Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 20:27   #2901
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
nije program nego ikein planer, pa je prilično ograničavajuće. mogu se koristiti samo ikeini elementi, a izbor podnih i zidnih obloga je tako-tako + ne može se ograničiti stavljanje obloge samo na dio zida.
Super, isprobat ću, iako ne znam više što bih mijenjala. sutra novi sastanak sa stolarom pa ćemo vidjeti.

Imam još jedno pitanje - dvoumim se između plinske ploče i indukcijske. I sad gledam indukcijske i neke imaju okvir od inoxa, a neke ne. Koje su bolje i zašto?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Old 26.01.2015., 20:55   #2902
Imaš temu o indukcijskim pločama. Tamo se dosta pisalo o toj dilemi. Moj glas uvijek ide indukciji. A onda i gornji elementi mogu biti nešto niže, čini mi se. Inox okvir mislim da služi za to da se staklo teže razbije. No, meni je to ružno i kupit ću indukciju bez toga.
Mushmula is offline  
Old 26.01.2015., 21:01   #2903
Vidim da se par postova prije pisalo o stolarima u Splitu, pa bili mi netko od vas mogao u inbox poslati kontakt nekog dobrog stolara na području Splita,

Hvala !
Tresnjaa is offline  
Old 26.01.2015., 22:26   #2904
Pika, ja ne bih stavljala crnu radnu ploču... Bijelu, sivu ili drvenu, ovisno o tome koji stil ciljaš i što planiraš na zid.
Aoife is offline  
Old 27.01.2015., 13:55   #2905
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Pika, ja ne bih stavljala crnu radnu ploču... Bijelu, sivu ili drvenu, ovisno o tome koji stil ciljaš i što planiraš na zid.
Razmišljam sad o nekoj antracit varijatni, jer bi takav bio sudoper. Ali i dalje me muči materijal od kojeg bi bila takva ploča. Na zid ide staklo u bijeloj boji.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Old 27.01.2015., 15:14   #2906
Ma Pika, uzmi običnu kuhinjsku radnu plohu od iverala i biraj u moru dekora onaj koji ti se najviše svidi. Kvaliteta je svima ista. Drugo je ako želiš baš npr. puno drvo, kerrock, corian ili nešto tako. No, ako stavljaš klasičan sudoper i nemaš kutnih elemenata, nisam sigurna da ti tako nešto treba, s obzirom da je to višestruko skuplje.

Evo, npr. pogledaj dekore u Elgradu http://www.elgrad.hr/kategorija-proi...-materijala=21
Imaš imitacije drva, mramora, betona, pijeska, obične obojene, sjajne... Odi u Elgrad, Iverpan, Conty, Siže-kupres i biraj dekor koji ti se najviše svidi.
Mushmula is offline  
Old 27.01.2015., 15:30   #2907
evo jedna kuhinja trenutno u izradi, jos koji dan i sve bi trebalo biti gotovo, tati i prijatelju se ne zuri pa svaki dan naprave po sat vremena...sve su oni sastavljali.



cro_denno is offline  
Old 01.02.2015., 08:41   #2908
Pozdrav svima, već neko vrijeme gledam vaše divne kuhinje pa vas molim za pomoć ako ste voljne. Radimo stan u obiteljskoj kući te u prostoriji dužine 7,30 m i širine 4,70 m treba biti kuhinja, boravak i blagavaonica. Na zid od 4,70 bi stavila kuhinju i želja je bila i otok na sredini no mislim da neće stati i da bi bilo sve prenatrpano. Kako mi se najviše sviđa ideja o cijelom zidu sa niskim elementima problem je što sa frižiderom, svakako bi morala imati i visoke elemente pa ne znam da li da stavim tri visoka sa desne strane, frižider, povišena pećnica i još jedan visoki za namirnice a ostatak niski, ili da ipak idem u L i na zid sa strane stavim te visoke a cijelom dužinom od 4,7 niske. Prostorija trenutno nema prozore već se planira napraviti velika klizna stijena koja bi vodila na terasu. Svi zidovi su pravilni bez ikakvih prepreka. Imate li kakve prijedloge? Razmišljam i o kupnji kuhinje u Ikei pošto mislim da mi ne trebaju nikakvi nestandardni elementi, što mislite o tome?
ljube86 is offline  
Old 01.02.2015., 09:03   #2909
Za jednolinijsku kuhinju pogledaj kuhinju od picajzle1. To je mislim 5m, pa mozes vizualizirati.Mislim da je to dovoljno mjesta za prosjecnu obitelj, a sad kakve su vase navike.... Kod mene je 7.2 duljine i definitivno nema mjesta za otok, osim ako ce sluziti i kao blagovaonski stol.

Ako zelis niske elemente, pogledaj kuhinju od fasinain, ona ima taj koncept na L s visokim el. na desnoj strani.
naves is offline  
Old 01.02.2015., 14:02   #2910
Pozdrav, zanima me ima li netko da je riješio onaj prostor iznad visokih elemenata sa gipsanim pločama, kao na ovoj slici dolje? Ne znam da li se to radi nakon što se kuhinja složi ili prije? I kolika je nekakva optimalna visina donjih i gornjih elemenata i onog prostora između ako je planirana indukcijska ploča za kuhanje? Kod mene je strop na 2.3m a nekako mi se čini da mi je previsoko imati tolike gornje elemente a ne bi da mi ostane onaj prostor između. Hvala

patkica86 is offline  
Old 01.02.2015., 16:09   #2911
Moji susjedi su to radili... Mislim da je prvo isao gips pa onda kuhinja - po mjeri
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 03.02.2015., 08:01   #2912
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me ima li netko da je riješio onaj prostor iznad visokih elemenata sa gipsanim pločama, kao na ovoj slici dolje? Ne znam da li se to radi nakon što se kuhinja složi ili prije? I kolika je nekakva optimalna visina donjih i gornjih elemenata i onog prostora između ako je planirana indukcijska ploča za kuhanje? Kod mene je strop na 2.3m a nekako mi se čini da mi je previsoko imati tolike gornje elemente a ne bi da mi ostane onaj prostor između. Hvala

http://i57.tinypic.com/mcyfz9.jpg
kod mene je visina nekih 10-tak cm više nego kod tebe i išla sam do stropa, nešto su viši od standarda,ali ne puno i super sam zadovoljna bolje je dobiti 10 ili 15 cm skladišnog prostora nego ga zatvarati knaufom iako sve to ovisi i o samom izgledu kuhinje,ali hoću reći nemaš neku visinu da bi se zatvaralo knaufom...
jerry16 is offline  
Old 04.02.2015., 13:26   #2913
Ovo je kuhinja koju mislim dat napravit po mjeri, naravno do ovog nacrta sam došla uz pomoć dobrih ljudi ovdje na forumu. E sad, tek jučer kad sam malo bolje pogledala prostorije jer se tek unutra izrađiva, vidjela sam da je s lijeve strane prostrorija malo niža od ostatka, nekih 10 cm, odnosno to je visoko potkrovlje pa je nagib tu od 220cm prema 230cm ali samo dužinom prvog elementa. E sad, da li je bolje da napravim i takav kosi element pa gornje elemente do stropa ili ostavit sve elemente na tih 220cm?

patkica86 is offline  
Old 04.02.2015., 13:46   #2914
Bolje je sve staviti na 220 cm. Mislim da bi samo jedan kosi element zbilja stršao
Aoife is offline  
Old 04.02.2015., 13:56   #2915
Tako i meni izgleda. Baš doma nemam nikakve viseće elemente pa nemam nikakvu sliku svega toga. Koliko sam shvatila visina donjih elementa bude oko 90 ili 100cm, razmak do gornjih ako stavim indukciju je 60cm - da li je to dovoljno?
patkica86 is offline  
Old 04.02.2015., 15:12   #2916
ja bih ipak god stavio vodoravno na svim frontama
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 05.02.2015., 21:26   #2917
Imam pitanje - s obzirom da će mi na jednoj strani kuhinje na zidu biti samo napa, a na zid iznad donjih elemenata sam planirala staklo, hoće li to bezveze izgledati ako nema ništa gore? Onaj završetak stakla gore?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Old 05.02.2015., 22:10   #2918
Nije staklo, ali je to što te muči.
Mislim da neće izgledati bezveze.

http://imagizer.imageshack.us/v2/460.../r/32/qmkf.jpg
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 05.02.2015., 22:10   #2919
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje - s obzirom da će mi na jednoj strani kuhinje na zidu biti samo napa, a na zid iznad donjih elemenata sam planirala staklo, hoće li to bezveze izgledati ako nema ništa gore? Onaj završetak stakla gore?
mi ćemo imati na zidu od 3m duljine samo donje elemente. gore napa od 90cm i s jedne strane 2 ovakve police najvjerojatnije


na zidu će biti pločice. police ću staviti iz razloga što na njima vidim neke stvari..i druga stvar isto što mi se ne sviđa baš goli prijelaz pločice/zid
mali_cox is offline  
Old 05.02.2015., 22:15   #2920
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje - s obzirom da će mi na jednoj strani kuhinje na zidu biti samo napa, a na zid iznad donjih elemenata sam planirala staklo, hoće li to bezveze izgledati ako nema ništa gore? Onaj završetak stakla gore?
evo ti ovdi, staklo i napa
http://i57.tinypic.com/50mhzd.jpg
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.