Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 13:11   #21
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Žena je inače šutljiva skroz i niš ne govori...da nisam pitala ne bi ništa znala...rekla je da su pluća čista a grlo malo crveno, vjerovatno od kašlja...tim riječima....i nije mi uopće rekla da mi daje sumamed, skužila sam tek u ljekarni...

I jako je moguće da je bez razloga, jer do sada smo popiili već masu antibiotika a sve bez i jedne pretrage krvi ako to sama izričito nisam tražila...jednom me čak i pitala šta ja mislim, treba li mu dati klavocin ili amoksicilin...wtf..pa nisam ja dr. da kažem koji sirup on treba pit!!!!Zar ne???

Izgleda da ću morat po uputnicu za vadit krv ali to mi se iso čini nepotrebno jer eto on je dobro, nema temperature, igra se, jede, spava sve u normali osim što kašlje ko konj...da je bakterijskog porijekla zar ne bi imao temperaturu??? A opet ako je virusno onda antibiotik ne pomaže...ili ja živim u zabludi....
Nisi u zabludi samo mi je eto fakat teško vjerovati da netko samo tako da sumamed. moje obično viroza jače opere nego početak neke upale. Jednom je malecka čak imala streptokok a gotovo nikakvih simptoma, super se osjećala, i na hodniku joj pedica pogleda grlo i vidi one točkice.

Mada ako je malcu opće stanje dobro, ja se ne bih brinula. Moja je te dugotrajne suhe kašljeve imala od laringitisa. kupila sam inhalator jer i nijedan sirup nije pomagao. Nije ni inhalator napravio čuda. Sada se inhalira maltene preventivno, čim počne malkice kašljucati ili šmrcati.
A pedicu svakako onda moraš promjeniti.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:21   #22
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
kako to??...zapržim šećer pa polijem mlijekom???
da. stavis u neku dzezvicu ili loncic dvije zlicice secera, i cekas dok se pocne karamelizirati. kad se secer skroz rastopi nalijes mlijeko i zakuhas. bude ti kao mlijeko s karamelom, jako je fino tako da ce ti klinac def to popiti a i fakat je zdravo. procisti te sam tak. samo mu daj nek inhalira to odmah cim je gotovo jer je ta para u pocetku najbitnija.

nemoj mu davat sumamed za takve bedastoce, jebote ni ja ga ne volim pit ak bas ne moram, mene rokne sam tak a kamoli malo dijete. pedijatrica ti je ono, nemam rijeci
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:28   #23
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
povrtnica je crna rotka....
ali taj sirup je više za produktivni kašalj...
probaj luk ili neki sintetski sirup za suhi kašalj bar prije spavanja...
Bez uvrede. Oba recepta su isprobana, koriste se dugi niz godina u mojoj kući.
Kao što rekoh sirup med/luk pomaže po expresnom postupku. Ovom drugom treba više vremena da umiri kašalj. Međutim, sirup od crne rotkve umiruje i nadražaje grla, dakle ima šire djelovanje.

Povrtnicu ili crnu rotkvu ćeš lako kupiti na bilo kojem placu. Prodaju je i pod "crna repa".
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:36   #24
teressa, koja uvreda?što am rekla suprotno tvom mišljenju?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:40   #25
Pia, ja od kupovnih sirupa već duže koristim samo Bronhovit, a zadovoljna sam bila i sa sirupom borovih iglica nekog stričeka iz Maksimira.
Bronhovit je oko 30 kn 100 ml.i kažu da je za oba kašlja međutim, kako je M nažalost sklona bronhitisu kad treba iskašljati zakon mi je crna rotkva/povrtnica s medom.jel ti to treba napisati kako napraviti?mislim da je Teressa gore pojasnila. najdjelotvornije a najjeftinije
+ što ju inhaliram.
za suhi kašalj ja zapržim šećer u unutra uvalim ljuske luka. ne protišćem sok...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:02   #26
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Pia, ja od kupovnih sirupa već duže koristim samo Bronhovit, a zadovoljna sam bila i sa sirupom borovih iglica nekog stričeka iz Maksimira.
Bronhovit je oko 30 kn 100 ml.i kažu da je za oba kašlja međutim, kako je M nažalost sklona bronhitisu kad treba iskašljati zakon mi je crna rotkva/povrtnica s medom.jel ti to treba napisati kako napraviti?mislim da je Teressa gore pojasnila. najdjelotvornije a najjeftinije
+ što ju inhaliram.
za suhi kašalj ja zapržim šećer u unutra uvalim ljuske luka. ne protišćem sok...
Hvala ti puno
Te borove su me najvishe zainteresirale i ta repa....jer smo skoro pa sve vech isprobali.

Boodem prochitala gore kak tu repu napraviti...a proguglat chu na shto to chudo lichi uopche (stvarno neznam )

Mi najchesche imamo virusni bronhitis....i to od 2mjeseca jako chesto...zadnji kashalj nam fala bogu nije otishao na bronhije, al je zato trajao mjesec dana
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:28   #27
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post


antibiotik nije otrov nego je lijek!
Lijek je otrov tj. otrov je lijek ali samo ih razlikuje kolicina a zdravom organizmu je i lijek otrov

Inace nama je Prospan super za sve ali u slucaju da se djete davi u suhom kaslju onda nastupa Ventolin
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 18:16   #28
Evo, ovdje možete vidjeti kako izgleda crna rotkva ili povrtnica.

http://www.coolinarika.com/repositor...tent_large.jpg

Ponovit ću pripremu:
Prije svega dobro je oprati vrućom vodom. Odrezati kapu oko peteljke. Izdubiti sredinu tako da ostane košarica debljine stijenke od cca 1 cm. Na dnu probušiti rupu debljom iglom (to je teži dio posla). Napuniti medom i postaviti na širu čašu. Kroz rupicu će nakon nekog vremena početi kapati sirup.


@ Cvjetić: krivo si shvatila, nisam tebe htjela uvrijediti ponovivši kako ovaj sirup umiruje kašalj bilo koje vrste, dakle ne samo produktivni.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:32   #29
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Cure...hvala

P.S. radi se o isključivo suhom, nadražajnom, onomparamtiuši kašlju
...jesi sto posto sigurna da su pluća čista, jel ti pedijatrica rekla baš tim rječima ili si ti sama izvukla takav zaključak jer zaista čisto sumnjam da bi dala sumamed isključivo zbog samog kašlja...to ne bi čak ni moja koja je isto laka na antibioticima
...uglavnom, ja ne bi bila tako uvjerena da je sve bezazleno, bolje bi bilo da odeš ponovno kod nje na razgovor ako ti situacija nije jasna nego da na svoju ruku pogoršaš situaciju...moja frendica je lani svom malom isto tako liječila kašalj s raznim sirupima dva-tri tjedna i nije se pretjerano zabrinjavala jer je malom opće stanje bilo skroz normalno, da bi nakon toga završio s upalom pluća...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 23:46   #30
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...jesi sto posto sigurna da su pluća čista, jel ti pedijatrica rekla baš tim rječima ili si ti sama izvukla takav zaključak jer zaista čisto sumnjam da bi dala sumamed isključivo zbog samog kašlja...to ne bi čak ni moja koja je isto laka na antibioticima
...uglavnom, ja ne bi bila tako uvjerena da je sve bezazleno, bolje bi bilo da odeš ponovno kod nje na razgovor ako ti situacija nije jasna nego da na svoju ruku pogoršaš situaciju...moja frendica je lani svom malom isto tako liječila kašalj s raznim sirupima dva-tri tjedna i nije se pretjerano zabrinjavala jer je malom opće stanje bilo skroz normalno, da bi nakon toga završio s upalom pluća...
Ma 100%...nakon što ga je slušala sprijeda i straga a on disao ko lud (voli taj dio pregleda)...rekla je, citiram:"Pluća su čista, grlo je malo crveno, vjerovatno od kašlja:"...i onda je dala dva sirupa, jedan je, pogađate već Sumamed a drugi je Panatus....da mi je rekla što će mu dat, pitala bih zašto to ali eto nije i nisam....
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:04   #31
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Ma 100%...nakon što ga je slušala sprijeda i straga a on disao ko lud (voli taj dio pregleda)...rekla je, citiram:"Pluća su čista, grlo je malo crveno, vjerovatno od kašlja:"...i onda je dala dva sirupa, jedan je, pogađate već Sumamed a drugi je Panatus....da mi je rekla što će mu dat, pitala bih zašto to ali eto nije i nisam....
Gle,ja bih svakako dala antibiotik..
Nije samo upala pluća razlog za antibiotik.
Kašlje li dijete u napadajima?
kašlje li po noći učestalije nego po danu?
Jel ti bio u kontaktu s nekim tko slično kašlje, najmanje dva tjedna i više?
Temperatura nije veća od 37.4 ?
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:09   #32
Quote:
adrenalin34 kaže: Pogledaj post
Gle,ja bih svakako dala antibiotik..
Nije samo upala pluća razlog za antibiotik.
Kašlje li dijete u napadajima?
kašlje li po noći učestalije nego po danu?
Jel ti bio u kontaktu s nekim tko slično kašlje, najmanje dva tjedna i više?
Temperatura nije veća od 37.4 ?
nema napadaje...po danu kašlje stalno, po noći ili malo ili uopće ne....više pred jutro....i nos je pun balaca
normalno da je bio u kontaktu, igra se sa klincima vani a većina ih jeprehlađena u ovo vrijeme....

temp. nije bila veća od 37, 3....i to samo jedan dan, za vikend...od tada je uopće nema....
nekako mi je sumamed too much
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 01:36   #33
I nama je super Medexov sirup od borovih iglica...Prospan ublaži al ne prođe brzo...

Ja uz inhalacije navečer zakuham veliki lonac vode, ubacim kamilicu, po par kapi Cajeputa i eukaliptus radiate...kašalj se smiri za par minuta...

NIsam još probala sirupe od luka i rotkve..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:30   #34
Quote:
citiram:"Pluća su čista, grlo je malo crveno, vjerovatno od kašlja:"
Mislim, ovo nije za antibiotik, nikakav, a pogotovo ne sumamed.

Ako je to tako sve istina, ženska ti em truje dijete em baca novac poreznih obveznika.

Onak, baš ju treba prijaviti nekome. Ne znam kome.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:02   #35
Lucylu....nemoj slushati savjete mama koje kazu dati antibiotik...dokle god dijete nema temperaturu nije nishta strashno....radi se o virusnom kashlju najvjerovatnije koji se lijechi tekuchinom....koji kasnije moze zbog oslabljenog imuniteta prechi u bakterijski....ali to chesh vdijeti po djetetu i kashlju...
Uvijek mozesh otichi na zaraznu ako se pogorsha stanje....ili traziti uputnicu za vadjenje krvi, pa si mirna

Pedicu itetako znaju biti glupe....nama je dala antibiotik zbog malo crvenog grla - ja joj nisam dala, da bi na drugom pregledu rekla - ma to joj je bilo od placha

Mi kashljemo od 2 mjeseca svaki drugi tjedan....jednom zavrshili na antibiotiku, jer se imala tempicu 39 i sumnjalo se na bakterije...inache sve lijechimo prirodno i nema potrebe potezati za anibitokom....

Nama je nova pedica savjetovala shto vishe ichi van, na sljeme zbog zraka....i sve prirodno dok se ne pojavi tempica....e onda znachi da se nesh pochinje dogadjati.

Makar ja mislim da bi nama tempica jako dobro doshla, jer izgleda da nam uvijek nesh ostane virusnog od proshlog kashlja i to vuchemo mjesecima
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:12   #36
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno
Te borove su me najvishe zainteresirale i ta repa....jer smo skoro pa sve vech isprobali.

Boodem prochitala gore kak tu repu napraviti...a proguglat chu na shto to chudo lichi uopche (stvarno neznam )

Mi najchesche imamo virusni bronhitis....i to od 2mjeseca jako chesto...zadnji kashalj nam fala bogu nije otishao na bronhije, al je zato trajao mjesec dana
Pia, koliko ti dijete ima??
Za virusne infekcije disnih puteva se full dobrim pokazao ekstrakt crnog kima, imas od vise proizvodaca u ljekarnama, daje je 3 puta na dan onoliko kapi koliko dijete ima godina, ide od 3 godine(neki savjetuju i mlađe, ja ne)
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:19   #37
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
..a proguglat chu na shto to chudo lichi uopche (stvarno neznam )
sliči na ciklu
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:20   #38
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Pia, koliko ti dijete ima??
Za virusne infekcije disnih puteva se full dobrim pokazao ekstrakt crnog kima, imas od vise proizvodaca u ljekarnama, daje je 3 puta na dan onoliko kapi koliko dijete ima godina, ide od 3 godine(neki savjetuju i mlađe, ja ne)
to sam čula ali meni osobno je to toliko odvratno za popit... a moja curica se nakon toga ispovraćala živa( a inače nije mimozica na okuse...zaista svakakve sirupe i mućkalice pije bez problema)
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:31   #39
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Pia, koliko ti dijete ima??
Za virusne infekcije disnih puteva se full dobrim pokazao ekstrakt crnog kima, imas od vise proizvodaca u ljekarnama, daje je 3 puta na dan onoliko kapi koliko dijete ima godina, ide od 3 godine(neki savjetuju i mlađe, ja ne)
Fala....dijete ima 3 godine...znachi moze....super, treba mi vishe tih prirodnih recepticha, jer smo skoro sve pokushali...i nbilo je samo trenutno olakshanje, a kasnije opet ista pricha...makar mozda dobro radimo, jer nije iz virusne doshlo do bakterijske zaraze...

A probat chemo...nasha jadna Zufljica je popila toliko bljakastih stvari da che mozda i ovo
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:33   #40
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
sliči na ciklu
Skuzila sam da znam....progugala sliku na netu i znam shto je i kako izgleda...ali priznajem da je niakd nisam koristila...mene su ljechili nekim polumakrobiotichko alternativnim metodana - ume boshi sljivama, algama, krumpirima, zelenim krpicama, vodom, pa chak i viskom
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.