Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2016., 19:19   #1
Arrow Što se i zaboga zašto gledalo 2016. godine

Protokol Hrvatskog državnog topica:

Upisujete film koji ste danas/jučer/u zadnjih nekoliko dana pogledali. Neki osnovni podaci o filmu su dobrodošli, ali ne i nužni. Ono što je nužno je da o pogledanom filmu napišete svoju impresiju - što elaboriranije, to bolje. Razlomci, smajlići i/ili uobičajene općenitosti poput "odličan", "sranje" itd. se ne priznaju kao elaborirani dojmovi i bit će brisani. Brišu se i postovi čijim je autorima problem napisati naslov filma koji su pogledali, nego samo pejstaju imbd/wikipedia link.

Zapamtite, ovaj topic ne postoji kako bi si itko vodio privatnu evidenciju naslova koje je te godine pogledao, već kako bi ostalim korisnicima pomogao u odabiru koji film pogledati.

Također, diskusije na temu pogledanih filmova su dozvoljene, poželjne čak, a moderatori će ih, ako se ove rašire i počnu gušiti topic, odvojiti u zasebne teme ili spojiti sa već postojećima.

Nije pravilo, ali svoje gledanje filmova koji već imaju svoj topic, možda je bolje evidentirati u tim topicima, naročito ako imate namjeru diskutirati o njima.

Brišu se i postovi čijim je autorima problem napisati naslov filma koji su pogledali, nego samo pejstaju imbd/wikipedia link.
__________________
Listen to the thunder

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 04.01.2016. at 00:43.
Mr Smoogj is offline  
Old 01.01.2016., 19:43   #2
Sretna Nova godina svim ljubiteljima filma ma koliko Vas ima!
Naslov teme odličan.Ne kao prošlogodišnji ali taj bu bil legendaran!
A sad da krenem sa dva ovogodišnja filma kaj sam odgledal:
Narodni heroj Ljiljan Vidić(2015/16)
Zbog izrazite želje i nade u boljitak naše kinematografije to je bila jedina opcija da prvo pogledam u kinu ove godine!Nažalost baš sam se prejako razočaral.No o tome bum na pripadajućoj temi.Sve u svemu pokušaj simpatične komedije koji nije uspijel.Jednostavno tempo u film se raspada od starta pa do samog kraja.Neka navučena šestica zbog mog domoljublja.

Gone Baby Gone(2007)
Brda dobrih glumaca istražuju otmicu jedne djevojčice i onda se oko toga događaju peripetije koje su poprilično očekivane.Loš film.Jedna dobra četvorka.Godina je loše počela za mene.
Joshua is offline  
Old 01.01.2016., 20:13   #3
I zasto je gone baby gone los film? Zbog toga sto si predvidio sto ce se dogoditi?
Znam da su impresije subjektivne, ali reci da je film los je glupost....
Zgmarac is offline  
Old 01.01.2016., 20:18   #4
Quote:
Zgmarac kaže: Pogledaj post
I zasto je gone baby gone los film? Zbog toga sto si predvidio sto ce se dogoditi?
Znam da su impresije subjektivne, ali reci da je film los je glupost....
Nikaj mi ne drži vodu u filmu i meni je uistinu loš u svim aspektima.Naravno da je to moje subjektivno mišljenje.Znači meni je loš.ne znači da bu tebi bil.
Joshua is offline  
Old 01.01.2016., 21:15   #5
Chinatown (1974)
Upustili smo se u ovo bez ikakvog predznanja i dobro smo učinili. Jack Nicholson je private dick, specijaliziran za bračne nevjere. Jedan od njegovih slučajeva se zakomplicira, a mi, gledatelji, ga pratimo u rasvjetljavanju zločina koji se tiče čitavog grada. Plusići: količina napetosti, tragovi (skriveni u kao nevažnim sitnicama, točno kak je Aristotel preporučil), moda i druga oprema, automoto elementi, Los Angeles, John Houston, Jackica kao pošten i osjećajan čovjek. 8,5/10

Tangerine (2015)
Simpatična drama o prijateljstvu i naličju L.A.-ja. Plusići: kulturološki šok, glavne glumice (naturščici), slatkotužni završetak. Ps - sad sam vidla da je tip pisao Greg the Bunny. Ima smisla. 6,5/10
__________________
otpis
peronja is offline  
Old 01.01.2016., 22:10   #6
ima SPOILERA!!!

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nikaj mi ne drži vodu u filmu i meni je uistinu loš u svim aspektima.Naravno da je to moje subjektivno mišljenje.Znači meni je loš.ne znači da bu tebi bil.
isto mislimo, los je.

e sad, sto sam ja pogledao ove godine:

chlorine (2013)

obiteljska drama/komedija s kyrom sedgwick (koja mi je sama po sebi gnjusna u svakoj ulozi) i debelim d'onofriom. nisu oni ni toliko losi kao par iz predgradja i roditelji dvoje tinejdzera, koliko je los i neuvjerljiv scenarij (kojeg je napisao redatelj osobno). da uspjesan diler kojem dobro ide drzi novce u carapi i nema ga tko naucit gdje ce i kako ulozit pa se mora obratit najvecem lokalnom luzeru u liku d'onofria, to je bilo vise neg sam ja mogao podnesti.

prvi film u novoj 2016 - smece.

2,5/10
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 02.01.2016., 00:07   #7
Može li ona oznaka (strelica u zelenom krugu) da se lakše uoči tema? Kao što je bilo i prošle godine.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 02.01.2016., 01:15   #8
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
isto mislimo, los je.
Jedino kaj valja su ludi Ed Harris koji pokušava nekog vraga izvuć iz ovog filma i ona legendarna glumica iz The Whirea.ALi radnja je toliko loša da mi je film zaista bil glup do bola.Čak me ni ljepota od Michelle Monaghan po prvi valjda put nije uspijela primirit.I onaj buraz Casey mi je inače interesantan glumac ali ova uloga zaista kao da je namjerno loše pisana za njega.
Joshua is offline  
Old 02.01.2016., 02:00   #9
casey je zanimljiv glumac ali ne moze on popravit kaotican i razjeban scenarij, problem je na razini price..
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 02.01.2016., 02:55   #10
La Dame dans l'auto avec des lunettes et un fusil (2015)

Joann Sfar nije anonimus na polju umjetnosti, tako da i remake istoimenog filma funkcionira na više nivoa i gledajući kinematografiju; uključujući glumu, kameru i kadriranje dosta je lagano izgubiti se u filmu i zaboraviti na original čiju priču vjerno prati.

Upravo to vidim kao možda i najveću manu ovog remakea - to što se nije i scenaristički udaljio od originala pa su slabosti ostale, ali svejedno ljubitelji psihedeličnog noir filma će moći uživati u redateljskim sposobnostima Sfara koje su dovoljno impresivne, posebno ako original prije niste vidjeli pa je sve glanc novo.

Na kraju ostaje malo gorak okus s obzirom da se ne ponire u neke posebne dubine i ako niste ljubitelj dobre atmosfere i lijepih crvenokosih glumica, mogli bi na kraju ostati i malo razočarani. S druge strane ako ovaj put ustupite prednost čistoj filmskoj atmosferi Hitchcocka na psilocibinu, možda se i iznenadite.

7.3/10
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Old 02.01.2016., 13:03   #11
The Forbidden Room (2015)

Pozadinska priča oko filma je takva da su Maddin i Johnson za jedan svoj nevezani projekat istraživali izgubljene i napuštene filmove manje ili više poznatih, uglavnom evropskih autora iz perioda prelaska sa nemog filma na zvučni i da su pokušavali da rekonstruišu izgubljene delove. The Forbidden Room inspiraciju vuče odatle (više su nego primetni odjeci nemačkog ekspresionizma i “gothic” priča sa prelaza vekova), ali nije kolekcija tih rekonstruiranih filmića. Svaki sekund filma je pažljivo snimljen za potrebe filma sa starim, izgubljenim filmovima na umu i varijacijama, odnosno posvetama poznatim legendama od Frankensteina do Dr Jekylla i Mr Hydea i uobličen tako da bude ultimativna vožnja kroz festival starih filmova.
Naravno, moguće mu je prići sa više strana. Ima tu i više nego dovoljno materijala za psihoanalizu, kao što ga je moguće tumačiti sa filmsko-istorijskog aspekta, pa čak i kao neko razmatranje kulturnih tokova, ili kao raspravu o žanru u određenom periodu. Ambiciozno, svakako. Pretenciozno, možda. Remek-delo, sasvim moguće. Luda vožnja, naravno. The Forbidden Room je film koji jednostavno morate pogledati, možda i više puta, i pustiti da vas “uradi”, zbuni, nasmeje, raspizdi, kako god. Jedno je sigurno, ravnodušni biti nećete.
Nadopuna prehrani is offline  
Old 02.01.2016., 19:03   #12
"You're Not You" - drama o mladoj ženi koja oboli od ALS-a i nekonvencionalnoj djevocji koja se brine za nju... A ono, korektan film koji slijedi šablonu sličnih filmova. Ne donosi ništa novo, ali se da pogledati.

"Hud" - Paul Newman je naslovni lik: anti-junak koji radi na očevoj farmi, s ocem se ne slaže, zavodi žene malenoga teksaškog gradića i životari... Jako dobra drama Martina Ritta. Izvrsni glumci, lijepi kadrovi i izvrstan kraj. Kapa dolje.

"Alice's Restaurant" - film Arthura Penna prema pjesmi Arla Guthrieja o skupini hipija... Nije mi ovo sjelo pretjerano. Nespretno kombiniranje komedije i drame, pomalo neuvjerljiva gluma i dosadnjikava radnja (uz pokoju zgodnu epizodu, poput regrutacije).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 03.01.2016., 13:42   #13
Dope (2015)

Dope je film u kome ima svega i apsolutno svega previše, pa deluje pretrpano i usiljeno i zbog toga namerno čudno. Naprosto, zaplet je u tom “bazenu” likova složen suviše prigodno, humor je često prisutan sa obaveznim namigivanjem i podgurivanjem, a vožnja kroz sve te silne žanrove je prilično drmusava. Osim filma o odrastanju, tu imamo i natruhe socijalne drame (Malcomova samohrana majka koja vozi autobus je potpuno protraćena kao lik, a Kimberly Elise kao glumica), nespretnog ljubavnog zapleta, komedije koja može postati neprijatna kada se u priču ubace telesni fluidi (išlo se na nekakav “meme” efekat, uglavnom neuspelo), i na kraju “caper” trilera. Takva mućkalica svega i svačega naprosto ne funkcioniše...
Da, glumci su raspoloženi, čini se da su pušteni da divljaju, iako su uglavnom pod kontrolom autora, i imaju nekoliko trenutaka gde sve pršti od hemije, ali u ovako haotičnom filmu se sve to gubi. Posle gledanja ostaje samo konfuzija i nekoliko sirovo nabijenih poenti koje je autor hteo da prenese. Šteta, jer mi se baš gledao film o geekovima iz geta.
Nadopuna prehrani is offline  
Old 04.01.2016., 00:17   #14
"Bad Words" - četrdesetogodišnjak se prijavljuje na natjecanje u sricanju... Sviđa mi se redateljski prvijenac Jasona Batemana u kojem on i glumi glavnu ulogu. Crni humor, neprijatan glavni lik bez dlake na jeziku koji mi je ipak bio simpatičan, solidna glumačka ostvarenja. Motiv glavnog lika za sudjelovanje na natjecanju je možda mogao biti i bolje osmišljen, ali sve u svemu, zadovoljan sam filmom.

"The Front" - drama/komedija Martina Ritta o liku koji pristaje biti paravan za svojeg prijatelja scenarista koji se nalazi na crnoj listi za vrijeme progona komunista u Hollywoodu... Solidno ostvarenje s Woodyjem Allenom u glavnoj ulozi. Ima i humora, ima i kritike američke paranoje. Posebno mi se svidjela odjavna špica na kojoj se uz imena nalaze i godine kada su se te osobe našle na crnoj listi (između ostalih i redatelj, scenarist te nekoliko glumaca).

"Mujeres al borde de un ataque de nervios" - zasigurno jedan od najpoznatijih Almodóvarovih filmova. Nije loš, ima par jako smiješnih trenutaka, ali sam nekako, zbog fame koja prati film, očekivao i nešto više.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 04.01.2016., 00:41   #15
može li ona famozna zelena strelica u zaglavlju da tema bude uocljivija na topicu?

Zadnje uređivanje Paskaneman : 04.01.2016. at 00:44. Reason: Hvala :zubo:
Paskaneman is offline  
Old 04.01.2016., 01:38   #16
Guardian of the Galaxy...lose, lose, gluma losa, scenarij los, Gamorino i Quillovo navlacenje je velik uteg filmu, kaj im je znacilo Draxovo uvlacenje zene i sina, on je zadnji koji je trebao furati na emotivu bzv.

5/10
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 04.01.2016., 10:26   #17
Shane (1953)

Opjevani western koji, po meni, nije dobro ostario. Glazba, lik dječaka, cijela ta atmosfera.... jednostavno ga nagriza zub vremena.
Posljednjih 20tak minuta ga diže pa mi se dobacio do ocjene 7/10

Brutti, sporchi e cattivi (1976)

Nekoliko generacija cigana živi pod istim krovom u okolici Rima. Glava kuće koji je konstantno pijan svaku noć sakriva novac od ostalih ukućana na drugo mjesto, a ovi se svim potrebnim sredstvima žele istoga domoći.

Prelud film. Vidi se odakle je Emir crpio inspiraciju (da ne kažem prepisivao ). Ettore Scola mi je definitivno jedan od dražih i zanimljivijih talijanskih redatelja iako sam pogledao tek četiri njegova filma.

8.5/10
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 04.01.2016., 15:01   #18
Život je truba (2015)

Utisak je da je Nuić više dramaturški nego stilski pokušao da napravi životni “mumblecore” božićni film na hrvatski način, što znači da će tenzije biti prisutne taman toliko da ne zaspimo u kino-dvorani. Stilski, tu nema improvizacije na kakvu smo navikli kod američkih “mumblecore” filmova: Nuić pažljivo skriptira i snima barem dve masovke (svadbu i svirku na kraju), doduše kamerom iz ruke i forsira glumu šireg zamaha, uz neizbežne manirizme (za kojima najviše posežu braća Navojec) umesto očekivane ležerne improvizacije.
Izvedba, što se glumaca tiče, najmanji je problem. Vidi se da se oni odlično zabavljaju portretirajući uglavnom standardne likove hrvatskog filma i televizije. Pisanje, odnosno karakterizacija likova je tu još problematičnija, nijedan od njih ne iskače iz prilično osnovnog šablona. Za Janu je čak upitno koliko ičemu u filmu služi osim da bude simpatična, sve dok ne izdeklamuje poentu filma (koja se svodi na to da u životu i pored nedaća treba misliti pozitivno) u jednom kraćem monologu.
Problem je generalno odsustvo ritma i smera kretanja kod priče. Ona ne ide nikamo i na tom putu su akcenti postavljeni na najčudnijim i najnepredvidljivijim mestima. Primera radi, ako se već radi o komediji, ubaciti najbolji štos u prvu scenu, i to onu sa Bogdanom Diklićem kao sveštenikom koji opet demonstrira da je visoka glumačka klasa i apsolutni maher versatilnosti, gotovo da je pogubno. Očekivanja su podignuta, a Nuić je odmah ispucao sve trikove.
Nadopuna prehrani is offline  
Old 04.01.2016., 18:42   #19
Standoff (2016.)


E, ovakve ih baš volim...

Profesionalni ubojica Sade (Laurence Fishburne) u predvorju kuće a Carter (Thomas Jane) na vrhu stepeništa, oboje ranjeni, oboje u kakvom-takvom zaklonu. Potonji štiti curicu koja je uspjela uhvatiti fotku prvoga plus što Carter ima samo jedan metak u pušci i, prema tome, jednu šansu za skinuti Sadea.

Stvarno mrzim termin "mačke i miša" ali Standoff upravo to i jest - pat pozicija između dvoje solidnih glumaca gdje se svaka greška skupo plaća i svatko gleda kako da dođe do što bolje pozicije + tijekom filma saznajemo i ponešto o samim likovima. Je li moglo bolje, naravno da je. U par trenutaka radnja podilazi nekim jeftinim rješenjima ali, nauštrb zabave i atmosfere, ne žrtvuje gotovo ništa. Sasvim solidan uradak, preporuka.
Insert/Break is offline  
Old 04.01.2016., 19:32   #20
"Interstellar" - početak mi je odličan, ali ipak, kako film odmiče malo mu kvaliteta pada. Daleko od toga da nisam zadovoljan viđenim, radi se o jako dobrom SF-u s nekoliko spektakularno odrađenih scena, ali mi ipak nešto fali da bih ga proglasio remek-djelom.

"Sbatti il mostro in prima pagina" - pratimo urednika desničarskih novina koji ih koristi kako bi promovirao svoje svjetonazore, a pri tome ne preza ni od optuživanja nevinog mladića za umorstvo djevojke... Ovo je jako dobro. Kritika novinarstva koja je itekako aktualna i danas. A kraj izvrstan i efektan.

"Minions" - Minioni su mi nešto najsmješnije što se pojavilo u animiranim filmovima u posljednje vrijeme. Film nema dubinu poput nekih Pixarovih uradaka, ali to nisam ni očekivao. Ono št sam očekivao, a to sam i dobio, je 80-tak minuta urnebesnih situacija i smijeha.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.