Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 10:06   #1
ŠTO JA KAO KOMERCIJALIST MOGU RADITI I GDJE?

Lijep pozdrav svima, @ivic27 ovdje!!!!

Završio sam četverogodišnju školu za zanimanje komercijalista 2014. godine pa me zanima što ja kao komercijalist mogu raditi . U kojim područjima rada, jel to skladište, administracija, ured, knjigiovodstveni servis, vozač, državne institucije tipa banka, porezna, zavodi .... , kaj je to i gdje se najviše komercijalista traži te kakve su plaće?

Uz to, jedna bitna informacija : sin sam hrvatskog branitelja koji je sudjelovao u Domovinskom ratu. Imam li ja pravo prvenstva pri zapošljavanju i ako imam , moram li neku posebnu dokumentaciju priložiti kada se prijavljuljem na posao uz životopis i zamolbu?

Hvala Vam na razumijevanju i srdačan pozdrav!!!!

Vaš @ivic27
ivic27 is offline  
Old 17.08.2017., 17:59   #2
to što si komercijalist, to ti nije neka referenca. diplome imaju mnogi, ne znači da hoće i znaju delati.
sin branitelja- mislim da još vrijedi kao prednost, uz dostavljene papire koji to dokazuju, ali samo u državnoj službi. i pod uvjetom da si sve prethodne, tražene uvjete zadovoljio.

komercijala = prodaja. bila to prodaja osiguranja, tjestenine, zeptera,ožujske pive... ali je prodaja. neki ljudi su u tome dobri, bez obzira na završenu školu. stoga, ako nisi u duši prodavač i ako ne možeš prodati proizvod- diploma komercijaliste ti ne vrijedi ništa.

i onda ostaje još jedna opcija- da radiš ono što možeš i znaš. je li to posao taksista, skladištara, knaufera, dostavljača, konobara... nije bitno koju diplomu imaš, nego vrijediš li tih par tisuća koje ti gazda mjesečno mora isplatiti?

čitam ponovo tvoje pitanje-da nisi mislio "Što je i gdje kao komercijalist mogu raditi" a da je državna firma? e, to ti ne znam.
RIB is offline  
Old 17.08.2017., 18:04   #3
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
kaj je to...
Hm čekaj, četiri godine si se školovao a ni ne znaš za što si se školovao?

Što si u 4 godine naučio raditi? Kakva znanja si stekao? Što ti sada znaš raditi? Stavi na papir sve za što si sposoban i prema tomu se prijavljuj na natječaje.

A što se tiče prava prvenstva, to ti baš ne prolazi u privatnom sektoru, a kao komercijalist teško ćeš naći posao u državnom sektoru gdje bi ti to možda i mogla biti nekakva prednost pri zapošljavanju.

Naoružaj se strpljenjem, šalji zamolbe i nešto će kad tad uletit.

I da, što manje caps locka u pisanju, to bolje.
Phlegma is offline  
Old 17.08.2017., 20:06   #4
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Hm čekaj, četiri godine si se školovao a ni ne znaš za što si se školovao?

Što si u 4 godine naučio raditi? Kakva znanja si stekao? Što ti sada znaš raditi? Stavi na papir sve za što si sposoban i prema tomu se prijavljuj na natječaje.

A što se tiče prava prvenstva, to ti baš ne prolazi u privatnom sektoru, a kao komercijalist teško ćeš naći posao u državnom sektoru gdje bi ti to možda i mogla biti nekakva prednost pri zapošljavanju.

Naoružaj se strpljenjem, šalji zamolbe i nešto će kad tad uletit.

I da, što manje caps locka u pisanju, to bolje.
riješavati finacijske izvještaje, popunjavati skladišne dokumente... dosta toga.
A opet, valja pokupati i probati . Strpljen spašen.
ivic27 is offline  
Old 17.08.2017., 20:18   #5
Prednost ti djeca branitelja svakako imaju po raznoraznim udrugama invalida Domovinskog rata, veterana I sl. Njima možda ne trebaju klasični komercijalisti ali im trebaju ljudi za raditi administraciju, javljanje na telefone, organizacija sastanaka, komunikacija s ministarstvima, prevođenje dopisa, komunikacija s inozemnim udrugama i sl. Probaj izvući mail adrese pa poslati molbe ili otići direktno pa predati molbe osobno.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 17.08.2017., 20:25   #6
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
riješavati finacijske izvještaje, popunjavati skladišne dokumente... dosta toga.
A opet, valja pokupati i probati . Strpljen spašen.
U tom slučaju možeš također pokušati uspostaviti kontakte sa tijelima lokalne ili državne samouprave pa da te uzmu na stručno osposobljavanje. Dobiješ godinu dana radnog staža, položiš stručni ispit te se tada možeš i ozbiljnije nadati pravom radnom mjestu.

Nemoj se oslanjat samo na to da si dijete branitelja jer ako će ti se na natječaj na kojega se možeš prijaviti javiti osoba sa godinom radnog iskustva i položenim stručnim ispitom, otpadaš.
Phlegma is offline  
Old 17.08.2017., 21:33   #7
Velis zavrsio si 2014, jesi li radio nesto do sada, tri godine nije bas malo?
Black Uhuru is offline  
Old 18.08.2017., 08:17   #8
Quote:
Black Uhuru kaže: Pogledaj post
Velis zavrsio si 2014, jesi li radio nesto do sada, tri godine nije bas malo?
nisam uopće radio jer sam 2014. upisao faks s kojim se mučim pa mi je posao opcija B.
ivic27 is offline  
Old 20.08.2017., 11:15   #9
Najgora škola valjda. Ja sam je završio, makar sam učio knjigovodstvo, marketing, trgovinsko poslovanje, nitko te neće zaposlit kao komercijalistu. Jedino u nekoj prodaji od vrata do vrata i te fore, uglavnom užasna škola, ako ne ideš na faks.
villa7 is offline  
Old 23.08.2017., 07:47   #10
Pa isključivo prodaja vrata do vrata je posao komercijlista.

U praksi hrvatskog tržišta rada.
sunshinestar is offline  
Old 23.08.2017., 07:52   #11
Evo ti konkretno posao komercijaliste.
Odgovor na e-mil kojeg sam dobio.
Citat sa izbrisanim podacima imena (umjesto imena stavio sam X):



X pozdrav,
sažeo bi ovaj oglas http://www.moj-posao.net/Posao/333255/Komercijalist-mz/
na nekoliko ključnih elemenata koje trebate pročitati i jedno pitanje na koje trebate odgovoriti
vaše bi bilo da
nudite izradu nove web stranice
nudite izradu nove ili novije verzije web stranice / za one koji već imaju neki web
nudite web hosting
nudite internet marketing
nudite održavnje web stranica
nudite popravke web stranica
nudite izradu web shopova
nudite bolju uslugu
nudite web agenciju koja ima 10 godina iskustva i brojne domaće i ino projekte više stotina njih / znači ne nudite ništa loše i ne morate ništa uljepšavati niti muljati, nema skrivenih troškova ni navlačenja klijenata lažnim obećanjima
"nas ne zanima"

koliko jezika znate i kako ih znate
da li ste završili trgovačku i/ili komercijalista
da li ste radili na štandu ili trgovini
kako ste komunikativni, a niste nikome, tko vam nije DOŠAO SAM u trgovinu ili na štand ništa u životu prodali
da li ste preko ljeta konobarili
da li vozite viličar ili kamion
koliko fakulteta imate
nas zanima

da li znate ponuditi i prodati to što mi radimo ?
da je to po što višoj cijeni
da ne štetite ugledu agencije - izuzetno bitno i ne zatvoriti vrata, ako se ne ostvari prodaja da se može tom istom subjektu javiti kroz mjesec ili dva
da prepoznate kako se može dobro zaraditi ako pametno radite i znate kako prodati
zarada / procjena
na dogovorena 2 posla tjedno u vrijednosti svaki cca 1000€+pdv / mjesečno 4x toliko / provizija je cca 1000€ neto mjesečno
cca 12% neto
naša prosječna poslovna stranica je 1000€ +pdv ili više, tako da smo to uzeli kao parametar
onaj tko ne može izračunati koliko manjih ili većih poslova može odraditi i kolika bi mu bila zarada najbolje da se ni ne javlja jer nije za posao, ali i to ima izuzetak (ako osoba ipak zna prodati ne mora znati ni računati, mi ćemo računati za njega on samo nek dogovara poslove) :-)
--
Srdačan pozdrav
X

sunshinestar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.