Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2012., 12:59   #2841
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Evo još
Lijepa ti je Cosina. Evo i mojih ljubimca. Nisu neš, ali vesele. Imal sam i Zenit E (kao klinac sam s njim, u procesu učenja, uništio mnogo slika) ali sam ga (glupan) prodao, a bio je isto vrhunski očuvan.



Pozdrav
tompaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 20:21   #2842
Pitanje:

Gdje i koje B/W filmove kupit za vježbanje i fotkanja i razvijanja?

Znači tražim ekvivalent Paradies color filma iz DM-a u B/W obliku.

Imao sam info da je u praxisu bilo nečeg za 8kn komad, ali se prodalo i akcije više nema.

Otvoren sam i za online kupovinu. (ako je skup s dostavom i možda rizikom na carini isplativo)
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 20:44   #2843
iskreno, stvarno ne znam gdje bi se moglo nabavit cb film za manje od 3$ po roli, kad se sve skupa izračuna
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 21:06   #2844
Quote:
Gilmour2 kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Gdje i koje B/W filmove kupit za vježbanje i fotkanja i razvijanja?

Znači tražim ekvivalent Paradies color filma iz DM-a u B/W obliku.

Imao sam info da je u praxisu bilo nečeg za 8kn komad, ali se prodalo i akcije više nema.
Efke Gekko aka MAco 100 UP - tog je bilo dvije-tri godine za 8 kn po roli. Nema više, prodali su sve kaj je bilo. Šteta.

Kupi Paradiesa 200, pa ga razvijaj ko cb film, stvar provjereno šljaka - film ispadne dosta zrnat, al jbga, jeftin je.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 21:30   #2845
izvukla iz ormara staru minoltu x-300, olympus is-100s, luxor? 2 blica, tele-converter... ko djete se osjecam, jos sam film u olympusu nasla
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:00   #2846
@CrniDjuro:

pa 3$ nije tak ni loše? to neki bulk prek ebaya (neke druge stranice) ili?
daj neki konkretan link molim te

@elkarde:
ako sam dobro shvatio paradies 200 je color film iz DM-a kojeg razviješ ko c/b? imaš primjer zrnatosti?

Trenutno mi se čini da je 26kn (praxis) najjeftinije što u ZG-u mogu proć...
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:24   #2847
@gilmour2, imaš na njuški; efke 8kom za 200kn
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:29   #2848
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
@gilmour2, imaš na njuški; efke 8kom za 200kn
Nije neka ponuda, ak u dućanu imam za 26kn komad.

Jedino ak je taj efke bolji od Ilforda, to još nebih znao, iako sumnjam da je primjetljivo, ako i postoji razlika.
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 07:55   #2849
Quote:
Gilmour2 kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Gdje i koje B/W filmove kupit za vježbanje i fotkanja i razvijanja?

Znači tražim ekvivalent Paradies color filma iz DM-a u B/W obliku.

Imao sam info da je u praxisu bilo nečeg za 8kn komad, ali se prodalo i akcije više nema.

Otvoren sam i za online kupovinu. (ako je skup s dostavom i možda rizikom na carini isplativo)
Nazovi Praxis i razgovaraj s njiima.
Jednom prilikom sam razgovaral prek pol vure s nekim starijim dedicom koji tamo radi i mogu reci da je to bio ugodan razgovor gdje dedica nije bio škrt s informacijama i znanjem. A moramo si priznati da je vec rijetkost pronaci trgovca koji u detalje zna kaj prodaje i spreman je podijeliti znanje s nekim nepoznatim preko telefona.

Edit: da, kod njih je gekko film bil 8 kn, pa se ga u razgovoru dotakni, ko zna mozda jos negdje u frizideru ima koju rolu
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 07:58   #2850
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Edit: da, kod njih je gekko film bil 8 kn, pa se ga u razgovoru dotakni, ko zna mozda jos negdje u frizideru ima koju rolu
Nema
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:23   #2851
Bio sam u praxisu, nema. Radio je neki mlađi lik, al mi je cura pričala kak je prije koju godinu nazvala praxis i pitala za neš u vezi s razvijanjem pa je pričala (vjerojatno s istim dedicom) prek 40min.
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:40   #2852
Quote:
Gilmour2 kaže: Pogledaj post
@elkarde:
ako sam dobro shvatio paradies 200 je color film iz DM-a kojeg razviješ ko c/b? imaš primjer zrnatosti?
Da, razviješ Paradiesa 200, kolor film, u cb kemiji - buraz je razvijao u Rodinalu, 1:100, stand.

Ekstremno je zrnat (ovak). Možda bi bio manje zrnat u push developeru, al to nismo isprobavali, nismo isprobavali čak ni kakav je u Xtolu.

Dektol dobar za razvijanje kolor filma (Dektol je razvijač za papir), i još je ultra-brz (45-90 sekundi mu treba), al sam potrošil Dektol na papir prije nego sam došao do te informacije.

Quote:
Gilmour2 kaže: Pogledaj post
ak je taj efke bolji od Ilforda
Nije.

Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Nazovi Praxis i razgovaraj s njiima.
Jednom prilikom sam razgovaral prek pol vure s nekim starijim dedicom koji tamo radi i mogu reci da je to bio ugodan razgovor gdje dedica nije bio škrt s informacijama i znanjem. A moramo si priznati da je vec rijetkost pronaci trgovca koji u detalje zna kaj prodaje i spreman je podijeliti znanje s nekim nepoznatim preko telefona.

Edit: da, kod njih je gekko film bil 8 kn, pa se ga u razgovoru dotakni, ko zna mozda jos negdje u frizideru ima koju rolu
Taj dedica iz Praxisa je vlasnik, i ima ispod 50 godina - nije stariji dedica.
Također, od njega ne budeš dobil stvari iz crnih zaliha, za to ti treba onaj drugi, mlađi tip.

Nema Gekka više u frižideru, svaki put prokopam po fridžu, i stvarno nema...
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Nema
Na žalost. Nema ni Efkea, kad smo već kod toga...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:41   #2853
Quote:
Gilmour2 kaže: Pogledaj post
Bio sam u praxisu, nema. Radio je neki mlađi lik, al mi je cura pričala kak je prije koju godinu nazvala praxis i pitala za neš u vezi s razvijanjem pa je pričala (vjerojatno s istim dedicom) prek 40min.


Svaki put kad odem tamo ostanem ne kraće od pol sata.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 10:42   #2854
Ipak je malo prezrnato.

Nema mi druge nego kupovat taj najjeftiniji Ilford. Fotkat ću i razvijat sporijim tempom nego što sam planirao, al štaš...

Hvala svima na enformacijama.
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:10   #2855
Quote:
Gilmour2 kaže: Pogledaj post
Ipak je malo prezrnato.

Nema mi druge nego kupovat taj najjeftiniji Ilford. Fotkat ću i razvijat sporijim tempom nego što sam planirao, al štaš...
Trebalo bi probati u nekom primjerenijem razvijaču, al da, zrnato je.

Nemoj kupovati neki crno-bijeli film samo zato jer je najjeftiniji, kupuj film zbog njegove tonalne karakteristike ili neke druge karakteristike pametnije od cijene - ak ti je cijena kritični faktor, nećeš se baš usrećiti s analogijom.

Moj savjet je da probaš par različitih filmova (T-Max, Tri-X, FP4+, HP5+, Delte, Neopane), razvij i vidi koji ti najviše odgovara, koji ti najbolje izgleda, pa onda potraži bulk rolu - teško da možeš proći jeftinije od toga, pogotovo ak je s istekom roka (kod cb filma je to skoro potpuno nebitan faktor).
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:12   #2856
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Odeš u Praxis, kažeš da trebaš srednjeformatni film, odlučiš se jel oćeš boju ili crno-bijeli film, staviš u fotić, i voziš.

Samo napneš okidač, fokusiraš, podesiš blendu, okineš. Rinse and repeat.

Baterije ti ne trebaju za niš, a za šupljine se ne brini - tak treba biti.
hvala ali ja sam iz poreca tako da mi taj Praxis nije bas pri ruci prvo prilikom kad dodem u zagreb idem ali kad ce to bit sam bog zna.
drugo,nasla sam i neki stari olympus af-1 zuiko, pretpostavljam da sa njim necu dobiti ono sta zelim?jel on "predobar" za sve ono sta sam opisala? :P
stela217 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:49   #2857
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Trebalo bi probati u nekom primjerenijem razvijaču, al da, zrnato je.

Nemoj kupovati neki crno-bijeli film samo zato jer je najjeftiniji, kupuj film zbog njegove tonalne karakteristike ili neke druge karakteristike pametnije od cijene - ak ti je cijena kritični faktor, nećeš se baš usrećiti s analogijom.

Moj savjet je da probaš par različitih filmova (T-Max, Tri-X, FP4+, HP5+, Delte, Neopane), razvij i vidi koji ti najviše odgovara, koji ti najbolje izgleda, pa onda potraži bulk rolu - teško da možeš proći jeftinije od toga, pogotovo ak je s istekom roka (kod cb filma je to skoro potpuno nebitan faktor).
Cijena mi je bila glavni faktor samo zbog trenutne želje za količinom. (zbog prakse jel)

No, naravno, ako je najjeftinije trenutno tih 26kn onda mi i nije neka razlika dat 35kn ili još nešto više jer očito neću slikat često ko što bi s filmom za 8kn.

Jednostavno to što sam tražio više ne postoji, a za dalje znam što mi je činiti - probati puno filmova.

Hvala na konkretnim preporukama filmova.


Sad me objektivi muče, no o tome ću na drugoj temi...
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:57   #2858
koji je aparat u pitanju?
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:02   #2859
Quote:
stela217 kaže: Pogledaj post
hvala ali ja sam iz poreca tako da mi taj Praxis nije bas pri ruci prvo prilikom kad dodem u zagreb idem ali kad ce to bit sam bog zna.
Možeš naručiti i preko njihovog weba, šalju poštom bez problema.

Quote:
stela217 kaže: Pogledaj post
drugo,nasla sam i neki stari olympus af-1 zuiko, pretpostavljam da sa njim necu dobiti ono sta zelim?jel on "predobar" za sve ono sta sam opisala? :P
Pa, iskreno, ak fotkaš po pravilima, s kvlitetnim filmom, i ak su ti ekspozicije ispravne, sve je "predobro" za ono kaj tražiš. To kaj tražiš su rezultati pogrešno eksponiranog filma u oštećenom fotiću, na film s opako isteknutim rokom trajanja koji je čuvan u lošim uvjetima, i još k tome razvijen u pogrešnoj kemiji (crossproces/x-pro, jelte).
Olympus AF-1 je nakrcan old-skool elektronikom, ak je sve ispravno, rezultati bi trebali biti korektni. Onaj drugi, Certo - s tim bi mogla biti zadovoljnija.

Problem je kaj korektni filmovi opraštaju jako puno grešaka, pa ga baš moraš forsirati da bi dobila čudne rezultate.
Al definitivno sa svakim filmom dobiješ rezultate drugačije nego s digitalcima.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:25   #2860
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
koji je aparat u pitanju?
To za mene pitanje?
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.