Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2011., 00:50   #101
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Arabela, možeš se ti puknuti samo jedanput u životu sa jednim jedinim likom pa svejedno pokupiti raznorazne boleštine, dok neka koja se jebe na veliko ne mora ništa pokupiti, nema pravila. I kondom nije 100%-tna zaštita, naročito kod ovakvih stvari.
ma sve ja to kuzim,al ovo za godine je bas zato debilo...ja s 28 nemoram imat nis a ona sa 17 moze imat sve od hpva do hiva. i obrnuto.ak je bris na ta 4 cist cijepis se i bok.i da imas 35.kaj sad...mahh..vidicu kaj vele nadlezni
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 08:22   #102
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
tnx na info.e pa o tom ja pricam.ak sam se sexala onak 2 put u zivotu s kondomom kakve veze ima to kaj imam 28 god.i jos ak su svi brisevi ok...
i sorry silvery al ovo kaj kazes da se hvp događa svima a ne onima kaj se vucaraju okolo pa nebi bas rekla...hpv se bas nedobiva na kavi jel...
Moja bliska prijateljica je spavala samo jednom s tipom i koristili su kondom, još k tome bio joj je to prvi put da je spavala s nekim, nakon toga on ju je ostavio jer ga je samo to i zanimalo. Kad je napravila PAPU nekoliko mjeseci kasnije imala je CIN1, ginekologica joj je napravila briseve i imala je HPV.

Moraš biti svjesna da kondom nije 100%-tna zaštita.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 21:23   #103
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
tnx na info.e pa o tom ja pricam.ak sam se sexala onak 2 put u zivotu s kondomom kakve veze ima to kaj imam 28 god.i jos ak su svi brisevi ok...
i sorry silvery al ovo kaj kazes da se hvp događa svima a ne onima kaj se vucaraju okolo pa nebi bas rekla...hpv se bas nedobiva na kavi jel...

Uh, bila sam napisala poduži i živčani post, ali mi sve pada u vodu jer:

Edit: vidila sam da sam napisala SVIMA (ne znam zašto sam to napisala) što je pogrešno i ispričavam se, doista nisam mislila "svima" nego VEĆINI.

Ostalo je već rečeno u prijašnjim postovima.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 08.11.2011. at 23:15. Reason: nije svima nego većini
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 21:33   #104
E da kad smo već o ovim nebulozama o dobi. Slažem se dijelom.

Ali konkretno to važi za ove mlađahne. Upravo prije par dana mi se kolegica pojadala kako se jedna šestašica (nema još ni 12. godina) iz njenog razreda hvali naokolo kako je izgubila nevinost. Nije ostalo na praznim riječima, dakako. Provjereno je, razgovaralo se, ali eto...sad ti idi cijepit kćerku od štajaznam 15 godina uvjeren kako je cijela dražesna i nevina po cijelome tijelu.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 09:56   #105
ne bi ulazila u neke filozofske rasprave o tome kako nema pravila kod spolno prenosivih bolesti, ali svakako mislim da se odgovornim ponasanjem rizik moze svesti na minimum.

a ako postoje otkrica moderne medicine koji nam u tome pomazu, ne znam zasto djevojke ili zene nebi bar razmatrale tu opciju. Cheers!!

Zadnje uređivanje Capuchino : 09.11.2011. at 10:45.
Capuchino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 08:59   #106
Nisam tip koji širi paniku, ali treba znat obje moguće strane medalje pa evo članak o negativnim posljedicama Gardasila:
http://articles.mercola.com/sites/ar...0124_DNL_art_1
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 12:55   #107
ja sam se cijepila prije 5 godina otprilike. nisam sgurna točno. bilo je u srednjoj školi 3 ili 4 razred a sad sam 3 godina fakulteta
nisam mala apsolutno nikakvih posljedica. ni tada a ni do sada.
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 00:27   #108
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nisam tip koji širi paniku, ali treba znat obje moguće strane medalje pa evo članak o negativnim posljedicama Gardasila:
http://articles.mercola.com/sites/ar...0124_DNL_art_1
Naravno kao i kod svakog. Međutim ovdje bih čak istakla jedno od glavnih, nazovimo ih, negativnosti: cjepivo štiti samo od 4 najrizičnija tipa HPV-a. A gdje su tek ostali high risk tipovi itd. Preko stotinu. Dakle, iovako nije neka ejstra garancija.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:00   #109
I zaštita od SAMO 4 najrizičnija tipa je puuuno više nego ništa..
Kad se otkrije cjepivo, to bude senzacija.
Za par godina svi vele pa štiti od "samo toga"..
Nikad nismo zadovoljni !
Da ne govorim o kampanji protiv cijepljenja općenito..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:45   #110
Pa naravno da nismo nikad zadovoljni, tako to ide kdo čovjeka ...ne cijeni se sav taj napor i dugi niz godina rada na nečemu pa kad u konačnici dobijemo gotov proizvod kažemo "samo to".

Nitko, pa ni ja nije rekao, da je ovo "ništa", a kampanje ko kampanje - uvijek ih je bilo i uvijek će ih bit.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:14   #111
Gdje se u zadru moze cijepiti protiv hpv? Mozes li se cijepiti s 18?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 17:44   #112
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nisam tip koji širi paniku, ali treba znat obje moguće strane medalje pa evo članak o negativnim posljedicama Gardasila:
http://articles.mercola.com/sites/ar...0124_DNL_art_1
Upravo ovo je razlog zasto sam se ja odbila cijepiti prije 5 godina, iako sam mogla besplatno a koliko vidim cijena je poprilicno visoka.Koliko je odluka bila pametna, ne znam, imam fore do te famozne 26.godine, iako mi se misljenje nije previse promijenilo.
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 18:46   #113
Ispričavam se što dižem temu nakon više od 3 godine, ali naišla sam na članak da se do kraja 2016. može obaviti besplatno cijepljenje protiv HPV-a.


Ima li netko ovdje tko se cijepio? Ako da, jesu li nakon cjepljenja bile prisutne neke nuspojave?

Hvala unaprijed.
cukrena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:21   #114
Zanimaju me 2 stvari vezano uz HPV i životnu dob.

1. „Teen girls are the most likely to contract the infection and show symptom“ – i za druge spolne bolesti sam pročitala slično (najčešće su zaraze u dobi od 15-25 godina). Zna li se zašto je tome tako? Da li se pretpostavlja da je ta populacija najviše promiskuitetna i najmanje se štiti pa zbog toga? A opet, znamo da kondom ne štiti 100% od zaraze HPV-om, a pročitala sam info da se cure često zaraze već sa prvim partnerom – „Prema zdravstvenim izvješćima iz zapadnih zemalja, više od 35 posto mladih u dobi od 15 do 19 godina zaraženo je HPV-om, a većina se zarazila od svog prvog partnera.“ Dakle, ne mora se raditi niti o promiskuitetnoj osobi niti o nedovoljnoj zaštiti. Ili možda postoji neki objektivni organski razlog zbog kojeg se osoba iznad 30-e godine teže zarazi HPV-om?


2. Pročitah i ovo:
„After age 26 in both sexes, the benefits of HPV vaccination are slim to none.“ Što bi to značilo, da cjepivo nije djelotvorno u toj dobi ili što? Da ćeš usprkos cjepivu dobiti HPV? Da nećeš dobiti HPV pa ti ne treba cjepivo?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2021., 19:23   #115
HPV vakcina iskustva

Molim Vas podijelite iskustva i mišljenje o HPV vakcini. U BiH nije moguće vakcinisanje, pa me zanimaju mogućnosti u Hrvatskoj, kao i iskustva. Hvala.
Sindi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.