moralno-sudužnička ustanova sa obavezom odgoja djece i dugom tradicijom, pa kada M/Ž, stave na papir dobitke i gubitke onda se ispostavi da je otvaranje još jedne, nazovimo je sestrinske tvrtke najbolje moguće rješenje. Krivci u braku su odgovorni podjednako, znači i prevaranti i prevareni, a ljubavniK/ca, ne preljubnik/ca, moraju znati u što se upuštaju.
Normalno da kod žena taj ružičasti veo je teže skidljiv i rado odlaze u Barbi bajku sretno vjenćanog para i Kena koji će je nositi kroz život, ali bajke ne postoje, a i Kenovi žele partnera koji će ih nositi i voditi kroz život.
I ako smo baš željele izjednačavanje, moramo i prihvatiti da su i muškarci prestali biti ti koji će voditi vjećno i oni nekad žele biti poput žena nesigurni, tužni, jadni.....i govnasto je od nas ako očekujemo da kada smo mi takve da je to normalno stanje i da ga trebaju razumijeti, a kada su oni takvi da su gliste, koje je eto mater razmazila......(majketimile što si glistu izabrala, ako nije vrijedila, da je se preodgoji?)
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:35   #71
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Bježi od toga!
Ako je ostavio jednu, zašto misliš da ćeš ga ti zadržati? Kloni se tog sranja, ništa dobro iz toga ne izlazi, jedino što od toga izađe su senzacionalni naslovi u raznim crnim kronikama.
slažem se..iako ona će uć u to,šta god mi rekli,pa nek proba,želim joj svu sreću..čovjek sam mora proć i uvidit neke stvari,sve šta su meni moje prijateljice govorile sve je bilo očito.dođe i taj dan da progledaš...
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 13:40   #72
Quote:
bingooo kaže: Pogledaj post
Previse si umisljas...ali ako imas velike sise oprostit cu.
Oh, odmah mi je lakše što mi opraštaš.

Quote:
Zar je moguce da ti gledajuci oko sebe vidis samo muskarce niskoristi?
Zašto čitaš selektivno? Pa zar ti stvarno moram prstom uprijeti i ponovo citirati svoje postove u kojima govorim da smatram da žene vuku konce i da znaju biti sračunate i podmukle u postizanju ciljeva? Pa neću, traži sam.
Quote:
da je dovoljno da sretnes jednog koji bi valjda zadovoljio tvoje kriterije...pa sa ovako negativnim stavom o okolini teske, vrlo tesko.
Naravno da je teško. Ali vidiš, ono što je lako i jednostavno i čega ima na svakom ćošku, obično je bezvrijedno i jeftino. I moj stav nije negativan. Obratno: ja vjerujem da postoji netko vrijedan, i baš zato ne tratim vrijeme ni energiju na bezvrijedno.


Quote:
po meni je to malo prekompliciran stav o okolini.
Pa zašto bi moj stav tebi trebao biti prihvatljiv? Mislim, tko sam ja tebi da ti moji stavovi moraju biti bliski? Tko si ti meni da se ja moram osjećati loše ako ti se moji stavovi ne sviđaju? Ja na forumu ne očekujem da mi se stavovi drugih ljudi sviđaju ili da se drugi priklanjaju mojim stavovima. Ovdje raspravljamo. A za raspravu su potrebni različiti stavovi.
Quote:
Ok, ako ti je to stav nakon lose prospavane noci i zbog nagle promjene vremena nije frka ali ako ti je to opceniti stav nix dobro draga.
Hvala na brizi. Dobro sam, a ti?
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:03   #73
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
Jebad ga Perso, nisam čitala Lava, tebe volim pročitati i onda su se druge nadovezale kao da ste na šanku i da nazdravljate s gemištima u to ime.

Pa naravno! Znaš li bolju zabavu od ogovaranja muškaraca za šankom? Ogovaranje prijateljica i tračanje poznatih tako je dosadno.

A ti nam kvariš zabavu umjesto da se pridružiš.

Ništa, nova runda na šank, pijemo u znak pomirenja.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:06   #74
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
A brak je osim ljubavne zajednice i matrijalno-moralno-sudužnička ustanova sa obavezom odgoja djece i dugom tradicijom, pa kada M/Ž, stave na papir dobitke i gubitke onda se ispostavi da je otvaranje još jedne, nazovimo je sestrinske tvrtke najbolje moguće rješenje. Krivci u braku su odgovorni podjednako, znači i prevaranti i prevareni, a ljubavniK/ca, ne preljubnik/ca, moraju znati u što se upuštaju. ?)
Oko definicije braka mogu se manje-više složiti s tobom, no teorija o podijeljenoj krivnji mi nikako ne leži...podsjeća me na teoriju po kojoj su žrtve i zločinci jednako krivi. Neću dalje obrazlagati, mislim da se može shvatiti poruka.
Da li se tvoja teorija o podjednakoj krivnji odnosi na sve društvene odnose i kršenja normi ili samo na bračne odnose?


Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
Normalno da kod žena taj ružičasti veo je teže skidljiv i rado odlaze u Barbi bajku sretno vjenćanog para i Kena koji će je nositi kroz život, ali bajke ne postoje, a i Kenovi žele partnera koji će ih nositi i voditi kroz život.
I ako smo baš željele izjednačavanje, moramo i prihvatiti da su i muškarci prestali biti ti koji će voditi vjećno i oni nekad žele biti poput žena nesigurni, tužni, jadni.....i govnasto je od nas ako očekujemo da kada smo mi takve da je to normalno stanje i da ga trebaju razumijeti, a kada su oni takvi da su gliste, koje je eto mater razmazila......(majketimile što si glistu izabrala, ako nije vrijedila, da je se preodgoji?)
Liči li samo meni ovo kao generaliziranje kad su žene u pitanju?
Jesi li ti iz nekog razloga ogorčena na žene?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:09   #75
Quote:
bingooo kaže: Pogledaj post
Ovo moram izdvojiti...bas to je bitno. Na koji nacin promatras ljude.?
Puno je lakse i jednostavnije kad ljude promatras sa pozitivnim stavom.
Ovo bi prošlo kao odgovor na nenapisani post "tako sam usamljen/a, nemam nigdje nikogaaaaa, gdje/kako/zašto da nađem nekogaaaaa, kmek kmek...".

Ali, u opažanjima bilo čega na ovome svijetu,nečiji pozitivan/negativan/nejebavajući stav je posve nebitan.

Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Jesi li ti iz nekog razloga ogorčena na žene?
Mani nekidan jedna nabila na nos trolanje kad sam se drznuo usprotiviti tvrdnji da se na forumu svaki ad hominem sankcionira. (Hm, valjda ne moram crtati da ovo nije zalaganje za sankcioniranje.) A samo u ovom topicu i ad hominema i ad Homeiniema k'o u priči.

Zamislimo da je lana10 iz nekog razloga ogorčena na žene, da je Perzefon@ neznamštosvene - i ogorčena i s malim sisama i svaštanešto...

Kakve to veze i utjecaja ima na raspravu?

Što se u raspravi mijenja ako netko piše ono što piše iz iskrenog uvjerenja ili uslijed nadrkanosti zbog zagorjelog ručka? Netko nekoga kani ženiti pa mu trebaju osobni psiho profili?

Zadnje uređivanje Tupelo : 24.10.2010. at 22:46. Reason: Spajanje postova. Molim, koristiti opciju Edit ili Multi quote
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:13   #76
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo bi prošlo kao odgovor na nenapisani post "tako sam usamljen/a, nemam nigdje nikogaaaaa, gdje/kako/zašto da nađem nekogaaaaa, kmek kmek...".
A nu njega! Pa bingooo je tako moje postove i pročitao.

Nema veze što je takav post nenapisan. On to zna. Na to ga je ponukao pozitivan stav s kojim prilazi ljudima.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zamislimo (...) da je Perzefon@ neznamštosvene - i ogorčena i s malim sisama i svaštanešto...


Pa nemoj sad od ljudi očekivati nemoguće.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:22   #77
Izgleda je danas stvarno tesko vrijeme ili je ipak mamurluk u pitanju.?
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:37   #78
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kakve to veze i utjecaja ima na raspravu?
Pročitao si raspravu?
Pretpostavljam da nisi jer bi u protivnom shvatio da je to retoričko pitanje tj. odgovor na neke prethodno iznesene tvrdnje.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:39   #79
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Oko definicije braka mogu se manje-više složiti s tobom, no teorija o podijeljenoj krivnji mi nikako ne leži...podsjeća me na teoriju po kojoj su žrtve i zločinci jednako krivi. Neću dalje obrazlagati, mislim da se može shvatiti poruka.
Da li se tvoja teorija o podjednakoj krivnji odnosi na sve društvene odnose i kršenja normi ili samo na bračne odnose?




Liči li samo meni ovo kao generaliziranje kad su žene u pitanju?
Jesi li ti iz nekog razloga ogorčena na žene?
Koliko me pamet služi, govorimo o braku. Uzged, men se čini da si ti neke stvari poistovjetila kao i nekadašnji lički sudac M.,

Ogorčena na žene, zašto?, jedino smatram žene i muškarce jednakima i ne generaliziram prema spolnom organu i veličini grudobrana, ne smatram ih bezdušnim ljenivcima sa malo mozga koji su došli na svjet samo da rade nered i služe za rasplod.
Pače uživam u tome što sam žena i jako se dobro nosim sa svim atributima, a i adutima koje žena ima, uživam što imam i muške i ženske prijatlje jednako vrijedne i što znam voljeti i cjeniti muškarce kao meni ravnopravnom biću.
Da su manjevrijedni bilo bi ispod mojeg nivoa i moje ljestvice vrijednosti.


Lorde, dugo se nismo susretali...s štovanjem
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:52   #80
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
jedino smatram žene i muškarce jednakima
Okej, dobismo naramak politički korektnih floskula.

Samo ne znam kakve to ima veze s temom koja govori o muškarcima? Valjda je onda dopušteno govoriti o njima ovdje i reći ontopično da oni to ne rade - ne ostavljaju žene zbog ljubavnica. Oni jednostavno čekaju da se stvar riješi i da se žene izbore za njih. Pa koja pobijedi u borbi za njega, njezin je. I sigurno se osjeća moćno i važno dok se ove otimaju za njega ne birajući sredstva.

Jasno, govorim općenito. Sigurno ima i muškaraca koji nešto sami biraju i odlučuju. Ja se nadam.

I ja ne vidim po čemu je ta moja izjava uvredljiva za muškarce kad u podjednako lošem svjetlu prikazuje i žene.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.