Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 15:28   #241
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
lololo, neke od tih sintetika ne smiju se izložiti višoj temperaturi kao u sušilici, jer sam taj materijal smrdi kad se "spali". te stvari se super brzo suše pa i ne moraju u sušilicu. inače, u DMu imaju detergent baš za sportsku odjeću, za polipropilen i slične mješavine
Ajde stavi link, ako nađeš.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:50   #242
Meni veš smrdi od Lenora. Ako ga upotrebljavam i veš ne izvadim isti čas kad je opran smrdi mi kao da je cijeli dan stajao u vešmašini. Dok sam imala staru mašinu mislila sam da je je zbog njene starosti ali se ista stvar desila i kad sam kupila novu.
Veš zna smrditi po vlazi i ako peglaš s puno pare i odmah slažeš veš. Nakon par dana smrdi grozno
Ako.peglam, a to je jako rijetko jer imam sušilicu, onda ostavim veš neko vrijeme na krevetu ili stolcu i tek onda slažem i spremam u ormar
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:56   #243
A ja sam se baš za Lenor odlučila definitivno, još nisam sigurna da li plavi ili žuti
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:40   #244
Tanveer, ja mislim da nije spaljeno, jer nije prvi put da se suši u sušilici, nego ima već prakse. Sve bi ja to pregrmila, da mi nije najdraža trenirka poprimila taj smrad. Kad se rastežem na treningu, podivljam koliko smrdi i mislim da sve oko mene smrdi. Mašina radi dobro, jer je sav drugi veš oke, i drugi tamni veš je oke. Može bit neka kvaka u materijalu, al kažem. Nije da sam to oprala prvi put. Sad se namače u alkoholnom octu, pa će u mašinu zajedno sa sredstvom za dezinfekciju.

Radije bi da se i po octu osjeti, nego po tom smradu
lololo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 21:54   #245
Detergenti posebno prilagođeni sportskoj odjeći, ne znam za taj od Dm-a:




__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:21   #246
Ja umjesto omekšivača u posudu ulijem običnog octa, kad perem bijeli veš uz prašak stavim i sodu bikarbonu.
Šareni veš ok miriši kad se izvadi, bijeli isto, al crni smrdiiii. Veš nažalost sušim u kupaoni bez prozora i crni veš kad se suši baš smrdi, smrdi cijela kupaona, al kad se osuši miriši normalno kao i ostale boje.
Prije dok nisam stavljala ocat u mašinu crni veš je odvratno smrdio kad bi bio suh.
Omekšivač ne koristim godinama
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:26   #247
Meni je smrdio tamni veš i htjela sam izludit od toga. Nakon masu guglanja, čitanja foruma i pokušaja/pogrešaka sam uspjela.
Evo kak:
Ne koristim odmekšivač.
Redovito brišem/perem onaj dio di ide prašak i ispod gume. Prvi put kad sam generalno očistila sve te posudice (otšarafila, te četkicom za zube oribala s domestosom) sam i očistila i ispod guma, u raznim zakutcima di se guma spaja s plastikom i to isto s domestosom. Bilo me malo strah hoće li on razgradit tu gumu il nešto, al niš se nije dramatično desilo.
Osim što je prestalo smrdit .
Da bi izbjegla mrlje na crnom vešu, oprezna sam s količinom praška, i to je to.
__________________
loži se laik skeptik skolastik
nadomak smisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:09   #248
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
Ja umjesto omekšivača u posudu ulijem običnog octa, kad perem bijeli veš uz prašak stavim i sodu bikarbonu. ... Omekšivač ne koristim godinama
Možda netko razmisli i prestane koristiti omekšivače, ili barem prestane izlagati dječicu nepotrebnim kemikalijama:

http://www.ewg.org/enviroblog/2011/1...abric-softener
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 08:46   #249
mislim da sam već pisala o tome, al evo da podijelim svoje dugogodišnje iskustvo.
Bijelu robu perem sa praškom + omekšivač (u zadnje vrijeme plavi Lenor)
Šarenu sa Nilom, Pervolom ili Dash (kupljen u Italiji)+ omekšivač
Crnu robu također perem sa tekućim praškom za šarenu robu, al crne čarape perem odvojeno, ne stavljam sa crnim gaćama, potkošuljama.
Pošto je moj ormar pun crne robe, mislim da sam doktorirala na crnoj robi
i popeglana roba obavezno ostaje preko noći vani, neide u ormar
i da, po zimi sušim robu u kući, imam potkrovlje di se suši i centralno, tako da se sve dobro osuši. Ne sušim vani, jer susjedi lože, eventualno je roba vani vikendom dok je sunce, čim malo sunca nestane i dođe vlaga, roba ide unutra
Eto, raspisah se, al nadam se da je nekome pomoglo
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 09:22   #250
Quote:
BUBBLE JET kaže: Pogledaj post
mislim da sam već pisala o tome, al evo da podijelim svoje dugogodišnje iskustvo.
Bijelu robu perem sa praškom + omekšivač (u zadnje vrijeme plavi Lenor)
Šarenu sa Nilom, Pervolom ili Dash (kupljen u Italiji)+ omekšivač
Crnu robu također perem sa tekućim praškom za šarenu robu, al crne čarape perem odvojeno, ne stavljam sa crnim gaćama, potkošuljama.
Pošto je moj ormar pun crne robe, mislim da sam doktorirala na crnoj robi
i popeglana roba obavezno ostaje preko noći vani, neide u ormar
i da, po zimi sušim robu u kući, imam potkrovlje di se suši i centralno, tako da se sve dobro osuši. Ne sušim vani, jer susjedi lože, eventualno je roba vani vikendom dok je sunce, čim malo sunca nestane i dođe vlaga, roba ide unutra
Eto, raspisah se, al nadam se da je nekome pomoglo
na koliko onda pereš te crne čarape?
jer ja crne čarape, gaće, potkošulje, ručnike, posteljinu, znači sve crno takvo perem na 95C i nikad mi ne smrdi.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 09:41   #251
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
na koliko onda pereš te crne čarape?
jer ja crne čarape, gaće, potkošulje, ručnike, posteljinu, znači sve crno takvo perem na 95C i nikad mi ne smrdi.
čarape na 60C, ostalo crno na 40C, daily wash program
uvijek perem onako kako piše na etiketi....štreber
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 10:55   #252
Ja šareno perem na 60,a bijelo na 80 i to je to i veš mi nikada ne smrdi.Prašak koji sam duuugo koristila je Ariel i omekšivač je većinom Felce azzura,a samo ako ga ne nađem uzmem Lenor svij.plavi.Zadnji prašak koji sam probe radi kupila jer me zaintrigirala super cijena je Rubel .Testirala sam ga na bijelim čarapama(mali i mala su po cijele dane bosi po kući),a i mala se tokom dana isfleka raznoraznim papicama , čarape su nakon pranja bijele bijele,flekica se sve skinu i veš mi još ljepše miriše...Veš sušim kada je sunce vani,a kada je kišno u kući ,grijemo se na drva tako da se u pola dana sve osuši.Veš nastojim izvaditi iz mašine čim završi sa pranjem.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 12:44   #253
Meni je veš počeo smrditi kad sam ga prala navečer a vadila ujutro iz mašine koja je imala centrifugu od samo 400 okretaja. Onda sam počela stavljati na tajmer da se mašina pali ujutro u 4h I tako je funkcioniralo neko vrijeme, premda smrad koji se uvukao nisam baš 100% uspješno rješila (probala s Domestosom, octom, iskuhavala, tablete neke stavljala...). Sad imam mašinu s 1000 okretaja, perem na sličan način s istim deterdžentima a smrada nema (ja ne iskuhavam veš, sve perem na 60, kategorije: svijetli s praškom, šareni s praškom, šareni s tekućim).
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 18:33   #254
čudan smrad trenerke

Pozdrav ekipica, nadam se da će mi možda netko moći pomoći sa ovime jer sam već lagano luda
Kupila sam prije 2 tjedna jednu trenerku preko internet stranice, inaće dućan iz Zagreba, trenerka mi je stigla poštom. Dakle nova trenirka nikad nošena još je imala etiketu gore, no toliko intenzivnog mirisa iliti smrada :O
Oprala sam ju 4 put na ruke, prvo deterđent, pa omekšivač, ispuštala je tako jako smeđu boju što do sada nikad prije nisam vidjela. Trenerka je od materijala lycra. Nakon toga ubacila u mašinu i pomislila da se riješila smrada no čim ju stavim na radijator da se suši ponovno taj užasni smrad, ne toliko intenzivan ko kad je tek došla ali i dalje (( smrdi nekako po nafti ili zapaljnim bocama ... helpp ljudii, dosta sam ju platila što da radim, slična iskustva
green-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 21:08   #255
Baciti u smeće.

http://www.apartmenttherapy.com/2-co...ou-wear-200749
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 21:52   #256
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
nakon ovog sto sam procitala definitivno :O
green-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 08:50   #257
a ja ne vjerujem da netko ne opere novokupljenu odjeću prije prvog nošenja....

i onda mi se smiju kad velim da je sve moguće perem na 95C, neeeee, sve bakterije ti se unište i na 60C. aha, ne hvala, da mi se gaće i ručnici ne operu na 95C
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:37   #258
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
a ja ne vjerujem da netko ne opere novokupljenu odjeću prije prvog nošenja....

i onda mi se smiju kad velim da je sve moguće perem na 95C, neeeee, sve bakterije ti se unište i na 60C. aha, ne hvala, da mi se gaće i ručnici ne operu na 95C
ali to je činjenica nemaš tu šta vjerovati ili ne.
druga stvar je što je meni ne pada na pamet uništavati odjeću pranjem na 95 stupnjeva
zapravo apsolutno mi je nezamislivo oprati išta od šarene robe na toj temperaturi.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:47   #259
bijelo - plahte, ručnike (kupujem samo svijetle) i bijeli donji veš (gaće nosim samo bijele) - na 95
sve ostalo i šareno i crno na 40
ne koristim omekšivače, perem persilom sensitive, veš odmah vadim van a ako slučajno ne mogu tj nisam doma kad završi mašina, stavim još jednom na ispiranje i centrifugu i onda odmah vadim van - i niš mi ne smrdi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 14:09   #260
"Experts also urge people to clean the washing machine, amid concern that low temperatures and detergents without bleach are taking their toll on the machines.
Dr Ackerley explains: ‘A washing machine that is only ever run at low temperatures will be heaving with mould and bacteria. Most manufacturers recommend carry out a weekly or monthly very hot wash to clean the machine out.

‘I regularly wash my white towels at 95c to give the machine a good clean and reduce the bacteria load.’
Andy Trigg adds that ‘dirty machines’ have only become a problem since the launch of liquid detergents in the mid-Nineties.
‘Liquid detergent doesn’t contain bleaching agents,’ he says. ‘And it is these bleaching agents that help keep the washing machine free from bacteria and black mould. A maintenance wash is particularly important if you mostly use low-temperature washes and or liquid, or colour-friendly, detergent.
‘Once a month, put the washing machine on the hottest wash with a bleach-based detergent. Cleaning the detergent drawer and the rubber ring also reduce problems.’"

http://www.dailymail.co.uk/health/ar...rous-bugs.html
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.