Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2021., 19:31   #1
Popravak stete od strane grada

Probati cu biti kratak.

Radi se o malom gradu.
U centar starog grada mogu uci samo automobili koji imaju daljinski za stupic.
Onaj cilindarski sto izlazi iz zemlje.

E pa danas se on odlucio zablesairati i dignuti dok je auto bio krenuo preko.
Steta je probusen auspuh (valjda, jer se jako cuje) i mjenjac vise ne ide niti u jednu brzinu. tj. ostao je u prvoj.

Policija je pozvana i napravljen je zapisnik. Auto je ostavljen tamo pokraj jer se ne moze nikoga dobiti iz grada tj. komualnog redara (valjda je i njima vikend?)

Koji su mi daljnji postupci?
Auto je star (twingo 96god) do danasnjeg dana poptuno teh ispravan.

Pitam jer odmah cujem, auto je prestar... nece ti to htjeti popravljat... dati ce ti na silu da nesto potpises da te se rijese... itd...
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:41   #2
Vjerojatno češ morati tužiti a troškovi advokata biti će veći od vrijednosti vozila. Uzmi što ti ponude ako ti išta i ponude poznavajući bahatost i bezobrazluk balkanskih glavešina.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:43   #3
Ako je mali grad onda ima i lokalnog mestra pa neka popravi a grad plati njemu
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:47   #4
Pretpostavljam da je to neki prosječni 25-o godišnji Twingo? Ako je tako, ne vidim čemu komplicirat, vidi što će ti ponudit, malo se žali, reci da ti se djete rodilo u tom autu, prvi put si s njim bio na lokalnom f...dromu, whatever... Sljedeći iznos prohvati, a onda složi matematiku, dali popravljaš, prodaješ u dijelovima ili ide na furdu.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 19:51   #5
Pa ja bi najradije da oni to poprave. Jer mi se neda kalkulirati i glumit detektiva.

Tamo je i semafor i kamera za taj stupic. Ja sa sa svoje strane potpuno cist.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 20:37   #6
Al ces se iznenadit ... budi sretan ako te ne ozene da si sjebo stupic.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 20:46   #7
A gle. Javilo se jos dvoje ljudi. I susjedi govore da zadnja 2 dana zovu komunalno redarstvo i da ih ignoriraju.
I ponedjeljak ide vise ostecenika tamo pa nece moci vise ignorirati.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 20:49   #8
Ak te stupić zahvatio na sredini auta,otišo je auspuh i vjerojatno selektor mjenjaca tj ručice mjenjaca,to bi se vjerojatno dalo za siću nać na otpadu.....prvo vidi kolika je šteta na autu...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 20:55   #9
Negdje oko sredine je sigurno. Stupic je podigao auto u zrak. Nema nikakvih vanjski ostecenja. Nema nikakve teorije da sam ga ja pogodio.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 23:09   #10
Iskreno,ne znam koliko se vrijedi zajebavati oko auta koji je i prije stupica vrijedio jedva 500 eura

ako izvuces starcevica za to budi sretan,ako ce na procjenu,bit ce ekonomsli neisplativo (dijelovi i popravak od renaulta)
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 23:45   #11
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Iskreno,ne znam koliko se vrijedi zajebavati oko auta koji je i prije stupica vrijedio jedva 500 eura

ako izvuces starcevica za to budi sretan,ako ce na procjenu,bit ce ekonomsli neisplativo (dijelovi i popravak od renaulta)
I da je ekonomski neisplativo, sto je, dobit ce neku lovu za "totalku". To ce bit reda velicine par tisica s cime si bez problema sanira steta.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 12:03   #12
Ja bih na tvome mjestu tražio naknadu štete u potpunosti,a to je da na njihov trošak popraviš cijelu štetu. Na tome inzistiraj ako ideš tamo osobno ili im pismeno pošalji sa dokazima svim.
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.