Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 10:47   #1
ima li istine ?

Magija hmm ? Vjerovanja postoje odavnina pa vjerojatno necega u tome i postoji . Moja muka mozda nespada u tu skupinu dali mi netko sjedi na ljevom ramenu i daje glasove neznam , upozorenja , dogadzaji , slutnje itd . Svaki osjecaj koji me dotakne to se i ostvari i nikad me nije prevarilo pa dali je instikt ili me netko vodi ka dolazecim dogadzajima ?? Ta pojava je dosla 1991 nakon prvih trauma i dan danas je uz mene a volio bi da me ta pojava napusti jer nije ugodna kad vas proganja a nosi i dobru stranu pa sam tako dosta puta izbjegao nesrece . Sto je ta pojava ili tko mi stoji sa ljevoga boka ?
aziat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:01   #2
Quote:
aziat kaže: Pogledaj post
Magija hmm ? Vjerovanja postoje odavnina pa vjerojatno necega u tome i postoji . Moja muka mozda nespada u tu skupinu dali mi netko sjedi na ljevom ramenu i daje glasove neznam , upozorenja , dogadzaji , slutnje itd . Svaki osjecaj koji me dotakne to se i ostvari i nikad me nije prevarilo pa dali je instikt ili me netko vodi ka dolazecim dogadzajima ?? Ta pojava je dosla 1991 nakon prvih trauma i dan danas je uz mene a volio bi da me ta pojava napusti jer nije ugodna kad vas proganja a nosi i dobru stranu pa sam tako dosta puta izbjegao nesrece . Sto je ta pojava ili tko mi stoji sa ljevoga boka ?
nije ugodna kad ju ne poslušaš al, zato nemoj željeti da nestane vec uz pomoc nje ostvari svoje želje i ciljeve....neka ti pokaze vrata kroz koja trebaš ici...gledaj na to kao na dar s neba...imaš prilike neke stvari popraviti, neke izbjeci, na neke se pripremiti....zato budi zahvalan jer mnogi bi dali sve na svijetu da su na tvojem mjestu.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 09:07   #3
Hvala na odgovoru .
aziat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:40   #4
Quote:
Magija hmm ? Vjerovanja postoje odavnina pa vjerojatno necega u tome i postoji .
Ljudi su od davnina vjerovali u svakakve gluposti, ali srećom smo izašli iz srednjeg vijeka i dobar dio nas se otarasio praznovjerja.

Quote:
dali mi netko sjedi na ljevom ramenu i daje glasove neznam , upozorenja , dogadzaji , slutnje itd . Svaki osjecaj koji me dotakne to se i ostvari i nikad me nije prevarilo pa dali je instikt ili me netko vodi ka dolazecim dogadzajima ?
Svatko od nas, vođen prethodnim iskustvima, razmišlja i brine o budućnosti. Nesigurnost, neizvjesna budućnost može dovesti do brige, anksioznosti, a jedan od mehanizama kojim se to stanje olakša je samoobmanjivanje da netko ili nešto "tamo negdje" pazi na tebe i vodi te. Moguće je da se instinkti i pretpostavke često pokažu točnima: naime, ako se pribojavaš nečega, obično je to s razlogom, i crne slutnje se zato često obistine. Osim toga, ljudi su skloni pogotke pamtiti, a promašaje zaboravljati, pa je sigurno tvoja statistika "ispunjenih slutnji" malo prenapuhana. Ne treba ti dobri duh šaptati na uho da ne sjedaš za volan pijan, to zdrav razum veli.

Quote:
Sto je ta pojava ili tko mi stoji sa ljevoga boka ?
Ta pojava je mentalni mehanizam samoobrane kojom pokušavaš samog sebe uvjeriti da imaš kontrolu nad budućim događajima, i da će te netko upozoriti na probleme koji dolaze. Nitko ti ne stoji ni s lijevog ni s desnog boka.
Budućnost treba analizirati s razumom i poduzeti akcije na osnovu toga, informirati se o svim aspektima nadolazećih problema. Učiti iz prethodnih grešaka.
I jasno, ponekad se sranja jednostavno dese.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 11:29   #5
Quote:
bolid74 kaže: Pogledaj post
Ta pojava je mentalni mehanizam samoobrane kojom pokušavaš samog sebe uvjeriti da imaš kontrolu nad budućim događajima, i da će te netko upozoriti na probleme koji dolaze. Nitko ti ne stoji ni s lijevog ni s desnog boka.
Budućnost treba analizirati s razumom i poduzeti akcije na osnovu toga, informirati se o svim aspektima nadolazećih problema. Učiti iz prethodnih grešaka.
I jasno, ponekad se sranja jednostavno dese.
Hm, ja sam uvijek razmišljala na način da mi kao ljudi ne možemo znati, a ni shvatiti baš sve, koliko god bili pametni. Tako da stvarno možemo kroz život prolaziti oslanjajući se samo na racionalno, ali opet ostaje onaj osjećaj da je to samo površina.
malancana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:40   #6
magija? što je? Magija je znanje o životu i što ga manje imaš skloniji si magiji to jest otkrivanju "tajni" života. Neki su vidli malu zraku znanja i eto ih sad prodaju "istinu" svoju, strašno
kiki8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 21:48   #7
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nije ugodna kad ju ne poslušaš al, zato nemoj željeti da nestane vec uz pomoc nje ostvari svoje želje i ciljeve....neka ti pokaze vrata kroz koja trebaš ici...gledaj na to kao na dar s neba...imaš prilike neke stvari popraviti, neke izbjeci, na neke se pripremiti....zato budi zahvalan jer mnogi bi dali sve na svijetu da su na tvojem mjestu.
apsolutno se slažem. to je dar )
nauči ga pozitivno iskoristiti
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.