Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 21:02   #1001
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
mi po danu svašta; neku slov. još iz rodilišta (Hladilno mazilo za dojenčkeMedicaplast, -super je! ), a ostalo pičim po testerima. Pavlovićevu ne koristim jer mi neko stavio bubu u uho da je zbog borne kiseline, kancerogena(inače, moja mama i svekrva ne mogu prežalit što ja neću Pavlovićevu ).
Po noći u pravilu Mustelu-jako dobro zaštiti, a to joj treba pošto sam, naime, i ja nemajka , koja ne presvlači dijete po noći, hihi . a, što bi reko jedan forumaš, da dijeca znaju da ih puštamo u kakici, prvo što bi nam rekli nebi bilo "mama", već "hebi se"
Je, to sam i ja pročitala, baš tu na forumu i baš zbog tog razloga sam prestala s korištenjem pavlovićeve kreme, da ne bih prošli tjedan pročitala na svojoj otopini za meke leće (koju koristim svaki dan!!!) za ima u sastavu bornu kiselinu!!!! Pa sad ti znaj!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:06   #1002
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
mi po danu svašta; neku slov. još iz rodilišta (Hladilno mazilo za dojenčkeMedicaplast, -super je! ), a ostalo pičim po testerima. Pavlovićevu ne koristim jer mi neko stavio bubu u uho da je zbog borne kiseline, kancerogena(inače, moja mama i svekrva ne mogu prežalit što ja neću Pavlovićevu ).
Po noći u pravilu Mustelu-jako dobro zaštiti, a to joj treba pošto sam, naime, i ja nemajka , koja ne presvlači dijete po noći, hihi . a, što bi reko jedan forumaš, da dijeca znaju da ih puštamo u kakici, prvo što bi nam rekli nebi bilo "mama", već "hebi se"
Da, Mustela nam ništ ne valja, u biti to nam je jedna od lošijih krema. Mi prek noći koristimo Niveinu Wundschutz kremu, jer stvarno napravi onaj bijeli film na koži tak da mokraća ne može do nje.
I ja nemajka ne prematam malog po noći, ali mu zahvaljujući baš toj nivei nikad ništ nije bilo (kucam u drvo), nego je guza još i ujutro nakremana
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:08   #1003
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koje misle koristit platnene u rodilištu.

Gdje ih perete? Da li date tatama da nose doma, ili kako?
OK, isprat u WC-u, ali pranje u mašini, peglanje, sumnjam da bolnica radi "iz usluge".
A joj! Pa ta 2-3 dana ipak uzmi jednokratne da se ne zajebavaš bez veze. Umorna i iscrpljena od poroda, pa još i u bolnici prati pelene....ne hvala!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:12   #1004
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
U city centru, Avenue mallu, Muller na trgu.... U Mullerovim ducanima.
Mislim da i city centar one ima Muller
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 16:31   #1005
Probali Moltex eko pelene, bolje su od dm-ovih Alana pelena, tj. nesto su rastezljivije. A inace, smeđe su- kao reciklirani papir.

Eh da, kupila dmovu kremu za guzu- onu zelenu, jooooj, mrzim ju. ne da se razmazati za poludit. isto mi je i s niveinom wundschutz. kuzim da treba bit tanki sloj, al svejedno se ubijem da ih razmazem. za razliku od njih, hippova wundschutz se normalno razmazuje i ok je. i sudocrem mi je jako dobra- zacudila sam se da jako mirisi po lavandi
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 16:36   #1006
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Eh da, kupila dmovu kremu za guzu- onu zelenu, jooooj, mrzim ju. ne da se razmazati za poludit. isto mi je i s niveinom wundschutz. kuzim da treba bit tanki sloj, al svejedno se ubijem da ih razmazem. za razliku od njih, hippova wundschutz se normalno razmazuje i ok je. i sudocrem mi je jako dobra- zacudila sam se da jako mirisi po lavandi
Pa razmažeš prvo kremu među svojim prstima i onda naneseš na guzu...
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 17:53   #1007
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Pa razmažeš prvo kremu među svojim prstima i onda naneseš na guzu...

Ma ista stvar. Čini mi se da više ja iziritiram bebi guzu tim mukotrpnim razmazivanjem kreme, nego pi-pi i ka-ka
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 00:18   #1008
Mi koristimo kremu od JGL i super je.. ful lako se razmazuje... i do sad nikakvog osip ni ničega.... genijalna je i ne pada mi na pamet ju mjenjati...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 11:32   #1009
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Mi probali one nove Babylove iz DM-a i skroz su mi ok. Slicne su mi Njemaćkim Pampersicama.
Nakon kaj mi je Sis rekla :Sve je ti isto ! uzela sam na akciju U DM te Babylove-valjda budu dobre
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 15:36   #1010
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Nakon kaj mi je Sis rekla :Sve je ti isto ! uzela sam na akciju U DM te Babylove-valjda budu dobre
ja kolko znam babylove pelene su o.k. a i pampersice isto tako, one konzumove k+ nevrijede ništa... a za guzu sam koristila kremu
buebchen wundschutz ta je zakon, nije loša ni ona babylove žuta...pa
sam sad isto i za bebolina kupila, makar je to individualno od bebe do bebe što joj paše za kožu.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 10:53   #1011
Pelene (švedska ili kombinirana) - vaša iskustva

Išla sam u dućan po švedske pelene na čičak, kada mi prodavačica kaže da evo ima i ovih nekih kombiniranih (oni platneni, deblji na čičak i s nekim dječjim uzorkom), koji se može koristiti umjesto tetra + švedska.
Sada - kakva su vaša iskustva? Što je bolje za bebu? Postoji li uopće razlika? Ona kombinirana mi se čini možda su zgodna jer ipak jedan koman platna umjesto dva.
hvala
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:03   #1012
mi koristimo tu na čičak, praktičnija mi je jer ide samo preko jednokratne pelenice, a i ovako dijete ima punu guzu pelena. Mojoj cimerici iz bolničke sobe preporučili su široko povijanje bebe (meni nisu niš rekli al ipak ga široko povijam) i koristila je tu pelenu na čičak,za 2 tjednaje došla na kontrolu kukova i doktor je rekao da su super. Ja mislim da je princip te pelene i kombinacije tetra+švedska isti a djetetu je ipak nekako lakše jer nema punu guzu debelih pelena!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:27   #1013
A jel bi bio netko tako dobar da mi objasni koja je tetra, a koja svedska pelena?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:43   #1014
i di si ih kupovala? ja tražila u apoteci i u dm-u i nema
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 13:13   #1015
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
A jel bi bio netko tako dobar da mi objasni koja je tetra, a koja svedska pelena?
tetra pelena
http://www.b92.net/news/pics/2006/06...41_extreme.jpg

švedska pelena
http://www.ready.co.yu/uploads/items...ducts198_1.jpg

ovo je jedna od vrsta, ima ih više modela, ali sve su na isti princip
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 13:19   #1016
e i mi splićanke smo baš pričale u vezi tih pelena i povijanja...pa smo zaključile da nije loše preko pampersice stavit jednu tetra pelenu pa onda platnenu pelenu na čičak da to sve lipo drži! Eto dobro da ima ta kombinirana, to je još lakše!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 13:29   #1017
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
tetra pelena
http://www.b92.net/news/pics/2006/06...41_extreme.jpg

švedska pelena
http://www.ready.co.yu/uploads/items...ducts198_1.jpg

ovo je jedna od vrsta, ima ih više modela, ali sve su na isti princip
Hvala! Sad znam!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 13:36   #1018
cure pelena ima u turbo limaču

pogledajte na www.turbolimac.com
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 14:57   #1019
Ja sam joj prvih mjesec dana stavljala Pampersicu, pa tanku tetru i tu na cicak. Uzela sam ih u Turbo limacu, tamo su bile naj jeftinije.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 15:16   #1020
Mi smo takodjer koristili tetru u kombinaciji s cickom i pampersom,mogu ti reci da su puno jednostvnije i zacas je upakiras,i sad kad rodim cu ih opet koristiti ako ih nadjem8cicak)jer su ful prakticne!one iz bebe i mame su mi prekrute i urezuju se,a ove i TL su nekako big,jednom prilikom sam nasla od frotira s 50%elastina za 30 ak kn,te su mi bile fantasticne!
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.