Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 17:12   #401
Koštice od naranče, limuna, nara, ne bi trebalo biti problema - to svi sokovnici savladavaju. Hurom melje i od višnje i trešnje...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:16   #402
Hvala na odgovoru, mislim da ipak neću eksperimentirati sa košticama trešnje ili višnje a od naranče ili limuna neka se pokoja nađe, pa i one su zdrave...
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:58   #403
Quote:
lea&maja kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, mislim da ipak neću eksperimentirati sa košticama trešnje ili višnje a od naranče ili limuna neka se pokoja nađe, pa i one su zdrave...
U vezi kupnje...
Ne znam da li ste pročitali, Gorenje ima prilično dobru kopiju Huroma po sličnoj cijeni kao Moulinex/Tefal.
Ništa ne nagovaram, samo dajem informaciju...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 12:26   #404
Quote:
lea&maja kaže: Pogledaj post
Nakon proučavanja vaših savjeta i općenito istraživanja po netu, mislim da ću kupiti Tefalov Infiny Pess Revolution. Naravno da mi se Hurom najviše sviđa no on mi je ipak malo preskup...

Da li mi netko može iz vlastitog iskustva odgovoriti kako se Tefal ponaša u cijeđenju lisnatog povrća? Gledala sam neke recenzije koje su uključivale samo voće i čini ni se da radi OK samo mi djeluje nekako nestabilan, kao da će se raspasti dok cijedi.

I još jedno pitanje. Jasno mi je da se koštice od npr. trešnje ne stavljaju no što je sa "zalutalima" od naranče ili limuna? Da li i one budu zgnječene i da li oštećuju sito sokovnika? Kakva je situacija kod nara? Ovisi li tiješnjenje o tvrdoći koštice?
iz vlastitog iskustva, zelenilo cijedi odlično, ali samo ako se prije toga pravilno nareže (npr kupus ili blitvu na trakice širine 1 cm, vodeći računa da se su žile prerezane) i ako se naizmjenice stavlja sa nečim tvrđim (npr jabuka ili mrkva).

Uglavnom, kad radim polako, pravilno narežem i naizmjenice ubacujem nije mi problem iscjediti više soka odjednom (10-15 velikih listova kelja, par naranača, 3-4 jabuke, 6-7 mrkvi...)


znalo se dogodit da je koji put zastao jer bi ubacio više tvrdih i većih komada za redom (npr cikla) ali ako pazim na kombinaciju meko - tvrdo te na pravilan razmak izmedju (npr ne sve odjednom nego se malo sačeka da sokovnik prožvače) onda nema problema

jedino što mi nedostaje kod ovog sokovnika je dugme za unatrag ... to bi bilo ponekad zgodno jer ovako kad se zaštopa moram ga rastavljat ručno...

što se koštica tiče, uvjek cijedim limun i naranču sa košticama i to nema problema, također sam cijedio i šipak i to je prošlo ok... koliko se sjecam, slika šipka je i na samoj ambalaži



p.s.
što se tiče nestabilnosti ... i meni tako djeluje (posljedica konstrukcije), pogotovo kad cijedi mrkvu, ali se još uvijek nije raspao (a ocjedio sam barem 50 tak litara soka od ljeta i neznam koliko kilograma mrkve )
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 08:58   #405
Razmišljala sam i o Gorenju, malo je skuplji od Tefala. Najradije bih najprije vidjela oba modela uživo pa onda da odlučim. Što se estetike tiče, oba modela mi lijepo izgledaju i to nije upitno no kvalitetu mi je teško odvagnuti. Možda na kraju presudi dostupnost jer Tefal znam gdje ću naći po najboljoj cijeni a Gorenje baš i ne.
Moram priznati da ste me jako zainteresirali za jucing pa sam postala malo nestrpljiva i jedva čekam probati.
Još jednom hvala vam na iscrpnim savjetima!
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 12:33   #406
Kupovina je obavljena i sada sam vlasnica Tefala infiny press revolution. Prvi dojmovi su jako dobri. Sam sokovnik je težak no kada mu pronađem stalno mjesto često pomicanje je nepotrebno jer svi djelovi koji se moraju prati lako se odvajaju od postolja (motora) sokovnika kojeg nije potrebno čistiti jer se ne prlja.
Odmah sam probala iscjediti jabuku, naranču, krušku, mrkvu, kivi, kaki i nar. Ne znam da li je to zahvaljujući vašim savjetima, no nikakvih problema nije bilo! Malo tvrđi sastojci, pa mekši, pa tako naizmjenice. Čak i nar je prošao uspješno a njega sam se malo bojala.
Mrkvu sam izrezala na deblje kolutove tako da mu bude lakše i tu sam se i nasmijala od zvuka drobljenja - kao da imam gigantskog zeca u kuhinji...
Ako bude i dalje tako radio, biti ću zadovoljna (ne malom) investicijom...
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:20   #407
čestitam i uživaj!!!
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:30   #408
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nutribullet nije sokovnik nego blender. Dakle, on ne odvaja sok od krute tvari već sve mješa i dobije se smuti tj. manje ili više rijetka kaša sa vlaknima. Tu se obično dodaje tekućina da bi funkcioniralo. Osobno imam Smoothie maker. Nije nešto posebno jak, ali za moje potrebe (ipak sam sokadžija), dosta. Dakle, blender ili smoothie maker nam spravlja jedan lakši obrok. Koliko sam gledao nutribullet mi se čini ok.
Delimano, Philips i Gorenje koje si naveo su ista stvar - centrifugalni sokovnici srednje klase. Metodom veš mašine, vrlo brzo iscjedi voće i povrće. Usput se gubi na količini, na hranjivim tvarima, a zelenjavu cjedi vrlo slabo (samo promrlja). Delimano tvrdi da je fusion neka fuzija (između) centrifugalnog i hladnog procesa, ali to na žalost nije tako (lažna reklama). Dakle najobičniji centrifugalni sokovnik i to dosta slab.
Kao alternativa za slične novce imaš Vivax (cold press uspravni) i Petra juicer (cold press vodoravni). Recimo da je Vivax malo brži, a Petra malo bolji za lisnato povrće. Za vrhunski sokovnik treba izdvojiti više novca jer budimo pošteni, sokovnici su skupi.
No, za iznos o kojem pričamo, ja bih kupio taj Vivax ili Petru. Možeš i centrifugalni za početak, pogotovo ako ti je brzina najvažnija (jedan od ona 3), a možeš i neki centrifugalni za 250 kn. čisto da vidiš o čemu se radi za male pare. Važno je znati šta želiš od sokovnika i koliko bi potrošio.
Malo sa zakašnjenjem, hvala!
Kupio Slow juicer profi cook pc-sj 1043.
Zasad zadovoljan!
nabujakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:21   #409
bok! zanima me vaše mišljenje za sokovnik vervita Hurom hu 500? da li je dobar za cijeđenje povrća, voća i lisnatog zelenog povrća? treba mi za zdravlje. ima ga na e-kupi za 2600 kn, da li je to cijena u redu?
Miro10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 17:45   #410
Thumbs up

Quote:
Miro10 kaže: Pogledaj post
bok! zanima me vaše mišljenje za sokovnik vervita Hurom hu 500? da li je dobar za cijeđenje povrća, voća i lisnatog zelenog povrća? treba mi za zdravlje. ima ga na e-kupi za 2600 kn, da li je to cijena u redu?
To je svestran sokovnik koji je najbolji za ljude koji žele cjediti sve.
Cijena ok. Imam prvi model HU-100 i radi odlično već skoro 4 godine...
No, važno je znati s njim (dobro se informirati kako se rukuje)...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 20:08   #411
da li mi još možete reći koja je razlika cijeđenja i prešanja? kod ovog piše hladno cijeđenje, ali da li je kvaliteta soka ista?
Miro10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 22:06   #412
Quote:
Miro10 kaže: Pogledaj post
da li mi još možete reći koja je razlika cijeđenja i prešanja? kod ovog piše hladno cijeđenje, ali da li je kvaliteta soka ista?
Ista stvar, hladno cjeđenje, presanje, žvakanje, mastikatorni proces, slow juicing, sporovrteći. Sve označava jednu od dvije najpopularnije vrste cjeđenja.
Druga vrsta je centrifuga, dakle, brzi proces, brzo vrti, grije, stvara nešto pjene i uništi nešto hranjivih sastojaka.

Svi Hurom sokovnici imaju visoku kvalitetu soka i dobru iskoristivost namirnica. Razlike među modelima su : veličina otvora, smoothie opcija, čep, ručka i još neke kozmetičke razlike. U Vernon trgovini na spomenutih 2600 ima još 10% popusta pa je to onda 2340 kn. što je prilika.
Taj model H-500 ima sljedeća unapređenja u odnosu na original: točkić pozadi što daje još malo više soka, čep protiv kapanja (i za mješanje unutar posude) i mjere na posudi. Uglavnom kozmetička, ali ipak dobrodošla unapređenja.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 15:44   #413
pogledajte ovo:
http://vervita.hr/shop/prodaja/sokovnik-vervita-xxl

čini se prejeftino s obzirom što se tu nudi ..... ili je nekakva greška
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 16:42   #414
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
pogledajte ovo:
http://vervita.hr/shop/prodaja/sokovnik-vervita-xxl

čini se prejeftino s obzirom što se tu nudi ..... ili je nekakva greška
Nije greška. To je novi sokovnik u Vervita ponudi. I bilo je vrijeme da u masi preskupih Huroma i Kuvingsa dođe nešto ovako. To je sokovnik Optimum 600. Nije neko zvučno ime pa zato i nije suludo skup. Pitanje koliko je dobar, no ovako za sada imam pozitivan dojam. Ima veliki otvor po uzoru na novi Kuvings whole slow juicer, a ima i opciju za pravljenje smutija te smrznutog deserta. Meni izgleda primamljivo...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 20:57   #415
Postovani ljubitelji sokovnika, zahvaljujuci Vasim savjetima, kupili smo http://vervita.hr/shop/prodaja/sokovnik-vervita-xxl i za sada smo odusevljeni uređajem. Cijena za gotovinu je 1.800 kn, za nas kucni buđet malo previse ali smo se ipak odlucili. Svakodnevno sad vec 5 dana pravimo sokove od voca i povrca i sve je za 5. Cak i nas cetverogodisnji sin uziva u ubacivanju voca i povrca u sokovnik, pa ih zeljno i popije. Jedva cekam proljetne i ljetne plodove pa da nam se recepti prosire. Hvala jos jednom svima na savjetima!
jelenamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 22:37   #416
Di ste kupili sokovnik , ako nije problem da napišeš jer vidim da se nudi na dosta prodajnih mjesta, pa da ne tražim u svakom cijenu...ako odlučim kupiti.

thx
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 21:06   #417
Pozdrav narode...

Molim vas za savjet i informaciju.ima te li iskustva sa blenderom iz top shopa(nutribullet)
Ima li ga tko doma i vrijedi li tih novaca.
Sory ako je pitanje vec bilo,nisam ga mogao nac na forumu..tnxxx
dzaja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:32   #418
Može li mi netko preporučit neki ok sokovnik do 500kn. Mene je sad uhvatila ta manija sa sokovima i htjela bi ih si radit doma a s druge strane ne znam hoce li me to drzat i slijedecih godinu/godina pa ne bi htjela dat puno novaca za nesto sto ce mozda kasnije skupljat prasinu
Najradije bi cjedila ananas,spinat,jabuku,naranče,ciklu.
Hvala
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:39   #419
Quote:
Chocollina kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučit neki ok sokovnik do 500kn. Mene je sad uhvatila ta manija sa sokovima i htjela bi ih si radit doma a s druge strane ne znam hoce li me to drzat i slijedecih godinu/godina pa ne bi htjela dat puno novaca za nesto sto ce mozda kasnije skupljat prasinu
Najradije bi cjedila ananas,spinat,jabuku,naranče,ciklu.
Hvala
Svi jeftini centrifugalni sokovnici su isti. Ne cjede lisnato, puno pjene, slaba iskoristivost. Od navedenog, špinat skoro pa nikako, ovo drugo može. S obzirom da je razlika u kvaliteti mala, a želiš probati (kao što sam i ja želio prije par godina i upecao se), kupi slobodno jeftin. Bude Sinbo ili Tristar u Konzumu na sniženju za 200-300 kn. Ne vidim da bi plaćanje 500 kn. donijelo neki kvalitetni pomak pa komotno možeš uštedjeti. Ako ti se svidi, pravi sokovnici (slow cold press juicer) idu od 700 kn. pa naviše...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:01   #420
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Svi jeftini centrifugalni sokovnici su isti. Ne cjede lisnato, puno pjene, slaba iskoristivost. Od navedenog, špinat skoro pa nikako, ovo drugo može. S obzirom da je razlika u kvaliteti mala, a želiš probati (kao što sam i ja želio prije par godina i upecao se), kupi slobodno jeftin. Bude Sinbo ili Tristar u Konzumu na sniženju za 200-300 kn. Ne vidim da bi plaćanje 500 kn. donijelo neki kvalitetni pomak pa komotno možeš uštedjeti. Ako ti se svidi, pravi sokovnici (slow cold press juicer) idu od 700 kn. pa naviše...
Da to sam čula za povrće pa zato i pitam. Moja teta ima od Moulinexa i njoj super cijedi ali kupila ga je prije više od 10g po nekoj maloj cijeni i takav model više nije na tržištu. Prije 3 godine sam kupila neki jeftin za 22 eura i bila sam prosječno zadovoljna jedino sam morala dodavat puno više naranči da dobije čašu punu soka za razliku od nje. Gledala sam taj vivax slow juicer jer vervita mi je zbilja preskupa,pogotovo jer bi ja jedina u obitelji to pila,i sad čekam da negdje bude na akciji pa ga možda ubodem. Vidjela sam pozitivna iskustva ali svejedno me malo brine firma s obzirom da sve što sam imala od vivaxa do sad je bilo kratkog vijeka
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.