Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2010., 19:07   #1001
Je znam al fotić je za mamu a ona hoce bas sa velikom ekranom
Isto je bilo i sa autom al samo da je crveni
protzacoal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 10:24   #1002
Koji aparta odabrati

Molim pomoć oko odabira digitalnog fotoaparata. Bavim se slikanjem prirode i motiva koji se nalaze u svakodnevnom životu,ništa profesionalno,već samo za osobno zadovoljstvo.
Sada imam Canon Ixus 80,ali bi htio kupiti aparat sa većim objektivom i možda dodatni zoo-om,a cijena bi mogla biti do 4000,00kn.

Ako ima netko tko se razumije i ima volje dati savjet bio bih zahvalan na svjetu u vezi sa tipom i modelom fotoaparata.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:48   #1003
nabava fotoaparata

htio bi pokloniti za rođendan fotoaparat, ne mogu izdvojiti više od 500kn, pa ako ima negdje za tu lovu kakav fotić (samo da nije zadnje sranje, osoba koja će ga koristiti ne treba ništa specijalno, čisto amatersko fotkanje)
umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:57   #1004
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko odabira digitalnog fotoaparata. Bavim se slikanjem prirode i motiva koji se nalaze u svakodnevnom životu,ništa profesionalno,već samo za osobno zadovoljstvo.
Sada imam Canon Ixus 80,ali bi htio kupiti aparat sa većim objektivom i možda dodatni zoo-om,a cijena bi mogla biti do 4000,00kn.

Ako ima netko tko se razumije i ima volje dati savjet bio bih zahvalan na svjetu u vezi sa tipom i modelom fotoaparata.
He, pa kad imas tolko love onda recimo olympus e-420 u m-computers za 3.5 soma kuna, imas i dva objektiva u paketu 14-42 i 40-150 ili recimo super popularan Pentax K-x sa objektivom 18-55 za 4 soma... u oba slučaja to je ulazak u SLR svijet, daleko od ovih prdavaca sa soma dva kuna
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 22:08   #1005
Quote:
umjetnik kaže: Pogledaj post
htio bi pokloniti za rođendan fotoaparat, ne mogu izdvojiti više od 500kn, pa ako ima negdje za tu lovu kakav fotić (samo da nije zadnje sranje, osoba koja će ga koristiti ne treba ništa specijalno, čisto amatersko fotkanje)
Sorry, ali nabijem na kitu te fotice do 500kn (ako se uopce nađu takvi), radije kupi neki mp3 player ili neznam digitalni okivr za slike, prijenosni hard disk ili usb stick... ali ako vec moras fotic radije recimo:

Canon A480 (oko 800kn)
Olympus fe-26 (oko 800kn)
Pentax Optio e80 (oko 800kn)

.....
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 00:58   #1006
Pozdrav,

Kupujem fotoaparat koji ce prvenstveno sluziti za fotografiranje okoline, gradskih znamenitosti, prirode, priredbi, obiteljskih događanja i slicno, no htio bih da kvaliteta fotografije bude ako je ikako moguce iznad one koju nude standardni kompaktni fotoaparati - nesto iz ranga poluprofesionalnih fotoaparata i naprednijih kompaktnih fotoaparata. Spreman sam izdvojiti do 2.500kn.

Hvala!
niksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 07:59   #1007
Pa ovako iz prve mi pada na pamet:

Canon PowerShot SX 200 IS oko 2200kn
Panasonic DMC-TZ7 on je oko 2800kn (mislim da je bolji od canona zbog šireg objektiva)
Olympus SP-590UZ i ultrazumirajuća mašina oko 2800kn od ova dva mislim da ima najširi objektiv...

Ova dva su jel skuplja ali zato dobre jurlice ali mislim da nećeš pogriještit ako uzmeš canona... na bug.hr forumu ga imaju nekoliko ljudi....
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 12:53   #1008
Pa moja preporuka bi bila Canon...
Prema onom što čitam Panasonic ima HD video a Canon ne (ne znam koliko ti je to bitno) Po nekim testovima Panasonic kao daje bolje fotke, iako je moje mišljenje da su to takve nijanse da ih jedan laik ne može primjetiti...
Ono što Panasonicu jaaako fali su modovi S, A i M (Shuter speed priority, Aperture priority i full manual). Za tu cijenu su trebali to stavit i onda bi to bez konkurencije bio best buy (btw Panasonica se da nać i za manje od 2.800 kn)
Zašto ti modovi? Pa onom kome su bitni samo snapshotovi to onda i nije bitno, ali onda ne daješ toliko love za kompakta... Ali čim se malo više počneš "navlačit" na fotografiju, čitat po netu i razgovarat s nekim tko se kuži u fotografiju, ubrzo počneš istraživat S, A i M modove i ubrzo zaboraviš na automatiku i uvidiš koliko prednost nose ti modovi i vode te prema učenju i unapređivanju svojih vještina... Onda jednog dana kupiš SLR i učiš dalje, razmišljaš o daljnjem trošenju na opremu.... bla bla bla....

Sad, ako ne misliš toliko ući u fotografiju onda Panasonic, iako za snapshotove možeš proći dobro i s nekim jeftinijim kompaktom, a ako te fotografija "uzme" i želiš malo unaprijediti svoje vještine onda Canon - dobivaš na automatici fotke kao i s Panasonicom a na izbor ti ostaju i spomenuti načini slikanja, pa nek se nađe za svaki slučaj, a i jeftiniji je nego Panasonic...

Olympus je isto odličan fotić iako je dosta veći od spomenutog dvojca i ima puno više zoom-a pa ako ti veličina nije bitna isto preporuka...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:41   #1009
Većina ljudi koji kupuju kompakt rijetko kada ili nikada nekoristi modove S A M ,izuzev naprednih amatera,a oni kupuju prosumere,npr Canon G serije ili Lumix LX .
Bolje kupiti polovni Canon G serije nego novi sx200 ili bilo koji idiot
wajbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 14:14   #1010
Quote:
wajbul kaže: Pogledaj post
Većina ljudi koji kupuju kompakt rijetko kada ili nikada nekoristi modove S A M ,izuzev naprednih amatera,a oni kupuju prosumere,npr Canon G serije ili Lumix LX .
Bolje kupiti polovni Canon G serije nego novi sx200 ili bilo koji idiot
Potpisujem!!!

Nikad ne znaš koliko će te fotografija uzeti i da li ćeš ostati samo na "nišanjenju" ili ćeš s vremenom željet nešto više...
Onda skužiš da si dao dosta veliku lovu za aparat koji ti ne može pružit napredne funkcije kao što su S A M i ne možeš izoštrit svoje vještine fotkanja osim eventualno kadriranja...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 01:12   #1011
FinePix S200EXR

Zeleo bi neko misljenje o ovom aparatu ili ako ne on, koji slican njemu za preporuku.
I ako ga je ko koristio gde daje + a gde -

Unapred hvala
reno4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:17   #1012
Hitni odabir

Znam da bih odgovor pronašla čitajući barem 10-20 stranica foruma ili surfajući netom, ali situacija je takva da za to nemam vremena (renoviranje u tijeku). Do sutra ujutro moram donijeti odluku o kupnji.
Treba mi fotić kojeg ću nositi kao drugi mobitel jer na mobu nemam dobru kameru. Treba koštati do cca 1000 kn, broj MP nije bitan jer je namijenjen za format 10x15 ili max 13x18. Za sve "veliko" i "planirano" imam Nikon D80 , a ovaj mi fotić treba za situacije npr. kad me klinac iznenadi pa da ga okinem.

Prema nabavi došli bi u obzir

http://www.optimum-online.hr/detalji..._akcija_!.aspx

http://www.nabava.net/canon-digital-...m__42147_p.php

http://www.nabava.net/nikon-coolpix-...m__47030_p.php

ili možda neki panasonic? (Vidjela sam slike rađene s TZ7, pa to i nije baš bilo nešto, zato si mislim kakvi su onda ovi jeftileni. Olympusu nisam sklona, uvijek mi se činilo da im je glavno kako fotić izgleda.)

Imam svog favorita, ali zanima me Vaše mišljenje.

Hvala puno.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:51   #1013
može preporuka fotića do 1200 mak 1300kn...

hvala...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:41   #1014
može...

molim...







Ajd napiši kaj bi od tog fotića, ovako možemo samo baciti grah.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:10   #1015
U tom randu love, fotić se kupuje prema izgledu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 19:31   #1016
da stane ženi u torbicu... da bat dugo traje... jednostavan... veliki displej
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:00   #1017
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Znam da bih odgovor pronašla čitajući barem 10-20 stranica foruma ili surfajući netom, ali situacija je takva da za to nemam vremena (renoviranje u tijeku). Do sutra ujutro moram donijeti odluku o kupnji.
Treba mi fotić kojeg ću nositi kao drugi mobitel jer na mobu nemam dobru kameru. Treba koštati do cca 1000 kn, broj MP nije bitan jer je namijenjen za format 10x15 ili max 13x18. Za sve "veliko" i "planirano" imam Nikon D80 , a ovaj mi fotić treba za situacije npr. kad me klinac iznenadi pa da ga okinem.

Prema nabavi došli bi u obzir

http://www.optimum-online.hr/detalji..._akcija_!.aspx

http://www.nabava.net/canon-digital-...m__42147_p.php

http://www.nabava.net/nikon-coolpix-...m__47030_p.php

ili možda neki panasonic? (Vidjela sam slike rađene s TZ7, pa to i nije baš bilo nešto, zato si mislim kakvi su onda ovi jeftileni. Olympusu nisam sklona, uvijek mi se činilo da im je glavno kako fotić izgleda.)

Imam svog favorita, ali zanima me Vaše mišljenje.

Hvala puno.
Ovaj Ixus 95 IS koji si navela ili, još bolje, Ixus 100 IS koji se nađe za 1500-1700kn a stvarno je mali.
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:01   #1018
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
da stane ženi u torbicu... da bat dugo traje... jednostavan... veliki displej
Canon Ixus 100 IS, npr. crveni, 1500-1700kn.
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 07:47   #1019
Mpix, hvala, ali odluka je morala pasti. Skoknula sam do technomaxa da vidim to malo uživo. Nikon i Kodak su otpali, a uletio je ipak jedan panasonic FS7. Na netu nisu baš jako pohvalili ixux 95 (za razliku od prošlih ixusa). I tak između ixusa i FS7 odlučila sam se za FS7 (zeleni) za 1200 kn. Jutros sam vidjela da je izašao novi ixux 105 za 1420 kn, ali sad je kasno. Možda sam se zeznula, ali takva je bila situacija.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 20:24   #1020
Imali netko Canon S90 i kakva su iskustva ?
wajbul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.