Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 21:00   #1521
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Da li si možda našla info kakav o tom? Ja sam u istoj situaciji (juniorka jednomjesečna) pa mi zvuči super

na zalost nisam. pitala sam philips da li imaju negdje prezentaciju u zivo i - nemaju a bas mi puno dat toliko para na nevidjeno
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:59   #1522
Trebao bi preporuku za neki usisavač, bitno je da ima duži kabl min 6m, može sa platnenom vrećicom ili neka kombinacija i da cijena bude max. 600kn znaći ništa prezahtjevno gara što dulje to bolje


Hvala.

Zadnje uređivanje Smille : 13.01.2015. at 16:15.
Smille is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 15:44   #1523
preporuka usisavača

Molim preporuku usisavača. U kući imam 2 tepiha, jedan obični i jedan s onim resicama. Usisavao bih laminat ponekad ako je brže od uzeti metlu i pomesti.
Također usisavao bih 2 auta i volio bih da jače vuče, da ne moram strugati pola sata po jednom mjestu. Mokro pranje laminata bi isto bilo poželjno (ako to podrazumijeva da ne moram brisati krpom nakon što pokupim mrvice), ali nije uvjet.
Što se tiče filtera, o tome apsolutno nemam pojma. Najelegantnija varijanta čini mi se neka posuda koju istresem kad se napuni, bez vrećica ili vode (ni najmanje ne namjeravam prati cijeli usisavač nakon svakog usisavanja, osim ako bih išao na takav model kojim mogu oprati cijeli laminat).
Cijena - bilo bi poželjno da je 500 kn, ali pretpostavljam da za te novce ne mogu kupiti nešto bog zna što. Tako da bih se rastegnuo do nekih 1000 kn optimalno, čak bih išao i do 1500 kn, ali to je max i te novce bih dao da znam da je neka garancija i da je to prava stvar. Opet s druge strane nisam siguran da li mi se isplati davati takve novce s obzirom da ne usisavam svaki dan, možda jednom tjedno tepihe i laminat, auto recimo jednom u dva tjedna.
Od konkretnih modela gledao sam onaj najjeftiniji Miele od cca 1000 kn i neke Gorenje (pretpostavljam da daju 5 god garancije) od nekih 750 kn. Eh da i napomenem da mi se Elit i takvi neki jeftinjaci uopće ne sviđaju na prvi pogled jer sam užasno skeptičan prema njima zbog same izrade.
Dajte neke prijedloge.
izekos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 23:54   #1524
Što se ono mjeri Watima??

[QUOTE=gringo.;38841836]...e

i tezak je 3,7 Jula, a
trosi 4 konja,
jos kad upalim moj snažni kazetofon od 220V, marke stereo,
praktički ne cujem usisavac

... ovoje bilo simpatično

Nemojte se praviti pametni i pricati o stvarima u koje se ne razumjete, jer ispadate, u najmanju ruku smjesni.

Usisna snaga se mjeri protokom zraka i moze se izracunati pomocu formule koja obuhvaca duzinu i debljinu cijevi, brzinu vrtnje ventilatora i efektivnu snagu motora, ali ne mjeri se u wattima.

Watt je jos uvjek mjerna jedinica za potrosnju elektricne energije.

WATT je oduvijek mjerna jedinica za mjerenje SNAGE
/QUOTE]
Adriatic Sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:28   #1525
Kao tek housewife to be do sad sam koristila ono što je mama kupila

jel ima netko ovakav? valja li to išta?

http://www.jeftinije.hr/Proizvod/345...avac-zan7810el

ili možd preporuka za neki drugi do nekih 500 kuna

hvala
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 10:41   #1526
Pozdrav,
pročitala sam dosta stranica unazad i potrebna mi je preporuka za:

1. štapni usisivač dobre usisne snage (stan od 170m2)
2. štapni parni perač podova (pločica)

Nisam u Hrv. i ovdje nema nikakav izbor, klasnični su zastupljeniji pa bi ih naručila sa amazona.uk.

Stan je u cijelosti prekriven unutarnjim mramornim glatkim pločama, veranda i terasa vanjskim kamenim pločama ...samo nekoliko tepiha koje maknemo tokom ljeta.

Kod usisavača mi je bitno da izdrži u cjelosti posaugati stan, sitan pijesak/prašina koja svakodnevno puše s vjetrom je zastupljena non-stop i ljeti i zimi.... tako da svaki dan saugam i perem 2x cjeli stan.
Po ljeti više koristim vlažne perače radi visokih temperatura a zimi obrnuto.

Možete mi navesti marke pa ću isčitati njihove karakteristike dali nama odgovaraju.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 22:33   #1527
Evo pogledaj.
Pobre Diablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 19:27   #1528
Sto mislite o ovom usisavacu?

http://www.samsung.com/hr/consumer/h...VC21F50VNAR/GE

Samsung usisavač

sa posudom 2l,
450 wat mu je usisna snaga,
mikro filter ispred motora,
HEPA 13 ispušni filter,
79 dBA razine buke (bučniji, ali to mi nije bitno)
1400kn

Djeluje mi dovoljno jak, imamo dosta tepiha, pa mi je to glavna stavka.

Ne znam kakvi su samsungovi usisavaci, ali sto citam po forumima, ljudi su uglavom zadovoljni.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 11:01   #1529
Ja imam Philips aqau trio malo manje od 2g.

Jako sam zadovoljna kako čisti ali - u 2g mi je bio na servisu 2puta jer je crkla puma. Ok, pod garancijom je ali opet. Kaže serviser da jim je to mana. Ako je meni dobro poznato je izašao novi modela pa su valjda popravili tu manu.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 11:02   #1530
Ja imam Philips aqau trio malo manje od 2g.

Jako sam zadovoljna kako čisti ali - u 2g mi je bio na servisu 2puta jer je crkla puma. Ok, pod garancijom je ali opet. Kaže serviser da jim je to mana. Ako je meni dobro poznato je izašao novi modela pa su valjda popravili tu manu.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:13   #1531
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
na zalost nisam. pitala sam philips da li imaju negdje prezentaciju u zivo i - nemaju a bas mi puno dat toliko para na nevidjeno
Malo kasnim, ali tek sad sam vidla...

Ja imam već oko dvije godine taj Phillips Trio. I ono što ću napisati za njega je vrlo proturječno. To mi je najbolja stvar koju sam kupila i ne bih ga nikad mijenjala, a istovremeno ima dosta nedostataka. Probat ću objasniti...
Aparat stvarno istovremeno usisava i pere pod. Meni uz malo dijete to je bio preporod u čišćenju poda. Staviš vodu unutra i dovoljno je jedanput prijeći i pod je čist.

Mana mu je što nije dovoljno "gibljiv" i fleksibilan u smislu okreta po stanu. Ne može usisati i oprati rubove i ćoškove, jer su valjci na donjem dijelu malo uvučeni. Dosta se teško njime barata u malim prostorima, nema donji dio okretan pa zahtijeva dosta manipulativnog prostora, a kako ja imam veliki krevet, ne može mi doći do sredine kreveta, kad usisavam, kad ga spustim ispadne kutija s vodom iz njega, pa moram obilaziti oko kreveta dok sve ne operem. Također, čim dođe neka krpa ili malo veća stvar ispod njega zablokira se.

Međutim, uz sve ove mane i nedostatke ja bi ga opet kupila. Zašto? Zato jer imam puno praznog prostora, nemam puno stvari koje je potrebno zaobilaziti i nemam tepiha za koje ovaj aparat nije predviđen. Ubacim vodu u njega, uključim struju i pod je čist za čas posla...
Doduše, za neko temeljitije čišćenje, stepenice, ćoškove i sl.treba ipak krpa...

Ovo je za sad onak na brzinu... ak vas nešto još zanima, pitajte...

Edit:
sad vidim post iznad. Moj nikad nije bio na servisu.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:22   #1532
hvala cure za aqua trio misljenje. bas sam jucer psovala postojece rjesenje jer sam morala u pol sata usisat, oprat podove i paralelno kuhat rucak i veceru. naravno da sam sve napravila polovicno al ajd, nije nista bar zagorilo )
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:41   #1533
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
hvala cure za aqua trio misljenje. bas sam jucer psovala postojece rjesenje jer sam morala u pol sata usisat, oprat podove i paralelno kuhat rucak i veceru. naravno da sam sve napravila polovicno al ajd, nije nista bar zagorilo )
Moj savjet je da odeš u Elipso ili neki drugi dućan di ga imaju izloženog. Staviš na pod i isprobavaš. Meni su u Elipsu uključili izložbeni model u struju da vidim jel stvarno usisava. Nisam htjela dati 3500kn dok ne vidim i ne čujem kak to radi
Jednostavno ga malo vuci oko polica i po dućanu i probaj vizualizirati svoj prostor za koji ti treba. Tako ćeš najprije sama dokučiti jel ćeš ga kupiti ili ne bez prezentacije...
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:11   #1534
To što piše Isabella stoji. Nije baš okretan. Ali za svakodnevnu higienu podova je super (mi imamo mačku,psa i troje klinaca).

Ja imam i roombo uz njega pa usisavanje ispod kreveta i sl. prepuštam njoj.

A ovu za ispadanje donje posude - ja je zalijepim sa selotejpom jer mi se desilo da je ispala i sva prljava voda se prosula, nije bed, trio je odmah počistio ali svejedno...Od tada lijepim. Znam, za tu cijenu....:-/
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 10:23   #1535
Lijepi pozdrav! Ima li tko štapni usisavač Electrolux ZS210B ? Evo i link: http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...apni-usisavac/
Privlači me jer zauzima malo mjesta što mi je jako bitno jer smo u 30 kvadrata. Najveća nedoumica mi je kako usisavati po ćoškovima ili teže dostupnim mjestima?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 11:32   #1536
Meni je pukla cetka na LG-ovom usisavacu. Zna li netko di mogu kupiti novu? Ne mora biti origi LG, samo da imaju cetke koje stanu na cijev od 32mm?
__________________
Never try to argue with an idiot, he will lower you to his level and beat you with experience
silentBOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:06   #1537
Question

Moze preporuka za usisvac do 1500kn, po mogucnosti bez vrecice ili neka velika vrecica... Imamo 100kvadrata, dva tepiha (bez resica), parkete. Vazno mi je da ne vraca prasinu u zrak natrag jer usisavam kraj malog djeteta.

Zanima me misljenje o ovom usisavacu BOSCH Usisavač Relyy'y
BGS3200

Dvoumim se izmedju Phillipsa i Boscha. Ne znam koga je bolje izabrati... Ili bolje Karcherov?!

Zadnje uređivanje mare11 : 02.03.2015. at 10:27.
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 19:21   #1538
Quote:
mare11 kaže: Pogledaj post
Moze preporuka za usisvac do 1500kn, po mogucnosti bez vrecice ili neka velika vrecica... Imamo 100kvadrata, dva tepiha (bez resica), parkete. Vazno mi je da ne vraca prasinu u zrak natrag jer usisavam kraj malog djeteta.

Zanima me misljenje o ovom usisavacu BOSCH Usisavač Relyy'y
BGS3200
https://products.bsh-partner.com/pic...HR/BGS3200.pdf
http://www.ens.dk/sites/ens.dk/files...leanersnve.pdf

Razred ispuštanja prašine: C

Dakle, 0.08 - 0.20 % usisane prašine se izbaci natrag u zrak, razred A izbacuje manje od 0.02%, iz čega proizlazi da taj usisavač izbacuje najmanje 4-10 puta više prašine od usisavača razreda A. Za te novce svakako preporučam potražit A razred ispuštanja prašine.
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:36   #1539
Ima li netko: http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...OSCH-BBHMOVE4/

Imam pasonju u kuci kojoj jako pada dlaka tako da usisavam svako jutro. Trebalo bi mi nesto za na brzinu pokupit dlake preko dana. Nikad nisam imala taj stapni usisavac pa ne znam da li mi se isplati kupit ili ne. Citala sam da se oni Electroluxovi kvare nakon 1g. Da li vam se ovaj cini bolji? Ili ako ga netko ima,info iz 1.ruke super

U stanu su mi plocice i parketi,nema tepiha; )
chante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:46   #1540
Najbolje ponuda

Možete li mi dati kakve preporuke za usisavač do nekih 300-350kn? Znam da nije mnogo ali pošto sam student ne mogu si ništa više priuštiti. Mali je stan, bez tepiha, samo parket i pločice. + imam mačku kojoj ne pada pretjerano dlaka, ali opet bilo bi dobro da može usisat dobro dlake s kreveta ili eventualno odjeće.
Zanima me koji tip usisavač bi za to bio najpovoljniji. Našao sam neke dosta jake i jeftine, ali mi se čini da je teško nabaviti vrećice za njih, a opet ima i nekih bez vrećica, ali to mi nije baš jasno kako funkcionira točno.
Zaista svaki komentar je dobro došao!
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.