Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2008., 21:47   #21
pa mjerila sam ga nakon dorucka ,nakon 2-3 sata nakon obroka.a i svi mi u obitelji boluju od dijabetesa.cim nesto pojedem slatko odma me pocne peci i svrbiti.
bjelovarcanka is offline  
Old 07.02.2008., 21:50   #22
Ne panicari.....
Ako svi boluju od secerne bolesti onda imaju glukometar, ti lijepo ujutro kad ustanes prije pranja zubi izmjeri secer i javi koliki je. Takav secer je na taste a ne onaj 3 sata poslije jela.
Moze?
drmed is offline  
Old 07.02.2008., 21:51   #23
ma ja više ništa ne razumijem. jasno napiši koliki ti je bio poslije doručka a koliki na tašte.
a i to ti ništa ne znači sve dok ne napraviš gtt
jelena-85 is offline  
Old 08.02.2008., 09:28   #24
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
pa mjerila sam ga nakon dorucka ,nakon 2-3 sata nakon obroka.a i svi mi u obitelji boluju od dijabetesa.cim nesto pojedem slatko odma me pocne peci i svrbiti.
čuj, a da ti fino odeš do doktora?
a ne da si sama daješ dijagnoze
polly is offline  
Old 08.02.2008., 09:36   #25
bjelovarcanka ti si hipohondrična brijem, kolko ti bolesti imaš??????
__________________
ja pevam svoj bluz bez namere bitne i najveće ribe za mene su sitne...
janna6 is offline  
Old 16.05.2008., 06:39   #26
dijabetes

danas mi doktor rece da imam dijabetes pa bih molio ako netko moze napisat par osnovnih stvari o bolesti i o onom sto me ceka u narednom periodu - pomoglo bi mi [a vjerujem da ima i drugih koje zanima]
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Old 16.05.2008., 08:28   #27
Quote:
cabon kaže: Pogledaj post
danas mi doktor rece da imam dijabetes pa bih molio ako netko moze napisat par osnovnih stvari o bolesti i o onom sto me ceka u narednom periodu - pomoglo bi mi [a vjerujem da ima i drugih koje zanima]
www.zadi.hr
www.diabetes.hr
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Old 23.05.2008., 19:13   #28
Quote:
cabon kaže: Pogledaj post
danas mi doktor rece da imam dijabetes pa bih molio ako netko moze napisat par osnovnih stvari o bolesti i o onom sto me ceka u narednom periodu - pomoglo bi mi [a vjerujem da ima i drugih koje zanima]
jel' ovo ozbiljno ili testiraš?
u svakom slučaju la dolce vita e finita
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Old 23.05.2008., 22:24   #29
Quote:
cabon kaže: Pogledaj post
danas mi doktor rece da imam dijabetes pa bih molio ako netko moze napisat par osnovnih stvari o bolesti i o onom sto me ceka u narednom periodu - pomoglo bi mi [a vjerujem da ima i drugih koje zanima]
http://dijabetes.plivazdravlje.hr/
tu imaš dosta informacija - pogotovo o prehrani (tablice namirnica koje će ti pomoći odrediti količinu, vrstu i kombinaciju hrane i sl.). vjerojatno si bistriji od mene, pa ćeš odmah skužit da na stranici "prehrana" treba kliknut na sliku npr. salate, da bi došao na tablice. meni je trebalo oko 2 mjeseca

vjerojatno ti je liječnik rekao jesi li tip1 ili 2. razlika ti je otprilike u sljedećem: kod tipa 1 gušterača kategorički odbija proizvodit inzulin, a kod tipa 2 ju treba malo nagovarat

ne znam kak se ti osjećaš, ja sam u početku bila dost u šoku. stranice koje smo ti ja i kolega gore linkali, tome su brutalno pripomogle, jer fakat inzistiraju na komplikacijama i smrtnom ishodu

kolko sam ja skužila, komplikacije, koje su se prije podrazumijevale, danas je prilično lako usporiti, ako ne i potpuno spriječiti. sve ovisi o tome koliko ćeš se htjet potrudit - disciplina u prehrani, redovita fizička aktivnost i kontrola GUKa otklonit će većinu problema kod tipa 2. slično je i s tipom 1, samo što se prije jela moraš malo ubost. a možeš i odlučit da ti lijevo stopalo zapravo ne treba, a da bubrega i onak imaš dva ukratko, tvoja dijabetičarska budućnost ovisi isključivo o tebi.

vrlo je važno kakav ti je liječnik - dijabetolog, pogotovo u početku, dok ne uloviš "grif". ne bi bilo loše upisat se u dijabetičku udrugu, navodno su puni dobre volje, savjeta i literature. ja se još nisam upisala, jer se mrzim učlanjivat, al planiram.

dijabetičar sam manje od godinu dana, tip1, prošla sam razne faze, od totalne frke, preko medenog mjeseca u kojem sam vjerovala da sam čudesno izlječena do 4 pikanja dnevno. sad se osjećam (a bogme i izgledam ) bolje nego ikad.

uglavnom, dijabetes ti nije bogznakaj
zmotana is offline  
Old 10.01.2009., 02:42   #30
Dijabetes ??

Osoba muška, 25 godina, težine uvijek malo ispod prosječne (visina 175cm, težina 67 kg).
Počelo sa čudnim kao podrigivanjem i nepravilnim i ubrzanim kucanjem srca.
(Veljača 2008.)
Drugi simptom čudan osjećaj u nozi koji se pojavio nakon otprilike 5 mjeseci.
Tijekom hodanja nagla slabost i umalo padanje u nesvjest.
Dva tjedna jako lošeg stanja, skoro nemogućnosti hodanja,
vrlo jaka slabost koja je više izražena u lijevoj strani tijela.
Oštećenja na nozi (lijevoj) tijekom hodanja.
Nakon toga poboljšanje što se tiče stanja slabosti,
ali nastavak oštećenja koljena i očiju i svi simptomi dijabetesa.
Prekomjerna žeđ, glad, mokrenje, znojenje, drhtanje......
Godinu dana nakon prvih simptoma oštećenja na koljenima (nateknuća)
i nestabilnost tokom hodanja. Vidno oštećenje očiju i vida, gubitak težine (5kg)
Lorryy is offline  
Old 10.01.2009., 03:08   #31
slika oka, malo gadno za pogledat

http://www.holiday-apartments.biz/oko.jpg
Lorryy is offline  
Old 10.01.2009., 18:49   #32
ne kuzim.
ti nas pitas da li su to simptomi dijabetesa ili koje je tvoje pitanje?
Ako su to sto si nabrojao tvoji simptomi, zasto nisi otisao kod lijecnika da ti uspostavi dijagnozu?
Nemoj se previse zezati s tim i odugovlaciti jer to nije za igranje, vjeruj mi, znam.

Jesi isao na mjerenje secera? to je prva i osnovna stvar.

"Oboljeli od dijabetesa mogu imati simptome uzrokovane visokim vrijednostima glukoze u krvi što uključuje učestalo mokrenje, povećan apetit, učestalo žeđanje, gubitak tjelesne mase i zamagljen vid. Mnogi bolesnici nemaju nikakvih simptoma."

http://www.medicina.hr/clanci/dijabe...pa_bolesti.htm
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...o_je_dijabetes
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Old 11.01.2009., 23:23   #33
pa ja sam poprilično siguran da je dijabetes,
samo me zanimaju još mišljenja drugih.
Hvala na odgovoru !
Lorryy is offline  
Old 08.02.2009., 01:28   #34
Question dijabetes tip 1

evo ja sam novi sečerko, imam 20 godina i juče sam saznala šta se samnom događa...
ostala sam u šoku, čitav ritam životam koji sam vodila do sad,okrenuo mi se preko noći...
o ovoj ''podmukloj'' bolesti neznam apsolutno ništa, osim onog što sam danas i juče čitala po net-u...nitko u obitelji ili bližih ljudi ne boluje od dijabetesa pa se nikad nisam ni susrela s tim...
pa ako ima netko ko bi podjelio samnom nešto o tome bila bi mu zahvalna
zanima me taj način prehrane, kak cu izlazit sad po klubovima kad si moram piknut noćni inzulin oko 11-12 na veče????

svaki savijet je dobrodošo....puno hvala svima u naprijed
secerka88 is offline  
Old 08.02.2009., 02:54   #35
Quote:
secerka88 kaže: Pogledaj post
evo ja sam novi sečerko, imam 20 godina i juče sam saznala šta se samnom događa...
ostala sam u šoku, čitav ritam životam koji sam vodila do sad,okrenuo mi se preko noći...
o ovoj ''podmukloj'' bolesti neznam apsolutno ništa, osim onog što sam danas i juče čitala po net-u...nitko u obitelji ili bližih ljudi ne boluje od dijabetesa pa se nikad nisam ni susrela s tim...
pa ako ima netko ko bi podjelio samnom nešto o tome bila bi mu zahvalna
zanima me taj način prehrane, kak cu izlazit sad po klubovima kad si moram piknut noćni inzulin oko 11-12 na veče????

svaki savijet je dobrodošo....puno hvala svima u naprijed
vec postoji topik o diabetesu pa pogledaj sta sve tamo pise..
nazalost i ti si postala posebna i slatka
mariah-zgb is offline  
Old 08.02.2009., 15:18   #36
ma nije ti to neka tragedija.
moj decko boluje od tipa1 od svoje 6 god zivota.
Istina je da ne jede koliko i ja ponekad ali nije bas ni da je svetac
a inzulin si daje po potrebi, kad izmjeri secer i vidi koliko je visok, onda se bocne, ako mu secer padne, onda pojede nesto slatko.
i tako u krug..
ali nisam nikada primjetila da si inzulin daje u isto vrijeme, mislim da je po pitanju toga dosta neodgovoran, ali ja ga ne mogu preodgajati, mislim da je bolje nego ja svjestan o cemu se radi.
zivot mu je sasvim normalan i normalno izlazi i druzi se, cak se i napije ponekad,
najzanimljivije mi je kad smo u menzi pa kad pola ljudi okolo padne u nesvjest kad vidi pen
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Old 08.02.2009., 15:19   #37
sad sam skontala da nisam napisala u stari topic..
a nista, neka moderator prebaci/spoji....
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Old 27.04.2009., 15:31   #38
dijabetes ?

U brizi sam da li mi sin možda ima dijabetes 1. Naime , prije godinu i pol krenuo je na fax u Zg - novi grad, nikog ne poznaješ, studentska prehrana ..itd , uglavnom kad je došao doma nakon 2 mjeseca je imao jedno 8-10 kg manje i od tada stoji na toj kilaži . Može spavati 10-12h u cugu (doduše tako je bilo i u srednjoj školi) . Nisam primijetila pojačanu žeđ ili mokrenje u odnosu na prije. Prije 9 mjeseci mu je jako zaudaralo iz usta i to po truleži - mislim da je bila higijena usta u pitanju , jer nakon što je počeo prati i jezik toga više nema. Tjeram ga da napokon izvadi krv i da vidim što je na stvari . Interesira me, da se zaista radi o dijabetesu 1 (ima 20 godina) da li bi se to u ovih 1,5 godine moralo drastičnije očitovati ?
hm00 is offline  
Old 28.04.2009., 08:38   #39
O daaa, itekako bi se ocitovalo kroz godinu i pol,da je dijabetis tip1 mozda ga vise ni nebi bilo!!
Kod neljecenja tipa1, u krvi dolazi do trovanja a posljedice mogu bit katastrofalne. Simtomi dijabetisa su jako ociti,puno pije,puno mokri ,jezik mu je suh, mrsavi ,podocnjaci jaki umor i naravno mrsavi a zadah se cuje po kiselom.Ak dođe i povracaje to je zadnji od zadnjih alarma.
Po ovom mi prijed izgleda da vas momcic ima prije neuredan i stresan zivot,ipak je u novoj sredini i naravno bez vas mame ...no najbolje je cim prije izvadit krv i bit nacisto!
Sretno i iskreno nadam se da su vase bojazni krive
tajnaT is offline  
Old 30.04.2009., 13:55   #40
Quote:
tajnaT kaže: Pogledaj post
Po ovom mi prijed izgleda da vas momcic ima prije neuredan i stresan zivot,ipak je u novoj sredini i naravno bez vas mame ...no najbolje je cim prije izvadit krv i bit nacisto!
Sretno i iskreno nadam se da su vase bojazni krive
Bili ste upravu. Izvadio krv, sve o.k. Hvala puno na vašem odgovoru koji mi je puno značio.
hm00 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.