Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 05:38   #1
Dječje gliste u trudnoći

Pozdrav svima,
provela sam 2 sata na Internetu u potrazi za odgovorom kako lijeciti gliste u trudnoci buduci da Vermox koji se daje djeci ne smiju koristiti trudnice. Crvice je u kucu donijelo vrticko dijete, i on i brat su popili dozu Vermoxa, a par dana poslije otkrila sam da sam i ja zarazena. Ne znam sto da radim, moze li mi tko od vas dati kakav dobar savjet? Trudna sam 32 tjedna.
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 06:47   #2
Quote:
trataratata kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
provela sam 2 sata na Internetu u potrazi za odgovorom kako lijeciti gliste u trudnoci buduci da Vermox koji se daje djeci ne smiju koristiti trudnice. Crvice je u kucu donijelo vrticko dijete, i on i brat su popili dozu Vermoxa, a par dana poslije otkrila sam da sam i ja zarazena. Ne znam sto da radim, moze li mi tko od vas dati kakav dobar savjet? Trudna sam 32 tjedna.
pa sta kaze lijecnik?
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 12:52   #3
Popstoje recepti sa svježim češnjakom i bučinim sjemenkama.
Ako ti želudac podnosi..

upiši trudnica sa ascaris...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 13:19   #4
Doktorica mi radi tek sutra popodne, ali vec mi je rekla da ne preporuca Vermox. Jutros sam nataste pojela cesanj cesnjaka (bljak!), a poslije i sirovu mrkvu. Poslije cu grickati bucine sjemenke pa sto bude...
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 14:00   #5
Quote:
trataratata kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
provela sam 2 sata na Internetu u potrazi za odgovorom kako lijeciti gliste u trudnoci buduci da Vermox koji se daje djeci ne smiju koristiti trudnice. Crvice je u kucu donijelo vrticko dijete, i on i brat su popili dozu Vermoxa, a par dana poslije otkrila sam da sam i ja zarazena. Ne znam sto da radim, moze li mi tko od vas dati kakav dobar savjet? Trudna sam 32 tjedna.
Ja bih se prvo konzultirao sa infektologom.
No Vermox ima FDA katerogiruju C,nije preporučljiv u trudnoći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 19:21   #6
Hvala na odgovorima. Nasla sam broj Odsjeka za mikrobiologiju s parazitologijom u bolnici pa cu nazvati ujutro i pitati sto mi je ciniti.
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:01   #7
Pozdrav,
evo izvjestaja za trudnice u buducnosti koje ce imati isti problem. I ovaj put se Internet pokazao kao najstrucniji doktor. Jucer ujutro sam nazvala Odsjek za mikrobiologiju s parazitologijom KBC-a Split. Javio mi se mladji muski glas i saslusao me, ali nije znao odgovor objasnivsi da nije dovoljno strucan i da je ono sto on moze napraviti analiza stolice. Bio je ljubazan i suosjecajan bez obzira sto mu je neka "dama" iza ledja urlala: "Nismo mi 112!!!"
Popodne sam nazvala doktoricu, ni ona nije znala odgovor i rekla je da bih se trebala posavjetovati s infektologom (bravo hrvoje dr. )
Onda sam zvala homeopatsko savjetovaliste u Zagrebu pa mi je ljubazna gdja preporucila preparat China C30 koji je moguce kupiti kod njih ili u Splitu u ljekarni Lavanda. Odlucila sam najprije konzultirati infektologa.
Pripremila sam se da cu jutros trebati zvati bolnicu u potrazi za odgovorom i da cu vjerojatno naici na neku "damu" sto ce urlati na mene, ali imala sam tako mirnu noc bez neugodnog svraba da mislim da je narodna medicina pocela djelovati. Zasad cu nastaviti jesti hranu koja tjera napasti paklene iz mog tijela i vjerujem da ce biti dobro.
Dakle, jucer sam od svih tih namirnica pojela 3-4 sake bucinih sjemenki, naribanu mrkvu s jabukom i jedno pola glavice cesnjaka (!!!) uz jelo. Za veceru sam npr. namazala svjezi sir na kruh i na to stavila cesnjak u velikim kolicinama. Na kraju obroka mi je skoro vatra sukljala iz usta, oci se napunile suza, a iz nosa tekao potok. Ali vrijedilo je.
Jos jedan dobar savjet s Interneta je namazati anus (ne znam kako diskretnije napisati) vazelinom (i to je bio neugodnjak pitati u ljekarni, i jos ga nisu imali) jer to sprjecava zenke da po noci izlaze van i lezu jajasca. Odvratno, ali tako je. Negdje sam procitala i da se moze namazati s medom, ali ja se ne usudim da da ne potrcali svi van na gozbu.
Dva dana ekstremne higijene i konzumiranja sirove mrkve, bucinih sjemenki i cesnjaka uz izbjegavanje slatkog jer gamad to voli i prvi rezultati su tu. Drzite mi fige da ih se skroz rijesim jer je odvratan osjecaj imati tako nesto gadno u sebi.
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:25   #8
Mislim da se nikako ne bi trebala oslanjati na homeopatiju i narodnu medicinu. Što prije zatraži mišljenje infektologa, ako treba, digni frku. Trudna si, ako i pretjeraš, oprostit će ti
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 12:41   #9
Ivanicapeca, poslusala sam te i nazvala bolnicu. Infektolog mi je rekao da ne uzimam nista, nego da se lijecim kad rodim. Dakle, ovo sto trenutno radim je jedini nacin. Mislim da ce biti u redu s cesnjakom, muz mi vec trazi po Njuskalu domaci cesnjak da ne jedem kineski.
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 17:12   #10
Quote:
trataratata kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, poslusala sam te i nazvala bolnicu. Infektolog mi je rekao da ne uzimam nista, nego da se lijecim kad rodim. Dakle, ovo sto trenutno radim je jedini nacin. Mislim da ce biti u redu s cesnjakom, muz mi vec trazi po Njuskalu domaci cesnjak da ne jedem kineski.
Bitno je da neće naškoditi djetetu. Na tvom mjestu ne bih nikako koristila homeopatiju.

Postavlja se pitanje što s ostalim ukućanima, s obzirom na to da je moguće da ćeš biti pod konstantnom infekcijom? Hoće li morati cijelo vrijeme uzimati tako agresivnu terapiju dokle su izloženi infektu?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:17   #11
Jutro,
muz je zasad bez simptoma, djeca ce popiti za koji dan novu dozu za svaki slucaj, a ja sam drugi dan ok. Nema svrbeza, jutros sam pregledala stolicu i nisam nista nasla. Navecer se toliko natrpam cesnjakom da mi je sinoc bila muka. Dobro je da sam odmah reagirala pa se to nije raskotilo u meni. Izgurat cemo jos mjesec ipo pa cu tada na lijekove ako bude potrebno. Razmisljam jos za svaki slucaj uzeti kakav cepic za probavu ako ima toga u crijevima da izbacim van. Sto vi mislite?
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 12:11   #12
Quote:
trataratata kaže: Pogledaj post
Jutro,
muz je zasad bez simptoma, djeca ce popiti za koji dan novu dozu za svaki slucaj, a ja sam drugi dan ok. Nema svrbeza, jutros sam pregledala stolicu i nisam nista nasla. Navecer se toliko natrpam cesnjakom da mi je sinoc bila muka. Dobro je da sam odmah reagirala pa se to nije raskotilo u meni. Izgurat cemo jos mjesec ipo pa cu tada na lijekove ako bude potrebno. Razmisljam jos za svaki slucaj uzeti kakav cepic za probavu ako ima toga u crijevima da izbacim van. Sto vi mislite?
Nikako,da ti ne potakne kontrakcije misica pa tako i trudove.Pusti sad tako kako je i prati stanje stolice,stroga higijena i iskuhavanje rublja i posteljine.Nabavi gel za dezinfekciju ruku u dm-u i obavezno cesce prati ruke ,svi skup.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:43   #13
OK, hvala. To sve radimo, koristimo Dettol tekuci sapun za ruke, a gelom sam dezinficirala npr. kvake na vratima. Paranoicna sam, od svake crtice mi se cini da je glista.
trataratata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:31   #14
Quote:
trataratata kaže: Pogledaj post
Doktorica mi radi tek sutra popodne, ali vec mi je rekla da ne preporuca Vermox. Jutros sam nataste pojela cesanj cesnjaka (bljak!), a poslije i sirovu mrkvu. Poslije cu grickati bucine sjemenke pa sto bude...
molim vas bili mi mogli javiti jesu li vam se vratile gliste poslje,kod mene je isti slucaj kao kod vas ali meni su se vratile,sto ste sve koristili i dali ste kad ste rodili popili lijek?
mamaa1416 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.