Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2011., 17:49   #1
Zašto toliko žena ne zna primjetiti trudnoću?

Na ovu me temu potakla prijateljica koja kaže da joj je ginekologica rekla da sve više žena nječe da su trudne, a beba već maše ručicama.

Navodno ju je ginica uvjeravala da je trudna (što nije), te je priznala poraz tek kada je obavila sve pretrage. Bolje da i jest, jer stvarna dijagnoza nije da se gubi vrijeme na takve blamaže.


Sad, ja razumijem da se to može dogoditi. Neke žene imaju neredovite menge, neka krvarenja mogu biti zamjenjena za menge, mnogo simptoma ne moraju biti prisuti ili ima drugih objašnjenja, neke žene su predebele da bi dobitak na težini od 3.5 kg bio nevažan...

Ali zašto je to toliko često??
Tommygun is offline  
Old 27.08.2011., 18:14   #2
A kako si tako siguran da je često? Ja vjerujem da bi primjetila. Ne znam kako ne primjetit, pogotovo ako si u višem stupnju trudnoće
__________________
I spend all my time finding new ways to waste it.
diorella is offline  
Old 27.08.2011., 18:43   #3
evo, ja se baš sad gledam u špigl.
pa, ja mislim da nisam.

nekak si izgledam nenormalno ko i uvijek.
aryna is offline  
Old 27.08.2011., 18:48   #4
ja ne znam kako bi se barem prva 3 mjeseca gledajuci se u spigl mogla testirati da li sam trudna
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Old 27.08.2011., 18:53   #5
evo još jednog primjera. i imaš još x takvih. totalna misterija
Lampedusa is offline  
Old 27.08.2011., 18:55   #6
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako bi se barem prva 3 mjeseca gledajuci se u spigl mogla testirati da li sam trudna
pa mislim si, da nisam možda već 9 mjeseci trudna. pa da večeras završim u rodilištu, a planiram izać van.
aryna is offline  
Old 27.08.2011., 18:56   #7
uvijek mozes narucit taksi i to obavit u njemu
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Old 27.08.2011., 18:58   #8
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
uvijek mozes narucit taksi i to obavit u njemu
joj, neću, mene tasksisti uvijek gnjave s glupim vicevima. baš za porodit se od muke.
aryna is offline  
Old 27.08.2011., 19:01   #9
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
joj, neću, mene tasksisti uvijek gnjave s glupim vicevima. baš za porodit se od muke.
eh sad, mora se malo otrpiti za medijsku pozornost.
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Old 27.08.2011., 20:31   #10
Eto,već vidim da će se ovako ozbiljna tema pretvorit u zaje..banciju

Ma to je totalno nemoguće,ajde prva dva,tri mjeseca još se i može folirat,a šta kasnije?.Mislim, kako da žena ne vidi da joj trbuh raste i da se dijete rita u trbuhu.Druga je stvar da ljudi iz okoline ne skuže,e to se znalo događati
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Old 27.08.2011., 20:51   #11
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Eto,već vidim da će se ovako ozbiljna tema pretvorit u zaje..banciju

Ma to je totalno nemoguće,ajde prva dva,tri mjeseca još se i može folirat,a šta kasnije?.Mislim, kako da žena ne vidi da joj trbuh raste i da se dijete rita u trbuhu.Druga je stvar da ljudi iz okoline ne skuže,e to se znalo događati
Na primjer... žena je toliko debela da joj 3.5 kg ništa ne znače. A ritanje zamjene za plinove.
Tommygun is offline  
Old 27.08.2011., 20:59   #12
Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post
Na primjer... žena je toliko debela da joj 3.5 kg ništa ne znače. A ritanje zamjene za plinove.
ma da ti se poslozi bas sve...da nemas pojacan osjecaj mirisa pa ti brdo toga smrdi, da nemas mucnine, ne da povracas nego da ne osjetis mucnine uopce, da nemas nesanice odnosno da ti se pola dana samo spava, da ti se ne pisa svako malo, da imas toliko krvarenje i to ne samo jednom, da ne primjetis da je drugacije od menstruacijskog, da ne osjetis promjene u svom tijelu, pa da ni ne osjetis nakon par mjeseci da ti raste trbuh i da ti se rita dijete.
i da, vjetrovi i ritanje djeteta mozes pomijesati na pocetku, al kad te opali u rebra ili kad ti na trbuhu iskoci kvrga....zena koja ne skuzi da je trudna, pa ajde bit cu ok, do polovice trudnoce, za mene je sf. ili patoloski slucaj. psihicki.
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Old 27.08.2011., 21:24   #13
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako bi se barem prva 3 mjeseca gledajuci se u spigl mogla testirati da li sam trudna


a ne ne, prave wanabe trudnice odma to znaju

imam prijateljicu koja je u terminu. ona je brod. nije se nigdje zdebljala, osim što ima pilates loptu ispred sebe.
ne kažem da je svaka tako. mogući razlozi da se ne skuži:
- prvih par mjeseci možeš svejedno krvariti, ako inače imaš neredovite menge, možeš krivo zaključiti
- ako si pod stresom ili putuješ, može ti kasniti dosta
- što se tiče debljine- ne znam, ne znam nikog s takvim iskustvom. jedino ako debeloj ženi neredovito dolazi menga, ne broji dane( moja cima nikad o tom nije vodila evidenciju, ja sam pala u nesvijest kad sam to čula, mislila sam da SVI to rade ), pa se složi par faktora.
Ali nakon prvih par mjeseci, kad se maternica povećava 40 puta, gura organe gore, rebra se šire da pluća mogu maximalno koristiti zrak( btw. trudnice bolje iskorištavaju kisik od profesionalnih plivača ) , mijenja ti se oblik, pobogu, ne znam kako to ne primijetiš. ma da hodaš u togi idućih 7 mjeseci, ne znam
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 27.08.2011., 21:27   #14
pa to kazem...koja je sansa da ti se poklope svi faktori da nemas niti jedan simptom trudnoce u prvom tromjesjecju. i ok, eto, uan in d milijon. al da guras do kraja i da ne kuzis da ti se cijelo tijelo promijenilo, da te zdjelica rastura, da ti se kosti micu...da ne osjetis da imas zivot u sebi. fuckin denial.
edit...i sise. mislim, skuzis sise pod rukom. valjda ih ponekad diras. bar dok ih peres
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Old 27.08.2011., 21:47   #15
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post


a ne ne, prave wanabe trudnice odma to znaju

imam prijateljicu koja je u terminu. ona je brod. nije se nigdje zdebljala, osim što ima pilates loptu ispred sebe.
ne kažem da je svaka tako. mogući razlozi da se ne skuži:
- prvih par mjeseci možeš svejedno krvariti, ako inače imaš neredovite menge, možeš krivo zaključiti
- ako si pod stresom ili putuješ, može ti kasniti dosta
- što se tiče debljine- ne znam, ne znam nikog s takvim iskustvom. jedino ako debeloj ženi neredovito dolazi menga, ne broji dane( moja cima nikad o tom nije vodila evidenciju, ja sam pala u nesvijest kad sam to čula, mislila sam da SVI to rade ), pa se složi par faktora.
Ali nakon prvih par mjeseci, kad se maternica povećava 40 puta, gura organe gore, rebra se šire da pluća mogu maximalno koristiti zrak( btw. trudnice bolje iskorištavaju kisik od profesionalnih plivača ) , mijenja ti se oblik, pobogu, ne znam kako to ne primijetiš. ma da hodaš u togi idućih 7 mjeseci, ne znam
Slažem se s tobom, s simptomima, ali promjene u tijelu koje si opisala...možda ih je žena iz novina jednostavno ignorirala. Možda misle, bolovi u tijelu su za mene normalna stvar, nema potrebe za lječnika...Glupo, ali događa se. Samo, zar toliko često.




E,da. Nema svaka trudnica mučnine i amenoreju. Neke lokaju vino, neke imaju nenormalno krvarenje.
Tommygun is offline  
Old 27.08.2011., 21:53   #16
Quote:
Tommygun kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, s simptomima, ali promjene u tijelu koje si opisala...možda ih je žena iz novina jednostavno ignorirala. Možda misle, bolovi u tijelu su za mene normalna stvar, nema potrebe za lječnika...Glupo, ali događa se. Samo, zar toliko često.




E,da. Nema svaka trudnica mučnine i amenoreju. Neke lokaju vino, neke imaju nenormalno krvarenje.
e to: ignoriranje. mislim, ne mozes takve promjene ne osjetiti, mozes ih samo ignorirati misleci da ce ignoriranjem nestati jer sama sebi ne mozes priznati da si u drugom stanju, a kamoli ostatku svijeta.
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Old 27.08.2011., 22:15   #17
ne znam, nikad nisam bila trudna, ne želim si skočiti u usta
ne znam, zaista. teški denial
uvijek se vezano uz ovo pitanje sjetim jedne ženskice, mislim iz Gradiške, koja je rodila petero, s dvoje ili troje nakon rođenja strpala u plastične kutije i držala ih od tad nadalje negdje u stanu.
nitko nije znao da je pet puta bila trudna i rodila.
ni njezin muž. koji.je. policajac.
policajac.
zaposlenik ministarstva unutarnjih poslova.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 27.08.2011., 22:46   #18
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
e to: ignoriranje. mislim, ne mozes takve promjene ne osjetiti, mozes ih samo ignorirati misleci da ce ignoriranjem nestati jer sama sebi ne mozes priznati da si u drugom stanju, a kamoli ostatku svijeta.
Promjene možeš različito tumačiti. Recimo, kad osjetiš da nešto štuca u tvom trbuhu ili da se ponekad na njemu ispupči čudna kvrga, a ponekad ti nešto gura rebra, može ti pasti na pamet da se u tebe, po noći kad su te oteli, uselio kakav alien.
polimer is offline  
Old 27.08.2011., 22:54   #19
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
ma da ti se poslozi bas sve...da nemas pojacan osjecaj mirisa pa ti brdo toga smrdi, da nemas mucnine, ne da povracas nego da ne osjetis mucnine uopce, da nemas nesanice odnosno da ti se pola dana samo spava, da ti se ne pisa svako malo, da imas toliko krvarenje i to ne samo jednom, da ne primjetis da je drugacije od menstruacijskog
Meni se ovo netrudnoj desilo prekonekoliko puta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 27.08.2011., 23:04   #20
Ne razumijem što je toliko čudno u nebrojenju dana.
__________________
Evil needs candy too.
Pravim se da problem ne postoji.
lanya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.