Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2008., 18:11   #41
Couldn't agree more .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:36   #42
Evo, stavljam kao top temu pa pišite

Bit će jedno vrijeme zakvačena, poslije ide u popis zanimljivih tema.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:57   #43
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Evo moje prve teme na zdravlju.
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
E onda on mene uputi kod jedne tete u drugu sobu.
Ona mi kaže kad čuješ bilo kakv ton dignu ruku, prvo desno uho kasnje lijevo.
Stavila ona meni slušalicu, i zatvori me u tu sobicu zvučno izoliranu.
Zatim poče da pušta tonove, i čim sa imalo čuo ton morao sam da dižem ruku.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
Šalu na stranu ali moglo bi se ovo i probat.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.

I ja imam potpuno iste probleme, nada nisam bio na ratištu. Užasno je iritirajuče čuti to neprekidno zujanje u tintari.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 00:04   #44
mom rodjaku je nakon saslusanih miliončić explozija i ispaljenih metaka za vrijeme rata kao suvenir ostalo zujanje u usima.
otisao je u barokomoru u split i nakon tretmana -zujanje je prestalo.
nadam se da ne uletavam sa otkrićem tople vode,ali mozda nekome od vas takvo nesto pomogne.
e, za to je dobio uputnicu i nije nista platio.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 08:10   #45
Ovo zvuči vrlo zanimljivo ... dosta sam googlao, ali za ovo prvi put čujem ...
možda ipak ima nade ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:19   #46
Question zujanje iskustvo

Sve ovo sam prosao od doktora ispitivanja tableta savjeta i na kraju problem djelomicno 90 % rijesio sam. Osnovni problem je u centru za sum u glavi koji dobije podrazaje od kako uha tako i od krvotoka. Posto je najveci splet zivaca i krvotoka u licu ( obrazi, nos ) tako i od tod dolazi do smetnji koje se odrazavaju kao zujanje u glavi. Najbitnije je pravilno spavati ( na boku ) sa glavom na malo visem jastuku i cesto inhaliranje po danu a pogotovo pred vecer toplom vodom ispuhivanje nosa. Ako nema zacepljeni sinusa ovo bi moglo dosta pomoci, ako su zacepljeni sinusi ( napravi snimku rendgensku ) inhaliraj iste dok se ne odcepe pa ce tvoj problem prestati. Ako ima neki od ova dva poremecaja dolazi do zatvaranje eustahijeve tube koja prozracuje srednje uho i izjednacuje tlak u glavi pa se isto tako moze pojaviti sum u glavi. Otorinoplaringolog koji se bavio mojim slucajem je ustanovio nakon prvog audiometrijom testa da mi je usni zivac ostocen 18 % pa mi prepisao betaserc 25 mg ( za prokrvljenost srednjog uha ) koji sam trosio 3 mjeseca i to plati oko 300 kuna mjesecno. Nije mi pomoglo nista osim inhalacije i rada u prirodi kosnja trave, setnja i slicno. Nadam se da sam bar malo pomogao obratite paznju na sinuse 90 % problem u istima. Kod nekih ljudi moze biti problem i u tlaku pa moj slucaj nije vezan za taj problem.
obljaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 22:40   #47
I ja!!!!!!!!!!!!

Ovo je katastrofa vec godinu i po mi zuji u ushima!!!!!!!!!Nekad mi dodje da odlepim
Bio sam kod doce i on mi prepisao urutal ginko vitamin e i kompleks vitamina b
pijem to vec 25 dana ali zujka ne prestaje!!!!!!!!
Necujem je jedino kad neki drugi zvukovi preklope zujanje!
opasno sam se smorio ako cu sa ovim hit singlom da zivim ceo zivot!!!!!!!!
:r ofl:
aj ako nekom prestane tinnitus nek se javi!!!!!!!!!!!!
vladaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 23:55   #48
Question

Quote:
vladaaaa kaže: Pogledaj post
Ovo je katastrofa vec godinu i po mi zuji u ushima!!!!!!!!!Nekad mi dodje da odlepim
Bio sam kod doce i on mi prepisao urutal ginko vitamin e i kompleks vitamina b
pijem to vec 25 dana ali zujka ne prestaje!!!!!!!!
Necujem je jedino kad neki drugi zvukovi preklope zujanje!
opasno sam se smorio ako cu sa ovim hit singlom da zivim ceo zivot!!!!!!!!
:r ofl:
aj ako nekom prestane tinnitus nek se javi!!!!!!!!!!!!
Sam moras traziti razlog moguci uzroci su sinusi, krvotok, probava, tlak ili uho dali zivac ili zvukovod ili unatarnje uho ili zacepljena eustahijeva tuba. Probaj se pratiti ako je tako kako pises vjerojatno ti je tlak nizak pa cujes sum krvi kod promjene istog, ako sa nekim razgovaras putem telefona i ako se zvuk izgubi provjeri tlak to bi moglo biti kod tebe. Ako ti pomazu neki zvukovi i to je lijek pa bolje to nego ginko kojeg svaki doktor preporuceje bez upozorenja na posljedice ostecenja jetre i slicno. Korisi hranu kao lijek i kontroliraj ponasanje da nema stresa kad to uspijes pobjedio si. Ja sam izgubio sa doktorima 6 mjeseci i na kraju sam otkrio uzrok i danas mi je situacija odlicna na osnovu od prije godinu dana. Zelim ti uspjeh u borbi sam protiv sebe.
obljaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:52   #49
Quote:
obljaj kaže: Pogledaj post
Sam moras traziti razlog moguci uzroci su sinusi, krvotok, probava, tlak ili uho dali zivac ili zvukovod ili unatarnje uho ili zacepljena eustahijeva tuba. Probaj se pratiti ako je tako kako pises vjerojatno ti je tlak nizak pa cujes sum krvi kod promjene istog, ako sa nekim razgovaras putem telefona i ako se zvuk izgubi provjeri tlak to bi moglo biti kod tebe. Ako ti pomazu neki zvukovi i to je lijek pa bolje to nego ginko kojeg svaki doktor preporuceje bez upozorenja na posljedice ostecenja jetre i slicno. Korisi hranu kao lijek i kontroliraj ponasanje da nema stresa kad to uspijes pobjedio si. Ja sam izgubio sa doktorima 6 mjeseci i na kraju sam otkrio uzrok i danas mi je situacija odlicna na osnovu od prije godinu dana. Zelim ti uspjeh u borbi sam protiv sebe.
Uh,nadam se da ce prestati samo od sebe,bar se nadam!Da imam nizak pritisak ali mislim da nije do toga,imam devijaciju nosa mozda je to uzrok??A sto se tice zuba imam jedan most??? Ne znam sta da radim, pogotovo sto se o ovome kod nas jos manje govori!Hvala u svakom slucaju!!!!!!!!!!
Inace sluh mi je savrsen?????bio sam na audio-nekom aparatu i sluh mi je super pa me to jos vise baca u bedak!!!!!

Zadnje uređivanje vladaaaa : 28.07.2008. at 12:55. Reason: dopuna
vladaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 15:41   #50
Smile

Quote:
vladaaaa kaže: Pogledaj post
Uh,nadam se da ce prestati samo od sebe,bar se nadam!Da imam nizak pritisak ali mislim da nije do toga,imam devijaciju nosa mozda je to uzrok??A sto se tice zuba imam jedan most??? Ne znam sta da radim, pogotovo sto se o ovome kod nas jos manje govori!Hvala u svakom slucaju!!!!!!!!!!
Inace sluh mi je savrsen?????bio sam na audio-nekom aparatu i sluh mi je super pa me to jos vise baca u bedak!!!!!
Audiotest je samo dio ispitivanja pa tako na osnovu toga nije dobro donositi zakljucke, ako cujes neku frekvenciju konstantno tada se na audio testu nece cuti zvok iz slusalice jer se ponistava, ja sam cuo do 8 KHz na ispitivanju pa mi je doktor konstatirao ostecenje usnog zivca sto se kasnije pokazalo kao glupost. Sada cujem do 13 KHz i imam 52 godine, mladi ljudi mogu cuti do 20 KHz. Tvoj ORL je morao ispitati devijaciju i predloziti rjesenje jer je to moguci uzruk, uzrok moze biti i od deformacije lica gdje je najveci splet krvotoka i zivaca pa to pokusaj tretirati mlakom vodom i stalno ispuhuj nos, ako se nakon minutu do dvije sum smanjuje ili gubi to iskustvo prenesi doktoru da rijesi problem. Sto se tice zubala isto moze biti uzrok pogotovu ako je vadjen zub pa je ostecen sinus. Ako je tlak kod budenja nemoj progledati nego zatvorenih ociju ( bez izlezavanja ) ustani i malo sjedni da se izjednaci tlak nakon budenja. Mozes probati i sa nekim ostrim zvukom turpijanje, struganja ( ne glasno ) slusati promjene na jednom ili drugom uhu nakon slusanja zvuka ako ti to pomaze mozda ti je uzbuden centar za sum u glavi sto nema veze sa usima ali putem uha tim zvukovima smiris centa u glavi. Isto mozes tretirati celo i podrucje oko ociju mlakom vodom pa slusaj promjene. na osnovu nekog od nabrojenih testova mozes dalje raditi na tome da se oslobodis zujanja. Ako je prohodnost nozdrva lijeve i desne jednaka i dobra devijacija nije uzrok ali je trebas ispraviti zbog drugih mogucih problema. Eto toliko za sad kad ustanovis uzrok tada je lako rijesenje, sretno.
obljaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 01:35   #51
Pročitala sam otprilike sve postove. Uzroci tinnitusa mogu biti različiti.

Visoki tlak - provjerite koliki vam je tlak. Nije dovoljno izmjeriti jedanput nego najmanje tri puta u recimo, dva tjedna. Ako je tlak visok (iznad 140/95) moguće da je to uzrok. U tom slučaju dobiti ćete tablete protiv visokog tlaka (najbolje su iz vrste takozvanih ACE inhibitora - ali pitajte vašeg liječnika), ali potrebno je krenuti i na redukciju tjelesne težine i to odmah.

Problemi sa cirkulacijom - vratna kralježnica (stil života i/ili debljina). Probajte sa posebnim vježbama istezanja, više kretanja i manje sjedenja. Gimnasticirajte u sobi.

Zaostala upala srednjeg uha. Jeste li imali, a da se sjećate upalu uha? Osjećate li da je nakon uzimanja antibiotika ili antiviralnog lijeka radi nekog drugog razloga (npr. gripa, upala pluća) tinnitus slabiji?

Oštećenje slušnog živca radi mehaničke traume - pad, udarac,buka itd..

Kronična infekcija - imate li neko žarište infekcije na licu: pokvareni zubi, stalne upale sinusa? Provjerite.

Vrlo rijetko tumor (dobroćudni), koji osim zujanja uzrokuje i probleme s ravnotežom i gluhoću koja napreduje.

Toksično oštećenje - jedete li hranu ili pića koja sadrže natrijev benzoat (konzervans)?

Problem je kompleksan jer postoje razne situacije koje dovode do tinnitusa, ali ja bih savjetovala par stvari koje će sigurno barem malo pomoći a ništa ne štete bez obzira što je uzrok:

- B-kompleks vitamini sigurno pomažu: bitna je doza. Dvije tablete na dan, jedna ujutro jedna navečer 7 dana, zatim nastaviti sa 1 tabletom na dan još dva tjedna. B-kompleks vitamini se izlučuju mokraćom i ne skladište se u tijelu tako da nema opasnosti od predoziranja. U principu poboljšanje bi se trebalo osjetiti već za par dana. Možete ih uzimati 3 mjeseca, onda pauza.

- smršaviti barem 10 kilograma (to se odnosi na pretile tj. one s viškom kilograma!). To možete postići u dva mjeseca.

- izbor hrane. razmislite što jedete i pijete? Pegledajte hranu koju kupujete i potražite konzervans: natrijev benzoat (u engleskom govornom području: sodium benzoate ili dodatak:E211), Ako hranu (ili piće!) koja sadrži taj konzervans jedete često i kontinuirano dugi niz mjeseci ili čak godina, to bi mogao biti uzrok vašem šumu u ušima. Natrij benzoat je čest konzervans konzervirane hrane (sve što je napravljeno da može stajati duže vrijeme, skoro sve konzerve, ukiseljeno povrće, preljevi za salatu, kečap, senf, soja sos, vrećice naribanog parmezan sira, marmelade i džemovi, i sličnih stotine proizvoda.), ali i bezalkoholnih pića (voćni sokovi,sirupi, gazirana pića). Ima ga i u nekim kozmetičkim proizvodima kao voda za ispiranje usta na bazi alkohola. Nalazi se i u lijekovima kao pomoćna/dodatna tvar, tabletama ali i nekim sirupima protiv kašlja. Ako hranu ili te lijekove uzimate tu i tamo (recimo jednom radi prehlade ili infekcije), nije problem, ali ako je to nešto što se stalno i dugo vremena troši (mjesecima, godinama), onda bi moglo biti uzrok.

Javite rezultate!
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:27   #52
Bez obzira koliko problem sa zujanjem kao i drugi zdravstveni problemi bili kompleksni, vjerujem kako bi se barem trideset-četrdeset posto tih problema rješilo zdravom prehranom. Kad samo pomislim kakve splačine svi mi unosimo muka me hvata.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 01:11   #53
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Bez obzira koliko problem sa zujanjem kao i drugi zdravstveni problemi bili kompleksni, vjerujem kako bi se barem trideset-četrdeset posto tih problema rješilo zdravom prehranom. Kad samo pomislim kakve splačine svi mi unosimo muka me hvata.
I ja to mislim. Jer hrana stvara podlogu za razne infekcije koje tinjaju u tijelu kronično i štete.


Zaboravila sam dodati još par stvari koje mogu biti uzročnik tinnitusa:

- ozljede nakon cijepiva. Sjeća li se netko da mu se tinnitus pojavio nakon primljenog cjepiva?

- takozvane hemolitičke anemije. To je vrsta slabokrvnosti raznog uzroka, u kojoj se smanjuje broj crvenih krvnih zrnaca. Između ostalog takve vrste anemija mogu nastati i kao reakcija na određene lijekove. Posebnost te vrste anemije ili slabokrvnosti je što nastaje naglo i zapravo ne bi smjela proći neprimjećeno. Hoću reći da bi sigurno primjetili umor, malaksalost, lupanje srca i još neke simptome i to bi se vidjelo na krvnoj slici.

- ljudi koji su osjetljivi na salicilnu kiselinu iliti aspirin (kod nas se "aspirin" zove i "andol"). Acetil-salicilna-kiselina tj. aspirin može izazvati tinnitus pa pokušajte detektirati uzimate li često aspirin i ako da, pojačava li se tinnitus nakon uzimanja tog lijeka?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 21:43   #54
meni je zujanje pocelo kad sam prestao da pusim!!!!!!!!!!!!!!!
istog dana !!!!!!!!!!
kakav bedak!!!!!!!!
hm nemam pojma sta da radim!
ne cujem zujane kad je buka(u modi) kad slusam mp3 kad sam u prevozu u svakom slucaju ne cujem ga kad je nivo buke vishi, cim je tisina zujanje pocne!!!!!!!!
i tako vec 1,5 godinu!!!!!!!!!!
manje vise sve mi je uredu sa organizmom(mislim na navedene stvari) a da dajem brdo para na analixe i kontrole nemam pogotovu kad su lekari ko automehanicari ili frzeri zam "shishanje" inace nisam matorac imam 28g
i tako.............zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz all day long!!!!!!!!!!!!!!
vladaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 14:55   #55
Meni je interesantno kako to da nitko od ovih koji su pokrenuli teme o tinnitusu ili zujanju u ušima nisu kontaktirali moderatora da stavi u opće teme ili sticky, da bude ljudima pristupacnije i da se mogu obrazovati i vide o cemu se radi.
Znao sam posjetiti ovaj forum, baš zdravlje temu i tako čitao o temam u općem dijelu, čitao o lasiku itd. Uglavnom zbog teme o lasiku sam naucio i ipak odlučio ne ići na taj rizik, jednostavno je previše na kocki da si zakompliciram život.
I kroz određene glazbene forume nisam naišao na temu o tinnitusu, ako i je bilo moralo se baš u search upisati zujanje u ušima, ili ici po redu od tih 500 stranica pune tema o raznim boleštinama.
Stvar je u tome da izgleda da zaostajemo za amerima malo što se tice posvecivanja pažnje oko tinnitusa. Vjerojatno jer kod nas to još nije u tolikom porastu, tj. pitanje je koliko ljudi šuti o tome. A pošto su koncerti i klubovi sve cesci i jaci kod nas, vjerojatno u buducnosti ce i nas dostici epidemija tinnitusa kao u americi.

Ljudi koji nemaju tinnitus ili nisu iskusili to ne znaju koliko je to ozbiljno, koliko narušava kvalitetu života i koliko čovjeku zakomplicira život i izaziva depresiju, tjeskobu itd.
Pa dajte se samo zamislite da vam nešta zuji u ušima ili glavi 24/7 i da nikad ne prestaje? Nema više uživanja u tišini. Enjoy the silence.

Zar smo toliko sebicni? Ja mogu biti sretan što nemam neki extreman tinnitus da ne mogu spavati, nego nekakvo prigušeno zujanje koje se više osjeti u tišini.
Kako mi se dogodilo pitate se? Pa nikada u životu nisam naišao ili cuo za tinnitus, jedan jedini odlazak na lokalni rock koncert je izgleda imao određeni utjecaj na mene.
Uopce ne idem po koncertima, a jedan jedini, koji je vjerojatno bio prebucan i sumnjam da takvi amaterci koji unajme neke amaterske tonce uopće kontaju i zakon o decibelima i granicu koje ljudsko uho može tolerirati.

Ali eto, ja unatoc tome što mi se dogodilo sam kontaktirao moderatora, i zamolio da ipak se ovome posveti veca pažnja. Teško mi je palo i pocnem se kriviti kad vidim da je prvi post o tome iz 2001 godine, mislim vec iz davnina zapoceo posto o zujanju i tinnitusu, ali pošto nije bilo ljudi da priča o tome, to se izgubilo u tim silnim postovima.
Nije samo ovdje, naišao sam i na glazbenim forumima gdje su isto tako raspravljali o zujanju i tinnitusu, isto prilicno stari postovi, ali nitko od tih ljudi koju su dobili tinnitus nisu predložili stavljanje sticky, ubacivanje nešto linkova filmica sa youtjuba, ili linkova o tome. Znaci iako je glazbeni forum na kojemu se raspravlja o koncertima pa do svih živih instrumenata, nitko nije predložio da se stavy na mjesto ili cak kao upozorenje u menijima uz sve ostalo, pošto tinnitus je ipak najveca bolest glazbenika i onih koji samo odlaze na koncerte?

Zašto, zar je tako teško pitati i predložiti, ili su neki ljudi toliko ljuti i ogorceni da žele da i drugi dobiju tinnitus? Cemu onda uopce otvaranje topica, ako se to ne smatra necim tako extremnim.
Prilicno je extremno kad svi mladi vrte ipode u ušima, i idu na bucne koncerte, ali kladim se da mnogo i vecina niti nosi cepice niti zna da može ostati sa necim što im može jako ozbiljno narušiti kvalitetu života.

To mi ne ide u glavu da nitko nije odlucio ipak malo proširiti o tome i upozoriti javnost i mlade, pogotovo na internetu i forumima gdje je to vrlo jednostavno.
A evo na moju molbu ovo je sad sticky, ali koliko ce osoba npr dolaskom ovdje zbog ne znam leća ili znatiželje ili neke svoje bolesti naletjeti na ovo i nauciti da postoji nešta veliko poput tinnitusa. Ako je pametan i ako je upozoren i nauci o tinnitusu, googla o njemu, pogleda video o tinnitusu, pa taj više neće ici na bucne koncerte ili ce si kupiti kvalitetne chepice i uživati.
Onaj koji unatoc tome što se obrazovao oko tinnitusa i dalje ide na koncerte itd, i dalje ne brine za svoje sluh, pa takvi su i zaslužili da ga dobiju.
I ono najvažnije što bi trebalo ljude motivirati da upozore druge je to da za tinnitus nema lijeka, NEMA LIJEKA, nema čarobne pilule zbog koje će nestati zujanje, postoje samo terapije navikavanja i prihvacanja.

Proširite poruku, zar je tako teško?
http://www.youtube.com/watch?v=yHsPTtwK_Q0


A tek kako mi je zanimljivo posjeti otorincu itd. Nigdje plakata o ovome, glavno da stoji kako uho izgleda plakat iz 1945.
I sramota je što ima toliko doktora otorinaca koji znaju za tinnitus, pa to im je struka, i šta nitko ništa, nigdje reklame na tv-u? Nitko ne bi proširio to nekako da svi vide, a ne da kad dobiješ pocnes guglati i naletiš kad je kasno?

Glavno da se protiv pušenja vrtile reklame, heh da, pa kvragu da ne znam kakva je reklama pušenje je ovisnot i ljudi to ignoriraju, jer naravno ne postoji slucaj da je netko zapalio jednu cigaru i paff umro od raka, ali postoje slucajevi da su ljudi otišli na koncert i paf evo komplikacije za život, kao da ih nemamo dovoljno.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:04   #56
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.
Imam isti problem... prije 2 godine imala sam tesku prometnu nesrecu, srecom izvukla sam se bez vecih fizickih ozljeda ali zato sam dozivjela takav sok da sam godinu dana nakon toga imala panicne napadaje i od tada pa do danas zuji mi neprestano u usima! Ja taj zvuk ne osjetim,ne cujem ga tokom dana uopce,ne sprijecava me u obavljanju posla ili razgovora,navikla sam se na njega i pomirila se s tim da vjerojatno nikada nece proci i jednostavno ga zanemarim, ali kad legnem navecer, a oko mene sve tisina tada osjetim to zujanje i zna me izivcirati! To je zujanje ko kad imas upalu uha pa ti zuji u usima ili mene cesto zna podsjetit taj zvuk na zvuk kad se upali televizija! To je neka bas cudna frenkvencija, zapravo najbolje bi je opisala sa zujanjem kad si vani na nekom mjestu gdje je glasna muzika pa ti jos par sati nakon toga malo zuji u glavi!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:09   #57
Quote:
MarioX2 kaže: Pogledaj post
Ljudi koji nemaju tinnitus ili nisu iskusili to ne znaju koliko je to ozbiljno, koliko narušava kvalitetu života i koliko čovjeku zakomplicira život i izaziva depresiju, tjeskobu itd.
Pa dajte se samo zamislite da vam nešta zuji u ušima ili glavi 24/7 i da nikad ne prestaje? Nema više uživanja u tišini. Enjoy the silence.

Zar smo toliko sebicni? Ja mogu biti sretan što nemam neki extreman tinnitus da ne mogu spavati, nego nekakvo prigušeno zujanje koje se više osjeti u tišini.
Kako mi se dogodilo pitate se? Pa nikada u životu nisam naišao ili cuo za tinnitus, jedan jedini odlazak na lokalni rock koncert je izgleda imao određeni utjecaj na mene.
Uopce ne idem po koncertima, a jedan jedini, koji je vjerojatno bio prebucan i sumnjam da takvi amaterci koji unajme neke amaterske tonce uopće kontaju i zakon o decibelima i granicu koje ljudsko uho može tolerirati.
Da, slazem se s tobom! Sad kad malo vrtim film unazad, mislim da je moje zujanje vise uzrokovano bukom nego tom prometnom jer noc uoci prometne bili smo vani u jednom kaficu gdje je glazba bila prilicno glasna, ali ne i preglasna, bar se meni tako cinilo, a kad sam izasla krenulo je zujanje!
Kazem, meni ne zuji tako jako, mogu normalno spavati, privikla sam se na to... ali znate koji je osjecaj kada znate da nikad vise necete moci cuti tisinu... grozan vjerujte mi!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:16   #58
Jos jedan dobar link...

ovo me podsjeca na mene

http://www.youtube.com/watch?v=OE5fI...eature=related
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 22:25   #59
Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
Jos jedan dobar link...

ovo me podsjeca na mene

http://www.youtube.com/watch?v=OE5fI...eature=related
Jel si bila kod doktora??Sta ti on kaze ?Meni su dali urutal ginko i vitamin b i vitamn e
Za sad nista izto i dalje zzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuji ovo mi je 50 dan terapije jos mesec pa idem na kontrolu inace mi zuji 1,5 god al sam kod doktora otiso pre 2 meseca sve sam se nado da ce samo proci!!!!!!!!!!!!!1
vladaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:55   #60
Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
Jos jedan dobar link...

ovo me podsjeca na mene

http://www.youtube.com/watch?v=OE5fI...eature=related
e i meni isto tako zuji...i to nekad kad ležim i čitam sam se znala uhvatiti kako mi u jednom uhu(obično desnom) najednom počne zujati...
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.