Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 16:15   #1
Stari biber crijep kao pločice na natkrivenoj terasi

Lijep pozdrav svima koji prate forum.

Plan je na natkrivenoj kućnoj terasi postaviti stari biber crijep kao plocice. Ljepio bih flexi ljepilo i nakon stavljanja crijepa, malo bih ga brusio (ili nekom cetkom koju bih montirao na busilicu ili nekom excentricnom/tracnom brusilicom) i onda fugirao. Cini mi se kako bi to bilo jeftino i dosta dobro rjesenje za vanjske uvjete - ne bi se smrzavalo, dosta je cvrsto, nije klizavo kada se pokvasi i slicno. E sada da li je netko radio tako sto? ako je, kako se pokazalo? da li puca, da li je tesko za odrzavati, da li se ljuska i slicno?

hvala puno na odgovorima
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:24   #2
pa ljuštiti se u pravilu nebi smio ako ce biti suh (velis da je natkriveno), jer se crijep ljusti ako je vlaga u njemu i onda smrzne (naravno u više navrata)...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:42   #3
zaboravi. pretanak je crijep, fleksibilno ljepilo može, ali da si ti to malo nacrtaš. Jeftino ti može biti jako skupo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:36   #4
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
zaboravi. pretanak je crijep, fleksibilno ljepilo može, ali da si ti to malo nacrtaš. Jeftino ti može biti jako skupo
Zasto bi bio pretanak???? Pa nije crijep par mm debeli, vec 16mm (ako je neki stari, moguce da je cak deblji)...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:04   #5
Odlična ideja.
Kasnije ga još impregniraj nekom maščobom pa se neće ni voda ni vlaga biti problem...
Kad napraviš, poslikaj i postaj nam fotke!
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:41   #6
neki mazu lanenim uljem, al postoje impregnacije bas za to...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:06   #7
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
pa ljuštiti se u pravilu nebi smio ako ce biti suh (velis da je natkriveno), jer se crijep ljusti ako je vlaga u njemu i onda smrzne (naravno u više navrata)...
paaaa.... terasa je natkrivena, ali kada pada kisa i snijeg zna se dogoditi, ako vjetar piri u tom smjeru, da i dio terase bude mokar. nekako sam si kontao da ako crijep gore na krovu moze izdrzati i snijeg i led i vodu i ne ljusti se (barem mislim) pa mora onda isto to izdrzati i na terasi...
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:08   #8
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
neki mazu lanenim uljem, al postoje impregnacije bas za to...
ispred kamina imam jedan dio koji sam odradio bas na taj nacin da sam stavio biber crijep u razinu s parketom i onda sam ga premazao prvo coca colom (navodno ubija prljavstine, bakterije i slicno) i onda 2 puta lanenin uljem i stvarno dobro izgleda
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:19   #9
Može neke slike?
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:59   #10
Quote:
zove se nebo kaže: Pogledaj post
Može neke slike?
ovo je malo starija slika. tek nakon sto je napravljeno. malo je i prljavo
http://www.turboimagehost.com/p/2832..._8222.jpg.html

ovo je vec kasnija slika, ali je to netom nakon sto sam mazao s lanenim uljem, pa se jos vide "masnija podrucja".
http://www.turboimagehost.com/p/2832..._9515.jpg.html

ako se sjetim kada dodjem kuci, mogu slikati kako je sada...
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:02   #11
Vidio sam na to na jednom eko imanju, ali oni su direktno na svježi beton utiskivali crijepove..
Ja sam starom ciglom obukao stepenice i podest pred kućom, ljepljeno je fleksi ljepilom s malim dodatkom cementa.. Impregnirano je nekom posebnom tekucinom koju sam nabavio od jednog restrauratora.. To je vec tri godine vani na kiši i snijegu i nista se nije razmrznulo...
speedy180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:30   #12
speedy180, molim te reci s čime si to premazao? ja sam dobar dio oko pečenjare napravio punom ciglom, pod i zidiće. i sad mi puca od leda i ljuska se! već sam 2 puta premazao po dvije ruke lanenim uljem i opet isto!
barcamarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:05   #13
Quote:
barcamarko kaže: Pogledaj post
speedy180, molim te reci s čime si to premazao? ja sam dobar dio oko pečenjare napravio punom ciglom, pod i zidiće. i sad mi puca od leda i ljuska se! već sam 2 puta premazao po dvije ruke lanenim uljem i opet isto!
e ovo mi nije jasno! pa kuce su se gradile s punom ciglom jos "od stoljeca sedmog"!! kako cigla prije nije pucala i ljuskala se?!?!?
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:15   #14
Quote:
barcamarko kaže: Pogledaj post
speedy180, molim te reci s čime si to premazao? ja sam dobar dio oko pečenjare napravio punom ciglom, pod i zidiće. i sad mi puca od leda i ljuska se! već sam 2 puta premazao po dvije ruke lanenim uljem i opet isto!
Stvarno neznam sad... to je bilo prije tri god. Siguran sam da je taj premaz bio od Firme REMMERS al neznam sad kak se zove.. Sjecam se da je litra bila oko 100kn..
speedy180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:21   #15
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
e ovo mi nije jasno! pa kuce su se gradile s punom ciglom jos "od stoljeca sedmog"!! kako cigla prije nije pucala i ljuskala se?!?!?
Pa ne ljušti se kad je bila ožbukana i natkrivena i nije se na njoj voda zadržavala.. Kad je cigla direktno na vlagi/vodi ona ju upija i kod niskih temperatura se smrzava voda, znaci led se širi i razara ciglu..

Ovo moje je direktno na svakoj kiši i snijegu..

speedy180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 08:56   #16
Quote:
speedy180 kaže: Pogledaj post
Pa ne ljušti se kad je bila ožbukana i natkrivena i nije se na njoj voda zadržavala.. Kad je cigla direktno na vlagi/vodi ona ju upija i kod niskih temperatura se smrzava voda, znaci led se širi i razara ciglu..

Ovo moje je direktno na svakoj kiši i snijegu..
znaci da onda ovaj tvoj premaz radi dobro jel se sjecas mozda koliko litara premaza si potrosio na koliko m2? mozda okvirno, cisto da se dobije osjecaj da li je stavljanje crijepa i premazivanje isplativo u odnosu na stavljanje vanjskih plocica...
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 10:27   #17
Quote:
speedy180 kaže: Pogledaj post
Stvarno neznam sad... to je bilo prije tri god. Siguran sam da je taj premaz bio od Firme REMMERS al neznam sad kak se zove.. Sjecam se da je litra bila oko 100kn..
jel mozda ovo:

http://www.hr.remmers.com/index.php?...ash=31c04fb1bc

?

Zadnje uređivanje karatas_os : 03.02.2010. at 10:58.
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:28   #18
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post

Mislim da je, al nisam 100% siguran... Mi smo na ovo sa slike potrošili oko 7 deci ali nisam siguran dal smo radili tocno kak je propisano...trebalo bi manje biti dosta.. Sjecam se da nismo imali kamo s ostalih 3 deci pa smo i nijih isli pospricati prek toga kad se posusilo al vise nije cigla upijala, ostajalo je na površini...
Pogledati cu u fasciklu s računima dal imam od toga račun pa stavim...
speedy180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:19   #19
Quote:
speedy180 kaže: Pogledaj post
Mislim da je, al nisam 100% siguran... Mi smo na ovo sa slike potrošili oko 7 deci ali nisam siguran dal smo radili tocno kak je propisano...trebalo bi manje biti dosta.. Sjecam se da nismo imali kamo s ostalih 3 deci pa smo i nijih isli pospricati prek toga kad se posusilo al vise nije cigla upijala, ostajalo je na površini...
Pogledati cu u fasciklu s računima dal imam od toga račun pa stavim...
Hvala puno, ali ne moras, jer sam ipak odlucio da ce me skuplje izaci ovo medjurjesenje, nego staviti plocice za vanjske uvjete
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 11:16   #20
Thumbs up Biber crijep na podu natkrivene terase

Pozdrav, da se nadovezem na temu.. stavio sam stari crijep na pod terase.
Ljepljen je standardnim ljepilom za pločice, fugiranje početno zalijano sa cement mortom do pola zatim sa klasičnom masom za fugiranje terafil od samoborke.
Ispalo odlično. Završna impregnacija sa nepropusnim lakom..

Zadnje uređivanje Majstor : 13.06.2016. at 12:28. Reason: Obrisana reklama!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.