Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 23:58   #201
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Što se tiče medicine u Mostaru sada je jedna od najboljih u regiji! Otvoren je moderni klinički centar, po godini upisuju oko 50 studenata, ekipa je mala, lakše se radi, nova zgrada fakulteta je otvorena nedavno, sa najsuvremenijim predavaonicama, amfiteatrima, računalima, knjižnicom, ama baš svim... Moja prijateljica jedna mi pričala, ona studira psihologiju u Mostaru, i kaže imali jedno predavanje u zgradi medicnskog fakulteta, kaže oduševila se...

Eto samo da kažem za medicinu, a općenito, pravi se još jedan studentski dom, svi su fakulteti kvalitetni, jednako priznati kao i svi u Hrvatskoj, inače jedino sveučilište sa službenim hrvatskim jezikom izvan Hrvatske u svijetu...
ej jel ti sta znas o upisu na studij psihologije iz cega se pise prijemni jel tesko upast???????????
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 04:08   #202
Pozdrav svima...

Drago mi je što je navala u Mostar, da ljudi shvate da nisu Hercegovci kao što ih opisuju

Nego što se faxa tiče, ja sam upao na PMF u prvom roku sa 3,9 prosječnom ocjenom u srednjoj, uglavnom ima mjesta ako tko hoće

Što se tiče Psihologije imam prijateljicu koja je pokušala upasti tamo i kaže mi da je tamo 50% mjesta preko štele(Upisali se neki učenici što su prolazili dvicom koji su isli s njom u srednju, a ona sa 4-cama nije mogla) a ostalih 50% su baš učenici sa čudo ocjenama, mogu saznati šta treba za prijemni ovih dana, pa postam

Što se tiče ostalih fakulteta, velika je navala na građevinu jer je fakultet jedan od najopremljenijih i najsuvremenijih na Balkanu, tako da sam tamo sretao uglanom studente iz Hrvatske...

Ako imate pitanja za neki od fakulteta samo pitajte, jer su moji frendovi raspršeni svukud od Agronoma do Informatičara
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:57   #203
a sta mislis za studij pedagogije jel tesko upast i tia bi te pitat za informatiku jel tesko meni bas doro matematika ne ide pa bili mi ona bila velik problem???''''
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 20:13   #204
Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
a sta mislis za studij pedagogije jel tesko upast i tia bi te pitat za informatiku jel tesko meni bas doro matematika ne ide pa bili mi ona bila velik problem???''''

Ja sam se upisao na PMF smjer INFORMATIKA, ima kombinacija informatika-matematika...informatika-zemljopis i slično.....
Što se tiče čiste Informatike mislim da nebi pogrijesio, matematika nije teška a Prof. sve dobro objasni, tako da uz malo vježbe nije problem proći a osim toga studij je zanimljiv....
6 predmeta, od tih 6 možeš 3 lako proći, a ova ostala 3 trebaš učiti,te imaš puno slobodnog vremena, u prosjeku ja sam na faxu 2 sata dnevno, a ne propuštam nijedno predavanje....drama

Mnogi mješaju Informatiku i Računalstvo, ako si mislio na Računalstvo tamo je matematika veoma teška i ako je nemaš volje učiti i slušati po cjele dane nemoj tamo
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 23:02   #205
a znasa koga sa psihologije i pedagogije iz cega pisu prijemne na njihovim stranicama nema nista uzas ??????????
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:22   #206
ej ljudi!
nisan bas citala sve sta pise, al nisan bila odavno na ovoj stranici...
(a i ja san pookrenila ovu temu )

ugl, ja kad san se vidila da nisan upala na ono sta san tila na prvom roku bila san u soku jer san kao jedini izbor imala MOstar!
novi grad, novo misto, nova drzava, novi ljudi, novi prijatelji... totalno novi zivot, i 'odlazak' iz starog.
sve je zvucalo uzasno, mislila san da ja to necu moc pogotovo kad san vidila da niko iz mog mista ne ide studirat tamo...
al onda san priko foruma upoznala i cimerice (koje nisu mogle bit bolje nego jesu) i neke ljude (bubi )..... i dosla san u MOstar...
i ni u jednom trenu nisan pozalila sta san otisla tamo!
znan da sve to zvuci cudno, al istinito je!
sad san prva godina predskolskog, iman odlican stan, cimerice, izlazin (nocni zivot za 5), zabavljan se... totalno studentski zivot..
ko je imalo drustven brzo ce se snac!

sta se tice faxa, nekad ovi iz referade znaci bit nadrkani pa nisu bas ljubazni, al inace svi su obzirni i svi ce ti pomoc. odlicno!
navale na fax.. pa bude, na svim faxovima, pogotovo na drugom roku..
savjetujen vam-raspitajte se odma kad budu prijemni i za fax i za stan.

eto,triba li vam koja info, pitajte
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:28   #207
Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
a znasa koga sa psihologije i pedagogije iz cega pisu prijemne na njihovim stranicama nema nista uzas ??????????
Ne bih ti znala reci kakvo je stanje sada, al ja kad sam se upisivala imali smo test opceg znanja, test sposobnosti i test iz pshologije, sad je vjerojatno drugacije jer ja sam bila prva generacija pa jos nisu imali nista pojma..ja sam se prebacila na drugi fax isto odsjek psihologija..Cula sam da sad imaju i fiziku il matematiku za prijemni nisam sigurna.Za pedagogiju mislim da ti je to puno lakse nego psihologija...Na vecini faxova na prvim rokovima upadnu samo najbolji, a na drugim upadaju vecinom svi koji su voljni platit ( tuzno al istinito ) medjutim to nije stvar sa psihologijom, na kojoj vrijede drugacija pravila..
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:13   #208
ali ne kuzin sta ce fizika za stud jpsihologije a debilizma ......a sta mislis na studij pedagogija --informatika i jel znas da je teska matematika na studiju informatike jer mi ne ide bas i iz cega sew pisu prijemni za studij informatike odakle ucit za ova dva studija jel se mogu kupit kakve skripte ...jer san vidia dva primjera prijemnih za studij informatike bili su skoro isti a pisani su godina za godinom jel stalno davAJU SLICNE ZADATKE IL?????????
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:23   #209
Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
ali ne kuzin sta ce fizika za stud jpsihologije a debilizma ......a sta mislis na studij pedagogija --informatika i jel znas da je teska matematika na studiju informatike jer mi ne ide bas i iz cega sew pisu prijemni za studij informatike odakle ucit za ova dva studija jel se mogu kupit kakve skripte ...jer san vidia dva primjera prijemnih za studij informatike bili su skoro isti a pisani su godina za godinom jel stalno davAJU SLICNE ZADATKE IL?????????
Moja poznanica je upisala psihologiju prije dvije godine u Mostaru, i sjećam se da imala matematiku na prijemnom i ne znam šta još, da nije test inteligencije ili tako nešto i maybe psihologiju :S
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:30   #210
Znala sam da je nesto il matematika il fizika, a svasta nesto ti treba za psihologiju, stvari za koje mislis da ti nikad nece trebati, tako da vecina na prvoj godini shvati da nije psihologija ni p od psihologije koju smo mi svi zamisljali..al eto..ne bih ti znala za informatiku to se kod nas zove racunarstvo il? znam par prijatelja koji studiraju to, par njih koji su zavrsili, nisam cula da su se nesto ekstra zalili za matematiku, al neke provjerene informacije ti stvarno ne bih znala reci...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:36   #211
mozete te mi rec sta mislite o studiju pedagogija-informatika kao dvopredmetni iz cega se pise prijemni odakle se uci jel to mozete kako saznat jer ove njihove stranice suocajne nemanista na njima uzasssssss
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:25   #212
Quote:
red berries kaže: Pogledaj post
Znala sam da je nesto il matematika il fizika, a svasta nesto ti treba za psihologiju, stvari za koje mislis da ti nikad nece trebati, tako da vecina na prvoj godini shvati da nije psihologija ni p od psihologije koju smo mi svi zamisljali..al eto..ne bih ti znala za informatiku to se kod nas zove racunarstvo il? znam par prijatelja koji studiraju to, par njih koji su zavrsili, nisam cula da su se nesto ekstra zalili za matematiku, al neke provjerene informacije ti stvarno ne bih znala reci...
to su dvije totalno različite stvari

U Mostaru imaš na pmf-u studij informatike dvopredmetni, a imaš poseban fakultet FSR- strojarstva i računarstva
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:49   #213
kakva je sad procedura za Hrvate iz Hrvatske kod upisa na fakultete u Mostaru,konkretno za građevinu?dali ima ikakve veze državna matura s time ili su standardni prijemni?
fanatic1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:50   #214
Quote:
fanatic1950 kaže: Pogledaj post
kakva je sad procedura za Hrvate iz Hrvatske kod upisa na fakultete u Mostaru,konkretno za građevinu?dali ima ikakve veze državna matura s time ili su standardni prijemni?
u mostaru pises prijemne ko i prije
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:52   #215
Question

Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
to su dvije totalno različite stvari

U Mostaru imaš na pmf-u studij informatike dvopredmetni, a imaš poseban fakultet FSR- strojarstva i računarstva
moze mi neko reci iz cega se uci za dvopredmetne studije pedagogije i informatike za prijemni????????????''
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 01:54   #216
Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
moze mi neko reci iz cega se uci za dvopredmetne studije pedagogije i informatike za prijemni????????????''

Što se tiče informatike ja sam imao 5 zadataka iz Informatike(koja bude u gimnaziji) pretvaranja bin,heks,okt i malo teorije, uglavnom malo prelistaš lako je...i bilo mi je još 5 zadataka matematike....što se tiče pedagogije nezz
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 02:16   #217
Ja cu definitivno studirati u Mostaru.
Mislim politologiju upisati pa ima li itko iskustava sa politologijom, kakvi su profesori i tak.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 02:16   #218
a ima li koja skripta iz koje bud ti zadatci
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 02:27   #219
Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
a ima li koja skripta iz koje bud ti zadatci

Evo na ovom sajtu imaš kakvi su bili prijemnni 07 i 08 godine...
Očekuj 50% pitanja kao što su bili ovdje, zato ih nauči, meni ih je bilo nekoliko od ovih 20(neki se ponavljaju)...aa zadaci iz matematike(bila je matematička indukcija i kompleksni brojevi)

http://fpmoz.ba/index.php?option=com...562&Itemid=249
Rijkard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:20   #220
jeli indukcija i kompleksni brojevi budu uvik ili
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.