Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 15:04   #4101
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
... cega?
Ma ovih bosanaca
chaos theory is offline  
Old 30.09.2010., 15:27   #4102
Quote:
chaos theory kaže: Pogledaj post
Ma ovih bosanaca
a jooooj ... pun www
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 30.09.2010., 15:33   #4103
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
a jooooj ... pun www
i puna ih je njemačka...pozz mojim LIVNjACIMA ma gdje god bili
chaos theory is offline  
Old 30.09.2010., 16:05   #4104
Quote:
Seminom kaže: Pogledaj post
covjece !! prva adresa je "Cafe King"
Pa mogo si i adresu napisat! Al dobro, ima internet free ovdje u hotelu. Vidimo se tamo u 9. dinamooooo!!!!!
mlaki is offline  
Old 30.09.2010., 16:30   #4105
CAFE King - Rankestrasse 23 - 10789 Berlin - Telefon: 030 / 213 95 11

.... obavezno za svakog kladionicara
__________________
Nekve osobe kupuju si od novaca, kojeg nemaju, stvari, koje ne trebaju, samo da imponiraju drugima, koje ne vole.
Seminom is offline  
Old 30.09.2010., 16:37   #4106
a braca sapina su garancija za uvijek dobru navijacku atmosferu
klomp is offline  
Old 01.10.2010., 14:34   #4107
Quote:
klomp kaže: Pogledaj post
a braca sapina su garancija za uvijek dobru navijacku atmosferu
A kaj, kaj nisu oni vu vrestu?..................
Titus is offline  
Old 06.10.2010., 12:59   #4108
Integracijski tecaj

Bok,

zanima me ima li netko iskustva sa zivotom u Goettingenu sto se tice hrvatske zajednice? Znam da imaju crkvu ali ima li kakvih dogadjanja i slicno.

I ono sto me jos vise zanima je integracisjki tecaj koji se mora polagati kada se doseli. Da li se mora na to krenuti cim se doselis ili imas prvo lufta i ako se krene ima li pauza jer bi ja dosla pocetkom godine a onda u 7 mj se moram vratiti u HR jer se udajem pa mi treba barem nekih mjesec dana pauze od tog tecaja. I smijem li raditi dok sam na tecaju?

Dolazim sa zarucnickom vizom pa ni ne znam kakva prava imam kada dodjem..
slavonka27 is offline  
Old 06.10.2010., 21:43   #4109
Quote:
slavonka27 kaže: Pogledaj post
Bok,

zanima me ima li netko iskustva sa zivotom u Goettingenu sto se tice hrvatske zajednice? Znam da imaju crkvu ali ima li kakvih dogadjanja i slicno.

I ono sto me jos vise zanima je integracisjki tecaj koji se mora polagati kada se doseli. Da li se mora na to krenuti cim se doselis ili imas prvo lufta i ako se krene ima li pauza jer bi ja dosla pocetkom godine a onda u 7 mj se moram vratiti u HR jer se udajem pa mi treba barem nekih mjesec dana pauze od tog tecaja. I smijem li raditi dok sam na tecaju?

Dolazim sa zarucnickom vizom pa ni ne znam kakva prava imam kada dodjem..
pa prava imas kao i obicni turist, jer zaruke mogu a i nemoraju preci u brak.prava neka imas tek kad se udas.

btw. sta ce ti zarucnicka viza ako se vjencajes u hrvatskoj??samo bi mogla imat problem, kod prijave kod ausländerbehörde, jer ce trazit vjerojatno neki papir od njemackog standesamta kad je vjencanje....a ti to nemas kad se vjencajes u hrvatskoj.osim toga od kad hrvatski drzavljani trebaju uopce zarucnicku vizu. to mi je fakat novo

zasto si kompliciras zivot

sa zarucnickom vizom nemozes radit

htio bih samo napomenut da se zarucnicka viza izdaje samo u svrhu vjencanja u njemackoj, ako sam ostanes 6 mjeseci u njemackoj i ne udas se u njemackoj, znaci tamo si ilegalno, mogla bi imat problema kod dobivanja dozvole boravka.

to je crni scenario, ali vrlo moguc

Zadnje uređivanje buntspecht : 06.10.2010. at 21:57.
buntspecht is offline  
Old 07.10.2010., 03:36   #4110
moze mala pomoc?jel netko dobio kakvo pismo od doticnog odvjetnika ljubasa za neplacanje parkiranja u osijeku ili bilo gdje u slavoniji?
osijek409 is offline  
Old 07.10.2010., 06:35   #4111
Quote:
osijek409 kaže: Pogledaj post
moze mala pomoc?jel netko dobio kakvo pismo od doticnog odvjetnika ljubasa za neplacanje parkiranja u osijeku ili bilo gdje u slavoniji?
zaboravi na njega, pismo jednostavno baci u smece.mnogi su dobili,ko plati budala
WorkingGirl is offline  
Old 07.10.2010., 23:27   #4112
Quote:
osijek409 kaže: Pogledaj post
moze mala pomoc?jel netko dobio kakvo pismo od doticnog odvjetnika ljubasa za neplacanje parkiranja u osijeku ili bilo gdje u slavoniji?
Ne placaj niti u ludilu.

To sto on radi je ilegalno jer Njemacka i Hrvatska namaju potpisao ugovor o placanju kazni za prometne prekrsaje.

Prijavi ga odvjetnickoj komori u Njemackoj ili verbraucher schutz organizaciji.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 08.10.2010., 12:28   #4113
ok,puno vam hvala!!!!
osijek409 is offline  
Old 08.10.2010., 14:20   #4114
Thumbs up evo mene

POzdrav svima na forum mene interesira gdi se proizvode u Njemačkoj veliki KRUZER broddovi u kome gradu hvala
smartboks is offline  
Old 08.10.2010., 15:24   #4115
Quote:
smartboks kaže: Pogledaj post
POzdrav svima na forum mene interesira gdi se proizvode u Njemačkoj veliki KRUZER broddovi u kome gradu hvala
http://www.meyerwerft.de/page.asp?ma...ub=m1s0&lang=d

evo jednog
WorkingGirl is offline  
Old 08.10.2010., 15:40   #4116
Quote:
smartboks kaže: Pogledaj post
POzdrav svima na forum mene interesira gdi se proizvode u Njemačkoj veliki KRUZER broddovi u kome gradu hvala
MEYER WERFT Papenburg

Nemoj se zacudit kad potrazis grad Papenburg na obali mora ili neke velike rijeke pa ga ne nadjes. Smjesten je daleko od obale i spojen je preko kanale sa rijekom Ems i onda sa sjevernim morem.
Titus is offline  
Old 08.10.2010., 23:46   #4117
I to je uvijek veliki dozivljaj kad gotovi brod iz brodogradilista isplovljava prema moru, tisuce i tisuce ljudi se okupi da gleda.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 11.10.2010., 07:50   #4118
Pozdrav svima na ovom forumu!

Trenutno sam maturant srednje škole,i imam veliku želju za radom /preseljenjem/ u Njemačkoj.

Mislim upisati elektrotehniku u HR, preddiplomski, a diplomski u NJ. ili HR.Koliko je to traženo zanimanje, posebice u Bavarskoj?

Njemački neznam ništa, ali odlično znam engleski, pa vjerujem da ću sa željom kroz ove 3-4 godine naučiti i njemački

Koja je razlika za zapošljavanje i život u Njemačkoj ljudi iz EU i non-EU(Hrvatske)
Vjerujem da će HR uć u EU kroz 2-3godine!

Hvala unaprijed!
Bundesland is offline  
Old 12.10.2010., 14:20   #4119
Buntspecht - ocisti inbox
nikitta is offline  
Old 12.10.2010., 22:22   #4120
Quote:
nikitta kaže: Pogledaj post
Buntspecht - ocisti inbox
jesam
buntspecht is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.