Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2005., 13:36   #41
Ne vidim kako želja i trud da ljudi oko nas budu zdraviji budu "niske namjere".

Bojim se da ste svi ovdje jako isfrustrirani.
wellness is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 14:03   #42
Quote:
wellness kaže:
Ne vidim kako želja i trud da ljudi oko nas budu zdraviji budu "niske namjere".

Bojim se da ste svi ovdje jako isfrustrirani.

Interesantne pojave wellness ili svi znamo koga!


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 14:20   #43
Quote:
guinness kaže:
Ti nisi glupa, ti si podla i bezobrazna ... glup čovjek postaje rođenjem a ovo drugo se stvara godinama .. svaka čast.
moderator?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 14:27   #44
Da se vratimo na temu ....

Quote:
maglica0624 kaže:
Otišla sam u k. 10 god prije nego je moja mama. Toliko o genetici.

Moj ginekolog, a i prijatelj, savjetovao mi je da NE uzimam hormone.
Činjenica je da ginekolozi često ne preporučuju hormonalno liječenje i da se unaprijed ograđuju od mogućih posljedica, molim one koje su se ipak odlučile na to da nam napišu svoje razloge i svoja iskustva ...
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 14:51   #45
pocela sam piti hormone prije 10-tak dana i ne osjecam se bas najbolje. vise nemam pojma koga da slusam, u sto da vjerujem i sto da pokusam.
menstruaciju nemam skoro tri godine i do sada sam pokusala bez hormona ali sam se osjecala poprilicno lose pa rekoh: da probam!
ako se budem osjecala bolje nastavit cu ih uzimati ali po ovome do sada
energy-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 15:09   #46
Pozdrav njeznijem rodu!

Kao suprug koji je pratio i posjecivao sa suprugom (danas 68 godina stara), ginekologista i vodio suprugu za druga misljenja 400km svakom putem...i ja sam nesto zapamtio i mogu samo preporuciti.

Moja supruga je rodila za ono vrijeme kasnije drugoga sina 1974,
bila je 37 godina.Sa 45 godine je imala hysterectomy(otklonjena maternica).
Od prvoga dana je odmah zapocela replacement terapiju"oestrogen", prvo u tabletama i to koje nisu bile pokrivene na socijalnom, nije mogla radi stomaka uzimati ,koliko se sjecam mislim da su se zvale Primarin, onda je presla na usadjene kapsule...ali su samo trajale 9 mjeseci...i to smo placali iz svojega poketa.
Zavrsila je na "Estraderm patches"...dva na tjedan, i isto uzima redovito Kalcium 1200mg dnevno i vitamin D3 za laksu potrosnju Kalcijuma....sve radi toga kao sta znadete da se spreci osteoporozis.

Od 45 godina je isla redovito na mamograf prsa svake druge godine.Ide kontrolirati mjeriti kostanu mnozinu /radi osteoporozis,
i uvijek je sve uredu.

Eto to su 23 godine redovitih hormone replacement ....prosli smo kroz pitanja da li je "replacement terapija opasna"?

Sa svim odgovorima smo dosli do zakljucka da je korisnije sprijeciti i imati terapiju nego, traziti alternative nacin.

Isto mogu kazati moja supruga ima vec par godina "pernicious anaemia", sta znaci da joj probava ne moze uzeti vitamin B12 iz hrane ,tako da treba svaka tri mjeseca injekciju....vec u trecem mjesecu prema kraju se osjeca slaba...tako da nekada ako krvna slika pokazuje dobi ranije injekciju.

Ovo oko B12 pisem za slucaj ako se netko osjeca veoma slab, da moze traziti za krvnu sliku.
Ukoliko je ta kondicija nema veze sa ishranom,jer ne mozete te B12 vitamine napuniti sa hranom nego samo sa koncetracijom zalihe od injekcije.
Vecinom zahvaca zene preko 45 -60 godina

Zaista bi preporucio svim zenama "punu hormone replacement ", jer imam prilike vidjeti osobe koje su stradale od osteroporozije, koliko se muce sa prelomima kostiju....vecina bolesnika sa slomljenim kukom umru poslije 18 mjeseci...jer su nepokretni.

I onda sumnjati u vrijednost "hormona"?
=============================
P.S. za alternative medicine strucnjake??

Link za B12:


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 15:19   #47
Quote:
spectacular kaže:
Da se vratimo na temu ....



Činjenica je da ginekolozi često ne preporučuju hormonalno liječenje i da se unaprijed ograđuju od mogućih posljedica, molim one koje su se ipak odlučile na to da nam napišu svoje razloge i svoja iskustva ...

Opet pod drugim imenom?....dokle?moderator!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 15:24   #48
Odluku o hormonima svaka žena mora donijeti za sebe ... na temelju znanstvenih pokazatelja, a ne "rekla-kazala", i to isključivo s liječnikom!

Hormone (piluke) koristim godinama, jer sam sklona cistama ... kad sam nakon 40-te prestala piti pilule, završila sam na operaciji jajnika - pa ti sad vidi što je opasnost, a što je korist. Uglavnom, prestala sam pušiti, pa sada smijem i dalje piti pilule - na Yasminu sam, i osjećam se sjajno. Opasnosti - pa naravno da ih ima, ali zato redovito idem na kontrole! I mislim da sam svom zdravlju više štetila cigaretama nego pilulama...

Hormoni su zaista još neistraženo područje, ali ih se ne treba unaprijed odricati, kao ni uzimati ih ako to zdravlje ne dopušta. To je stvar risk/benefit analize ...

A što se prehrane tiče... naravno da se treba zdravo hraniti! Pristalica sam pet obroka na dan, velikih količina povrća i voća, ne uzimam rafinirane proizvode, koristim vrlo malo soli, pijem samo vodu .... i to svatko može učiniti za sebe - bez shakeova i drugih skupocjenih proizvoda koje će netko prodavati samo da bi prodao. I pri tome besramno citirati prodavačke biblije o super-lijekovima koji istodobno liječe astmu, celulit, menopauzu, probleme s erekcijom, ispadanje kose, i, naravno, sve vrste raka. I sve to za siću od par sto kuna...
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 17:05   #49
Quote:
BBlue kaže:
Odluku o hormonima svaka žena mora donijeti za sebe ... na temelju znanstvenih pokazatelja, a ne "rekla-kazala", i to isključivo s liječnikom!
Naravno, liječnici nam i služe da nas savjetuju i pomognu nam u našim odlukama, pitanje je samo na kakvog liječnika naletiš, i sa kakvim znanjem.
Neki liječnici su ZA hormone a neki su PROTIV, koji su u pravu ?

Quote:
BBlue kaže:
Hormone (piluke) koristim godinama, jer sam sklona cistama ... kad sam nakon 40-te prestala piti pilule, završila sam na operaciji jajnika - pa ti sad vidi što je opasnost, a što je korist. "
U tvojem slučaju pilule služe samo za otklanjanje simptoma (čim ih prestaneš piti problemi se vraćaju).

Postavi si pitanje, zašto si sklona cistama ? .. što je uzrok ?

"ako ne znaš uzrok umarat će te posljedice"

Quote:
BBlue kaže:
Hormoni su zaista još neistraženo područje, ali ih se ne treba unaprijed odricati, kao ni uzimati ih ako to zdravlje ne dopušta. To je stvar risk/benefit analize ...
Čini ti se, o tome se već dosta zna.

Ovdje je bilo riječi o utjecaju soje na ravnotežu hormona .. koliko često je soja u tvom jelovniku ?

Što se znanstvenih radova tiče, ima i njih .

Quote:
BBlue kaže:
A što se prehrane tiče... naravno da se treba zdravo hraniti! Pristalica sam pet obroka na dan, velikih količina povrća i voća, ne uzimam rafinirane proizvode, koristim vrlo malo soli, pijem samo vodu .... i to svatko može učiniti za sebe - bez shakeova i drugih skupocjenih proizvoda koje će netko prodavati samo da bi prodao. I pri tome besramno citirati prodavačke biblije o super-lijekovima koji istodobno liječe astmu, celulit, menopauzu, probleme s erekcijom, ispadanje kose, i, naravno, sve vrste raka. I sve to za siću od par sto kuna...
Da, ovo što si nabrojala zaista svatko može učiniti za sebe, ostaje pitanje da li je to dovoljno ?

Organizmu trebaju svi nutrijenti svakoga dana, možemo li mi biti sigurni da smo mu to sve osigurali ?

Što se tiče raznih tumora i o tome se već dosta zna, netko više netko manje, i dokazano je X puta da je prehrana tu vrlo vrlo bitna.

A o tome je napisano i dosta knjiga, kao npr. ova, pa ako ne vjerujemo što se piše na ovom forumu možda možemo ovom čovjeku koji je napisao tu knjigu, dr. David Heber, direktor centra za ljudsku prehranu i direktor nacionalnog instituta za tumore na najprestižnijem sveučilištu (UCLA), sa najopremljenijim i najcjenjenijim stanično-molekularnim laboratorijom na svijetu.

UCLA Center for Human Nutrition:
Vision: Food, Nutrition, and Health in the 21st Century


NUTRITIONAL ONCOLOGY

"Many areas of traditional and complementary medicine have been utilized to explore the connection between nutrition and cancer, but the full potential of nutritional oncology to impact the survival of the cancer patient has not been realized."

http://www.homestead.com/nsights/fil...tionCarePx.ppt

The mission is NUTRITION

Zadnje uređivanje spectacular : 17.11.2005. at 18:31.
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 19:47   #50
Quote:
spectacular kaže:
[The mission is NUTRITION [/B]
Molim te, širi tu misiju negdje drugdje.... vjerujem u pravilnu prehranu, ali ti nudiš nadomjestke... koji liječe, čuli smo, sve... a cijena - prava sitnica!

Sorry, više vjerujem liječnicima - oni su svjesni svojih ograničenja. Ovakvi kao ti :confuse...

Čini mi se da ti je jedina misija - zaraditi
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 17:00   #51
Quote:
BBlue kaže:
Molim te, širi tu misiju negdje drugdje.... vjerujem u pravilnu prehranu, ali ti nudiš nadomjestke... koji liječe, čuli smo, sve... a cijena - prava sitnica!
Moju "misiju" širim svuda gdje ima dovoljno razumnih ljudi da to poslušaju, pročitaju, prouče, razmisle, i sagledavši sve iz više smjerova donesu svoj vlastiti zaključak (i svoju odluku).

Tko pažljivo pročita i prouči sve ove činjenice koje sam ovdje naveo postavljanjem ovih linkova može zaista posložiti kockice i donesti svoj zaključak.

Zdravlje se ne može procjeniti novcem.

Quote:
BBlue kaže:
Sorry, više vjerujem liječnicima - oni su svjesni svojih ograničenja.
Oni koji su toga svjesni svaka im čast, mene zabrinjavaju oni bahati koji smatraju da su upravo oni najkompetentniji da opovrgnu sve ono na što znanost svakog dana upučuje .. i dokazuje.

"Biti svjestan vlastitog neznanja veliki je korak ka znanju."

Quote:
BBlue kaže:
Čini mi se da ti je jedina misija - zaraditi
Za takve (paušalne) procjene ipak bi trebala prvo nekoga dobro poznavati, biti upućena u puno više informacija o nekome kako bi to mogla zaključiti ... osim ako nisi jako vidovita.

U niti jednom postu nije bilo riječi o logičnosti i smislu informacija koje su prikazane nego se samo obraća pozornost o ljudima koji te informacije iznose, zar je zaista u našoj zemlji priosutan toliki jal i nepovjerenje.

Svjestan sam da jedna osoba ne može promjeniti svijet ali ako promjeni samo jednu osobu za nju se svijet već promjenio.
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 18:21   #52
Quote:
spectacular kaže:

Zdravlje se ne može procjeniti novcem.


Točno... samo problem je što ti ne možeš jamčiti zdravlje a otimaš ljudima novac! I to bolesnim ljudima... a to je nešto najodvratnije na svijetu.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 18:41   #53
Ženo božja, ne znam kaj tebe puca, po tisućiti put ti govorim da ovdje ništa ne reklamiram i ne prodajem (to isto vrijedi za sve druge) .. ovdje je riječ o mjenjanju svijesti i shvaćanja da se sa prehranom mogu rješiti mnogi zdravstveni prioblemi, tko će što i gdje kupiti da to postigne nije uopće bitno, bitno je da popravi svoje zdravstveno stanje ... riječ je i o slijepom vjerovanju (bez rezultata) onome što pokušava "klasična" medicina.

Ako nekome uspijem dokazati da "mrkva" može pomoći onda me nije briga gdje ćeš on tu "mrkvu" kupiti, bitno je da djeluje i da ostvari svoj rezultat.
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 18:59   #54
Quote:
spectacular kaže:

Ako nekome uspijem dokazati da "mrkva" može pomoći onda me nije briga gdje ćeš on tu "mrkvu" kupiti, bitno je da djeluje i da ostvari svoj rezultat.
Nije bitno gdje će kupiti.... tako dugo dok je u pitanju proizvod HL - kojeg smo svi već na forumu siti... kao i onih koji ga propagiraju...

I ne bi bio problem da nudiš mrkvu.... ili savjet o zdravoj prehrani. Reklamiraš proizvod - skup i nedjelotvoran - ma koliko pričao o tome!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 20:35   #55
Quote:
BBlue kaže:
I ne bi bio problem da nudiš mrkvu.... ili savjet o zdravoj prehrani. Reklamiraš proizvod - skup i nedjelotvoran - ma koliko pričao o tome!
Ti si prolupala, fakat ...
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 20:56   #56
Quote:
spectacular kaže:
Ti si prolupala, fakat ...
Bez komentara.... osim ako i za to ne nudiš svoje čudesne lijekove....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 12:52   #57
Quote:
ornella kaže:
Ma vjerujem ti...ono nepravilnosti u menstrualnom ciklusu mogu se vući godinama..ali zbunilo me je da si nakon prvog izostanka počela osjećati sve ine tegobe,a toliko karakteristične za taj period.
Dobro je što ideš endokrinologu, jer može biti i da je štitnajča u pitanju što je isto često u našoj dobi. Svakako nam javi što je bilo.

I ja se ovih dana spremam na godišnji ginekološki pregled.To mi je obavezno na kraju svake godine.Već sad osjećam nervozu,mada sem skraćenja ciklusa i ne primjećujum neke promjene...
I voljela bih znati kakav ti se čini Feminal i da li primjećuješ kakve promjene vezane uz njegovo uzimanje?
Evo jutros sam dobila nalaze i progesteron mi je koma 4.1 nmol/L (21. dan cilkusa) a trebao bii biti preko 20 u toj (luteinskoj) ako se ne varam
Idem popodne s nalazima ginekologu pa ćemo vidjeti što i kako dalje. Ostale vrijednosti su Estradiol 421, LH 8 i FSH 5.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 09:39   #58
Trisequens

Potvrđeno je, ulazim u menopauzu Ginekolog mi je preporučio Trisequens taglete koje trebam početi piti za par dana (5. dan cilkusa) Malo sam prosurfala i pročitala sam nešto o njima ali zanimalo bi me iskustvo iz prve ruke, pa ako ih netko upotrebljava molim neka napiše kako ih podnosi i kako djeluju na organizam.
Pomalo me strah jer nisam pobornik uzimanja bilo kakvih lijekova (čak i tabletu za glavobolju uzimam samo onda kada više ne mogu izdržati bol ) ali i ova situacija me izluđuje i jako teško podnosim sve nuspojave klimakterija.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 10:02   #59
Re: Trisequens

Quote:
duda kaže:
Pomalo me strah jer nisam pobornik uzimanja bilo kakvih lijekova (čak i tabletu za glavobolju uzimam samo onda kada više ne mogu izdržati bol ) ali i ova situacija me izluđuje i jako teško podnosim sve nuspojave klimakterija.
Osobno poznajem jednu liječnicu koja je rješila probleme sa hormonima i odgodila "neminovno" pa ako hoćeš mogu te upoznati sa njom kako bi se posavjetovala iz "prve ruke".
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 10:11   #60
Vrlo rado, hvala (može i na PM)
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.