Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 18:17   #81
ah..ovaj..ona asana lijeci i paniku
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 18:24   #82
Ja sam se svog rijesila tako sto sam prestala jesti u menzi. Sad opet pusim ko smuk, pijem alkohol, a kolicinu kave mjerim u litrama i nema ga!. Gad mali A na prvoj i drugoj godini faksa mi je znalo biti tako lose da su me doslovno morali nosit doma.

E, jimmy jazz... za paniku kazes? Hmmmm...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 18:29   #83
mislim ovakve napade panike ko gore.
a ta asana fino centrira. al kolko god bila jednostavna i laka tolko je isto teska treba postici tu disciplinu i redovno to delati, usprkos otezavujucim okolnostima, nemiru, nervozi, bolovima, i strahu dal ce prestat i kad.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:20   #84
Quote:
jimmy jazz kaže:
mislim ovakve napade panike ko gore.
a ta asana fino centrira. al kolko god bila jednostavna i laka tolko je isto teska treba postici tu disciplinu i redovno to delati, usprkos otezavujucim okolnostima, nemiru, nervozi, bolovima, i strahu dal ce prestat i kad.



Istina je da me hvata panika kad osjetim bol, ali to nije razlog da me zajebavaš!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 11:38   #85
nije, nije!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 13:35   #86
Quote:
jimmy jazz kaže:
nije, nije!

__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 13:41   #87
Unhappy Kolje li i vas ove dane...?

Mislim, kak me želudac kolje već tjedan dana užas. Baš me boli užasno, nije to probadanje niti težina, nego baš jaki bolovi.
Mokraća mi je ko piva tamna, a stolica svijetlo žuta. Nikak se smirit. Pijem peptorane, na dijeti sam, al ništ. I da, umorna sam non stop. Jel i vama tak isto?
tiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:02   #88
ne
odi doktoru
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:05   #89
Re: Kolje li i vas ove dane...?

Quote:
tiha kaže:
Mislim, kak me želudac kolje već tjedan dana užas. Baš me boli užasno, nije to probadanje niti težina, nego baš jaki bolovi.
Mokraća mi je ko piva tamna, a stolica svijetlo žuta. Nikak se smirit. Pijem peptorane, na dijeti sam, al ništ. I da, umorna sam non stop. Jel i vama tak isto?

Hitno lijechniku.


HITNO!!!


Ovo sve shto si napisala su simptomi koje sam imala kad sam bolovala od B hepatitisa.


Hitno lijechniku!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:09   #90
Fakat:

simptomi hepatitisa
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:09   #91
Nemam to. Nedavno sam radila sva antitijela na hepatitise. Mislim da je ipak nekaj akutno
tiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:10   #92
Nedavno?

Jucher?


Lijechniku!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:11   #93
Tamna mokraca i svijetla stolica ne mozhe biti nishta akutno, a ni bezazleno.


Kud josh s bolovima i malaksaloshcu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:13   #94
ok, budem otisla. ionak si moram dici nalaz od sistematskog. U zadnjih par mjeseci jako sam se zdebljala, ali bilo mi je dobro sve do pred tjedan dana, kad me to ščepalo sve.
tiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 20:55   #95
Već su ti svi rekli.Trči doktoru.Jer može biti akutno, od danas ili jučer.Ne zezaj se.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 23:40   #96
hm, ja sam točno u ovo vrijeme(geeez skoro pa isti datum ) prije 2 godine iskusila nenormalnu, neopisivu, probadajuću, konstantnu bol u želucu. debljala sam se jer sam neprestano jela da to umirim. nakon pola sata od hrane, bilo je još gore. po noći se pogoršavalo, neizdrživo. punih 10 dana nisam oka sklopila od bolova, imala sam sve simptome čira. stolica je bila sumnjiva, ali ne blijedo žuta.

na krvnom testu, napravljenim baš za to, utvrđena mi je Helicobacteri. bakterija u želucu. antibioticima sam je zalječila. od tada sve ok.

da nije to? (kad kažeš da si radila krvni test za hepatitis)
ima jedna zanimljiva stvar, što je meni tada "obični" krvni test kod mog doktora pokazao lagano povišen ALT (u jetri) i postojala je sumnja na hepatitis. ali je pretragama ona isključena. a ponovljeni krvni test nakon mjesec dana je bio sasvim uredan.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 07:15   #97
Danas mi je puno bolje. Vitaminizirala sam se bevitalom, e i c vitaminom, puno tekucine, svježeg voća i povrća. Pecivo od integriranog brašna. Ne očekujem da će se preko noći sve poboljšati, ali čim pomaže režim prehrane i pojačani unos vitamina, pretpostavljam da je riječ o posljedicama loše prehrane.
Nalaz još nisam vidjela.
tiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 09:34   #98
žgaravica

kak se lijeci zgaravica bez gastala?
spavala 2 i po sata nocas, probudila se s kamenjem u zelucu i to je valjda bilo vruce kad sam ga gutala pa me svu spalilo.. ajajaja.
gastala nemam. ni ulfamida. nemam droge, sve u svemu. probala hladno mlijeko, imam osjecaj da se pokvarilo u meni (ne znam to opisat ), frisko otvoren tetrapak, samo mama sipala mlijeko u kavu jutros, nije do mlijeka.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 09:56   #99
eto, ipak nas ima još sa želučanim tegobama ove dane. Dobar ti je čaj od metvice, ili možda kombinirano - kamilica/metvica. Kruh prepečenac i kompot od jabuke.
tiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 13:11   #100
žgaravicu najčešće uzrokuje slabost mišića koji spajaju jednjak i želucac, i čim se oni malo opuste, evo ti kiseline iz želuca pa peče, li ga peče...

nego, bilo bi ti dobro pripaziti na hranu koju uzimaš - izbjegavaj kavu, cigarete, jako začinjenu hranu, a isto tako masno i prženo...

i probaj imat manje ali češće obroke, i nakon ručka nemoj leć i spavat već probaj biti u vertikali da ti sila teže pomogne držat sadržaj želuca tamo di mu je mjesto (a ne u jednjaku)

ksd spavanja, ako spavaš na boku, probaj spavat uglavnom na lijevom boku!
a dobro je i povisit malo jastuk

ima dakle puno toga šta se može napravit prije/osim uzimanja antacida ....

a ako baš ništa ne pomogne ili ti žgaravica traje dulje vrijeme, onda je stvarno vrijeme za posjetu liječniku
__________________
Far away there in the sunshine are my highest aspirations
sweetina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.