Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 21:23   #1
Sve o printanju fotografija

Jel neko zna gdje mogu u ZG jeftino i kvalitetno napravit print i keširanje + alu okvir za format cca. 50x35?
Po onome što sam gledao ne mogu proći ispod 300 kn po fotografiji.
Također molim info od kolega iz dijaspore kako se tamo kreću cijene.
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:39   #2
ja napravio print od kojih 40xnešto (40 je duza stranica) za cca. 80ak kuna u foto studiju ilica, a kasiranje u foto quick u praškoj za kojih 30ak kn....zadovoljan
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 00:26   #3
Baš sam danas s frendom gledao cijene.


http://astroida.hr/html/cjenik_kasiranja.html


Tu te 50x35 dođe 181. ćn.
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 02:20   #4
za alu okvir ne znam ali dosta povoljni digitalni print+kaširanje su ti već spomenuti quick i ars kopija u vlaškoj.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 12:24   #5
mislim da nam je ovo četvrti ili peti topic o svemu vezanom za tisak i printanje

Uglavnom, "digitalni tisak velikih formata" i "kaširanje" radi jako puno firmi i tu google može jako puno pomoći

okvire većinom možete naručiti kod tih firmi, a glavni diler u Zg je Studio Černe u Grahorovoj (blizu zap. kolodvora). Inače, oni sami rade i plastifikaciju i kaširanje ali je to bolje obaviti u firmi u kojoj se printa jer uvijek postoji mogućnost oštećenja/nakupljanja prljavštine u transportu.

cijena okvira je oko 100kn po dužnom metru

Što se ostalih zemalja tiče, ne isplati se ni gledati osim možda u BiH i Srbiji.

Puno povoljnije možeš proći ako ideš na A3 laserski print (malo manje od 40x30cm). Tu se print+plastificiranje+kaširanje može dobiti već od 25-30 kn/kom ako stvarno dobro tražiš. Naravno, tu je još okvir koji košta dodatnih 140 kn.

EDIT: sad vidim na Wenzeovom linku da se okviri mogu naći po 60kn/m1 + PDV. Moje informacije jesu malo zastarjele, pa provjerite to.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:51   #6
Da li se može kaširati fotka već isprintana?
Dakle ja donesem gotovu na kaširanje.
I da li se može kaširati fotka isprintana na printeru za fotke?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 13:07   #7
Može. Ja sam to jednom radio u klubu pa ne znam tko se time bavi, ali ako radiš u vlastitom aranžmanu, moraš bit jako precizna prilikom rezanja i lijepljenja fotke na kapafix. Fotka je bila 30x40 i odštampana na ink-jetu.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:06   #8
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Može. Ja sam to jednom radio u klubu pa ne znam tko se time bavi, ali ako radiš u vlastitom aranžmanu, moraš bit jako precizna prilikom rezanja i lijepljenja fotke na kapafix. Fotka je bila 30x40 i odštampana na ink-jetu.
Postoji vlastiti aranžman ljepljenja na kapafix? Molim da me uputiš
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:05   #9
Evo:

1. Kupiš Kapafix
2. Odštampaš fotografiju
3. Jaaako precizno izrežeš Kapafix i fotku na željene dimenzije
4. Zalijepiš fotku na kapafix

I to je to...

P.S. U točci 3. puno pomaže ako imaš profi rezač papira, vrlo oštar skalper i metalno ravnalo
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:23   #10
šta ne možeš zaljepiti, pa onda zajedno rezati?
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:33   #11
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Evo:

1. Kupiš Kapafix
2. Odštampaš fotografiju
3. Jaaako precizno izrežeš Kapafix i fotku na željene dimenzije
4. Zalijepiš fotku na kapafix

I to je to...

P.S. U točci 3. puno pomaže ako imaš profi rezač papira, vrlo oštar skalper i metalno ravnalo
Gdje se kupuje kapafix, koliko košta, s čim je najbolje ljepiti?
(blissfully ignorant )
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:34   #12
Sve ovisi o tome koliko želiš biti precizan. Iz iskustva, dosta je teško potpuno ravno izrezati kapafix skalperom. Ak te ne smetaju sitna odstupanja, onda sve pali. Pretpostavljam da Ipanema to treba za ponudit mladencima pa treba pazit na takve sitnice...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:39   #13
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o tome koliko želiš biti precizan. Iz iskustva, dosta je teško potpuno ravno izrezati kapafix skalperom. Ak te ne smetaju sitna odstupanja, onda sve pali. Pretpostavljam da Ipanema to treba za ponudit mladencima pa treba pazit na takve sitnice...
ne, to je meni za po doma
imam rezač papira, ali kako kapafix stane u rezač, kaj nije on dosta deblji od papira?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:09   #14
Rezač papira je samo za fotke...
Za kapafix je metalno ravnalo i skalper. Nemoj slučajno uzet plastično ravnalo...
I nemoj se preveć naslanjat na kapafix. Hoće se udubit...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:38   #15
A cijena?
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:07   #16
Molim pomoć.

Kupio sam okvire, jedan mali, 10 x 15 cm i dva veća, 18 x 24 cm.
Imam neke slike koje bi htio odnjet na printanje a ne znam koja rezolucija mi treba za tu dimenziju, niti kako da ih posložim
Ne moraju sve slike biti upotrebljenje. Fotografirano je na manjoj rezoluciji, web kamerom, pa zbog toga ima više slika, a i bolje izgleda.

Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:24   #17
Ispis fotografije

Za ispis fotografije sada koristim Canon Pixma 4500, i problem je u bojama na toj ispisanoj fotografiji. Naime, iz kojeg god programa pokušao ispisati fotograiju a koristim Olympus studio, Photoshop ili program koj sam dobio uz printer, boje na fotografiji nisu iste kao na monitoru.
Obzirom da sam za ovu svrhu ranije koristio pisač istog proizvođača, model 4300, i nije bilo nikakvih problema zaista nemam ideju u čemu je sada problem.
Koristim originalne boje, postavke pisača su stavljene na izvorne postavke.
Ima li tko kakvu ideju, savjet ili nešto slično.
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:40   #18
kalibriraj monitor
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:44   #19
možda color space?
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:44   #20
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
kalibriraj monitor
Zašto ne printer? Ako se ne varam i to se može.

Meni osobno Epson ima daleko bolji ispis nego Canon.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.