Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 18:24   #1
Zaštitne maske

Trebam nekakvu masku primarno protiv prašine (građevina), a dobro je i da zaštiti oči za svaki slučaj. I sad imam dvije nekakve maske, nikada koristene. Jedna je nekakva VISPRO Novomask stara sigurno cca 15 godina. Istina pise ta su to gas maske.......ali pretpostavljam da moze posluzi i za ovakve radove gdje je u pitanju prašina.
Ono sto me zanima jel ima kakve zapreke da ju ne koristim s obzirom da na filteru pise da ga je najbolje upotrijebiti do 11/1996 ?

I kako uopce znati kada bi filter trebalo zamijeniti ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:03   #2
ako za 10 minuta poplaviš u licu
zamijeni filter
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:18   #3
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Trebam nekakvu masku primarno protiv prašine (građevina), a dobro je i da zaštiti oči za svaki slučaj. I sad imam dvije nekakve maske, nikada koristene. Jedna je nekakva VISPRO Novomask stara sigurno cca 15 godina. Istina pise ta su to gas maske.......ali pretpostavljam da moze posluzi i za ovakve radove gdje je u pitanju prašina.
Ono sto me zanima jel ima kakve zapreke da ju ne koristim s obzirom da na filteru pise da ga je najbolje upotrijebiti do 11/1996 ?

I kako uopce znati kada bi filter trebalo zamijeniti ?
Da li su to gumene maske, ako jesu oznojit ćeš se ko idiot.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 07:31   #4
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Trebam nekakvu masku primarno protiv prašine (građevina), a dobro je i da zaštiti oči za svaki slučaj. I sad imam dvije nekakve maske, nikada koristene. Jedna je nekakva VISPRO Novomask stara sigurno cca 15 godina. Istina pise ta su to gas maske.......ali pretpostavljam da moze posluzi i za ovakve radove gdje je u pitanju prašina.
Ono sto me zanima jel ima kakve zapreke da ju ne koristim s obzirom da na filteru pise da ga je najbolje upotrijebiti do 11/1996 ?

I kako uopce znati kada bi filter trebalo zamijeniti ?
Obične zaštitne naočale cca 30 kn
Masku kupiš onu malu bijelu (što ih ljudi nose da se obrane od svinjske gripe) mislim da imaš u svakoj apoteci i nemože biti skupa

I to je sve
Triangl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 08:29   #5
@Damir
Jedna je vrlo slicna ovoj i bas je crne boje http://www.webgradnja.hr/katalog/258...ka-panoramask/

@Triangl
Sve ja to vec imam, ali nije to to. Naime, trebas vidjeti kako se naocale zamagle za sekundu i onda nista od posla. Radim na/u kuci koja nije grijana (sa stolarijom, ali opet rohbau) i ova kombinacija koju navodis je full gnjavaža, a i ta zaštita za usta je manje više za krupnije komade. Prašina cigle (kod štemanja) ti vremenom uđe unutra.......da samo vidiš kako je unutra onda "ciglasto"

Iz svih tih razloga sam i trazio nekakvu masku koja je kompletna pa cu vidjeti. Jer jedno ju je isprobavati na toplom, a vidjet cemo kako ce se ponasati na hladnom. Bitno mi je samo da se taj filter koji je na njoj moze koristiti da ne kupujem nuzno novi.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 12:11   #6
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
@Damir
Jedna je vrlo slicna ovoj i bas je crne boje http://www.webgradnja.hr/katalog/258...ka-panoramask/

@Triangl
Sve ja to vec imam, ali nije to to. Naime, trebas vidjeti kako se naocale zamagle za sekundu i onda nista od posla. Radim na/u kuci koja nije grijana (sa stolarijom, ali opet rohbau) i ova kombinacija koju navodis je full gnjavaža, a i ta zaštita za usta je manje više za krupnije komade. Prašina cigle (kod štemanja) ti vremenom uđe unutra.......da samo vidiš kako je unutra onda "ciglasto"

Iz svih tih razloga sam i trazio nekakvu masku koja je kompletna pa cu vidjeti. Jer jedno ju je isprobavati na toplom, a vidjet cemo kako ce se ponasati na hladnom. Bitno mi je samo da se taj filter koji je na njoj moze koristiti da ne kupujem nuzno novi.
U Bauhausu imaš dobar izbor maski i zaštitnih naočala, probaj tamo pogledati.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:05   #7
Bauhaus, pevec, ikea...
_____________

Zadnje uređivanje Majstor : 10.06.2016. at 10:46.
Nešo5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.