Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 14:37   #1
Question Lažna mjesečnica

kako je razlikovati od prave? koliko mjeseci zaredom se može dogoditi da se ona pojavi i da samim time žena ne zna da je trudna.
kakva su vaša iskustva s tim?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 08:43   #2
kumi moje frizerke dolazila je 5 mj. jest da krvarenje nije bilo tako obilno - ali ona je imala drugih problema pa se nije zamarala s tim. obično nam druge stvari sklone pažnju s one na koju bi trebale obratiti pažnju. no, bez obzira na obilnost ili neobilnost mjesečnice, postoje i drugi simptomi...svoje trudno tj drugo stanje zaobić će samo onaj tko ga really želi zaobić..i zašto razbijati glavu - kad postoje ginekolozi, gastroenterolozi, psiholozi,...svi ti oni mogu odmaglit tvoju sumnju...a neš valjda čekat 6 mj. lažne mjesečnice pa ići ginekologu..
ne kažem da se i liječnici ne mogu zabunit (o i te kako)..poslije svih tegoba sa mnom, liječnici su mojoj mami zabranili daljnje trudnoće..i kad je ostala sa sestrom trudna, bolnički ginekolog nije želio ni pojmit mogućnost da je ona poslije svih iskustava ostala trudna..poslao je gastroenterologu i kardiologu u zgb na opsežne preglede, koji su se križali i govorili - gđo, pa vi ste trudni..nema sumnje..i onda je u bolnici preležala ostatak trudnoće..
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 12:08   #3
sad sam još više zabrinuta. 5 mjeseci lažne menge.....
najbolje da nakon svake menge test na trudnoću napravim da vidim dal je bila prava ili lažna.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 12:37   #4
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
kako je razlikovati od prave? koliko mjeseci zaredom se može dogoditi da se ona pojavi i da samim time žena ne zna da je trudna.
kakva su vaša iskustva s tim?
velim ti, ja sam imala dvije menge.. i trenutno imam jednu za koju nisam ziher
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 17:15   #5
Mene vise zanima nesto drugo. Prilikom te "lazne" menge zene vode normalan zivot. Ok, ne mislim pritom da se u trudnoci sve mora izvrnuti naglavacke, ali na neke stvari ipak treba paziti, izbaciti alkohol, cigarete... I sad se ja pitam mogu li tako zeznuti bebu, da se nesto ne dogodi u razvoju, fuckas lazne menge.
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 17:17   #6
zato - "malu" pod ruku, pa ginekologu...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:11   #7
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
zato - "malu" pod ruku, pa ginekologu...
ja se još ne ševim, tak da nemam bojazni....nego pripremam se na sve moguće situacije koji bi mi se mogle dogoditi jednog dana....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 23:00   #8
ja sam imala jednu lažnu,normalu,al mi je bilo sumnjivo kad sam bila stalno gladna.otišla sam gin.vidio na ultrazvuku da sam dva mj.trudna.
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 20:11   #9
baš priroda zajebava nas žene.

nakon kolko tjedana su vam se pojavili prvi simptomi trudnoće, dal tek nakon te lažne menge?
zanima me dal se oni pojave ak je došla lažna menga, ili je organizam zbunjen pa ne pokazuje simptome trudnoće.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:47   #10
gle.. ja sam imala dvije menge, skuzila trudnocu tek 3.mj.
i to nebi ni skuzila nego mis e zgadila cokolada za koju bi inace dala zivot
sise su mi narasle od 2.mj. trudnoce al smo to pripisali tome sto sam drasticno pocela jesti puno banane. kilu dnevno. doslovno.
ali banane sam ocito jela iz drugih razloga.. dakle, konkretan odgovor- ne nisam imala simptome tada.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 00:10   #11
ajme, katastrofa. nikad se neću seksat!!! preveliki rizik!
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:01   #12
da,da..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 23:22   #13
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post
da,da..
hehe, to svi kažu dok ne isprobaju njegovo veličanstvo K.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:03   #14
Splenda, adona, da li je (nadam se da je) bilo sve ok s vasim trudnocama, s obzirom na lazne menge?Ja sam imala spontani, pa bi me utjesilo da znam da s takvim krvarenjima zna na kraju sve ispasti ok....zlu ne trebalo za drugi put...ako slijedeci put budem vidjela da opet krvarim, bit ce odmah panika jer cu pretpostavit da mi se desava isto sta i s prvom trudnocom...bemti....zasto ne radjaju muski?!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:59   #15
splenda se panično boji trudnoće i porođaja, i nipošto ne želi zatrudniti. pitanje je postavila s ciljem raspoznavanja lažne i prave menge, nadala se da će dobit više odgovora da bi znala prepoznati ako joj se dogodi lažna , i da na vrijeme može poduzeti određene mjere ako zatrudni a ne da nehotice svisi preko zakonskog roka za (neće imenovati što jer je na podforumu trudnice).

cukerino, nadam se da će ti iduća trudnoće proći bez problema. nedaj se obeshrabriti.
slažem se, priroda nije bila fer prema ženama.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:12   #16
A Splenda nikad nije čula za čudesan izum zvan hormonska kontracepcija?
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:10   #17
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Splenda, adona, da li je (nadam se da je) bilo sve ok s vasim trudnocama, s obzirom na lazne menge?Ja sam imala spontani, pa bi me utjesilo da znam da s takvim krvarenjima zna na kraju sve ispasti ok....zlu ne trebalo za drugi put...ako slijedeci put budem vidjela da opet krvarim, bit ce odmah panika jer cu pretpostavit da mi se desava isto sta i s prvom trudnocom...bemti....zasto ne radjaju muski?!
gle.. meni je bilo sve samo ne ok. cijela trudnoca rizicna, porod uzasan, mali ostao bez kisika, ja se jos uvijek oporavljam, mali morao na vjezbe..

ali to nema nikakve veze s tim krvarenjem.
imala sam neki hematom iznad maternice pa sam do 3.mj morala piti pilule da odrzim trudnocu, jedino to. to je bilo ono, ili ce ostati ili nece. tako da...
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:12   #18
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
splenda se panično boji trudnoće i porođaja, i nipošto ne želi zatrudniti. pitanje je postavila s ciljem raspoznavanja lažne i prave menge, nadala se da će dobit više odgovora da bi znala prepoznati ako joj se dogodi lažna , i da na vrijeme može poduzeti određene mjere ako zatrudni a ne da nehotice svisi preko zakonskog roka za (neće imenovati što jer je na podforumu trudnice)
1.) ja nisam razlikovala te menge, tako da sam saznala da sam trudna tek u 3. mj. trudnoce.

2.) priroda je bila fer. nama je dala mozak.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:50   #19
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
A Splenda nikad nije čula za čudesan izum zvan hormonska kontracepcija?
splenda je vrlo dobro informirana o metodama kontracepcije.
ali, po prirodi je pesismist i uvjek očekuje nemoguće i najgore....pa eto, postavlja si pitanje, što ako kontracepcija zakaže. to i nije toliko nemoguće koliko možda zvuči.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:58   #20
Quote:
Adonia kaže: Pogledaj post
1.) ja nisam razlikovala te menge, tako da sam saznala da sam trudna tek u 3. mj. trudnoce.

.
eto, toga se pribojavam.
morat ću pitat ginića kak je to moguće, protivi se svakoj logici, ako se zametak ugnijezdio u maternicu onda se maternica ne bi smjela ljuštiti kao kod prave menge jer bi došlo do spontanog, kao zaključak mi se nameće: lažna menga mora biti ak ništa drugo bar slabija od prave. malo sam neznam zakaj nas o tome nisu učili u školi, nije bilo ni spomena o lažnoj mengi
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.