Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2015., 17:20   #821
te susilice s toplinskom pumpom suse uzasno dugo. mi imamo ventilacijsku C energetske klase (ne, nije nam racun abnormalno visok) i susi najdulje rucnike i to 70-90 min zavisno dal je bila puna perilica ili ne.

znaci rucnike uvijek peremo i susimo posebno, na visokoj temp. postavka "cotton ultra"
posteljinu isto tak, posebno se pere i susi na visokoj temp postavka "bed linen+", max po pranju/susenju 1komplet za bracni krevet ili 2x za mali, susi oko 1h
krpe,stolnjake i donji ves koji se kuha susimo na visokoj temp. postavka "cotton normal" - susi cca. 60-70min
trenirke i te sportske stvari susimo na niskoj temp. postavka "sintetic ultra" susi cca 40-50min
obicne stvari za po doma,hlace i majce,donji ves i sve to... na niskoj temp. postavka "cotton storage" cca 70min susi
kosulje peremo takodjer posebno i susimo na programu za kosulje na niskoj temp. i traje oko pola sata

i da sad dalje ne nabrajam... uglavnom, sve peremo u masini i susimo u susilici. prestali smo kupovati odjecu koja zahtjeva rucno pranje i cicimici susenje
a ona opaka naprava kojom se kaznjava ljudska vrsta, popularno zvana "pegla" stoji vecinu vremena u kutu. tu i tam opegla kosulju il majcu za posao i to je to...
pata_fix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:15   #822
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Vidim da na ovoj temi nema baš aktivnosti kao na onoj od perilica Dakle, sušilica je kupljena i to ova skuplja sa toplinskom pumpom WTW85560BY:

http://www.ekupi.hr/Bosch-susilica-r...BY-469796.aspx

Zanimaju me iskustva sa ovom sušilicom. Kako sušite pojedinu vrstu robe?
Pročitala sam upute, ali opet mi nije baš jasno. Jučer sam sušila dječju robu, stavila sam na mix, pisalo je da će sušiti 1.47 h i da će biti srednje suho za ormar. Jutros je roba bila suha, ne znam koliko je na kraju sušilo, jer je bilo po noći. Onda sam jutros stavila sušiti bijeli veš i ručnike, htjela sam staviti na pamuk, ekstra suho za ormar, ali pisalo je da će vrijeme sušenja biti 3.30, to mi se učinilo predugo. Onda sam stavila na program za ručnike, tu je pisalo da će sušiti 1.30, ali je nakon isteka tog vremena sušilica nastavila sušiti i na kraju je sušila 2.40 min. To mi se isto čini dugo. Na kojem programu vi sušite ovakvu robu i koliko traje sušenje? Roba je na kraju bila dobro osušena i nije zgužvana, sve super.
Nemam sušilicu koju opisuješ, imam Bosch 2u1, vrijeme sušenja koje pokaže na početku programa uglavnom se razlikuje od stvarnog vremena sušenja. Koristim auto program sušenja, kod kojega piše da će sušiti 2:30 h, a na kraju suši 1:20 ( ručnici). Tijekom sušenja 2x centrifugira i nakon toga vrijeme na displayu drastično padne. Prilikom pranja koristim 1400 okretaja/min tako da ručnici budu max iscijeđeni.
Tvoja sušilica ima puno opcija prema vrsti veša, ali mislim da te novije sve imaju opciju auto procjene, pa početno vrijeme na displayu ne mora biti stvarno vrijeme.
Vrijeme sušenja ovisi o ocijeđenosti veša, količini veša i odabranom programu.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:26   #823
problem sušilica

pomozite ako tko zna kaj mi je sušilici malo radi pa malo ne radi totalno sam ju rastavio ,nije lager ,remen ili onaj filc sve sam detaljno očistio i opet isto ,nema nekog pravila kad stane ,nekad odradi do kraja bez greške nekad stane (gorenje WT 741)
hvala
zsvetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:55   #824
Quote:
pata_fix kaže: Pogledaj post
te susilice s toplinskom pumpom suse uzasno dugo. mi imamo ventilacijsku C energetske klase (ne, nije nam racun abnormalno visok) i susi najdulje rucnike i to 70-90 min zavisno dal je bila puna perilica ili ne.

znaci rucnike uvijek peremo i susimo posebno, na visokoj temp. postavka "cotton ultra"
posteljinu isto tak, posebno se pere i susi na visokoj temp postavka "bed linen+", max po pranju/susenju 1komplet za bracni krevet ili 2x za mali, susi oko 1h
krpe,stolnjake i donji ves koji se kuha susimo na visokoj temp. postavka "cotton normal" - susi cca. 60-70min
trenirke i te sportske stvari susimo na niskoj temp. postavka "sintetic ultra" susi cca 40-50min
obicne stvari za po doma,hlace i majce,donji ves i sve to... na niskoj temp. postavka "cotton storage" cca 70min susi
kosulje peremo takodjer posebno i susimo na programu za kosulje na niskoj temp. i traje oko pola sata

i da sad dalje ne nabrajam... uglavnom, sve peremo u masini i susimo u susilici. prestali smo kupovati odjecu koja zahtjeva rucno pranje i cicimici susenje
a ona opaka naprava kojom se kaznjava ljudska vrsta, popularno zvana "pegla" stoji vecinu vremena u kutu. tu i tam opegla kosulju il majcu za posao i to je to...
Hvala na odgovoru. Meni sve suši bitno duže od toga što si ti navela.
Malo sada isprobavam, još ništa nisam sušila na onom standardnom programu za pamuk (a na staroj perilici-sušilici sam sve tako sušila), zato jer predugo traje. Moram isprobati koliko bi doista i sušio taj program.
I moram priznati da mi se osjeti miris vlage u kupaonici, što prije nikada nije bio slučaj, prije bi kupaonica bila ugodno topla od sušilice a nikada vlažna. sada nema tog osjećaja topline, sali se osjeti vlaga, ne kužim zašto.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:57   #825
I još nešto, meni nije prihvatljivo da sve odvajam na takav način kako si ti navela, ja robu perem po bojama, a ne po vrdti robe, jer bi tada imala sto mašina za prati i sušiti i ne mogu tako. Po cijele dane bi se samo pralo i sušilo.
Ne znam na koji program da stavim i kako bi se osušilo da npr. cijelu mašinu crnog rublja (i majice i hlače i čarape npr.) stavim zajedno sušiti.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 15:10   #826
Dvoumimo se izmedju beko kondenzacijske i sa toplinskom pumpom. Razlika je 1000 kn. Da li mislite da li se isplati s obziro m na uštedu energije kod ove sa TP.
Takodjer,ako mi netko može pomoći. U kupaonici nemam ni ventilaciju ni prozor,na što trebam obratiti pažnju kod kupnje da mi se kupoana ne pretvori.Baš u saunu? Sadašnja koju imam( Gorenje stara 12 godina,u ono vrijeme je bila vrh) mi zagrije cijeli stan.
Hvala
Vaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:00   #827
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
I još nešto, meni nije prihvatljivo da sve odvajam na takav način kako si ti navela, ja robu perem po bojama, a ne po vrdti robe, jer bi tada imala sto mašina za prati i sušiti i ne mogu tako. Po cijele dane bi se samo pralo i sušilo.
Ne znam na koji program da stavim i kako bi se osušilo da npr. cijelu mašinu crnog rublja (i majice i hlače i čarape npr.) stavim zajedno sušiti.
Razumijem o čemu pričaš. Tako je bilo i meni. Ali ako sam htjela u potpunosti iskoristiti svoju sušilicu morala sam se njoj prilagoditi i s vremenom sam se priviknula prati i odvajati veš po vrsti robe. Jednostavno zato jer sušilica suši prema vrsti robe...
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:48   #828
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Razumijem o čemu pričaš. Tako je bilo i meni. Ali ako sam htjela u potpunosti iskoristiti svoju sušilicu morala sam se njoj prilagoditi i s vremenom sam se priviknula prati i odvajati veš po vrsti robe. Jednostavno zato jer sušilica suši prema vrsti robe...
Hvala na odgovoru.
Evo sinoć sam, isprobala sušenje cijele mašine tamnog veša, dakle zajedno su bile majice, hlače tipa traperice, čarape, tajice i sl. Kada je oprala, sve sam prebacila u sušilicu, namjestila tajmer da bude suho kada se ustanem, stavila ma mix ali da bude potpuno suho i sve je super osušilo i sve je lijepo opeglano. Ujutro sam izvadila i složila i super!
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 14:34   #829
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Evo sinoć sam, isprobala sušenje cijele mašine tamnog veša, dakle zajedno su bile majice, hlače tipa traperice, čarape, tajice i sl. Kada je oprala, sve sam prebacila u sušilicu, namjestila tajmer da bude suho kada se ustanem, stavila ma mix ali da bude potpuno suho i sve je super osušilo i sve je lijepo opeglano. Ujutro sam izvadila i složila i super!
Ja traperice uvijek perem odvojeno i to samo njih. Kad sam miješala sa drugom robom, uvijek mi je sušilica produžavala vrijeme sušenja zbog njih.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:06   #830
sušilica koja pegla

Pozdrav
možete li mi dati savijet vezano za kupnju sušilice za rublje. Zanima me sušilica koja ima najbolje karakteristike peglanja neravnina. Čitala sam i elektrolix iron aid - je li ta najbolja? Zanima me ima li smisla uložiti više novca u sušilicu kako robu ne bi trebala peglati ili je to sasamo mit?
anastasija0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:54   #831
Pozdrav, razmišljam da kupim Bosch sušilicu WTW 86361BY pa me zanima da li netko ima iskustva, omjer kvalitete i cijene jer i nije baš jeftina( 5500 kn).Unaprijed hvala na odgovoru.
Anita4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 01:28   #832
Quote:
anastasija0702 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

možete li mi dati savijet vezano za kupnju sušilice za rublje. Zanima me sušilica koja ima najbolje karakteristike peglanja neravnina. Čitala sam i elektrolix iron aid - je li ta najbolja? Zanima me ima li smisla uložiti više novca u sušilicu kako robu ne bi trebala peglati ili je to sasamo mit?

Ja imam ovu sušilicu http://infokom.com.hr/susilica-rublja-bosch-wty88780eu i ne nisam ju toliko platila, bila je 6.800 ali sada je ovaj model jako teško nabaviti ali ponovno bi uzela home profesional.

Ja ne peglam više ništa osim krevetnine jer ju volim popeglati i lijepo složiti i naravno peglam košulje, pelene, gaze.. Cak ni krpe vise ne peglam, nema potrebe.

Samo svu robu treba odmah po završetku sušenja složiti pa čak i ona odgoda mi je iskreno bez veze. Čim prije to bolje
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 19:01   #833
sušilica koja pegla nabore

Pozdrav svima
hvala na brzom odgovoru, imam još pitanja i nedoumica:
Koje sušilice ravnaju nabore- samo neke određene, sve ako se odma složi roba ili one koje imaju program smanjenje gužvanja (mislim da se tako zove).
Gdje se kupe ti čepovi koji drže sušilicu na perilici ako je odlučim tako montirati?
Koje su vaše preporuke? Meni treba sušilica koja bi peglala nabore - ima li tu razlike od marke do marke ili je to sve isto ako pegla pegla. Igra li veličina bubnja ulogu u gužvanju?
Je li moguće osušiti robu normalno a staviti je naknadno samo "peglati" u sušilicu i koliko to uistinu ukloni nabore???
Čitala sam tu o nekoj elektroluxovoj koja i košulje pegla, da li je to točno?
anastasija0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 23:17   #834
grije i vlaži sobu (potencijalne gljive na zidu)

ne osuši veš uvijek 100%

troši struje ajme B razred moja bila

nekad zna ošteti veš

buka koju pravi


kupio malo bolju perilicu 1200 okretaja i sušilicu prodao-sve 5.veš mi skoro suh izađe stoji na štenderu preko noći.
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 13:21   #835
kupnja sušilice

Znači, nikako mi ne preporučate b klasu. Ja sam mislila nek neko uzeti. Je li velika razlika u potrošnji struje između a klase i b klase?
Nije mi jasno kakve su to sa toplinskom pumpom - jesu li to one ventilacijske ili je to vrsta i kod kondenzacijskih ? Koliko sam shvatila te kondentiraju vodu i koriste je za sušenje, nisam baš shvatila.
moze li se netko javiti tko ima sušilicu i ne pegla robu jer nije zgužvana pa da napišete koji točno model imate.
Kako se te ventilacijske spoje van kuće da ispuhuju? Jel to cijev na odvod ide ili?
Gdje ima na internetu najpovoljnije kupiti sušilicu - ja bi beko ili gorenje. Vidila sam da na e kupi daju 5 god garancije na neke beko i gorenje - jel to daje sam proizvođač neovisno gdje kupio taj model ili stranica ekupi?
Zanima me koju preporučujete a da ne gužva robu?
anastasija0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 01:29   #836
Anastazija..napisala sam da ne peglam više i stavila sam ti model.
Mislim da ni iz jedne sušilice neces izvaditi veš kao od ispod pegle tak da...

Moja nema nikakvu tipku za manje gužvanje ali znam da ovi jeftiniji modeli imaju i da im bude izgužvano ako ne stisnu.
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:21   #837
Nijedan veš ne izađe van ko da je popeglan peglom, ali ako ga izvadiš dok je još topli odmah nakon sušenja i pažljivo složiš, onda je oke. Barem meni.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 12:16   #838
sušilica koja pegla

Jutro
hvala na brzim odgovorima - još se razmišljam oko modela i toga koliko mi sušilica treba. Evo ovako, što se sušenja tiče imam natkriven balkon tako da bi mi trebala jedino kad je kišno. Moj glavni motiv za kupnju sušilice je da smanjim peglanje barem na pola jer radim u shopping centru i imam lude smjene tako da mi je svaka min dobro došla.
Čitala sam da dosta struje troše- kolima je razlika u potrošnji između a i a+ ili a+ i a++ modela? Je li velika ili je to sve slično?
Koliko sam shvatila po vama je to sve slično što se tiče peglanja robe iz sušilice, nema neke razlike u zgužvanosti robe između pojedinih modela sušilica?
Ja mislim uzeti kondenzacijsku možda sa toplinskom pumpom - jel to znači da manje grije kupatilo? Gdje ima kupiti tih čepova za učvrstiti sušilicu na perilicu?
Čitala sam tu na forumu o nekom electrolux modelu sušilice koji svu robu opegla pa se pitam je li to točno i zato sam vas pitala. Od marki razmišljam o beko ili gorenje- jesu li ok?
anastasija0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:22   #839
Pozdravljam,
Dolje su neke osnovne karakteristike dvaju Bosh sušilica pa bih molila ako ima koji vlasnik WTB86210BY za info koliko prema vašem iskustvu u prosjeku traje sušenje pamučne robe, jesu li navedena vremena realna ili je neka greška obzirom da je trajanje skoro pa duplo kraće nego kod ovog drugog, skupljeg modela? Podaci su sa Bosch.hr

Također, zna li netko što znači ovo "Trajanje rada u stanju uključenosti"?

Hvala unaprijed


Bosch WTW85560BY / Bosch WTB86210BY

Trajanje rada u stanju uključenosti (min) 30 / 0
Očekivano trajanje standardnog programa za pamuk pri potpunom i djelomičnom opterećenju (min) 172 / 97
Trajanje programa za standardni program za pamuk pri potpunom opterećenju (min) 226 / 126
Trajanje programa za standardni program za pamuk pri djelomičnom opterećenju (min) 131 / 76
Omekšavanje rublja nakon završetka sušenja (min) 120 / 120
Samočisteći kondenzator Da / Ne

Cijena 6999 kn / 4999 kn

Zadnje uređivanje cvrk001 : 25.01.2015. at 19:30.
cvrk001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 22:01   #840
electrolux sušilica

Razmišljam da uzmem od electroluxa sušilicu sa iron dry funkciom, ima jedan model kojinnavodno ima tu funkciju model je 3897sde. Ima li tko tu sušilicu i da li je to točno da ima mogućnost iron dry da se ulije voda i parom omekšaju nabori na robi. Onog modela o kojem je bilo riječ na forumu koji ste pisali da pegla košulje nema nigdje u prodaji.
Isključivo me zanima iron dry funkcija da pegla robu - ima li tu mogućnost još koja marka ?
anastasija0702 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.